до коя седмица от бременността има риск от спонтанен аборт?

  • 27 009
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 363
Моятя лекарк аказа  4е риск винаги има.но ввсе пак....според мен до края на 3тия месец.....

# 1
  • Мнения: X
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.

# 2
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Рandora ти е отговорила точно. Опастност винаги има. Пази се и се почивай.

# 3
  • Мнения: 2 100
Ти защо се притесняваш от аборт? Стига с тези черни мисли!!! Аз през първите три месеца такива екстремни пътувания ми се наложи да направя, сгъната в една коля, нищо не хапвам, а ми се гади ли гади и съм изморенаааааааааа!!!! Ама такива черни мисли никога не са ми идвали! Мисли позитивно!  Hug

# 4
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Риск има винаги,но не това трябва да мислиш! Peace

# 5
  • Мнения: 888
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.
Много точно казано  Peace, за съжаление  Tired

# 6
  • Мнения: 14 133
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.
Peace

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.

Казали ли са ти, че има причина да се притесняваш newsm78? Ако не радвай се на бременността Laughing

# 8
  • Мнения: 526
Риск има винаги,но не това трябва да мислиш! Peace
Peace

# 9
  • Мнения: 493
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.
Абсолютно точно казано Peace

# 10
  • Мнения: 1 919
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.
Абсолютно точно казано Peace

# 11
  • Мнения: 363
Ами бебето ми е здраво и мн енергично  Laughingна последния ехограф само се въртеше нагоре надолу Joy

# 12
  • Мнения: 502
моя колежка направи спонтанен аборт в петия месец  Tired
само че на теб щом всичко ти е наред защо се притесняваш  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 4 588
Винаги има риск, както вече са ти писали.
Пожелавам ти при теб всичко да е наред и да родиш леко и безпроблемно! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 622
Марти, успокой се- не ги мисли тези неща- съдейки и от предишните ти теми, много се притесняваш за всевъзможни неща- и аз бях така, затова искам да те посъветвам да си пиеш фолиевата киселина, да се храниш здравословно, да си почиваш. Наслаждавай се на бременността си и чети и се притеснявай избирателно- само каквото вече ти е на дневен ред. Ако имаш проблем, тогава. Казвам ти го , защото понякога този форум може да те побърка, аз четях за всевъзможни усложнения и страхотии, а трябваше да насоча вниманието си примерно към кърмаческия. Ако бях прочела нещичко за кърменето и първите дни с бебо, нямаше да ми е трудно след раждането. Насочи енергията другаде   bouquet

# 15
  • Мнения: 2 577
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.
ТОЧНО  Peace
Гледай позитивно на нещата !
Пази се, почивай повече и всичко ще е ОК   Hug
Стискам палци за безпроблемна бременност и леко раждане  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
точно сега не е време да си занимаваш мислите с рискове Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 965
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.
Абсолютно точно казано Peace

Така е, за съжаление...

# 18
  • Мнения: 3 478
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.

точно Peace

# 19
Ох marty24.Пак ме разби.Само защото може да има опасност от спонтанен аборт до 3-ти месец,не означава,че и при теб е така.До колкото разбрах твоето дете се развива добре и всичко е наред.Само защото си още в началото си мислиш,че има опасност.Аз бях с опасност за спонтанен аборт.Имах болки,кървене.Вярно е,че първите 3 месеца са решаващи,но щом лекар ти е казал,че всичко е наред.Бременей спокойно-това е важното!

# 20
  • Мнения: 3 069
Прав е лекаря ти.
След 23-та г.с. бебетата имат 80% шанс да оцелеят.

# 21
  • Мнения: 4 965
Прав е лекаря ти.
След 23-та г.с. бебетата имат 80% шанс да оцелеят.

Имаш ли официална статистика и данни за това /като не броим засега единственият в света случай на оцеляло бебе, родено в 22 г.с./?
Все пак за преждевременно раждане в медицината се говори едва след 28 г.с.

# 22
  • Мнения: 2 849
Чаках да мине 3 месец ,после започнах да треперя да мине 6 ,7 да не родя пък по-рано,после и 8 не е добре да се ражда ,чак в 9 си отдъхнах  .Наслаждавай се на бременността,не си вкарвай черни мисли .

# 23
  • Мнения: 3 634
Четох с мъка, че 1 майче загубило бебето в 8 месец, защото съм на прага. През цялата бременност тялото ми се опитваше да изхвърли бебето. Спазвах си лекарските предписания и стисках палци. Все пак си ходих на море и се опитвам да водя нормален живот.

# 24
  • Мнения: 114
Според мен всичко си е индивидуално.Ако се чувстваш добре и с бебето всичко е ок не би трябвало вече да  се притесняваш.Гледай позитивно на живота и се наслаждавай на бременноста си.Гледай само за хубави неша да си мислиш и ще видиш как времето ще отлети бързо,че няма да осетиш тези така дълги 9 мес.Аз лично не съм имала и капка притеснение,макар да се занимавам с физическо тежка работа.Дори понякога ми се налагало да пренасям тежки предмети и дори и за минута не съм си помислила за най-лошото.Ще видиш как ще се успокоиш,когато започнеш да чувстваш бебето.Тогава ще разбереш,че всички притеснения са били напразни.Полежавам ти едно здраво и красиво бебе.Успех. Peace

# 25
  • Мнения: 229
Мисли позитивно!Аз също се опитвам да мисля позитивно , макар , че ми е доста трудно.Преди две години имах спонтанен аборт в 23г.с. причината така и не се разбра .Сега съм в 22 г.с и се опитвам/понякога неуспешно/ да не мисля за това.Вярвам с щастливия край

# 26
  • София
  • Мнения: 928
До края на 3-тия месец се води спонтанен аборт, а след това преждевременно раждане.
Но не ги мисли тези работи  Stop Радвай се на бременността си, наслаждавай се на този прекрасен период, почивай максимално и само розови мисли   Peace

# 27
  • Мнения: 393
Чаках да мине 3 месец ,после започнах да треперя да мине 6 ,7 да не родя пък по-рано,после и 8 не е добре да се ражда ,чак в 9 си отдъхнах  .Наслаждавай се на бременността,не си вкарвай черни мисли .
И аз бях така и сега съжалявам.Вместо приятни емоции ,запомних бременността с постоянните страхове.То и карах доста тежка бременност,в сравнение с първата ,която направо не усетих.

# 28
  • Мнения: 388
Чаках да мине 3 месец ,после започнах да треперя да мине 6 ,7 да не родя пък по-рано,после и 8 не е добре да се ражда ,чак в 9 си отдъхнах  .Наслаждавай се на бременността,не си вкарвай черни мисли .
И при мен беше същото положение и с двете ми бременности!

# 29
  • Мнения: 4 965
До края на 3-тия месец се води спонтанен аборт, а след това преждевременно раждане.
...

Не е вярно!
Преждевременно раждане се води, когато плодът вече е жизнеспособен и има /макар и малък/ шанс.

Първото ми раждане беше в 27-28 г.с. - на епикризата пише "спонтанен аборт".
Братовчедка ми роди в 28-29 г.с. - пишеше "аборт", но понеже едното бебе оцеля го поправиха на "раждане" /детето ще  първокласник през септември/.
Второто ми раждане беше в 34-35 г.с. - пише "преждевременно раждане".

Приема се, че след 28 г.с. плодът вече мож да оцелее и сам.

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 16:30 от azaf

# 30
  • Мнения: 1 243
Аз като бях бременна изобщо не бях се замисляла за подобни работи,не си набиваи такива черни мисли в главата а се наслждаваи на бременноста си то каквото е писано да стане ще стане.Пожелавам ти да изкараш една лека и безпроблемна бременност и на финала здраво бебче  bouquet Peace

# 31
  • Мнения: 1 671
Най хубаво ми го каза една акушерка когато я попитах докога е рискът от аборт - "докато му се всели душичката на детенцето", което си значеше направо че до края има риск за бременността. По принцип докато се изгради плацентата е по-рисков период. Пожелавам ти да си износиш спокойно бременността и да гушнеш най-сладкото бебе!

# 32
  • Мнения: 953
Мило момиче,
бъди спокойна и си гледай здравето, малко по позитивна бъди.
Води един разумен, здравословен начин на живот по време на бременността си, спри да четеш само за патологично протичащи бременности и всевъзможни усложнения.
Риск винаги има, но се предполага че той пада под 1% след като са минали първите 3 месеца от бременността.

  bouquet

# 33
  • Мнения: 363
Аз си питам главно от интерес .Иначе наистина ако човек се зачете за всички възможни патологии ще се побърка през 9та месеца #Crazy

# 34
  • Мнения: 724
Ами, за съжаление риск има винаги, във всяка една г.с. Смята се, че след 12 г.с. риска намалява, но аборти се правят и в по-големи седмици. Щом свърши опасността от аборт 28 г.с, започва опасността от преждевременно раждане.


Абсолютно подкрепям.Трябва да се пазиш Naughty

Общи условия

Активация на акаунт