Информативно за хомеопатията

  • 419 157
  • 666
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 483
По-добре един антибиотик, отколкото коктейл от грешни ХЛ. ДА

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4220 ето малко по въпроса. С допълнението в частта за Осцилококцинума - като раково лекарство най-простичко казано може да отключи предразположеността към злокачественост! За съжаление майките толкова злоупотребяват с него. И доколкото аз знам, то е в потенция 200 Rolling Eyes

Цитат от д-р Румен Стойчев
Цитат
Не бива да се бъркат боаронска школа с боаронски лекарства. Боарон произвежда монопрепарати и т. нар. специалитети. Предписването на специалитетите, разбира се, означава, че не се лекува хомеопатично, но монопрепаратите си ги ползваме ежедневно. Осцилококцинум не е рожба на Боарон. То е толкова тяхно, колкото и всяко друго хомеопатично лекарство. Осцилококцинум започва да се предписва много преди създаването на Боарон. Е, внушенията, че Осцилококцинум може да се ползва свободно, създават и проблеми, защото като единствено показание в рекламите се споменават ‘грипни състояния’ и толкоз. Често ми се случва пациент с гордост да заяви, че е почувствал, че се разболява и си е взел Осцилококцинум (разбирай ‘Не някакъв медикамент, а хомеопатично лекарство’). Това понякога компрометира хомеопатичното лечение, което хомеопатът води.
Допълнителен нюанс добавя фактът, че Осцилококцинум всъщност е нозод (лекарство, получено от болестно променена тъкан), а предписването на нозоди има много специфични правила, за които човек трябва да се порови доста по-сериозно.

Да допълня поста си .  Има отключващи фактори, които не можем да избегнем - като стреса в някои ситуации и прочие бла-бла. Но има и такива, които МОЖЕМ и трябва да избегнем, дотолкова, доколкото това зависи от нас - канцерогенни съставки в козметиката например, в частния случай тук злоупотребата с Осцилококцинум, дори аджувантите във ваксините. Постът ми няма нищо общо с това да стоим на село и сами да си садим картофите, за да ядем чиста храна.... Grinning Извадките не са мои, не са и вероятно на Румен, а са на изследователи, лечители и прочие големи имена в хомеопатията, датиращи много години преди да се родим
Пожелаваме ти успех в търсенето на твоята истина. Моята лично е, че което мога, го избягвам и не го приемам, което не мога - примирявам се.

Последна редакция: нд, 08 май 2011, 12:24 от Мечка Малинарка

# 196
  • Мнения: 658
предрасположеност към злокачественост може да отключи всичко в нашия жесток свят в момента,ние вече отдавна нямаме нищо натурално дето да не е гъчено с разни препарати.А по форумите може всеки да си каже кой каквото знае и това далеч няма да е онази ИСТИНА

# 197
  • Мнения: 0
Здравейте! Интересувам се живо от хомеопатия и дори наскоро завърших он-лайн курс по хомеопатия за майки. Въпреки това, не се чувствам достатъчно уверена в по- критични ситуации да назначавам лечение сама. Бих искала да попитам, някоя от вас дали е ползвала услугите на класически хомеопат в Русе и ако да, да сподели опита си и да даде координати. Ще следя темата с интерес и още сега се връщам да чета! Благодаря предварително!

# 198
  • Мнения: 1 267
Да питам! До сега вече 2 години, все даваме гранулите без разтвор с вода. Синът ми отказва да ги приема - следва повръщане, гадене. Как стоеше въпроса с разтварянето? Мерси!

# 199
  • Мнения: 234
Момичета знаете ли дали медицинската дъвка е антидот?Доколкото знам е някакъв извлек смола от мастиково дърво?
Благодаря предварително!

# 200
  • Мнения: 3
предрасположеност към злокачественост може да отключи всичко в нашия жесток свят в момента,ние вече отдавна нямаме нищо натурално дето да не е гъчено с разни препарати.А по форумите може всеки да си каже кой каквото знае и това далеч няма да е онази ИСТИНА
Ами за жалост ще споделя това мнение. Скоро бях в едно малко селце за около една седмица и мога да кажа, че не съм се чувствал по добре от години. А що се отнася до хомеопатията има и такива лекарства, които човек може да вземе дори и да не се е консултирал с професионалист. С количествата трябва да се внимава разбира се.

# 201
  • Мнения: 3 483
предрасположеност към злокачественост може да отключи всичко в нашия жесток свят в момента,ние вече отдавна нямаме нищо натурално дето да не е гъчено с разни препарати.А по форумите може всеки да си каже кой каквото знае и това далеч няма да е онази ИСТИНА
Ами за жалост ще споделя това мнение. Скоро бях в едно малко селце за около една седмица и мога да кажа, че не съм се чувствал по добре от години. А що се отнася до хомеопатията има и такива лекарства, които човек може да вземе дори и да не се е консултирал с професионалист. С количествата трябва да се внимава разбира се.

За да не опорочаваме информативния характер на темата, прегледайте последните ми постове и ще видите темата Въпроси към хомеопати, заповядайте да пообсъдим маркираната част от поста ви. Ще ви стане интересно, обещавам.   bouquet

# 202
  • Мнения: 263
Извинявам се че нахълтвам, но след десетките АБ които сме изпили, последен изход ни остана хомеопатията.
Имам въпрос: Може ли да се повиши имунитета с хомеопатия?!Мога ли да го заведа при хомеопат (класически-както препоръчвате) за този проблем, или трябва да е по повод някакво заболяване Thinking
Извинявам се за малко смешно формулирания въпрос но...когато го заведох при личната с този въпрос тя ме погледна тъпо и каза, че тя лекувала болести, за имунитета да сме взимали сиропчета, толкова много имало на пазара Tired Та идеята е да не попадам пак в подобна ситуация Rolling Eyes
Благодаря предварително Hug

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 40 775
Извинявам се че нахълтвам, но след десетките АБ които сме изпили, последен изход ни остана хомеопатията.
Имам въпрос: Може ли да се повиши имунитета с хомеопатия?!Мога ли да го заведа при хомеопат (класически-както препоръчвате) за този проблем, или трябва да е по повод някакво заболяване Thinking
Извинявам се за малко смешно формулирания въпрос но...когато го заведох при личната с този въпрос тя ме погледна тъпо и каза, че тя лекувала болести, за имунитета да сме взимали сиропчета, толкова много имало на пазара Tired Та идеята е да не попадам пак в подобна ситуация Rolling Eyes
Благодаря предварително Hug

Естествено,че можеш да заведеш детето...А с личната те съветвам въобще да не го обсъждаш!Няма да те разбере! Wink
Попитай в темата за хомеопати-Въпроси към Кл.хомеопати за кой град ти трябва такъв и мамите ще те насочат!

Успех!

# 204
  • Мнения: 263
...
Естествено,че можеш да заведеш детето...А с личната те съветвам въобще да не го обсъждаш!Няма да те разбере! Wink
Попитай в темата за хомеопати-Въпроси към Кл.хомеопати за кой град ти трябва такъв и мамите ще те насочат!

Успех!
Огромно благодаря!  Hug

# 205
  • Мнения: 63
Вече съм на последна фаза,колебая се между двама хомеопата Simple Smile
Миронова или Стоименова?

# 206
  • Мнения: 138
Никога няма да предприема хомеопатично лечение нито за себе си, нито за близките си. Голяма шарлатания. Свекърва ми сега учи за специалност, направо съм изумена. Наскоро детето на една съседка почина от такова "шаманство". Бъркаха с една лъжичка в 4 последователни чаши с вода, като се пиела посладната, да не говорим за цял поменик шишенца с "билки", наредени от край докрай на шкафа им. Когато детето се влоши оная хомеопатка казала: нормално е, това е лечебна криза. За жалост след по-малко от 2 денонощия детето издъхна. И сега като пиша побеснявам. А е и скъпо. Не ги е срам, използват безпътицата на близките в труден момент. Като сектанти са, че и увличат маса хора! ВНИМАВАЙТЕ!

# 207
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
.....
Когато детето се влоши оная хомеопатка казала: нормално е, това е лечебна криза
.....

Пише се и се произнася хомеопатичка.

Благодаря, за информацията. А аз познавам доста хора починали след лекуване  с традиционна медицина....  Laughing Така, че ... Внимавайте и там.... Laughing

# 208
  • Мнения: 123
Истината е, че с хомеопатия и без нея, организмът сам се справя с огромната част от вирусните заболявания. Просто хомеопатите използват това свойство на организма. Но който си ходи на хомеопати, да си ходи - нека си дава парите на вятъра.

# 209
  • Мнения: 3 483
Истината е, че с хомеопатия и без нея, организмът сам се справя с огромната част от вирусните заболявания. Просто хомеопатите използват това свойство на организма. Но който си ходи на хомеопати, да си ходи - нека си дава парите на вятъра.
Точно така. Истина е, че хомеопатичните лекарства просто стимулират жизнената сила да се справи сама със заболяването и да върне своето равновесие. Те сами по себе си не лекуват. Добрите хомеопати не дават лекарство за щяло и нещяло, просто родителите настояват. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт