Отговори
# 285
  • Мнения: 1 671
Ето обещания списък, всъщност, това е преработения списък на друга мама от форума:
СПИСЪК ЗА БЕБО И МАМА
I. За стаята 
     1. Креватче + плот за повиване (на мен ми е много удобен и го ползвам досега)
     2. Обиколник за креватче
     3. Матрак - кокосов (естествен)
     4. Играчка за креватче  - не купувайте, подаряват
     5. Одеалце (естествена материя - 2бр) - ползвам олекотена завивка от спалния комплект
II.За разходка
      1. Количка + чанта
      2. Столче за кола (0-13 кг)
      3. Дрънкалка за количка  - подаряват много
      5. Термобокс (единичен или двоен) - също подаряват
      6. Одеало
III.За къпане
      1. Вана (анатомична?) + поставка за вана (моята е анатомична с тапа за изцеждане на водата – много е удобно)
      2. Леген – може да ползвате някой от легените или кофите в къщи – къпех така само 2 седмици, после с душа;
      3. Канче за поливане – може да си намерите удобен съд, някой от кухненските, пак е само за 2 седмици
      4. Сапунерка
      5. Хавлии (2бр), малки кърпи за дупе и лице (3-4бр)
      6. Тензухени пелени (5-10 бр)
      7.Козметика за къпане*
IV.За папане за бебо – след раждането в зависимост от нуждите    
    1. Шише Avent /125мл/ - към помпата има 2 шишета
     2. Шише Avent /260мл/ - който ходи на училището най-вероятно ще натрупа плячка от поне 5-6 шишета
     3. Анатомична биберон залъгалка – (1 бр.) + кутийка за залъгалка 
     4. Четка за шише и биберон - Avent
     5. Стерилизатор на Avent - особено ако помпата ви е такава!
     6. Лигавник (5-6 бр.)
!!!Добре е шишетата и стерилизатора да са една марка, защото фирмите ги правят съвместими само със своите продукти.
V.За папане от мама – пак вижте какво ще ви е нужно след раждането!
     1. Помпа за кърма Avent – заслужава си всеки лев!
     2. Подложки за гърди  (взех си еднократни, че ме мързеше да пера и гладя)
     3. Силиконови зърна Avent - не съм ги ползвала
     4. Сутиен за кърмачки – имах такъв за бременни и кърмачки на Триумф и ми беше много удобен
VI.Бельо
      1. Комплект спално бельо (2бр): чаршафчета долни (3бр) + една пелена    (бархетна) върху чаршафчето+ една сгъната под главичката;
      2. Чувалче за спане (1бр)  - така и не съм ползвала, дребният се справя отлично с ципа;
      3. Непромокаема подложка /70смx50см/ (2бр) или по-добре протектор за матрак
      4. Бархетна пелена (5-10бр)
VII.Дрешки - ще ви подарят страшно много и повечето ще си останат с етикетите!
      1. Kомплект за изписване (пелена, боди, ританки, чорапки, горна дрешка, шапка...)
      2. Боди с дълъг ръкав (6бр) - гледайте да има копчета отпред, по-лесно е за обличане
      3. Ританки (6бр)
      5. Гащеризон (горно комплектче) от памук или полар (3бр)- по възможност пак с копчета!
      6. Шапка (1 бр.)
      7. Ръкавички (памучни)  (2бр) – моят змей си ги свали половин час след раждането и не съм ползвала
      8. Чорапки (3-4бр)
      9. Някаква горна дреха за излизане първите дни – февруари си е студено
   VIII.Козметика
      1. Сапун – Тео бебе или Nivea (ползвала съм и двата, предпочитам Нивеа); много доволна съм и от шампоана на Бюбхен
      2. Зехтин – студено пресован Extra Virgin – изварен 20 мин. на водна баня
      3. Крем против подсичане – Бочко
      4. Клечки за уши с ограничители
      5. Мокри кърпи- Nivea  и Molfix повече ми харесват, ползвала съм всякакви марки без проблеми
      6. Памперси – Памперс New born (1)
      7. Ножичка (нокторезачка) – купих си на Солинген от тези за маникюр, с тях ми е по-удобно да действам и първия път я изварих.
      8. Бебешки прах за пране – Тео бебе или Сано Максима
      9. Гребен и четка за коса – до ден днешен не са разопаковани
IX.Аптечка
      1. Спирт – 70 или 90 градуса (предпочитам 90)
      2. Памук
      3. Пудра за пъпче  - Сулфатиазол или каквато има по аптеките
      4. Термометър за телесна температура

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 13:52 от evelinar

# 286
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
  Добро утро и от мен.
Мами, супер сте на срещичката, благородно ви завиждам.
На мен като ми пускаха изследванията имаше и СПИН.

Момичета, забелязахте ли, че е достигнало до 99% от лимита. Дали не трябва да направим нов потребител?
Стигнало е 0.99 %. Има още много място, споко  Peace

Ех че хубава среща направо ви завиждам  Hug
Айде варненки стягайте се и да уговаряме и ние 24.08, 18ч, примерно този БМ на морска гара, това е заведението на ъгъла до басейна, нали ? ( басейна който го няма вече де   Smile )
izabela83  и GoldenEyeful   добре сте ни се завърнали    bouquet
Да, точно то е. Аз претенции нямам къде да си проведем срещичката, където кажете, там съм  Laughing.

# 287
  • София
  • Мнения: 137
Добро утро, мами!
Мери, на мен като ми правиха първите задължителни изследвания, включваше и за СПИН. Или твоята доки я мързи или нещо те лъже. Препоръчвам ти да се консултираш и с друг лекар.
Относно книгата, мисля да си я взема. Simple Smile
Мисля да кача някоя по-стара снимчица в албума "ние-февруарки 2008"
Момичета, забелязахте ли, че е достигнало до 99% от лимита. Дали не трябва да направим нов потребител?
Добро утро на всички Hug! Много ми беше драго на вечеринката ни снощи:))). То си и личи...леле какво съм плямпало...на всякъде с едни разкривени физиономии, все обяснявам нещо Joy...пълен ужас, но пък забавно!
cattt, на мен също не ми пуснаха СПИН, а съм по каса на ЖК..всичко друго си имам. Не било задължително вече newsm78. А, относно албума, аз като гледам не са 99 %, а 0,99%...май бая има още:)

# 288
  • Мнения: 552
Здравейте на всички  Simple Smile Аз се включвам чак сега ,защото вчера много късно се прибрах и направо в леглото.
Мили момичета вчера на срещата си изкарах много ама много приятно.Изключително се радвам ,че се запознахме...много сте готини!!!  Hug
evelinar относно училището ме пиши вътре...идва ми се ама по-нататък ще съм на 100% сигурна.
Успех на GALADRIEL със зъболекаря...И аз съм от 11ч.Затова ви оставям ,че ще закъснея...

# 289
  • Мнения: 384
Иха, мерси за списъка smile3501

# 290
  • София
  • Мнения: 137
Да, много благодарско за списъка...ще е от голяма полза!

# 291
  • Мнения: 552
А и снимките са много хубави...и много(на брой)

# 292
  • София
  • Мнения: 717
Разгледах и аз снимките. Grinning Много сте готини.  bouquet

# 293
  • Мнения: 674
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215316.0

Новата тема !
Хайде идвайте !

# 294
  • Мнения: 1 671
САК ЗА РОДИЛНИЯ ДОМ
В едно пликче си взимате: документите, телефона и зарядното, голяма кърпа за баня, чехли и джапанки, чорапки-2 бр и 2 нощници (първата ми се намокри от водите, не е зле да имате резервна), малко лигнин, 4-5 памперса и малки бебешки мокри кърпички, тоалетни принадлежности и връхна дреха,  малка мин.вода и шоколад
Още в приемното ще облечете нощницата, връхната дреха,  и ще обуете  чорапките и чехлите, гащи не ви трябват  Embarassed
ДРУГОТО ЩЕ ВИ ГО ДОНЕСЕ ТАТКОТО ПОСЛЕ – пък и невероятно извинение да го пуснат да се видите  Mr. Green

-документи (обменна карта, лична карта, изследвания)
-телефон и зарядно
-дребни пари – таткото ми донесе после, в родилна зала нямах и не са ми трябвали, едва ли ще ви разрешат да отидете до кафенето  Wink
-кърпа за баня(голяма)
-кърпа за ръце и лице – 2 бр
-2бр. съвсем малки кърпи
-джапанки + чехли
-помпа за кърма – таткото да купи на 2-3 ден и да донесе
-един голям пакет меки салфетки
-превръзки
-лигнин – поне 2 пакета – беше ми страшно удобен!
-носни кърпи
-тоалетна хартия
-мокри кърпички – малка и голяма опаковка
-тоалетни принадлежности (сапун; шампоан и балсам за коса- от тези, които са на пакетчета; четка за коса; четка и паста за зъби; кремове; дезодорант, парфюм; )
-памук;
-отвара от смрадлика (след завирането на водата се запарява за 20 мин. и има трайност около 12 часа – след раждането се носи от някого)
- бельо + чорапи
-нощници и връхна дреха
- прибори за хранене и чаша (в нея ядях супата, която ми носеха)
-вода и шоколад - задължително!
- фотоапарат, листа и химикал
-памперси, меки памучни ръкавички
- сутиен за кърмачки
-лещи/очила – към мамите, които носят, ражда се задължително с очила! Лещите може да си ги сложите после.

# 295
  • София
  • Мнения: 96

cattt, на мен също не ми пуснаха СПИН, а съм по каса на ЖК..всичко друго си имам. Не било задължително вече newsm78. А, относно албума, аз като гледам не са 99 %, а 0,99%...май бая има още:)

Мен ме изследваха за спин, може би не съм го написала добре.
А за тези 0.99% съм голяма шматка smile3555 Действително има още доооооста Simple Smile
Напоследък съм по-разсеяна
Хайде скачам в новата тема

# 296
  • Мнения: 124
Мамчета
аз като абсолютен новак се записвам към форума и групата на февруарските мами.
  bouquet лека бременност на всички. Ние бургаските мами сме малко във форума.
Терминът ми е на 29.02....... Ама че дата сме уцелили с таткото Simple Smile
За съжаление не мога да се включа към вашите срещи Sad

# 297
  • Мнения: 674
Добре дошла rosi_bosi ,лека бременност и здраво бебче февруарче !
Заповядай в новата ни тема ТУК

Общи условия

Активация на акаунт