Предизвикване на раждането с хапче

  • 7 371
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 771
Аз си поисках предизвикване с такава таблетка, 10 дни преди термин, точно по същата причина, отпуската на доктора. После много съжалих. Родовата дейност започва по неестествен начин, нямаше ритмични контракции, през определени интервали и за малко, а контракция след контракция, почти се сливаха в една. И това в продължение на няколко часа докато стане време да ми сложат епидурална упойка. Помисли си добре, знам че неизвестността е плашеща, но какво от това, че доктора ти е до теб, като се скъсваш от болки, а има начин да си ги спестиш.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
2.Бебка ще се води недоносена, родена преди 38 г.с.,може да се наложи кувиоз, а искам да я кърмя от първата минута.Ако се окаже , че е било рано никога няма да си го простя...
Добави си още една причина - родените преди 38г.с. нерядко имат и проблем с кърменето в началото, дори да са с нормално тегло и да изглеждат ок - това си е незрялост на бебето и на инстинкта за координирано сучене.
Цитат
Establishing breastfeeding in the near-term infant, however, is frequently more problematic than in
the full-term infant. Because of their immaturity, near-term infants may be sleepier and have less stamina;
more difficulty with latch, suck, and swallow; more difficulty maintaining body temperature; increased
vulnerability to infection; greater delays in bilirubin excretion; and more respiratory instability than the
full-term infant. The sleepiness and inability to suck vigorously is often misinterpreted as sepsis, leading to
unnecessary separation and treatment. Alternatively, the near-term infant may appear deceptively vigorous
at first glance. Physically large newborns are often mistaken for being more developmentally mature than
their actual gestational age. (Remember the 3.84 kg baby born at 40 weeks was 3.0 kg at 36 weeks of
gestation.) Near-term infants are more likely to be separated from their mother as a result of the infant being ill or requiring a screening procedure such as evaluation for sepsis, IV placement for antibiotics, and phototherapy.
от тук - http://www.bfmed.org/ace-files/protocol/near_term.pdf

# 17
Уважаеми Дами,
От едно известно време в нашата практика започна да се използва препаратът Cytotec под формата на таблетки които се прилагат вагинално,под езика или се пият за предизвикване на раждането.Този препарат не е регистриран в България.Освен това в упътването му изрично е подчертано,че не трябва да се използва за раждане,защото последиците за плода могат да бъдат трагични.Рискът при употребата му е неприемлив и  надвишава ползата.
Разбира се,има ситуации в които раждането трябва да се предизвика,но за това си има златен и изпитан стандарт-веноза система с окситоцин.
Таблетките също имат своето място в акушерството.Аз лично ги използвам САМО когато плодът е загинал вътреутробно или трябва да се направи аборт на малформативен плод,т.е. когато въздействието на лекарството върху плода е без значение.

Успех!
Д-р Иван Трифонов д.м.

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Не е толкова страшно да родиш при произволен екип, т.е. без уговорка. Аз родих така и раждането ми премина идеално. Бях психически подготвена и абсолютно спокойна.
Моят съвет е да започнеш да се подготвяш психически и да свикваш с мисълта, че ще раждаш при друг лекар /гледам, че имаш време/ и да си следваш естесвения ход на нещата. Успех!

# 19
  • Мнения: 195
Уважаеми Дами,
От едно известно време в нашата практика започна да се използва препаратът Cytotec под формата на таблетки които се прилагат вагинално,под езика или се пият за предизвикване на раждането.Този препарат не е регистриран в България.Освен това в упътването му изрично е подчертано,че не трябва да се използва за раждане,защото последиците за плода могат да бъдат трагични.Рискът при употребата му е неприемлив и  надвишава ползата.
Разбира се,има ситуации в които раждането трябва да се предизвика,но за това си има златен и изпитан стандарт-веноза система с окситоцин.
Таблетките също имат своето място в акушерството.Аз лично ги използвам САМО когато плодът е загинал вътреутробно или трябва да се направи аборт на малформативен плод,т.е. когато въздействието на лекарството върху плода е без значение.

Успех!
Д-р Иван Трифонов д.м.
Peace и моята лекарка ми каза същото! Че го използва САМО при мъртъв плод или такъв с малоформации!

# 20
  • Мнения: 159
Здравей! Аз лично ще ти кажа да не се притесняваш.Родих бебо 2 дена след термина си с хап4е,което не помня как се казва и се слага под езика. В 6 сутринта ми дадоха първата четвъртинка и няма и половин час след това ми започнаха контракциите. На всеки 6 часа ми даваха четвъртинка и накрая родих в 17.10. Болезнените контракции започнаха след като ми изтекоха водите в 14.00. Да ти кажа, след като получих разкритие 6 сантиметра, нямаше и 20 мин. след това-родих. Таблетките ускоряват раждането и ти спестяват часове или ден в мъчение! Успех:)

# 21
  • Мнения: 14 133
Уважаеми Дами,
От едно известно време в нашата практика започна да се използва препаратът Cytotec под формата на таблетки които се прилагат вагинално,под езика или се пият за предизвикване на раждането.Този препарат не е регистриран в България.Освен това в упътването му изрично е подчертано,че не трябва да се използва за раждане,защото последиците за плода могат да бъдат трагични.Рискът при употребата му е неприемлив и  надвишава ползата.
Разбира се,има ситуации в които раждането трябва да се предизвика,но за това си има златен и изпитан стандарт-веноза система с окситоцин.
Таблетките също имат своето място в акушерството.Аз лично ги използвам САМО когато плодът е загинал вътреутробно или трябва да се направи аборт на малформативен плод,т.е. когато въздействието на лекарството върху плода е без значение.

Успех!
Д-р Иван Трифонов д.м.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт