Информативно за хомеопатията

  • 419 200
  • 666
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 17 987
Честно казано не намерих тема, в която да има библиотека с посочени класически хомеопати по градове, по- нагоре момиче от Русе пита също за такъв, отговор не виждам. Може и аз да греша, ако е така пратете ми линк, ако не, моля ви, посочете ми добър класически хомеопат, в близост до Разград- Русе, Шумен, Варна.

# 211
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
raja_nikol, следния линк може да ти е от полза:

Регистър на дипломираните хомеопати в България

# 212
  • Мнения: 624
Здравейте!
Може ли да ми отговорите, в кои случаи се предписва Туята. Пуснах търсачката и попаднах на доста случаи, в които предписват Туя преди или след ваксина.
Защо точно се предписва туята при ваксина? Предполагам, че не сваля температурата, а по-скоро намаля нежеланите постваксинални реакции, като спомага за изчистването на организма...  newsm78

# 213
  • Мнения: 468
Thuja occidentalis е ОГРОМНО хомеопатично лекарство с доказани точно 9419 симптома в реперториума. Няма как да ви кажем "за какво се изписва", защото има 9419 основания да бъде предписана. Информирайте се малко повече за хомеопатията (в тази тема е писано достатъчно) за да разберете, че въпросът ви е неправилен.

Всъщност в хомеопатията лекарствата се предписват единствено и само заради ЕДНО основание - подобие между картината която е разкрило едно ХЛ при доказването си и тоталността от симптоми на болестта на пациента. Някой практикуващи хомеопатия (забележете, че не ги наричам хомеопати и за това си има причина) смята, че след ваксинация тоталността от симптоми на болестта на пациента се покрива от ХЛ Тhuja, което е несъстоятелно твърдение. В хомеопатията НЕ се предписва на общо основание......

# 214
  • Добрич
  • Мнения: 958
Истината е, че с хомеопатия и без нея, организмът сам се справя с огромната част от вирусните заболявания. Просто хомеопатите използват това свойство на организма. Но който си ходи на хомеопати, да си ходи - нека си дава парите на вятъра.
А с невирусните как стои въпроса? Или и там е същата работа ...
Всеки сам избира къде да си дава парите и едва ли има нужда от настойници в харчлъка!

# 215
  • Мнения: 8
Здравейте.Може ли някой да ми даде координатите на д-р Федя Дечев.Много благодаря.

# 216
  • Мнения: 1 661
Здравейте, за първи път пиша в темичката. Искам да попитам може ли чрез хомеопатия да се лекуват хламидии? Много живо ме интересува, тъй като съпругът ми след няколкократни антибиотични курсове има положителни кръвни тестове за хламидия и не знаем вече какво да правим. Благодаря ви предварително.

# 217
  • Пловдив
  • Мнения: 40 777
Здравейте, за първи път пиша в темичката. Искам да попитам може ли чрез хомеопатия да се лекуват хламидии? Много живо ме интересува, тъй като съпругът ми след няколкократни антибиотични курсове има положителни кръвни тестове за хламидия и не знаем вече какво да правим. Благодаря ви предварително.

Питай в темата с въпросите--Въпроси към Класически хомеопати Peace

# 218
  • Мнения: 1 661
Благодаря ти за отговора,tandonova79.  bouquet

# 219
  • Мнения: 0
Истината е, че с хомеопатия и без нея, организмът сам се справя с огромната част от вирусните заболявания. Просто хомеопатите използват това свойство на организма. Но който си ходи на хомеопати, да си ходи - нека си дава парите на вятъра.
А с невирусните как стои въпроса? Или и там е същата работа ...
Всеки сам избира къде да си дава парите и едва ли има нужда от настойници в харчлъка!

Не е съвсем така. Един грип може да Ви увреди много сериозно.

Последна редакция: нд, 23 окт 2011, 09:52 от Tatti

# 220
  • Мнения: 0
Здравейте,
Започнах да пия шуслерови соли за хронична умора и болки в мусколите и тялото, още след първата таблетка, след няколко часа тези симптоми се засилиха.
Прочетох каквото имаше по темата, но информацията отностно това което искам да питам е противоречива.
На едно мясти пише, че е добре да се получи такова хомеопатично влошаване, но се отнася само за острите състояние. На друго място пише, че трябва да се прояви такова влошаване към края на лечението. На трето място пише, че както е в моят случай - хроничен, не би трябвало да се получи влошаване в началото на лечението.
Да ги спирам ли, какво да правя, хомеопатът който ги изписа е извън бг, връща се след месец.

# 221
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
При мен също се получи така втория път, когато ги вземах и хомеопатът ми ме посъветва да ги спра.

# 222
  • Мнения: 3 483
Заповядайте тук с въпросите си http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=619584.msg20111556#msg20111556
Тази тема  е само информативна

# 223
  • Мнения: 324

Наистина ли има класически хомеопати само в 9 града в цяла България?

Много ви моля, ако някой има информация за хомеопат в Шумен, да сподели  Praynig

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 40 777

Наистина ли има класически хомеопати само в 9 града в цяла България?

Много ви моля, ако някой има информация за хомеопат в Шумен, да сподели  Praynig


Виж горния пост... Wink И питай там! Peace

Общи условия

Активация на акаунт