Искам вашето мнение

  • 1 192
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Оффф, като видя такива теми направо ми се изправят косите и си скъсвам нервите  #Cussing out . Нямам думи да изразя негодуванието си от това, че точно хората на които разчитаме и поверяваме здравето си и нормалното развитие на бебчетата ни изобщо не ги е грижа за тези неща. Ами всеки няма интернет за да може да се информира (жалко че не си знаем правата). Аз пък преди 2 дни ходих на консултация при акушерка от АГ- Варна но попаднах на шефката на отделението. Та трябваше а си пусна изследвания за албумин, но тъй като те сега имали някаква промяна в политиката на мед. центъра за това трябваше да си платя изследванията( не са ми били прекъсвани здравно-осигурителните права). И докато ме разпитваха какви изследвания са ми правили до сега и отговорих, че имам правени в първи триместър, отсреща чух - " Оле боже,  ooooh! тези изследвания ви се полагат по ЗК всеки месец БЕЗПЛАТНО ". А акушерката още от самото начало ме убеди, че се правят само при първо посещение и после чак 7-ми месец. Както и да е си платих тези, пък и кръвната група от първите изследвания, по неизвестни причини  Crossing Arms .Подритват си ни както си искат  #2gunfire .

По темата: Имаш право на безплатно взимане и изследване на влагалищен секрет за микробиологично изследване 1 път при първо посещение и 1 път в 9-ти лун. месец. Търси си правата!

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 21:37 от ikoseva

# 16
  • Мнения: 3 456
На мен изобщо не са ми вземали по време на бременността, гинекологът не отвори дума за това, представяте ли си! Добре, че нямах  проблеми.
Чак след като родих разбрах, че по здравната каса се полагат 3 такива изследвания.
И на мен не са.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 773
взеха ми в края на третия семестърр не съм плащала нищо. Прави се тогава, за да се види дали има някаква инфекция и евентуално, ако раждаш нормално да не се зарази бебето.

# 18
  • Мнения: 4 555
Не са ми го правили профилактично. Имах течение, оплаках се на докторката ми по ЖК, тя ми пусна това изследване. Взеха ми точно 2 лв за... де да знам и аз за какво  Rolling Eyes От лабораторията ми взеха 2 лв. Това е.
Нещо не е било наред с направлението ти или си отишла в лаборатория, която не работи със здравната каса или нещо такова.

# 19
  • Мнения: 274
Правиха ми в трети треместър и не съм плащала допълнително нищо.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 252
На мен и в 1-я и в 3-я триместър ми пуснаха тези изследвания.Ако не се лъжа платих само 2 лв в лабораторията.Но тези изаследвания са задължителни.Чак се чудя как няма да ви ги назначат,това е голямо безобразие от страна на лекарите #2gunfire

# 21
  • Мнения: 325
Полагат се 2 такива изследвания безплатно за здравно осигурените, цитонамазка, 2 броя безплатни ехографа и не помня още колко изследвания на кръв и урина, за които се плаща потребителска такса, защото са с направления.

# 22
  • Мнения: 188
Прави се 2 пъти - в първия триместър и между 32 и 36г.с. Поема се от касата, не съм платила и лев. Моята лекарка беше много стриктна в изследванията, следеше в обменната карта всяка седмица какво трябва да се направи и го правихме. Понеже резултатите от последното бяха лоши и се наложи лечение, направих трето изследване, но него си платих, т.к. се прехвърлих при докторката, която ще води раждането, а тя не работи със ЗК.

П.П. Бременните жени са освободени от потребитеска такса! Не съм платила и левче за изследвания (поети от ЗК) и прегледи. Единствено при ДжПито, ама тя май не се усещаше, че съм бременна Crazy

# 23
  • Мнения: 492
На мен изобщо не ми казаха, че трябва да се прави такова изследване и така и не съм правила, но добре че  точно преди да забременея бях ходила при моя си гинеколог на пълен преглед.

# 24
Правих си две и не съм дала една стотинка,от къде на къде ще те изнудват да плащаш за нещо което се прави безплатно,абе с две думи-нямям думи!!!!Направо всички са за  #2gunfire #2gunfire

# 25
  • Мнения: 1 230
Правиха ми само в първия триместър. По ЗК си беше  Peace

Общи условия

Активация на акаунт