Коя е по-добра-PVC дограма или алуминиева ?

  • 12 276
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 304
има ли проблем ,ако пвс -то е българско ,а не немско или турско.Много евтино ми се видя българската дограма и се чудя не е ли фалшива.Какво ще кажете за цветната дограма -струва ли си парите?

# 46
  • Мнения: 375
Ако е за дом, аз съм за ПВЦ.
...
По темата - за жилище - ПВЦ, за офис - алуминий

Защо се препоръчва за офисите алуминий?
Алуминиевата се препоръчва за офиси защото там обикновено стъклата са по-големи а алуминият е значително по-издържлив от ПВЦ-то. Аз знам че ако прозореца е от ПВЦ, максималната широчина на крилото трябва да е 1 м, не повече защото тогава може да се получи измятане или нещо такова.
За вкъщи аз се спрях на ПВЦ. От две години го имам. Нямам конденз, шумоизолира. Важното е стъклопакета да е с никоемисионно стъкло от едната страна.

# 47
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ако е за дом, аз съм за ПВЦ.
...
По темата - за жилище - ПВЦ, за офис - алуминий

Защо се препоръчва за офисите алуминий?
Алуминиевата се препоръчва за офиси защото там обикновено стъклата са по-големи а алуминият е значително по-издържлив от ПВЦ-то. Аз знам че ако прозореца е от ПВЦ, максималната широчина на крилото трябва да е 1 м, не повече защото тогава може да се получи измятане или нещо такова.
За вкъщи аз се спрях на ПВЦ. От две години го имам. Нямам конденз, шумоизолира. Важното е стъклопакета да е с никоемисионно стъкло от едната страна.

В такъв случай, защо се препоръчва за домовете ПВЦ?

# 48
  • Русе
  • Мнения: 2 354
пвц

# 49
  • София
  • Мнения: 4 397
ние сме на оживена улица то цял булевард и сме с ПВЦ САЛАМАНДЪР четирипластова няма шум Peace само някоя линейка се 4ува но не силно

Това е истината ПВЦ САЛАМАНДЪР  Peace
имахме глупостта да послушаме един познат и сложим в кухнята по обикновена, голям боклук излезна  #Cussing out

# 50
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
ПВЦ е по-евтин материал, а и както някой по-напред каза - доказано е, че вреди, но пък изолира по-добре. Алуминият е почти вечен.

# 51
Един малко глупав въпрос , но спорим с една приятелка коя дограма е по- скъпа -PVC или алуминиевата. И още нещо при остъкляване на тераса кое излиза по- скъпо с плъзгащи прозорци или с отвяряне по другия начин. Въпроса ми е дали това с плъзгащия механизъм оскъпява или напротив . Става въпрос за самата дограма без стъклопакета. Благодаря предварително

# 52
  • Мнения: 953
Не съм  отговорила на анкетата защото е много относително. Тук на морето е много влажно и нашата 5 камерна алуминиева с термомост зимата прави много повече конденз от немската ТРОКАЛ ПВЦ. Та ми се наложи на алуминиевата да сложа външна алуминиева щора за да се намали конденза. За протокола, много проветрявам и имам от обезвлажнителите в кутия.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Темата е необятна и ако въпроса е поставен коя е най- добрата дограма въобще? правилният и единствен отговор е дървена със широк ст-т+ К стъкло. Но за съжаление няма достатъчно качествена дървена дограма у нас. Бързат и не сушат добре дървесината, която в последствие се измята и.... сещате се. Забележете че постоянно повтарям широк стъклопакет! Основната топлоизолация, поради по-голямата площ, идва от пакета!!!

Заставам зад това мнение!  Peace
Но говорим за сравнение между PVC дограма или алуминиева.
Алуминият се използва за радиатори.  Mr. Green Имахме, кондензираше много, махнахме я.
Друго казва пластмасата, харесва ми. На терасите сложихме такива. Гласувах я. Party

# 54
  • Мнения: 375
....................... нашата 5 камерна алуминиева с термомост
Алуминиевата дограма няма камери - тя с или без термомост.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 2 268
....................... нашата 5 камерна алуминиева с термомост
Алуминиевата дограма няма камери - тя с или без термомост.
Не говори глупости, моля! Simple Smile
Има! Една външна и една вътрешна, а третата се образува от свързването на двете с пластмасата, която ги изолира една от друга. При алуминия камерите са важни много повече отколкото при ПВЦ-то. При алуминия големината им определя коефициента на термопреминаване, а при пластмасата са основно за укрепване на профила, изолацията си идва от естеството на материала.
Както вече казах.... има алуминиева с една камера и 45 мм ширина на профила и има такава с 3 камери, с 24 мм ширина на прекъснатия термомост и 82мм шрина на касата.  Naughty
Сравненията са неуместни без навлизане в детайли.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ако е за дом, аз съм за ПВЦ.
...
По темата - за жилище - ПВЦ, за офис - алуминий

Защо се препоръчва за офисите алуминий?
Алуминиевата се препоръчва за офиси защото там обикновено стъклата са по-големи а алуминият е значително по-издържлив от ПВЦ-то. Аз знам че ако прозореца е от ПВЦ, максималната широчина на крилото трябва да е 1 м, не повече защото тогава може да се получи измятане или нещо такова.
За вкъщи аз се спрях на ПВЦ. От две години го имам. Нямам конденз, шумоизолира. Важното е стъклопакета да е с никоемисионно стъкло от едната страна.

В такъв случай, защо се препоръчва за домовете ПВЦ?
Ох, вдъхнових се нещо, явно работата ми липсва! Simple Smile Ще внеса малко разяснения, ако позволите!:)
Защо за офиси алуминий, а за в къщи ПВЦ?
Не съм съгласна, с твърдението, но ще се опитам да го коментирам.
При офиси и други обществени сгради натоварването, най-вече на отваряемите части, е в пъти по-голямо от това в домовете ни. Съответно те трябва, освен да са издържливи да са и дуракоустойчиви. Simple Smile Пластмасовите профили се лепят в ъглите, металите които са пъхнати в тях ги правят по-тежки от алуминиевите и налагат ограничения в размерите на крилата, защото има опасност при по-широки крила профила да се сцепи точно там, където свършва метала. (виждала съм го с очите си)  А да не говорим, че обкова (панти, брави, мехнизми разни) не е толкова надежден както при алуминия. Така, че за такъв тип сгради единственото правилно решение е алуминий подбран по съответните критерии, тъй като "алуминий" е безкрайно общо понятие.
А защо за вкъщи ПВЦ? Ами защото слагането на подходящ алумиев профил (такъв, който да не прави конденз ) е скъпо удоволствие. Simple Smile ПВЦ-то е по-евтино решение, а и изискванията към него за домашни условия са много по-малки.

# 57
  • Мнения: 375
....................... нашата 5 камерна алуминиева с термомост
Алуминиевата дограма няма камери - тя с или без термомост.
Не говори глупости, моля! Simple Smile
Има! Една външна и една вътрешна, а третата се образува от свързването на двете с пластмасата, която ги изолира една от друга. При алуминия камерите са важни много повече отколкото при ПВЦ-то. При алуминия големината им определя коефициента на термопреминаване, а при пластмасата са основно за укрепване на профила, изолацията си идва от естеството на материала.
Както вече казах.... има алуминиева с една камера и 45 мм ширина на профила и има такава с 3 камери, с 24 мм ширина на прекъснатия термомост и 82мм шрина на касата.  Naughty
Сравненията са неуместни без навлизане в детайли.

Съжалявам че ще те разочаровам, но не говоря глупости!   Wink
При алуминиевата дограма размера на профила и на термомоста може да бъде различен. А между другото твърдиш че ал. дограма има една външна, една вътрешна и една камера по средата, е тогава какво е това явление цитирам " алуминиева с една камера и 45 мм ширина на профила".  Peace
Съжалявам, но не ми стана ясно.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 268
А между другото твърдиш че ал. дограма има една външна, една вътрешна и една камера по средата, е тогава какво е това явление цитирам " алуминиева с една камера и 45 мм ширина на профила".  Peace
Съжалявам, но не ми стана ясно.
Ми нормално е да не ти стане ясно! Simple Smile
Хайде пак ще опитам, макар, че без чертеж или схема ще е трудно. Не ми се искаше да навлизам в професионални детайли, но явно ще се наложи.
Има 2 вида ал. дограма - с прекуснат термомост и без прекъснат термомост.
Тази без прекъснат термомост представлява, най-грубо казано, една алуминиева кутия профилирана по съответния начин. Имаме само една камера и Т вътре и вън на стената на камерата е с мин. разлика, съответно вътрешната повърхност е студена=> влагата вътре в стаята ще кондензира върху нея. Ширината на профила варира при различните системи.
При профилите с прекъснат термомост се случва следното: Пак най-грубо казано взимаш един профил (кутия) с една камера, взимаш още един, но с други чупки и ги нанизваш върху пластмасови ленти, 2 бр. Хахаха.... ужасно примитивно обяснение се получи, но дано е разбираемо. Та като погледнеш този профил в разрез ще видиш една камера от единия профил, една камера от другия и трета която се получава между пластмасовите ленти (термичния мост).
Сега ясно ли е, че алуминиевата дограма има камери? Simple Smile
А защо е важна големината на камерите, съответно ширината на профила - защото колкото повече въздух има между вътрешната и външната стена на профила, толкова по- топла ще е вътрешнната => по топла повърхност няма конденз.

# 59
  • Мнения: 459
PVC, алуминиевата дограма е все едно винкел, иначе слагай колкото искаш камери

Общи условия

Активация на акаунт