На колко години децата ви започнаха да познават цветовете?

  • 6 508
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 467
На 2 години сортира по цветове щипките, топките. Различава основните цветове + розово. Не съм я учила. Един ден ме изненада като беше сортирала щипките по цветове на купчинки  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 3 537
На три- познава някой само.

# 32
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Аз мисля,че цветовете се учат.Децата разпознават цветовете,(освен ако не са далтонисти),безпогрешно,просто е нужно да научат кой как се назовава! Grinning
Абсолютно. Групира ги даже с много малки разлики в нюансите, но само основните назовава и то с грешки.

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Късно. Александра- скоро, Рая не ги познава.
Сега с каката ги учим на английски- мъка... Иначе й се отдава, помни... но с цветовете е каша Crazy

# 34
  • Мнения: 4 668
Моят син разпознава някой . Знае жълтият / иска си жълт сок / , зелен и червен  Confused
Предполагам , че ги свързва с нещо и затова ги знае ...
Скоро се изказа , че искал сините обувки да сложи , но дали знае , че са сини или просто е чул някой да го казва е друг въпрос ...

# 35
  • Мнения: 1 058
Познава в момента няколко цвята като червено, синьо, бяло, зелено, жълто и черно, а другите още ги бърка.

# 36
  • Мнения: 219
При нас на 2 г. 4 м. познаваха основните цветове - жълто, червено, зелено, синьо, черно, бяло. Но бъркат синьото и бялото. Не мога да си обясня защо. Мъжът ми има някакъв вид далтонизъм и се притеснявам и за тях. Надявам се да не съм права.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 079
Между втората и третата година трябва да се научат да разпознават и назовават основните цветове - черен, бял, син, жълт, червен, зелен, кафяв.
На 4 години вече трябва да разпознават самостоятелно цветовете, ако няма далтонизъм.
Нюансите - оранжав, розов, лилав, и т. н. да не ги изреждам се научават в последствие, към 6-7 година.
А сортиране по цветове на играчки, щипки, бонбонки и т. н. трябва да стане още между втората и третата година.

# 38
  • Мнения: 1 640
На 2г. и 4-6 мес.-тогава най-активно занимавах детето с разпознаването и назоваването на цветовете.В помощ ми бяха разноцветни блокчета от конструктора,щипки,балони,бонбонки,дрехи,...Сега/на 2г и 11м./без проблем дъщеря ми борави с имената на цветовете,т.е.съвсем непринудено казва да й дам ,примерно, синята блуза или червената кола.Когато избираме дрехи или играчки,винаги я питам в кой цвят предпочита/ако има избор.Вчера трябваше да избира м-у три цвята портмонета.След като купихме жълтото,размисли и се връщахме да го сменим със синьо.Понякога бърка оранжево с розово,но само като названия,иначе ги разпознава.

# 39
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми е почти на 2г. и 3 м. Разпознава червено, зелено и жълто. Другите ги бърка.

# 40
  • Мнения: 2 950
Още ги бърка!  smile3515

# 41
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Между две и половина и три години. Сега вече не ги бъка.

# 42
  • Мнения: 251
На 3 год., когато тръгна на ДГ!
Сега на моменти ги бърка, предимно кафяв и лилав!
Всичко с времето си  Peace

# 43
  • Мнения: 60
Малкия показва къде е синьото кубче или червената кола, но когато го попитам какъв цвят е тази кола, се затруднява и често ги бърка.
Оставам с впечатлението, че просто не му е интересно да играе на "познай цвета".

# 44
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Малко след 2 годишна възраст ги познаваше.
Сега е на 3г. и 2 мес. и вече може да различи /и назове/ тъмно от светло синьо например.

Общи условия

Активация на акаунт