Мами в Италия 63

  • 13 612
  • 273
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 804
Аз за змиите в Италия , не зная нищо ! Embarassed
Но когато бях малка татко редовно носеше змии у дома даже веднъж ме евакуираха , защото една пепелянка беше излязла от торбата на татко .
Имам и снимка с питон .
Но  при кобрите и кроталите в Мароко , не посмях да се приближа .

# 46
  • Мнения: 2 379
Дани, а баща ти защо е носел змии вкъщи? Редовно даже.

Не съм 100% сигурна, но мисля, че випера е именно пепелянка. Скорцоне е смок.
Брррр, ужас Sick

# 47
  • Мнения: 2 804
Ами той обича такива-та  животинки .
И други животни носеше у дома - костенурки , таралежи .
Като ходи за риба и с празна торба не се прибираше никога .
Даже леля ми , която умираше от страх от змии я е научил да яде печен смок .

# 48
  • Мнения: 5 476
  Хайде като най-ранобудна  Wink да предложа кафенцето. Hug

 

Ники,голям лакомник Габи. WinkДа го нацункаш от мен. Heart Eyes Hug

Ани,а на мен змиите са ми противни. Tired
 newsm78 Не мога да си представя как някои хора имат влечуги за домашни любимци. Crazy
На морето разнасяха едни питони да се снимаш с тях ,с голям зор погалих един,беше едно такова хлъзгаво и студено... Sick

Бягам на пазар ,преди да се е смрачило повече.(казаха ,че ще вали  Confused)

 Лек ден на всички   bouquet


 

# 49
  • Мнения: 3 388
Привет  Grinning  Ние сме още тук  Sunglasses

# 50
  • Мнения: 2 617
Сонче, разказвай, какво стана в болницата  Wink

# 51
  • Мнения: 3 388
Ами какво да стане. Верно, паднала тапата, но тоновете наред, контракции нямам, нон-стоп менструални болки, които ме хващат от към кръста! Колкото повече болки сега, толкова по-добре после, така каза доктора там! Няма разкритие, даже шийката не е скъсена още като хората. Аз в 8-ми се скъсвах от контракции, сега като дойде време да излизаме, нищо. Казаха хората, води да ми текнат или контракции най-малко 2 на всеки 10 минути!
Сега не знам кога ще се ражда. Може да е днес, може и след 3 седмици, каза акушерката  Rolling Eyes
Свеки пак звъня да ме проверява днес, ще минат следобяд, че са във ваканция сега.
Майка ми пък реши, че съм родила едва ли не, на нея й паднала тапата към 3 часа и малко преди 8 родила.
Видях една мама в травалъо! Олеее, ужас, така се мъчеше момичето, думи нямам. Аз с моята паднала тапа и менструални болки, бях направо като песен  Crazy

# 52
  • Мнения: 2 617
Доплаква ми се, честно ви казвам  Cry
А мен в къщи ме заблуждават да съм си мислела, че все едно отивам на разходка  Crossing Arms
Ох, аз вече съвсем не мога да се движа, толкова се задъхвам, то с тези наши мерки. Утре сме цяла сутрин пак на прегледи.
Много страшно ми звучат тези неща  Cry

# 53
  • Мнения: 3 388
Доплаква ми се, честно ви казвам  Cry
А мен в къщи ме заблуждават да съм си мислела, че все едно отивам на разходка  Crossing Arms

Оооо, и то каква  Mr. Green Wink Hug

Деси, да не те плаша, ама ако беше видяла тази мацка вчерааа  Crazy Мъжо ми му се взе акъла на човека и започна да мрънка как щял да ме гледа да страдам и пр.
Беше с изтекли от сутринта води, пристигна в болницата малко след мен, към 19 часа значи. Имаше едва 1 см разкритие  Rolling Eyes Контракции безумни, цялата вир вода, едва си поеме въздух, 1-2 минути и хоп следваща контракция! Аз ако съм така, за следващото живот и здраве, ще си планирам още преди 9-те месеца чезарио  Laughing Операция е, тежка знам и надали ще ми хареса, но като минеш веднъж по другия път, многострадална  Sunglasses ... сигурно я мислиш вече другояче, поне на момента.
Не знам за твоите мерки, но моят корем има обиколка 124 см  Crazy Ако стигнем до термин колко ли ще достигна и как ли ще го изкарвам това бебе  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 2 617
Сонче и аз вече си ги мисля тези неща. При положение, че лекари с толкова практика се притесняват, че сме големи, явно, ако тръгнем да излизаме нормално, ще е ... а и аз не съм от най-издържливите.  Cry
Нямам шивашки метър да се измеря, колко ми е "бившата талия"  Mr. Green, но при мен коремът е нависоко (няма изгледи изобщо да пада засега) и затова ме притиска да дишам, дори и хранопроводът ми притиска  Mr. Green Mr. Green
Уф, не е искам да мисля, че направо тръпки ме побиват  Cry
 

# 55
  • Мнения: 2 379
А мен в къщи ме заблуждават да съм си мислела, че все едно отивам на разходка  Crossing Arms
Е, чак пък разходка Laughing
Не се плашете чак толкова. Сега ви е по_страшно, защото ви е неизвеснто. Когато дойде моментът, просто се случва. И после минава и заминава.
Така е, Соня, накрая времето между контракциите е прекалено малко, за да можеш да си отдъхнеш, а контракциите са  продължителни. През този период аз посках да ме оставят сама със Симоне в родилната зала и ставах, лягах, сядах, по пода клечах Crazy Така ми беше по леко. Присъствието на други хора ме напрягаше допълнително. Акушерките са наясно с мъките на една родилка и ме оставиха да правя, каквото си искам и само минаваха понякога да ме нагледат.
Не се свени да казваш директно какво искаш, почти за всичко се съобразяват и се съгласяват.
Това, когато дойде моментът, де Simple Smile Сега си кротувайте.

# 56
  • Мнения: 750
Бонжур мам4ета Hug
Ани аз изпомпвам мляко със тиралате,защото Габриеле е голям мързеланко и много му харасва да го гушкат и през това време да си 4у4ка от цицата,но така се храним по 3 4аса,заспива,събужда се.Така изкарахме по цели нощи първите дни,но сега предпо4итам поне през ноща да му приготвям предварително.Добре,4е майка ми е тук,защото ина4е трябваше да си слагам въжето ве4е #Crazy.До като май4ето храни Габри аз помпам мляко за следващата попата,после тя го преспива,а това озна4ава,4е и тя спи по малко през ноща.Аз пък се занимавам с него през деня и тя си поспива по малко.
Не знам защо,но напоследък въобще не е спокойно това дете,спи и се стяска всеки 5мин.Даваме му и сироп4е и капки срещу колики,но пак същата работа ooooh!.
Дано скоро мине този период,4е ще луднем ooooh!
Пази се мила,и аз изпитвам ужас от змии.Ако ми се изпре4и някоя мога да припадна от страх Crazy

Соня стига си ни шашкала напразно Wink

# 57
  • Мнения: 3 388
След като разбрахме каква разходка е раждането от Сонита и колко спят и са послушни бебетата, мисля Деси можем спокойно да раждаме  Mr. Green
Ник, надявам се да си поспива повечко Габри и да вземе да суче по-усърдно. Аз ако трябва все да се изпомпвам  не знам докога ще имам  търпение да го правя  Rolling Eyes Нали ви казах, че си говорихме с една колежка на мъжо и тя ми каза, че използвала една помпа, специална, струвала 2 000 еуро, но я давали под наем в болниците. Излизало около 1 Еуро на ден, а в началото оставяш 100 еуро някъде, като капаро. На нея и на всичките й приятелки, въпросната помпа докарвала толкова много мляко и стимулирала до такава степен млеконадоя  Mr. Green, че стигнали до заключението как на всички мами би докарала мляко без проблем. Мъжо се интересува, къде, как я има тази помпа в наличност и колко ще ни излезе /тъй като има малка разлика в цените, в зависимост от аптеките/. Отделно се купувал и някакъв сет, който излизал около 30 еуро. После си вземаш вече и контениторите за млякото.
Аз от змии имам панически ужас! В моите обични Тоскана и Умбрия мъжо каза имало доста  Crazy
Ани, а на мен ми направи впечатление, че тази мацка вчера не се хващаше нито за кръст, нито за корем по време на контракциите. Беше седнала на стола и си подпираше ръцете там, докато чакаше пред кабинета да я преглеждат, явно. А не теб къде ти бяха концентрирани болките?

# 58
  • Мнения: 2 617
Останах безсловесна, но така и така сме го докарали дотук, изходът е един  ooooh!
Знаех ги аз тези неща, но все си мислех, че преувеличават. Вярно, че от раждане до раждане има разлика, но не ми се вярва да сме по лесната процедура  Tired При емн нещата винаги стават възможно най-сложно.
В Пренатал ни бяха казли, че можело да наемеш за 2,30 евро първите дни и след това, по 2 евро тиралате. Ние още не сме купили, решили сме да вземем, ако имам кърма.
Ники, супер, че майка ти е там, то горката женица, че и тя не спи, но за нея така е най-добре да не те мисли.
аз не изпитвам някаква неприязън към змиите, но пък и не ми се случвало да попадам на тях (да чукна на дърво), тук веднъж едно гущерче ме изплаши (това и на майка ми се е случило, докато била бременна).

# 59
  • Мнения: 2 379
Сонита, не помня къде точно ме е боляло. Навсякъде май. Помня, не стисках рамото на Симоне или облегалката на един стол. Не съм се държала за корема. Това май е от филмите Laughing

Цугуми, гущерче ли? Grinning Те са блестящи и симпатични. Тук има с десетки. Влизат и вътре вкъщи, но после бързо излизат. Предпочитат припек.
Тук имаме и скорпиони _ малки, черни, лъскави, много красиви. Отначало се страхувах от тях, после разбрах, че няма смисъл. Не са страшни. Не, че се радвам, когато ги срещна Crazy Слава Богу, виждам ги сравнително рядко.

А виждали ли сте в София какви плъхове има? Sick Confused Мисля, че те са най_страшните твари изобщо. Огромни са просто!
Най_странното е, че много хора дори и не подозират за съществуването им, а те са във всички квартали и са хиляди.

Общи условия

Активация на акаунт