Повишен пролактин

  • 15 711
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 700
Ами това беШе първото, което ми каzа. Но това беШе преди 10 години, т.е. преди zдравната реформа. Сега може би zаради касата не праЩат толкова често. Знам от други съфорумки, че се подава молба до НЗОК и се чака да се одобри. Аz вече не живея в България и zатова си плаЩам на ръка като си дойда в Пловдив, а после тукаШната каса ми дава парите.  Laughing

# 31
  • Мнения: 245
Добре ами помниш ли с кои си говорила, за да питам каква е поцедурата.
Ако правилно разбирам не те праща ендокринолога с направление, а подавам молба в здравната каса.
Или греша.

# 32
  • Мнения: 2 171
Малко отвлечено от темата, но искам да споделя как моя приятелка с аденом на хипофизата забременя без никакъв проблем и то два пъти. Нейният аденом е над 1 см и й е открит преди 14 години, оттогава се лекува постоянно с бромокриптин, като си прави изследвания на пролактина на всеки 6 месеца. Аденомът не е намалял, но поне не расте. Дозата на бромокриптина я променя в зависимост от стойностите на пролактина - от 2 хапчета дневно до половин. Първата й бременност беше непланирана и й дойде много изненадващо. Искаше дори да я прекъсне, но гинекологът й беше казал, че с този аденом е цяло чудо, че въобще е бременна и че ако абортира, не дава никакви гаранции за следващо забременяване. Това й повлия и тя запази детето, което в момента е почти петгодишна сладурана. В момента малката госпожица е кака на 9- месечно момченце, което също изненада майка си и татко си, понеже те не бяха планирали второ дете и уж "се пазеха".
Всичко това ви го пиша, за да ви успокоя малко, защото повишеният пролактин не винаги се оказва пречка за забременяване, както е в случая, който ви описах.
Успех на всички и дано скоро да се зарадвате на двете чертички  bouquet

# 33
  • Мнения: 4 700
nati_r, права си. Забременяването не е проблем, когато се вzемат медикаменти. Аz съЩо zабременях. И ми каzаха да спра да пия всякакави медикаменти. Реzултатът беШе аборт в 12 г.с. Окаzа се, че не е трябвало да спра лекарството, а само да го сменя с друго. Така ми идва да убия бивШата си гинеколожка.  #2gunfire Не мога да ви опиШа какво прежиявях, като ми каzаха, че е можело да иzнося бебето.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire


Flying, ами доколкото раzбрах ендокринологът подава таzи молба zаедно с всички иzследвания, които са ти направени. Ето я темата.  МожеШ и да пиШеШ на момичетата, които така са си правили ЯМР преz касата.  Hug
 

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191077.msg3970701#msg3970701

# 34
  • Мнения: 245
Здравейте nati_r и milepetrova, благодаря ви че пишете в темата и ми помагате.
Аз да ви кажа бях доста притснена в момента се опитвам да свикна с мисълта, че може да имам аденом и нещата няма да се променят много освен, че ще поглъщам всеки ден по едно хапченце.....
Планът ми за отиване на лекар е следният.....отивам при ендокринолог и слд разговора го моля за ЯРМ, ако не се сългаси и направо ми даде хапчета да не ги вземам преди да съм си изследвала още веднаж пролактина и другите хормони.
Отивам и на друг лекар за мение нося изследвания и чак след проверени две мения...ще мисля има ли нужда от трето и зажължително ще искам ЯМР, след това ще приемам лекарства, защото се притеснявам да не започна да пия лекарства и да стане някакв хормонален дисбаланс, да кача 10 кг отгоре(при условие че от Диане 35 преди 2,5 год. качих 10 килогрма за 3 месеца и сега няма сваляне) и в край на сметка да не реша проблема.......
Изчетох толкова по темата и чесно казано не мога да избера лекар при който да отида в София.
nati_r твоята прителка с кой лекар се е консултирала и къде.

Момичета още веднаж благодаря че следите темата и ми отговаряте.Това означава много за мен  Hug и целувки!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Успех,мила,дано всичко е наред!

# 36
  • Мнения: 2 171
Flying, за съжаление не мога да ти помогна с информация за лекарката на приятелката ми, защото не й знам нито името, нито къде се намира кабинета й, а приятелката ми е в чужбина за цялото лято и няма как да я попитам. Знам само, от нейните разкази, че е сменила доста лекари преди да попадне на тази, от която е доволна и която й следи състоянието вече години наред. Знам, че е възрастна лекарка и работи в частна клиника, но това ми е цялата информация за нея. Дано попаднеш на кадърен лекар и всичко да наред при теб  bouquet
nati_r, права си. Забременяването не е проблем, когато се вzемат медикаменти. Аz съЩо zабременях. И ми каzаха да спра да пия всякакави медикаменти. Реzултатът беШе аборт в 12 г.с. Окаzа се, че не е трябвало да спра лекарството, а само да го сменя с друго. Така ми идва да убия бивШата си гинеколожка.  #2gunfire Не мога да ви опиШа какво прежиявях, като ми каzаха, че е можело да иzнося бебето.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
milepetrova, съжалявам много за случилото се Sad.И аз останах с впечатление, че гинеколозите са страшно неинформирани за този проблем. Те си знаят лекарствата за нормализиране на пролактина и ги изписват наляво и надясно за спиране на кърмата и с това се приключва всичко. Свидетелка съм как гинекологът, който установи бременността на приятелката ми стоеше и гледаше като треснат, когато тя му каза, че пие бромокриптин и че има аденом на хипофизата. Тя знаеше от първата си бременност, че трябва да продължи да го пие до седмия месец, но все пак го попита той какво мисли по въпроса. Той много неуверено й отговори, че трябва да спре лекарството. В крайна сметка ендокриноложката й пак я посъветва да го пие до седмия месец и тя нямаше никакви проблеми както с бременността, така и с раждането.

# 37
  • Мнения: 245
Олелелелел чак ме хваща яд на тези лекари.....просо ужа толкова некомпетентни бре....
ИЗчетох тук и в зачатие за толкова момичета, които са преживели аборти само заради това,че са ги накарали да спрат лекарствата..... #Sniper

# 38
  • Мнения: 4 700
Flying , добро реШение си вzела.  Peace АЗ в София преди ходих при доц. Андреева. Работи в Бодимед. И е въzрастна. Може и да е съЩата, zа която нати споменава. Тя ме прати преди 10 години веднага на ЯМР. Чувала съм и zа други добри лекри, но не помня имената.  newsm78

nati_r, моето впечатление е съЩото. Гинеколоzите си предписват бромокриптина и поставят много често диагноzа ПКЯ. На мен един так.в "супер" гинеколог искаШе да ми прави лапароскопия, zаЩото не съм имала овулация. Естествено че нямах при тия високи стойности на пролактина. И 100 лапарота да ми беШе направил никакъв ефект нямаШе да има.  #2gunfire 10 дни по късно вкарах пролактина в нормата и имах овулация.

Желая ви успех на всички с тоzи проблем.   bouquet

# 39
  • Мнения: 2 171
АЗ в София преди ходих при доц. Андреева. Работи в Бодимед. И е въzрастна. Може и да е съЩата, zа която нати споменава. Тя ме прати преди 10 години веднага на ЯМР. Чувала съм и zа други добри лекри, но не помня имената.  newsm78

Да, точно в Бодимед ходи и тя. Бях забравила, че ми е споменавала името, но като го прочетох се сетих. Може и да е при същата лекарка.

# 40
  • Мнения: 4 700
Aми Щом е Бодимед, zначи сигурно е Андреева. Тя е въzрастна и се zанимава основном с функцията на хипофиzната жлеzа и пролактина. Аz когато zа пръв път бях при нея тя работеШе оЩе в института по ендокринология в София. После се пенсионира и отиде в Бодимед.

# 41
  • Мнения: 245
Здравейте момичета,

да докладвам Wink имам уговорен час за доц.Андреева за понеделник и ще видим какво ще каже тя.
Каза да си нося всички изследвания.
Обаче аз си имам едно единствено Wink))
Дали да не си направя още едно пролактинче в понеделник, защото часът ми е в 14, а аз сутринта като ида в София и хоп едно изследване....или от път недоспиване и т.н да не се окаже пък, че не е вярно изследването....а?
Посъветвайте ме момичета Hug

# 42
  • Мнения: 4 700
Ами от кога ти е последното иzследване? Ако е от преди десетина дни не е много старо. Иначе можеШ и да си направиШ едно ама нека да не е след пътуване. Пролактинът е стресов хормон о се влияе от такива работи като недоспиване и път и стрес и т.н. По добре си го направи в петък примерно. Така хем реzултатът Ще е от скоро, хем и Ще е верен.  Hug

# 43
  • Мнения: 245
Mile от 17.07....май ще трябва да правя ново, че няма да мога за понеделник май, колегата е в болничен и нещо се объркаха нещата....чак по следващата седмица Crazy

# 44
  • Мнения: 4 700
еее, от 17.07 иzобЩо не е старо. много си е актуално даже. Вzемай го и отивай с него при Андреева с него. И в края на другата седмица да идеШ, не мисля, че Ще  е проблем. Пък zаЩо не се обадиШ на Андреева да я питаШ дали да правиШ или да не правиШ?  Peace

Общи условия

Активация на акаунт