За хрупанките, Зайо байо, бонбонки, солетки и т.н- защо?

  • 4 412
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 617
Точно преди един или два дена имаше такава тема  Whistling Може би е на втора или трета страница Tired
Peace
Аз пък влизам днес във форума и ми е интересно, не бях видяла, че има друга тема. То ако никой не повтаряше темите форума щеше да замре, та вече всичко сме си казали.
Относно зрънчовци и солетки мисля, че след определена възръст не е проблем да се дават на детето, разбира се умерено и само ако поиска.

# 31
  • Мнения: 827
Сигурно много ще ме оплюете, но ми се струва заблуда, да не кажа голяма заблуда, че плодовете, зеленчуците, месата и всички "полезни" храни са всъщност такива, при положение, че ги купуваме от близкия магазин, а не си ги гледаме в градината, пък дори и там, не знам някой да прави проби на почвите, подпочвените води и въздуха на своята градина, така че пак е под въпрос колко всъщност "полезни" вещества са поели.
Бащата на моя съпруг и до ден днешен си купува моркови от Фантастико и твърди с пълна убеденост, че са "много хубави", а и продавачката го е потвърдила, пък морковите едни еднакви по размери, почти без пръст по тях - изобщо опаковката им е наистина "много хубава", но аз се съмнявам в хранителните им качества именно заради това - морковите от градината на леля ми (Бояна) не изглеждат така, но ме съмнява, че и те са само "полезни". От друга страна, съпругът ми казва, че е израснал гладен покрай родителите си, защото те са се хранили много здравословно. В момента, в който сам е започнал да си определя менюто, можете да си представите какво е обичал да яде.
Аз лично имам доверие (далеч не на 100%, но все пак) на детските храни като Хип например, които са отглеждани в "controlled environment", но всички знаете каква е цената на едно зеленчуково, месно или плодово пюре на Хип. За момента не мога да си позволя детето ми да яде само такива храни, а и не смятам, че е необходимо чак такова вторачване. Разбира се, правя максималното, за да яде дъщеря ми все пак подходящи неща, но не си правя илюзии, че това е толкоз пък полезно - имам предвид варени зеленчукови супи, манджи на фурна напр.
Давам зрънчо - така си чеше венците, а и няма шанс да се задави с него, бисквитите на плазмон не й харесват, аз също не бих ги яла, имат странен вкус, не мога да определя точно какъв... Солети още не съм й давала, но предполагам, че ще си поиска в някакъв момент, както и хрупанки (не знам за какво точно говорите), и бонбонки. За сладките неща мисля, че няма да са й любими, щото от сега не иска да яде много сладки неща, включително плодове - предпочита киселите нектарини пред сладките меки праскови, но това може и да се промени, ще видим. Когато й давам зрънчо, тя хапва няколко и после отказва, както и плодовете, както и зеленчуците. Когато сме навън предпочита да разглежда докато се разхождаме, евентуално пие вода, като дойде време за ядене - яде, но пак е доста запленена от околните неща, та не е много фокусирана върху яденето. Но изобщо не искам да й създавам някаква почти сакрална асоциация с храненето, като забранявам, контролирам, наставлявам или притискам. Смятам, че децата имат достатъчно усет, за да знаят кога какво им се яде и ако някой дребосък иска да се напътче с 10 пакета чипс, това по-скоро говори за други проблеми, точно както при възрастните зад хранителните разстройства стоят други неща, а не точно любов/омраза към храната.
Та аз поне смятам, че е глупаво да си мислиш, че ядеш невероятно полезно, като си купуваш от магазина всичко и че е по-добре да санкционираш лошите, отколкото да поощряваш добрите навици и т.н. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 44 103
мда, плазмон имат странене вкус - на мен лично ми асоцийрат адаптирано мляко и понеже в тях има мляко - най-вероятно е именно такова....но може и да греша Simple Smile

# 33
  • Мнения: 46 511

В село Пордим, Плевенско, произвеждат Зрънчо под името на някаква пловдивска фирма, която е легална, слагат текстилна боя, защото им излиза по-евтино. Нищо на пазара не знаем в кой гараж е произведено, нищо, че се мъдри името на легална фирма.

Зеленчуци купуваме, но такива, които изглеждат нормално, не излъскани и гиганти, все са по-полезни Laughing

# 34
  • Мнения: 827

В село Пордим, Плевенско, произвеждат Зрънчо под името на някаква пловдивска фирма, която е легална, слагат текстилна боя, защото им излиза по-евтино. Нищо на пазара не знаем в кой гараж е произведено, нищо, че се мъдри името на легална фирма.

Зеленчуци купуваме, но такива, които изглеждат нормално, не излъскани и гиганти, все са по-полезни Laughing

Сигурна съм, че в зрънчото няма 12 витамина и минерали, които ще я направят жизнена и енергична и е напълно вярно, че "Нищо на пазара не знаем в кой гараж е произведено, нищо, че се мъдри името на легална фирма." Все се опитваме да избираме по-малкото зло, белким успяваме, но отдавна са отминали времената, в които сме живели в къща на село и това мисля, че е цената.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 104
Не мисля, че яденето на 5-6 солети или 2 бисквити между храненията е някакъв ужасяващ проблем!
Вие само сутрин обед и вечер ли ядете?!?!

Не са проблем, стига да не ги даваш като храна. Това не е храна, както някой написа. Ако искаш детето да яде по-често му предложи истинска храна, а не солети.

а какво е? newsm78

# 36
  • Мнения: 2 068
Голяма работа като имало вече такава тема!!!Не мисля,че е уместно да пишете такива "язвителни" коментари всеки път.Като е имало,защо четете тази? Rolling Eyes

Не бих искала да давам на детето си подобни боклуци.Ще положа всякакви средства и усилия,за да избегна тази "храна".Да не забравяме и че най-добрия пример за детето това са родителите.И после защо толкова боледували децата?Ами как няма да боледуват след като този малък организъм е претоварен с всякакви измислици на съвременната химическа индустрия.
Peace И аз съм на това мнение

# 37
  • Мнения: 1 165
Когато дъщеря ми беше още бебе се бях зарекла,че зрънчовци няма да давам.Е, обаче като стана по-голяма и открих,че това е единствения начин да я задържа в количката за 10-15 мин.-давам.Не яде кой знае колко,за да ме притеснява.

# 38
  • Мнения: 2 015
Рядко му давам, за да си опита когато някое друго дате яде.Гледам да избягвам такива залъгалки, че после не ми яде Peace.

# 39
  • Мнения: 7 186
Засега му купувам само солети и то Хрус- хрус, защото ми се виждат най- леки, другите са солени, а тези кашкавалени и др. от сорта кой знае какви овкусители и боклуци имат. Иначе му нося и плод- банан най- често и предпочитам да изяде него. Но като види др. деца да ядат нещо друго и той иска.
Разни миризливи снаксове, шоколади, близалки и др. не му давам, освен ако не се запъне. Супер много ме е яд, че стърчат от всяка будка и само привличат вниманието Confused
За натуралните сокове също не ми е добро мнението и избягвам да му купувам. По- добре да пие повече вода в жегите, а ако е сок- от изцеден плод.
Избягвам вредните храни, но чак до крайности не стигам де.

# 40
  • Мнения: 2 381
Избягвам да давам.Винаги имам под ръка обикновени бисквити или солети за навън, в случай, че дъщеря ми види някое дете да гризка нещо и поиска.
А ако не желая детето ми да бъде почерпено с нещо, казвам да не й дават, за да не откаже след това вечерята например.

# 41
  • Мнения: 4 496
Всички знаем за "забранения плод".Давам по малко,за да не провокирам по-голям интерес. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 784
Не бих искала да давам. Аз лично много обичам Кроки, но последния път като ги опитах, щях да повърна от прекаленото количество сол в тях, а камо ли малки деца...

# 43
  • Мнения: 1 475
за себе си ще кажа, тъй като нямам деца все още, откакто се помня, т.е от многа малка се храня само с такива неща плюс бисквити и бонбони и до ден днешен не си падам по готвените неща, просто не обичам и нито имам наднормено тегло, нито съм болна от страшна болест, нито имам развалени зъби- така, че не мисля, че тази храна е вредна! може би съм една от малкото дето мразят всичко що е готвено-т.нар манджи и продължавам да се тъпча само с така наречените от вас боклуци! С тях закусвам, с тях обядвам с тях вечерям и това е от 100г! Laughing

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Давам каквото си поискам на моето дете. И не ме е страх от социалните  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт