според кръванат група

  • 2 088
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 436
10-х за отговора!  bouquet
Аз си мислех, че ваксината е задължителна независимо от Rh на детето  Blush

# 31
  • Мнения: 701
Когато майката е отрицателна а бащата положителна кръвна група,задължително се прави тест за антитела.На база на това изследване лекарите решават дали на слагат ваксина и други му ти там работи.
Преди всичко е изследването,което се прави около 3 през цялата бременност!

# 32
Е ходих на лекар днес бременна съм в 5 седмица ,при др.Кунчев в Пловдив - и донякъде всички сте прави ако не са ми сложили това анти Д - гамаглобулин наистина тогава може и да има проблем,но утре ще отида до АГ където раждах първото си дете да ми проверят в картона дали наистина са ми сложили анти Д - гамаглобулин , защото честно да ви кажа аз лично нямам никакъв спомен да са ми слагали някъква инжекция,др. каза че наистина може да има риск ако не са ми слагали защото може да се предизвика аборт или по-ранно раждане, изобщо си има риск и съм шаш!!!! #2gunfire

НЕ СЕ ВКЛЮЧИХ НЯКОЛКО ДНИ , ЧЕ БЯХМЕ НА ПОЧИВКА , НО НАИСТИНА НИЩО НЕ МИ ИЗЛЕЗНА ОТ ГЛАВАТА ПРЕЗ ТЕЗИ ДНИ ПРОБЛЕМА СИ БЕШЕ ПОСТОЯННО С МЕН.
ИМАМ ОТГОВОР И ЗА "анти Д - гамаглобулин " НЕ СА МИ СЛАГАЛИ, ВЪПРЕКИ ЧЕ Е ТРЯБВАЛО И НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО МИ ОТГОВОРИХА ЗАЩО НЕ СА МИ СЛОЖИЛИ-АМИ Т Я БИЛА МНОГО СКЪПА И ТОГАВА НЕ Я СЛАГАЛИ , А АЗ СЕ  ПИТАМ  ЗАЩО ТОГАВА НЕ СА МИ КАЗАЛИ,ЩЯХ ДА СИ Я ПЛАТЯ А НЕ СЕГА ДА СЪМ ШАШНАТА ОТ ВСЯКЪДЕ-ЩЕ МИ ОЖИВЕЕ ЛИ БЕБТО ИЛИ ЩА ГО ЗАГУБЯ

# 33
  • Мнения: 114
Здравейте и аз съм с отрицателно RH.При мене нещата стоят друго ядче.Бременна съм в 17 г.с. с първо бебе.Такава анти Ди инжекция ще ми бият в 28 г.с. и в 34 г.с.Незнам защо тогава а не след раждането,но тук може би процедират по друг начин.

# 34
  • Мнения: 1 132
Аз съм с Rh -, a мъжа ми с Rh+. Детето ми се роди с Rh+ . Следяха ме за антитела и в 28 г.с ми биха една инжекция Анти Д-гамаглоболин. Беше ми втора бременност, но първо раждане. Преносих с 8 дни. Медицината е доста напреднала и няма нужда се да притесняваш излишно.В случая постоянното ти притеснение е много по-вредно за бебето. Няма гаранция,че задължително ще образуваш антитела.Аз не образувах. Имам приятелка, която образува чак на 3тата бременност и сега има 3 здрави деца! При първите и две раждания никой не и беше направил инжекцията, поради причината, която ти изтъкна. Бъди спокойна!  Hug

# 35
  • Мнения: 114
На мен ми бяха казали,че ако първото дете се роди с отрицателен резус фактор не е опасно за следващвата бременност,защото то не си изгражда антитела.Само в случаите,когато е с положителен резус фактор е опасно.И на мен така ми казаха,че опасността е за втората бременност.Може да има опастност за нарушение на плода или спотанен аборт или преносване.Абе божа работа си е всичко.Само не се шашкай,сигурна съм,че всичко ще бъде наред с бебето ти. Peace

# 36
  • Мнения: 814
 Аз също съм Rh. /-/  и въпреки че ми сложиха ваксината до 72рия час след раждането, сега при втората ми бременност си правя изследване за антитела на всеки 2- 3 месеца.

# 37
  • Мнения: 1 085
Просто не се шашкайте защото и това не е добре за бебето ви.Както казаха преди мен си е божа работа и докторите си знаят работата!Спокойна бременност ви пожелавам и не се притеснявайте.Съмовношението понякога предизвиква и самите ви страхове така че мислете положително  Hug Hug

# 38
  • Мнения: 4 621
Ние с мъжа ми сме по същия начин - той А+, аз А-. Правиха ми изследвания на всяко тримесечие за антителатъй като имам един аборт преди години и дефакто това ми е 2 бременност/, но всичко беше наред. Малката е "- "кръвна група и не се наложи да ми слагат Анти Де инжекция.
Лека бременност  bouquet

# 39
Благодаря на всички че ме успокоявате , но то наистина си е за претеснение.Скоро ще ходя на преглед при още една лекарка в София,да видя и тя какво ще ми каже.

# 40
  • Мнения: 526
Ето ти инфо по въпроса:
Резус-конфликт

Реално опасността не е чак толкова голяма и зависи от това какъв резус-фактор е унаследило първото ти детенце-положителен или отрицателен.Ако е положителен,има вероятност в организма ти да има антитела,но тогава просто още докато си бременна,ще ти сложат имуноглобулин,за да ограничат действието на антителата върху бебо.Не забравяй,че медицината днес е много напреднала PeaceДори в по-тежките случаи,когато бебчето има проблем с червените кръвни телца,се извършват кръвопреливания и проблема се решава успешно.
Мисли позитивно и всичко ще бъде наред  bouquet
Аз самата съм с отрицателен резус фактор,а таткото ни е положителен Wink

# 41
  • Мнения: 342
И аз съм (-)отр. а мъж ми(+)пол. И когато бях бременна мо следиха на 3мес .антителата и когато родих ная следващия ден ми сложиха инжекцията и казваха,че риска сега при втора бременност почти минимален.Няма страшно. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт