Информативно за хомеопатията

  • 421 758
  • 671
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 3 044
Някакво объркване е настъпило тук.
Може да прочетете описанието на подфорума:
Форум за обмяна на опит, взаимопомощ, обсъждане на проблеми относно лечението на различни здравословни проблеми с методите на хомеопатията и алтернативната медицина. Консултации със специалисти.
Специалистите тук имат ранг Доктор или евентуално BG-Mamma партньор. Всички останали са потребители, независимо какви курсове са изкарали, какви практики имат, какви коли и кога карат и какви градини копаят. Публикациите им имат статут на обикновено мнение, което е ясно за останалите.

След кон на балкона най-много обичам такива публикации:
Вероятно този мой постинг може да бъде възприет като лично отноштениe - да, такова е! Търпението ми се изчерпа да чета как някой хора сипят помия. ...Това са просто лични коментари и ще бъде безмислено да бъдат коментирани.
Щом имате лично "отноштение" и коментарите са ви лични, бъдете така добри да си ги изяснявате на ЛС или на други специализирани места извън този форум.
Явно търпението ви е изключително крехко предвид датата и часа на регистрацията ви. В противен случай грубо нарушавате правилата на форума, което ще коригирам моментално.
Видно е, че имате наличие на проблем с деформациите, нанесени ви от тоталитаризма, но това по никакъв начин не касае този форум и ви моля да го запазите за други изяви.

ПС. Александър и Архангел, ако имате нещо за мерене, не тук е точното място!

# 136
  • Мнения: 3 495
Фактът, че Татти остави поста на TaraG ме накара и аз да се включа с ...."лично мнение". Thinking


Относно поста на ТaraG. Предполагам си получила предупреждение да не се регистрираш заради един-единствен пост, защото нито ти прави чест, нито ще те вземат под внимание. Постът ти би имал повече тежест, ако пишеше от реалния си акаунт, който ...знаем чий е. Grinning За кавгата между Архангел и Александър, не искам да взимам отношение по причина, че спорът им се води по тема извън моята компетенция Peace.
За таксито - не смятам, че крие....Някой да го е питал какво работи???
Знам, че има хора, на които не е помогнал. Но пък знам, че ако всичките му пациенти са като мен, ще му се наложи да кара и двойни смени. Защото от първия път разбра типажа на мен и дъщеря ми и оттогава минаха 6 месеца, преди да ми се наложи да ползвам отново услугите му.Сами сметнете какво е спечелил от мен. Нищо!
Моя близка ходи при известен пловдивски хомеопат. Ходи вече 4 месеца за много по-малки проблеми от моите (вече бивши мои проблеми). Ползва я явно като опитно зайче. Е, да, ми този хомеопат ще се занимава само с хомеопатия, разбира се,като има няколко пациента, които върти всяка седмица месеци наред.... Mr. GreenПосле му се носи славата, че е много зает и т.н. Разбира се, това не го прави лош хомеопат, просто разглеждам нещата и от този ъгъл.
Така че е редно да се погледнат нещата и от тази страна.
Негативните мнения относно нечии способности могат да се напишат по подобаващ начин, за да се прочетат от останалите и...толкова. Всеки си носи глава на раменете. И най-тъпото нещо е, когато двама души спорят, трети да се меси ooooh! Аман!

# 137
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Аз апелирам към Татти и Модераторите, да прехвърлят постовете с обсъждането на хомеопати от темата "Информативно за Хомеопатията" например в темата "Да обсъдим хомеопатите" а въпроси, като "...как да излекувам хремичката на малкия..." - в темата "Въпроси към хомеопати 5".
Защото тази тема в която сега пишем е закована тема и е изключително информативна.

  Предлагам и друго, който се представя като хомеопат, и раздава съвети главно чрез цитати от книги, да бъде така добър да каже къде и как е изучавал хомеопатия, в момента ли е ученик или вече е защитил дипломата си по хомеопатия, изучавал ли е и официална Медицина или не, колко време, с успешно положени изпити или не. Аз за себе си съм го направил, още с регистрацията си в Бг Мамма преди около 4 години, като съм си казал и името.
 Може да не е е задържтелно да казват името си, но сега действащият модел на пълна анонимност, смея да мисля може би не е най-добрият.

  

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 09:25 от Aleksander

# 138
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Снощи на Лични с Архангел приятелски се разбрахме, че всички диспути при спазване на добрия тон, е от полза за всички.  Simple Smile
   И при този диспут нямаме нужда от трети, "новорегистрирал" се, още по-малко плюещ който и да е от нас!

# 139
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Радвам се,  че сте се разбрали, това беше много глупав спор, а " новорегистриралите се", да понатрупат повечко четене, пък и ако попаднат наистина на лош хомеопат, с който да си патят, тогава пак да дойдат да плюят.
Желая Ви мир! Hug

# 140
  • Мнения: 3 495
И аз обичам да чета различни гледни точки в добрия тон. Hug Това задоволява болезнената ми любознателност или по-скоро любопитството ми Mr. Green

# 141
  • Мнения: 2 674
Относно избора на хомеопат
Преди 250 години Hahnemann, основателят на хомеопатията, отговаря на писмо на един принц (може и да става въпрос за име, тук не съм сигурна) , който е негов пациент, на тема „За избора на домашен лекар”. Думите на Hahnemann звучат еднакво правдиво и днес, колкото по онези времена за всеки, който е поставен пред избора на хомеопат или друг практикуващ лекар. Позволих си да използвам неговото есе като основа, и да го адаптирам към модерните времена, когато отново си задаваме въпроса „ На какво да обърна внимание, ако искам да се консултирам с хомеопат, на който наистина може да се разчита.”
Както казва Hahnemann „Без сам да сте лекар (хомеопат) не е възможно да си формирате бърза преценка по отношение на научните знания на даден хомеопат. Поради тази причина, като непрофесионалист, трябва да обърнетевинмание на някои факти, които ще ви насочват към целта Ви с не по-малка сигурност, отколкото ако сте посещавали училище за хомеопати.”
Ето някои от хомеопатите, които не трябва да посещавате:
Хомеопат А отговаря на въпросите Ви с малко думи и с пренебрежително отношение. Той говори за важните персони, които е лекувал в кабинета си, и почти не обръща внимание на сериозното състояние на пациента си, продължавайки да парадира с важността си във всяко едно отношение – в кабинета, на улицата, в дома му. Дори и най-силното страдание на пациента не предизвиква промяна в студеното му професионално държание. Стетоскопът се клатушка около врата му, а върху  бялата му престилка е закачен бадж с важното му име и акредитивите му.  Докато поема случая Ви, той е твърде погълнат от компютъра си, поглежда Ви със самочувствие, и едва Ви обръща внимание. Въпросите му са кратки и изискват като отговори само „Да” и „Не”, като не го интересуват детайли относно това как сте се разболял.
Офисът му е свръхмодерен, мебелировката е много скъпа. Такъв хомеопат играе следната роля: Той е важен актьор, който играе ролята си всеки ден, и намира за скучно да се вслушва във всички детайли относно Вашето заболяване. Но всичко, което прави всъщност , е да крие
ограничените си знания относно хомеопатията зад маската на своята професия –всяко неканено запитване от страна на пациента моментално бива спирано с контра-въпрос
”Аз ли съм посещавал медицинско (за хомеопати) училище, или Вие?”
Хомеопат Б – в началото изглежда по-добър избор, и съм почти склонен да ви го препоръчам.
Дневният му график е запълнен, и съответно той е определил времетраенето на посещенията да е десет минути. В края на краищата, той е изключетелен лекар, и съвсем спокойно може да разбере Вашия случай и да Ви предпише лечение за малкото време, което е отделил.  Допълнителни въпроси в края на тези десет минути се отхвърлят като не важни, тъй като лечението му е съвсем ясно. Той Ви казва, че практикува вече двадесет години, и че може да  определи лечението, от което се нуждаете, само като Ви погледне.  Рецепционистът Ви изпраща бързо в кабинета, където хомеопатът Ви задава няколко въпроса, и едва изчакал отговорите, взима лист и химикалка, и след дълбок размисъл от две секунди написва набързо загадъчното лекарство, и учтиво Ви подава листа. Потрива ръце, помахва Ви за довиждане, и Ви изпраща отново в чакалнята, която изглежда по-пълна от всякога. Разбира се, той вече е получил сигнал от рецепционистта, че десетте Ви минути са изтекли.
Неговата помощ е толкова търсена, че за него е абсолютно невъзможно да отдели повече време на пациентите си. Дори предвидените за Вас десет минути биват прекъснати от пет „неотложни” обаждания. През целия ден той раздава щедри предписания, съвети, препоръки – точно като билети за театър. Това, което трябва да знаете е, че такъв хомеопат няма как да обърне достатъчно внимание на никой от своите пациенти, не може за няколко минути добре да обмисли всичките обстоятелства по Вашия случай, а още по-малко да намери подходящото лечение, въпреки, че разполага с най-новия компютърен софтуер. Дори за „безпогрешния” компютър важи поговорката „Боклук на входа – боклук на изхода” Без съмнение, това е хомеопатът, който можете да считате за неуловим фантом – никога не отговаря на обажданията и имейлите Ви, мъмри Ви за „неуместните” Ви въпроси и безпокойства.
Е, след това кратко изложение, предполагам, че ще се ориентирате към търсене на някой друг.
Хомеопат В – може би трябва да го посетите. В края на краищата, той ще Ви усведоми, че е посещавал най-доброто училище за хомеопати, учил е при най-добрия хомеопат (въпреки, че това всъщност означава, че е чел неговите книги, без да си поставя за цел да посещава лекциите му) Това не го спира обаче да споменава често името на световноизвестния специалист, дори е свързал уебсайта си с неговия, за да е ясна връзката му с величията в областта. Уверява Ви, че практикува точно както е повелил неговият учител (съгласно истинската класическа хомеопатия), но при най-малко проучване се разбира, че нарушава всички принципи на истинската хомеопатия. Твърди, че е открил свой собствен метод, необходим, защото времената са нови и трудни, и поради тази причина дори Hahnemann би одобрил неговите изобретения. И все пак, това изявление просто крие некомпетентността му и
това, че го мързи наистина да изучава тази трудна материя продължително и с упорство. Посетил е няколко семинара, и счита, че вече притежава знания, които нямат нужда от  усъвършенстване. Той предписва на всеки пациент „протокол”, подобен на тези на лекарите- алопати, забравяйки, че за да се излекува един пациент, трябва да се вземе предвид неговата индивидуалност.
Според неговите убеждения – за заболяване А има протокол А, който трябва да се прилага няколко месеца. Това е скритото желание на някого, който иска да бъде лекар-алопат, или най-малкото да достигне неговия калибър, тъй като той имитира тези, които практикуват нещо съвсем различно от това, което представлява хомеопатията.  Но, разбира се, той Ви споменава за огромните успехи, които има. В действителност, той не е наясно кое е истинското излекуване – а именно, освобождаването от всяко душевно, емоционално и физическо страдание и превенцията от възвръщането на болестта или трансформирането й в друга. Той е сигурен, че ще бъде признат за гений, и че следващата Нобелова награда в областта на медицината е негова. В неговия случай не може да са каже, че му липсват самозаблуди.

Тези истории може да изглеждат забавни, но произхождат от много ситуации, които съм видял, и за които съм чел. Псевдо-хомеопатите са срам за професията, и със сигурност ще отблъснат много пациенти, които се нуждаят от помощ.

На какво да обърнете внимание?
Търсете обикновен човек, здравомислещ, който отделя време не само да запише оплакванията Ви, но също и да обясни какво вижда. Той може да Ви препоръча книга, която да прочетете, за да подпомогне комуникацията помежду ви, и по този начин съответно да намери правилния лек за състоянието Ви.  Дава Ви ясна и концентрирана информация относно изкуството на хомеопатията. Никога не показва яд, раздразнителност или нетърпеливост когато му задавате въпросите си. Изслушва внимателно оплакванията на тези, които търсят помощта му и не изказва мнение без обстойно обмисляне.
За да можете да откриете някой, който владее най-напредничавите методи на хомеопатията, обръщайте внимание на следните неща:
1.   Добрият хомеопат предписва само ЕДНО лекарство.
2.   Той слага Вашето лекарство в бутилка с вода, като количеството е определено от него. Тези, които ви съветват да вземате лекарството си на сухо, не са усвоили модерните методи на хомеопатията, и не само ще забавят лечението Ви, но може дори да го осуетят.
3.   Добрият хомеопат Ви препоръчва да вземете пробна доза вечерта, и да го уведомявате те през следващите два дни за реакцията на организма Ви. Не повтаряйте приема преди разговора с него!
4.    При този разговор той ще Ви уведоми колко често да повторите терапията, така че да е сигурен, че заболяването Ви се лекува по най-бързия и умерен начин.
5.   Отбягвайте тези, които твърдят следното:  „Трябва първо да преминете през силно усложнение на симптомите, преди да се подобрите.” А също и „Трябва да спрете алопатичното си лекарство, преди да почна да Ви лекувам.” Това не само не е вярно, но е и опасно, тъй като пациентът ще преживее и симптомите на спирането но лекарството.  Добрият хомеопат ще препоръча промяна в дозата на алопатичните лекарства едва след като се забележи подобрение , дължащо се на хомеопатичното лечение.
6.   Избягвайте тези, които Ви предписват единственото лекарство сухо (напр. три топчета на езика), и Ви карат да повтаряте това „лечение” всеки месец цяла година, без дори да променят силата на Вашето лекарство. Този метод на „наблюдение и изчакване” не е от най-напредналите методи на Hahnemann, въпреки че се практикува от повечето хомеопати.
7.   Добрият хомеопат иска да Ви вижда в кабинета си най-малко по един път месечно, но освен това настоява за ежеседмичен отчет (по телефона, имейл, факс). По този начин може да направи промени в лечението, когато има нужда.
8.   Избягвайте тези, които, като им поднасяте информирано знание относно модерни методи, заявяват „ Всичко това го знам вече.”, но действията им говорят за обратното.
9.   Избягвайте тези, които никога не връщат обажданията Ви или не отговарят на имейлите Ви, или пък заминават на дълга ваканция, без да осигурят някой, който да поема спешните случаи.
10.   За съжаление, като цяло,  изграденото име, посещаваните училища, придобитите степени, великите учители – не означават много. Дори и уверението, че „той е в бизнеса на практикуването на хомеопатията от двадесет години” не е гаранция за успех. Някои хомеопати си остават начинаещи за цял живот. Както във всяка професия, всичко зависи от съзнанието и усърдието на практикуващия, и искреното му желание да помогне на пациента. Вслушайте се в пациентите, които е лекувал: „Какъв е резултатът от лечението?”, „До каква степен е на разположение?”, „По какъв начин се отнася към Вас?”, „Какъв е като човек?”, „Може ли да усети болката на пациента?”
11.   Избягвайте хомеопатът, който променя лекарството Ви при всяко посещение, или пък предписва няколко различни в течение на няколко седмици. Най-вероятно няма представа кое е вашето лекарство.
12.   Избягвайте хомеопатът, който твърди, че няма нужда да се третират сериозни, остри състояния, и че вашето постоянно лекарство ще се погрижи за тях. Това е против всички принципи на добрата хомеопатия. Но не правете грешката да третирате всяко малко неразположение с лекарство от Вашия комплект. Докато сте на постоянно лечение при добър хомеопат, обсъждайте с него кои състояния изискват интервенция. Не започвайте лечения на своя глава.
13.   Избягвайте хомеопатът, който твърди, че имате нужда само от ЕДНО конституционно лекарство през целия си живот, без значение какво се случва. Това е против всички принципи на хомеопатията.
14.   Избягвайте хомеопатът, който по време на вашата консултация постоянно приема обаждания. Вие плащате за това посещение, и заслужавате да получите нужното внимание.
15.   Избягвайте хомеопатът, който въпреки липсата на развитие след една или две години, отказва да преразгледа случая Ви, и пръдължава лечението със същото лекарство, като упорито вярва, че не може да е сгрешил.
16.   Добрият хомеопат Ви казва още в началото какво може да очаквате. Той Ви казва кога ще се състои следващата ви среща в кабинета, дава ви варианти за комуникация  с него между визитите, за да осигури възможно най-доброто разрешаване на Вашия случай. Помогнете му, като наблюдавате промените в състоянието си, записвайте ги, и се свързвайте с него поне веднъж седмично.
17.   Избягвайте хомеопатът, който почти през половината време от вашата консултация обсъжда „некомпетентните” си колеги , позволявайки си злобни коментари.
18.   Избягвайте хомеопатът, който Ви дава две лекарства – едно за сутринта и едно за вечерта. Той Ви уверява, че дори Hahnemann  е редувал лекарствата (всъщност правил го е за кратко време, установил е, че методът не е ефективен и е зарязал тази идея).
19.   Избягвайте всеки практикуващ лекар, включително хомеопат, който е осъждан.
20.   Идеалният хомеопат е скромен, усърден, съчувствен към Вашето състояние. Той е търпелив и и живо участва в разговора по време на консултацията, и не е зает с неща, които не се отнасят към Вашия случай. С други думи – той обича хомеопатията и хората.
Третира еднакво бедните и богатите, и отдава част от времето си на неоправданите – в собствената си страна, или зад граница.

И когато, скъпи пациенте, намерите такъв човек, никой няма да се радва повече от др Luc!

Източник: “The Lesser Writings of Hahnemann.” Jain Publishing, New Delhi, 1990, p236-241

   

# 142
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
страхотна статия! Браво  bouquet!

# 143
  • Мнения: 2 674
Страхотни сайтове, задължително да се прочетат от пациенти, лекуващи се с хомеопатия.

http://drluc.com/   
- д-р Люк де Шепър-класически хомеопат


http://www.simillimum.com/hoe/contact-us.php
Дейвид Литъл-класически хомеопат.

Последна редакция: чт, 06 май 2010, 18:29 от цонка-офи-дочка

# 144
  • Мнения: 2 674
Органон на лечебното искуство , превод  от английски д-р Иван Енев,
Преводът е от 6-то издание, подготвено от Бьорике от английски. Д-р Енев разреши  преводът му да бъде използван във форума като изрично пожела да бъде посочен  този линк.


Органон

# 145
  • Мнения: 2 674
Органон  6 издание превод на английски R.E. DUDGEON.

http://www.homeopathybulgaria.org/todormed/SAMUEL%20HAHNEMANN-ORGANON.pdf

# 146
# 147
# 148
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте, да ви питам, ако GSM-мът ми е бил в джоба, а шишенцето с лекарството в чантата над джоба...на 10-15 сантиметра...това значи ли, че трябва да изхвърля лекарството? newsm78

# 149
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, да ви питам, ако GSM-мът ми е бил в джоба, а шишенцето с лекарството в чантата над джоба...на 10-15 сантиметра...това значи ли, че трябва да изхвърля лекарството? newsm78

  Ако през това време gsm-a не е звънял, не го изхвърляйте, а го ударете 20 пъти върху една книга за да го активизирате.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт