От колко големи давате на децата си дъвка?

  • 3 795
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 9 857
Дори зъболекарката на Кристиян ни препоръча да даваме Орбит, защото дъвченето  подпомагало избиването на зъбките Crazy
ooooh!Това за първи път го чувам,честно.Според мен дъвките вредят не само на зъбите,та камо ли да помагат за каквото и да било.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Дори зъболекарката на Кристиян ни препоръча да даваме Орбит, защото дъвченето  подпомагало избиването на зъбките Crazy
ooooh!Това за първи път го чувам,честно.Според мен дъвките вредят не само на зъбите,та камо ли да помагат за каквото и да било.

И аз за сефте попадам на такова твърдение  Shocked Но е нещо, на което не съм склонна да вярвам изобщо  Naughty

# 32
  • Мнения: X
Някъде от 2г.6м. почна да дъвче, сега дъвче редовно - купувам по едно пакетче за мен и едно за нея.

# 33
  • Мнения: 3 069
На големите ми синове започнах давам дъвки на 4-5 годишна възраст.
С малкия ще гледам да отложа всякакви зрънчовци, снаксове и вафли за доста по-късен етап.То не че ще се разминем с тях но поне да е по късно.

# 34
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми - на 2г и нещо. Пристрасти се и ги спрях. Няма д аумре без дъвки и близалки!
На сина ми изобщио не съм му давала дъвка.

# 35
  • Мнения: 8 999
Ха ха ха! И сега се смея като се сетя как я учих да дъвче дъвка. Беше на 1.5 г. и се затръшка в някакъв магазин за едни дъвки като топчета, разноцветни и подредени в нещо като патрондаш. Купих и, естествено, първата веднага я глътна. После правих показно как се дъвче по малко, след това се плюе. Бързо схвана детето и му беше адски забавно, че дъвката се плюе. За отрицателно време похаби 10те дъвки от пакетчето и тичахме за нови. Когато брат й стана на подходяща възраст, тя самата му обясни какво се прави с тези бонбони-небонбони.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
 Между 2г. и 3 г. - щерката (тогава свекър ми особено много държеше щом се обърна и да прави това което казвам, че не трябва. Та той и даваше дъвки... колко дъвки е изгълтала ooooh!)
 Сина - покрай сестра си и той горе-долу на тази възраст. Обаче него го преследвах - къде е дъвката, покажи, изплюй я и не си спомням да е гълтал дъвки.
 Не са пристрастени - ако купя ще дъвчат, ако не купя не. Много рядко ес сещат сами да проявят желание да купим. Не им купувам специални детски дъвки - предпочитат от нашите, лютите.

# 37
  • Мнения: 6 164
Дори зъболекарката на Кристиян ни препоръча да даваме Орбит, защото дъвченето  подпомагало избиването на зъбките Crazy
ooooh!Това за първи път го чувам,честно.Според мен дъвките вредят не само на зъбите,та камо ли да помагат за каквото и да било.

И аз за сефте попадам на такова твърдение  Shocked Но е нещо, на което не съм склонна да вярвам изобщо  Naughty

Аз също не го вярвам това твърдение, а и не ми се вярва изобщо зъболекар да се изкаже така. Thinking

# 38
  • София
  • Мнения: 438
Дори зъболекарката на Кристиян ни препоръча да даваме Орбит, защото дъвченето  подпомагало избиването на зъбките Crazy
ooooh!Това за първи път го чувам,честно.Според мен дъвките вредят не само на зъбите,та камо ли да помагат за каквото и да било.

И аз за сефте попадам на такова твърдение  Shocked Но е нещо, на което не съм склонна да вярвам изобщо  Naughty

Аз също не го вярвам това твърдение, а и не ми се вярва изобщо зъболекар да се изкаже така. Thinking
И аз да си призная реагирах по същия начин Thinking Naughty, но като се позамислих newsm78 започна да ми се струва правдоподобно. Според зъболекарката , дъвченето smile3502 на мястото на пробиващото зъбче по-бързо изтънява ( "изтърква") венеца. Дали е така - не споря , но тръшкането на някои  мами за това колко са вредни дъвките ми се вижда меко казано попресилено... newsm51

# 39
  • София
  • Мнения: 7 097
Не й давам дъвка, защото има няколко задавяния с бонбони и др. подобни.

# 40
  • Мнения: 2 722
Някъде между година и половина- два го почерпиха, Милен я задъвка и така се започна. До сега е глътнал само една дъвка, иначе си ги дъвче старателно, като иска да яде нещо идва и я изплюва върху кутията ми с цигари и /да чукна на дърво/ не е добил вредния навик да я вади от устата си и да си "бърше" ръцете в нея. Не съм се притеснявала от това да не се задави /сигурно никой не се е сетил да ме наплаши с тази възможност/, по-скоро се опасявах ако реши да ги гълта, но това не стана. Дъвчем само орбит - детски или диня. Малкият още е далеч от тези неща, но не се знае кога ще реши да го "захрани" и с дъвка грижовния му батко  newsm78 Wink

# 41
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз не давам дъвки заради аспартама. Пък и от страх от задавяне.

# 42
  • Мнения: 3 367
не съм давала още,на 3 и кусур е; не дъвчем и ние,може би затова не е станало дума..

# 43
  • София
  • Мнения: 9 857

 И аз да си призная реагирах по същия начин Thinking Naughty, но като се позамислих newsm78 започна да ми се струва правдоподобно. Според зъболекарката , дъвченето smile3502 на мястото на пробиващото зъбче по-бързо изтънява ( "изтърква") венеца. Дали е така - не споря , но тръшкането на някои  мами за това колко са вредни дъвките ми се вижда меко казано попресилено... newsm51
Не че се тръшкам,но дъвките СА вредни.Заради това:
И аз не давам дъвки заради аспартама.
Не мога да избегна всичко вредно,но пък никакъв проблем не ми представлява да не предлагам дъвки.Нито се тръшкат децата ми за тях,нито проявяват интерес.
Що се отнася до дъвченето на дъвка от деца,чиито зъби още не са пробили-не мога да си го представя наистина.С какво да дъвче-с венеца ли.По-скоро по този начин може да получи облекчение на болката при зъбоникнене,но по-добра работа ще свърши гумена играчка,а не дъвка. Peace

# 44
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Още не е дъвкала.

Общи условия

Активация на акаунт