За или против организираните 7-дневни пакетни почивки в Турция ит.н.

  • 3 880
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
С две ръце съм за ол инклузива, но ако съм с детето.
Преди да се роди дребният, ходехме в Турция, но не All. Просто нямаше смисъл никакъв.
Но нещата сега стоят по-различно.

# 16
  • София
  • Мнения: 160
Бях в Турция в края на Юни и не съм очарована. Посетих около 40 хотела в района на Мармарис /работя в туристическия бранш и пътуването беше информационен тур с разглеждане на хотели и много екскурзии/. От всичко което видях най-много ме впечатлиха клубните хотели MARTI и още 1-2 хотела, острова на Клеопатра /с въоръжена охрана и на плажа не се допускат хора, а само във водата  Shocked /, острова на костенурките и най-много остров Родос - той е гръцки, но е близо - 60 км. по вода.
За мен Турция е Ориент - навсякъде ми миришеше лошо, като цяло са доста мърляви, хитри, гадни хора.... ама ни обичат /усмихват се и викат "комшу"/  Повечето хотели уж са със собствен плаж, ама той е всъщност дървена платформа с чадъри и шезлонги, а във водата се слиза по стълбичка.... Имаше и истински плажове, но с много кофти пясък-като чакъл. Навсякъде е прахоляк... Климатиците в повечето хотели работят в определени часове /обикновено когато сте на плажа/. Попаднах на жегите от 54 градуса и видях как прокисват салатите с майонеза и др.подобни.... За мен е необяснимо желанието на българите да почиват точно в Турция и какво толкова се възхищават ....- незнам  Rolling Eyes .
В хотела в който спахме /група туроператори ! / нощем към 3-4 часа явно изключваха шалтера на целия хотел /за секунди разбира се/ климатиците по стаите се изключват и трябва да станеш за да го включиш отново... абе нямам думи просто. И това се случва в 4*/а за 3* и 2* - представям си какво е.../ Да не пропусна рано сутрин "песнопойките" на ходжата....
Определено съм против /Това е личното ми мнение, служебното е друго  Wink /
За онези които не са като мен в туристическия бранш : Турция е най-евтината дестинация за морски туризъм, ама заделя 70% от приходите в хазната за РЕКЛАМА /това Проктър и Гембъл и Кока-Кола са го измислили отдавна  Naughty /.
НЕ на Турция и органицираните 7-дневни кошмари!

# 17
  • Мнения: 2 768
Ние пък 5-та поредна година сме в Турция лятото. И нямам такива наблюдения.

Какви хотели предлага тази ваша фирма  newsm78 предполагам, не тези, на които ходим ние.

# 18
  • София
  • Мнения: 160
Не сме предлагали чужбина досега. Само България. Аз ходих да видя с очите си и не ми хареса /може да съм с изкривени представи - незнам ; гледам на хотелите като туроператор а не турист  Rolling Eyes /, но ако ще изпращам клиент в Турция ще е в хубав хотел а не в гаден. А хубави почти не видях...
Е... все пак форума е за лични мнения. Надявам се да не съм засегнала онези които ходят там. Аз видях само Мармарис /който се води"младежки"курорт/ в Анталия, Белек и Кушадасъ не съм била... ама пак е Турция...едва ли е по-различно  Wink

# 19
  • Мнения: 1 014
Явно не си случила. Уверявам те, че има прекрасни хотели и там няма начин да чуеш песните на ходжата.

# 20
  • Мнения: 2 768
Аз видях само Мармарис /който се води"младежки"курорт/ в Анталия, Белек и Кушадасъ не съм била... ама пак е Турция...едва ли е по-различно  Wink

Разбира се, че е различно!  Grinning

Как от един курорт изкара впечатление за цялата страна!  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 299
Не сме предлагали чужбина досега. Само България. Аз ходих да видя с очите си и не ми хареса /може да съм с изкривени представи - незнам ; гледам на хотелите като туроператор а не турист  Rolling Eyes /

Определено гледаш преди всичко професионално на нещата...Аз по същия начин, в която и сграда да вляза (хотел, мол, офис) виждам само негативите. Но често пъти те се виждат и от хората, които не гледат професионално на нещата. За някои неща, които ти споменаваш и аз съм виждала и неудобравям, като например

Цитат
Повечето хотели уж са със собствен плаж, ама той е всъщност дървена платформа с чадъри и шезлонги, а във водата се слиза по стълбичка.... Имаше и истински плажове, но с много кофти пясък-като чакъл.

# 22
  • София
  • Мнения: 160
Може при нас да е било изключение - спах в Pineta Park Delux 4*. Като цяло не ми хареса тая Турция... Не бих отишла отново там.

# 23
  • София
  • Мнения: 160
А като не ми харесва на мен - не мога и да я предлагам на клиенти. За мен е по-важно да са доволни а не да взема комисион. Няма да мога да спя ако знам че съм провалила почивката на някое семейство с дечица ... затова едва ли ще работя турски обекти /освен2-3 за които подозирам че не са на турски собственици - прекалено са хубави за турски  Grinning /.
Хайде да ви досаждам повече...

# 24
  • Мнения: 2 768
Щом не са ти допаднали хотелите, в които си била - не ги препоръчвай, разбира се.

Но не може от това да вадиш генерални заключения за всички Турски курорти  Peace

Ето за пример един плаж в Сиде : http://www.holidaycheck.com/data/urlaubsbilder/temp/4/1155874392.jpg
                                                         http://www.holidaycheck.com/data/urlaubsbilder/temp/4/1155887908.jpg
Снимките са на туристи.

П.П. Грешка, не 5-та, а 6-та поредна година ще почиваме в Турция. Не бихме изсипали толкова пари, ако не си заслужаваше, нали.  Wink

# 25
  • Мнения: 1 725
Veselu6ka, за някои от нещата си права, но от посещение на един курорт не може да генерализираш за цялата страна. Точно ти като туроператор би трябвало да си отворена към други култури, манталитет и прочие.

Не бих казала, че като цяло страната е мръсна, да има и такива райони, най-вече около пазарите, където се разнасят разни миризми, но и тук е така. А турците са чисти хора, все пак са мюсюлмани, а те държат много на чистотата. А това пък с "пеенето на ходжата" си е специфика за страната, мен лично не ми е пречело, по би ми пречела данданията посред нощите от някое заведение (доста характера за нашето Черноморие например).

За хотелите има и класни има и по долнопробни, за плажовете си права за Мармарис, но има и хубави плажове. Като отидеш в Анталия, Кушадасъ, Фетие, тогава може да правиш изводи. 

# 26
  • Мнения: 1 014
А като не ми харесва на мен - не мога и да я предлагам на клиенти. За мен е по-важно да са доволни а не да взема комисион. Няма да мога да спя ако знам че съм провалила почивката на някое семейство с дечица ... затова едва ли ще работя турски обекти /освен2-3 за които подозирам че не са на турски собственици - прекалено са хубави за турски  Grinning /.
Хайде да ви досаждам повече...
Всеизвестна истина е, че турската ривиера не се слави със златисти пясъчни плажове (с малки изключения), както българската, например. Точно този недостатък предприемчивите турци компенсират с лъскави хотели на голеееми територии, вкусна и обилна храна, страхотно обслужване и атрактивна, но не досадна анимация.
И едно правило - добри са 5 звездните хотели, в 4 звезди - може и да останеш доволен, но не е сигурно, по-малко звезди си е чист риск.
Ако продаваш хубави хотели (не очаквай там цените да са много ниски, както и да се намират в самия град), няма да имаш излъгани клиенти и провалени почивки. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 455
Ами аз пък смея да кажа, че като 5 звездния All incl. в Турция, друг няма! Сравнявам с Гърция и Египет, за България няма изобщо да отварям дума. Да не говорим за обслужването - ние тук само си играем на туризъм, там наистина туристът е бог, поне по моите наблюдения.

Съвсем друг е въпросът дали като система пакетът се харесва или не - ето, има хора, които предпочитат да не ядат и почиват всеки ден на едно място - това е друго.
Пожелавам ти да видиш и Кемер, и Белек и Сиде, мисля, че ще си промениш мнението за Турция Peace За мен лично Турция е изключително колоритна страна, с уникално смесване на културно и религиозно наследство, определено има какво да се види.

# 28
  • Мнения: 2 839
Аз се включвам само за да кажа, че мнението ми е 1:1 с това на Ета. То се знае, нали пътуваме заедно  Mr. Green
Против съм обаче да са 7 дни. Трябват поне 10 за пълен релакс.
Също съм против да е организирано. Предпочитам сама да си избера мястото и сами да се извозим до него.

Veselu6ka, изобщо няма база за сравнение между Мармарис и другите курорти. Бодрум и Мармарис са купонджииските места в турция. Кушадасъ и Анталия са за релакс. Все едно да сравниш Слънчев бряг със Слънчев ден, примерно.

Преди да се родят децата никога не сме си и помисляли да почиваме по този начин. Сега обаче сме с деца и се съобразяваме с реалностите, още доста години ще е така, предполагам.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ей, много ме объркахте, значи  Crazy

1. Как седи въпросът с транспорт до който и да е х-л? И с какво и колко дълго трае?
2. Трябва ми межд. пастпорт, нали?
3. Ета, останах без дъх от снимките от Сиде  Peace
4. Не знам защо, но с малко дете би ме било страх да отида на почивка в чужбина  Tired

Общи условия

Активация на акаунт