Защо ръката му е все там, където не трябва?

  • 3 190
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 555
Моят син е малък, но от скоро започна след като му махна памперса и го оставя по гащи да си пипа пишлето и винаги му става, което е напълно нормално действие, според мен, знаете 4е момчетата са много деликатни, а и това си е привидно за мъжкия пол. Мъжът ти понякога не си ли намества "пакета" / незнам как да го кажа по прилично  Grinning / Знам, че е период и отминава както и всичко останало, но според мен не трябва да се повтаря и натяква на детето/момчето, че това не трябва да се прави, че току виж му се нанесе някаква психиеска бариера, а тогава става страшно !!!

# 16
  • Мнения: 1 547
Проблемът не е в децата, а по-скоро в родителите, ако те виждат нещо нередно в това. Аз не виждам с какво този му навик е толкова неприятен и смятам че най-сигурния начин да го отучиш е да не правиш нищо.


Това е точно така. Плашещо е родител да вменява на дете, че по тялото му има срамни участъци, които не трябва да се пипат  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 172
И моят син има този навик, откакто се отказа от памперса. Четох, че е нормален процес на изучаване и не правя забележки, не реагирам по никакъв начин. Единственият ми спор на тази тема е бил с бабите му - да им обясня, че "не трябва", "не може" и "хората ще ти се смеят като правиш така" са реакции, които не искам да показват пред детето, независимо какво си мислят те самите.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 036
От махането на памперса и моят син много често си пипа пишката, не му казвам нищо.

# 19
  • Мнения: 6 164
Ако кажеш колко е голямо детето, ще е по-добре.
Синът ми на 1 г. се заиграва, като е без памперс, но не го намирам за проблем, интересно му е. Майка ми повече възклицава "Аауу, там не се пипа!" и аз я парирам "Що? Негова си е, ще си я пипа, колкото иска." Mr. Green Wink

# 20
  • Мнения: 183
А моят син е на 8 год. също се дръндъросва по пишлето Rolling Eyes и аз казвам ,че не трябва да го прави на публични места,ама той много,много не се замисля и току ръката му е все там.Аз се притеснявам да не остане лош навик за в бъдеще и като стане голям мъж пак така,а си е грозно да виждаш по улиците тая гледка ooooh!.

# 21
  • Мнения: 1 733
Синът ми е година и 3 месеца и само чака да му сваля памперса и като почне едно дърпане - все едно е ластик. Не мисля, че е странно или нередно. Според мен така опознава собственото си тяло. Много му е интересно като почне да пишка, стои и наблюдава надолу да види какво точно се случва Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Синът ми доскоро правеше така. Това беше знак, че му се пиша и не само Simple Smile. От известно време си казва когато му се пиша и сега не съм забелязала да се дърпа.

# 23
  • Мнения: 302
Според мен едно е тригодишно дете да си играе с пишлето и съвсем друго дете на 6,7,8 год.-ами че той другата година тръгва на училище и като го изкара на дъската г-жата той да се побутва там пред целия клас ли???Според мен това не е период,а се заформя като навик...Мое мнение!

# 24
  • Мнения: 54
Моят син е на 3г.и 4 месеца и също има тоя навик.Поне аз го възприемам като навик,защото когато му направя забележка веднага си маха ръцете от там и след малко пак.Даже когато стои и наблюдава нещо ръцете му са все там.Мн.се надявам този период да отмине или да успея да го отуча някак си.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Нямам син, обаче не виждам какво лошо има в това да му направиш забележка, че не е възпитано да се прави така?

Когато дъщеря ми си бърка в носа не я оставам да се изучава и опознава, а и правя забележка. С какво пишката е по-различна? Не е възпитано и точка. Както не е възпитано да си сваляш обувките в ресторант или да си пипаш краката и още хиляди такива нещица...

Отбелязвам само.  Peace

П.С. crazy chick, веднъж аз да съм забранителна за нещо, дето ти си позволителна  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 3 146

Неприятен(!?) навик, но за кого! Под действието на социалния конструкт в главите ни: "Не се прави така!", Вие плащате данък обществено мнение:"Какво ще кажат хората за възпитанието му?" Мога да се обзаложа, че детето е между 2 и 3 г., но ТОВА НЕ Е СЪЩЕСТВЕНО в случая. От сина си получавате нагледно доказателство, че ДЕТСКАТА СЕКСУАЛНОСТ Е ФАКТ. Ако е все още малък оставете наследника си да бъде спонтанен! Когато стане достатъчно голям и той вече няма да прави пред чужди погледи "тия неща".

Изобщо не съм съгласна, че пипането на пишлето от 3годишно дете е знак за "детска сексуалност"! Изобщо, прилагането на криво разбран фройдизъм ми идва малко в повечко. Честно казано, аз не се карам на сина ми, че го прави, но ако продължи да го прави и след 7-8 годишна възраст, ще му кажа, че е неприлично. Ако ще крещите, че това е "цензура", ами да .- цензура е, малко благоприличие превръща интимния акт в наистина нещо интимно-споделено, а не в показност.

# 27
  • Мнения: 1 413
Много благодаря на всички, че писахте, защото така си избистрих и аз проблема - Криси е на 5 години и понеже започна да се пипа по-често откакто имат нови госпожи в градината, а той е много емоционално дете, мисля, че притеснителното за мен е, че това попипване е знак, че е притеснен. Като си казва стихчето или говори с непознати, например, се пипа по пишлето. И даже става по-често и без повод. Нямам нищо против сексуалността, но не е хигиенично и издава нервността му, нещо като тик - това ме кара да искам да го отуча. И не е хигиенично, също.

# 28
  • Мнения: 426
Проблемът не е в децата, а по-скоро в родителите, ако те виждат нещо нередно в това. Аз не виждам с какво този му навик е толкова неприятен и смятам че най-сигурния начин да го отучиш е да не правиш нищо.


Това е точно така. Плашещо е родител да вменява на дете, че по тялото му има срамни участъци, които не трябва да се пипат  Rolling Eyes
По-добре не бих могла да го напиша. Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт