Пиле фрикасе

  • 22 302
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Можете ли да споделите как да сготвя пиле фрикасе?

# 1
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз го приготвям така : Запържвам няколко лъжици брашно и ситно нарязан чесън докато брашното стане леко златисто. След това разреждам с вода, остаям да ври така като бъркам честичко. Постоянно добавям вода, защото постоянно се сгъстява. След известно време добавям бялото месо. След 10 минутки добавям каша от 1 яйце и 1 к. ч. кисело мляко. Като поври още около 10 минутки слагам сол, черен пипер и магданоз. Това е   Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 111
Аз варя пилето заедно с няколко скилидки чесън, малко сол и малко зехтин. След като се свари вадя пилето, изцеждам бульона от чесъна и кървавите следи от пилето и го оставям настрани да изсине. Като изстине пилето го късам на средно големи късове месо, махам всички кости, освен на крилцата. Размивам малко брашно и го прецеждам в буьона, в който е вряло пилето. Разбърквам добре, слягам пилешките късове вътре, слагам на котлона и разбърквам непрекъснато до сгъстяване, за да не стане брашното на буци и да залепне за дъното. Когато е готово слагам черен пипер, сол и магданоз.

# 3
  • Мнения: 223
Аз никога не съм готвила такова нещо,но ще го пробвам..дано стане вкусно!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Сварявам пилето, изваждам месото и го обезкостявам. Тенджерката с бульона остава на котлона, сипвам вътре разтворено брашно с вода, като бъркам непрекъснато, докато се сгъсти. Добавям настъргана лимонова кора. Когато вече е готово, изключвам колона, добавям обезкостеното пиле, много черен пипер, сока от лимона, на който съм настъргала кората вътре. Не сипвам всичкия лимонов сок, а по малко и опитвам, да не стане много кисело. Накрая добавям на много тънка струйка едно разбито яйце, като бъркам непрекъснато.

# 5
  • Мнения: 2 591
аз го правя като Zuzi, само че без чесън - и не го варя след яйцата и млякото толкова много  Mr. Green става много вкусно и е много бърза манджа  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 728
Аз използвам само бялото месо на пилето. Запържвам няколко лъжици брашно в мазнина до златисто, прибавям по малко бульона, в който е вряло месото, прибавям обезкостеното и накъсано на малки парченца бяло месо, оставям да заври и изключвам котлона. Зсатройвам само с яйце без мляко. Чесън, лимон и магданоз оставям който иска да си слага допълнително.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз правих и става вкусно с готовия фикс на Маги за фрикасе  Peace

# 8
Mi shte probvam receptata na Zuzi dano da mi se poluchi. Mersi Zuzi

# 9
  • Мнения: 2 018
Опитайте и като добавите много копър и малко лющян! Става много свежо!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Опитайте и като добавите много копър и малко лющян! Става много свежо!

Какво е лющян  Thinking

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 438
Откакто пуснаха фикса на Маги за фрикасе, правя често и ми се получава чудесно  Laughing

# 12
  • Мнения: 728
Опитайте и като добавите много копър и малко лющян! Става много свежо!

Какво е лющян  Thinking

Лющян е девисил  Grinning, обикновено се слага на рибена чорба.

# 13
  • Мнения: 2 018
Да - слага се на рибена чорба  Wink, но от както свекърва ми ми направи пилешка супа с лющян-девисил, у дома редовно присъства на трапезата ни!
И аз бях с резерви в началото, но ми хареса много! Е...все пак е въпрос на вкус!
Но за копъра във фрикасето гарантирам, че ще ви допадне!  Hug

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз използвам само бялото месо на пилето. Запържвам няколко лъжици брашно в мазнина до златисто, прибавям по малко бульона, в който е вряло месото, прибавям обезкостеното и накъсано на малки парченца бяло месо, оставям да заври и изключвам котлона. Зсатройвам само с яйце без мляко. Чесън, лимон и магданоз оставям който иска да си слага допълнително.

1:1 с моята рецепта. Само, че в застройката ми участва единствено жълтък.

# 15
  • Мнения: 493
Аз по принцип го правя с пил.бутчета-сварявам ги,изваждам ги от бульона,запържвам в мазнина 2с.л. брашно до златисто и го прибавям в бульона,след което застройвам с 1ч.ч.кис.мляко и 2 жълтъка връщам месото обратно,за да поврят заедно на бавен огън още 10-тина мин PeaceПодправям го само със сол и черен пипер на вкус Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294

Лющян е девисил  Grinning, обикновено се слага на рибена чорба.

Такава подправка у дома не ползвам, ама щом я хвалите ще звема да купя и да пробвам  Blush

# 17
  • Мнения: 728

Лющян е девисил  Grinning, обикновено се слага на рибена чорба.

Такава подправка у дома не ползвам, ама щом я хвалите ще звема да купя и да пробвам  Blush

Много върви и на боб да се сложи  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 508
Моята рецепта е малко по сръткава, защото пилетата са ни домашни и по-жилави. Ако се прави с купено пиле се пропуска пърженето.  Wink
Запържвам свареното и нарязано пиле с две глави лук и ги вадя. В същата мазнина пържа брашното до златисто и го разреждам с горещия бульон от пилето. Прибавям ситно настърган морков, 1-2л. пикантина, връщам пилето и го оставям да си поври 10-15мин. Като го сваля от огъня слагам натрошено сирене и счукан чесън. Става божествено......

# 19
  • Мнения: 2 122
Варя пилето, обезкостявам и прецеждам бульона.
Нарязвам няколко скилидки чесън на ситно- запържвам в сгорещена мазнина, след това няколко лъжици брашно- да си променят цвета и заливам със бульона. Прибавям и сол на вкус. След като се посгъсти прибавям пилето накъсано на парченца, и 5-6 минути преди да сваля от котлона прибавям прясно изцеден сок от половин лимон.

# 20
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Ето и моята рецепта:

Пържено пиле със сос фрикасе


Едно малко по-различно фрикасе

Продукти:
Пилешко месо
4 яйца
брашно
кубче пилешки бульон
галета (размесена с чесън на прах)
кисело мляко (точно количество не мога да дам, защото слагам на око)
черен пипер
лимонов сок
2 глави лук

Приготовление:
Пилето се посолява, поръсва се с черен пипер, потапя се в брашно, разбито яйце и галета (размесена с чесън на прах). Пържи се в силно сгорещена мазнина.
Сос фрикасе: С около 30г. брашно се прави светла запръжка, която се разрежда с гореща вода, в която е разтворен пилешкият бульон. Прибавят се лимоновият сок, солта и черния пипер. След около 15 минути се снема от огъня. Отделно се разбива киселото мляко с 3 жълтъка и, като се бърка непрекъснато, се изсипва в соса. Отново се слага на огъня, като се бърка непрекъснато и щом кипне, се сваля.
Пилешките порции се заливат със соса и се поднасят с кръгчета запържен лук.

Забележка:
Ако за гарнитура се прибавят и пържени картофки, може да стане любимо ядене дори на децата, които традиционно не харесват фрикасето (в т.ч. бях и аз като малка).

Да ви е сладко!



# 21
  • Мнения: 6 024
МмМммМммМммМмм че вкусно звучи.... Браво0о0о0о0 на готвачката. Поздравления веднага отива в тевтера.   bouquet

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз използвам само бялото месо на пилето. Запържвам няколко лъжици брашно в мазнина до златисто, прибавям по малко бульона, в който е вряло месото, прибавям обезкостеното и накъсано на малки парченца бяло месо, оставям да заври и изключвам котлона. Зсатройвам само с яйце без мляко. Чесън, лимон и магданоз оставям който иска да си слага допълнително.

1:1 с моята рецепта. Само, че в застройката ми участва единствено жълтък.

И аз така  Simple Smile+ само жълтък, но заедно с пилето сварявам и нарязан на колелца морков

# 23
Така и никога не успях да го направя това фрикасе както трябва, а много го обичам. Брашното ми остава на бучки. Аз и сос бешамел не успявам да приготвя също.

# 24
  • Мнения: 2 018
Така и никога не успях да го направя това фрикасе както трябва, а много го обичам. Брашното ми остава на бучки. Аз и сос бешамел не успявам да приготвя също.


И на мен ми се е случвало Wink , но го минавам през цедка - не много ситна и не много едра. Мъжа ми пък го прави с пасатора  Grinning и така няма бучици!!!

# 25
  • Мнения: 728
Така и никога не успях да го направя това фрикасе както трябва, а много го обичам. Брашното ми остава на бучки. Аз и сос бешамел не успявам да приготвя също.

За да не става на бучки соса, брашното трябва да се запържи в горещо олио, а не да се слага докато олиото още не се е сгорещило достатъчно. Бърка се непрекъснато, а след това бульонът се налива на тънка струйка пак при непрекъснато бъркане.

# 26
  • Мнения: 11 607
За днес съм се вдъхновила да правя фрикасе......мъж ми не го обича това ядене и по тази причина до сега никога не съм го готвила(явно лош спомен от казарматна...., както и кюфтета с бял сос напр.). Но яде на едно място фрикасе и му хареса. Каза,че му харесало точно това,че било по-рядко.

 Дайте идея как да го направя по-течно - като сложа повече бульон, или по-малко брашно?

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 973
Повечко бульон според мен.
Аз току що го направих по първата рецепта и стана супер, щом и бебка го одобри   chef.

# 28
  • Мнения: 444
Откакто пуснаха фикса на Маги за фрикасе, правя често и ми се получава чудесно  Laughing
И аз се родих откакто го има , разреждам си го в бульона на свареното пиле !

# 29
  • Мнения: 22 867
Ето още един вариант на сос фрикасе, който харесвам. Рецептата е на bordovsky от тук.

СОС ФРИКАСЕ С КИСЕЛО МЛЯКО

Продукти:1 кофичка кисело мляко, 3 с.л.зехтин (краве масло по изключение), 3 с.л.брашно, 450 гр.вода или отвара от ястието,1 жълтък, сол на вкус (кубче булъон).
Приготвяне: Запържваме брашното в мазнината до златисто, добавяме останалите съставки, разбиваме с пасатор и варим около 5 мин.с постоянно разбъркване.

# 30
  • Мнения: 2 159
Да, брашното за да не стане на бучки се запържва или пък се пече
Аз го правя също с яйце, но вместо мляко с лимон.

Общи условия

Активация на акаунт