Изхвърляли ли сте животни?

  • 3 163
  • 65
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Я да видим, кой и къде си е изхвърлил гадините, ще си признае ли? Ваши близки, жестоки люде вършат ли такива дела?

Навремето често събирахме котки от село и ги пускаме в близката гора, щото били много и т.н.. Някои от тях се връщаха обратно..
После баща ми тайно взел прекрасната ми котка и я пуснал в циганското градище Каменар, щото много била раждала и му писнало да се занимава с котила. Можеше да ме попита, щях да й намеря къщичка...  Cry

Пред входа от известно време имаше една сладурана, Катя, бяла куча с растящи зъби, които всяка сутрин почесвах.. Някой я е пуснал, ама сега я няма и тъгувам. Дочух разговор, че лоши съседи са приключили земния й път.. А тези, които са я пуснали тука? Те са виновни, разбира се..

Темата е да се споделя  таквоз премеждие, а не за мерките против подобни събития. То е ясно, че трябва да има държавна политика за нестопанствените гадини, ама тръни и глогини...

# 1
  • Мнения: 4 752
Когато баба почина дадохме кучето и на едни хора, поради невъзможността ми да го взема аз. Ако това можеда се нарече изхвърляне...

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да. Първият ми съпруг.  Joy
П.П. Като малка имах доберман (в началото на осемдесетте). Децата ми се смееха, че кучето ми е без опашка. Тогава таквиз кучета нямаше. Роби се казваше. Обаче взе да носи плячка у дома, та се наложи да го дадем на един познат, който си имаше ултра странно хоби - ловец. Много беше доволен от Роби.

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Не съм, но ми идва да го направя със сегашното ни куче. Някой да си търси дакел-мутант, още девствен и неопетнен/ нищо, че тази година ще чукне 10г./?

# 4
# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мне, не. Изхвърлянето не е да му потърсиш подслон и стопанин с грижа за животинския стомах, а да пуснеш гадината сиротна някъде си, с глупавата идея, че някой си  я намери и прибере.. Thinking

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не сме изхвърляли животинки. Освен едни риби, каито свекърва ми прие, когато заминахме в Македония. Но тя така или иначе си имаше рибки, просто и станаха повече.
Гледаме котка, защото в момента това е по-добрия вариант. Не я пускаме да излиза, макар редовно да и даваме "противозачатъчни". Не ми се ще да роди, защото не мога да се грижа и за малки животинки, а сърце няма да ми позволи да ги изхвърля.
Въпрос на себепознаване е - поемам толкова отговорност, колкото мога да нося.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 536
Не!Отглеждаме една красива котарана Надя-порода улична,ама добра Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Не, не съм изхвърляла. Прибирала съм един изхвърлен дог посред зима-прясна много изтощена родилка  Sad. Гледахме я докато почина. После случайно се разбра историята на това прекрасно и възпитано куче- две седмици след последното раждане мъжът в семейството без да каже на съпругата си и момиченцето си/което е отраснало с кучето/го товари в колата и го изоставя на Боровец/където то дойде на вилата ни/, защото било вече старо. Момичето го е преживяло зле това изхвърляне- после беше много доволна, че все пак сме се грижили половин година за кучаната и не е била гладна, жадна и скитаща. Още не мога да си обесня как може да живееш седем години с толкова възпитано и добро животно и да го изхвърлиш като кърпичка Hug...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Аз не, но майка ми редовно изхвърляше котките които ние със сестра ми така старателно събирахме от локвите. Една беше бременна и тя я закара в стария град в 5 чанти, за да не вижда къде я носи.
Страдахме много и в продължение на месеци ходехме на мястото да плачем и да я викаме жално Силвия..., след няколко месеца се върна финна и стройна, отгледала си беше децата, а ние така и не се запознахме с тях.

# 10
# 11
  • Мнения: 6 997
Не, не съм изхвърляла.
Ама пък съм гледала само хамстери и морски свинчета. Не съм чула за такива бездомници.

# 12
  • Мнения: 15 619
Колкото и да ме дразнят и да мърморя, че правят поразии, сърце не ми дава да ги изхвърля...
Даже ми домъчня, когато ни откраднаха сиамеца. Дано поне да го обгрижват!

# 13
  • Мнения: 6 315
Никога, въпреки че имах женско куче, което роди два пъти. Винаги успявахме да раздадем кученцата. Друг е въпросът, че втория път ни върнаха едното, понеже пишкало и акало навсякъде  Confused. Елза (кучката) беше супер хитра и все успяваше да избяга по мъжкари, заради което я подарихме на хора с двор (беше и добър пазач). После си взехме другите две кучета с нас в апартамента и си ги отгледахме до дълбоки старини.

# 14
  • Мнения: 27 524
2 пъти - едно коте Сара, след като оперираха майка ми от гуша. Казаха, че са я дали на братовчедка ми, но дали наистина е така   33uu
И една малка сврака - бях я намерила в Младост без опашка и не можеше да лети. Взех я нас и я хранех с наденица, която тя криеше под килима и зад леглото ми. Обаче тогава имах ротвайлер и ротвайлер-бебе, което си беше наумило да изяде свраката и съжителството опъна нервите на нашите и баба ми занесе свраката в Панчарево. Дано е оцеляла  Cry

Общи условия

Активация на акаунт