Пиле фрикасе

  • 22 306
  • 30
  •   1
Отговори
Можете ли да споделите как да сготвя пиле фрикасе?

# 1
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Аз го приготвям така : Запържвам няколко лъжици брашно и ситно нарязан чесън докато брашното стане леко златисто. След това разреждам с вода, остаям да ври така като бъркам честичко. Постоянно добавям вода, защото постоянно се сгъстява. След известно време добавям бялото месо. След 10 минутки добавям каша от 1 яйце и 1 к. ч. кисело мляко. Като поври още около 10 минутки слагам сол, черен пипер и магданоз. Това е   Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 111
Аз варя пилето заедно с няколко скилидки чесън, малко сол и малко зехтин. След като се свари вадя пилето, изцеждам бульона от чесъна и кървавите следи от пилето и го оставям настрани да изсине. Като изстине пилето го късам на средно големи късове месо, махам всички кости, освен на крилцата. Размивам малко брашно и го прецеждам в буьона, в който е вряло пилето. Разбърквам добре, слягам пилешките късове вътре, слагам на котлона и разбърквам непрекъснато до сгъстяване, за да не стане брашното на буци и да залепне за дъното. Когато е готово слагам черен пипер, сол и магданоз.

# 3
  • Мнения: 223
Аз никога не съм готвила такова нещо,но ще го пробвам..дано стане вкусно!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 527
Сварявам пилето, изваждам месото и го обезкостявам. Тенджерката с бульона остава на котлона, сипвам вътре разтворено брашно с вода, като бъркам непрекъснато, докато се сгъсти. Добавям настъргана лимонова кора. Когато вече е готово, изключвам колона, добавям обезкостеното пиле, много черен пипер, сока от лимона, на който съм настъргала кората вътре. Не сипвам всичкия лимонов сок, а по малко и опитвам, да не стане много кисело. Накрая добавям на много тънка струйка едно разбито яйце, като бъркам непрекъснато.

# 5
  • Мнения: 2 591
аз го правя като Zuzi, само че без чесън - и не го варя след яйцата и млякото толкова много  Mr. Green става много вкусно и е много бърза манджа  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 728
Аз използвам само бялото месо на пилето. Запържвам няколко лъжици брашно в мазнина до златисто, прибавям по малко бульона, в който е вряло месото, прибавям обезкостеното и накъсано на малки парченца бяло месо, оставям да заври и изключвам котлона. Зсатройвам само с яйце без мляко. Чесън, лимон и магданоз оставям който иска да си слага допълнително.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз правих и става вкусно с готовия фикс на Маги за фрикасе  Peace

# 8
Mi shte probvam receptata na Zuzi dano da mi se poluchi. Mersi Zuzi

# 9
  • Мнения: 2 018
Опитайте и като добавите много копър и малко лющян! Става много свежо!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 294
Опитайте и като добавите много копър и малко лющян! Става много свежо!

Какво е лющян  Thinking

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 512
Откакто пуснаха фикса на Маги за фрикасе, правя често и ми се получава чудесно  Laughing

# 12
  • Мнения: 728
Опитайте и като добавите много копър и малко лющян! Става много свежо!

Какво е лющян  Thinking

Лющян е девисил  Grinning, обикновено се слага на рибена чорба.

# 13
  • Мнения: 2 018
Да - слага се на рибена чорба  Wink, но от както свекърва ми ми направи пилешка супа с лющян-девисил, у дома редовно присъства на трапезата ни!
И аз бях с резерви в началото, но ми хареса много! Е...все пак е въпрос на вкус!
Но за копъра във фрикасето гарантирам, че ще ви допадне!  Hug

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз използвам само бялото месо на пилето. Запържвам няколко лъжици брашно в мазнина до златисто, прибавям по малко бульона, в който е вряло месото, прибавям обезкостеното и накъсано на малки парченца бяло месо, оставям да заври и изключвам котлона. Зсатройвам само с яйце без мляко. Чесън, лимон и магданоз оставям който иска да си слага допълнително.

1:1 с моята рецепта. Само, че в застройката ми участва единствено жълтък.

Общи условия

Активация на акаунт