Как да кажа на кумата си...

  • 4 052
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 277
аз му станах кръстница с една-единствена цел и сега си я постигнах. После не се интересуваше от него

Това звучи много грозно  Confused. На твое място изобщо не бих я поканила на кръщенето.

# 61
  • Мнения: 1 216
Покани я на кръщенето, пък остави и зводите и анализите на нея самата.
Не подкрепям използването на бременността за прикритие.
 Сиг

# 62
  • Мнения: 2 891
Избрала си друг и това е. Няма какво да даваш обяснения.

# 63
  • София
  • Мнения: 44 100
никой не е казал, че кумата задължително трябва да е кръсница, нито пък , че децата трябва да имат една и съща кръсница.

Аз не бих се обяснявала изобщо. Така сте решили и точка.
Ако сте в добри отношения я поканете просто на кръщенето. Ако не сте - недейте!

На никого не сте длъжни в крайна сметка.

# 64
  • Мнения: 174
Ако беше в Гърция щеше да си доволна там е недопустимо една и съща кръстница да кръщава и двете деца и то защо защото според тях с кръстниците се сродяваш за цял живот и ако случайно си развалите отношенията с едните поне да имаш и други кръстници. Според мен можеш да го използваш и ти като довод или да го представиш като семейна традиция

# 65
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не обяснявай нищо. Просто я покани на кръщането.

# 66
  • София
  • Мнения: 438
Отидохме в един малък манастир, кръстихме я и това е-няма думба-лумба, няма сърдита и нацупена рода. То угодия на никога и никога няма.
Няма няма, ама след това родата става още по-сърдита и Crossing Arms

Между другото и ние сме с две кръстници и не е имало проблем.

# 67
  • Мнения: 3 069
Приемам на драго сърце и последвалите мнения.
Само да ви разкажа още нещо, което ми повлия на решението. Като се роди първият ми син, тя много държеше да го кръсти, и всичко беше супер. След година и нещо, след малко проблеми, тя забременя-с първото си детенце. И скоро след това ми заяви нещо такова : аз му станах кръстница с една-единствена цел и сега си я постигнах. После не се интересуваше от него, а като ги канехме на рожден ден, питаше на колко става.
Та така, като се замислям, наистина може да са ми напразни сегашните притеснения...

Ха, и ти се притесняваш какво ще каже такъв човек като нея???
Я не се впрягай.
Прави каквото си си наумила и това е.На никой не дължиш обяснение, само на тези на които ти държиш!

# 68
  • Мнения: 1 081
аз му станах кръстница с една-единствена цел и сега си я постигнах. После не се интересуваше от него

Напълно съм съгласна! Това, което ти е казала, освен, че звучи много грозно е и ужасно невъзпитано. Изобщо не бих я канила даже, за да не се налага после да и обяснявам на колко става и второто ми дете.

# 69
  • Мнения: 274
не е казано че тя задължително трябва да ти е кръстноца на двете деца. така че не се притеснявай а й кажи направо, ех гледаи да не я засегнеш де , че има различни хора.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 506
И при нас е така. С кумовете сме в чудесни отношения, но те живеят в Сф. А се случи така, че когато с най-добрата ми приятелка се чудехме дали съм бременна (след 1 опит), тя каза - ако си бременна, искам да съм кръстница на бебето. И аз се съгласих. Пък и тя е толкова често с детето и толкова го обича.....
И на мен сега ми е леко неудобно от кумовете, ама им казахме истината и те го приеха О.К.
Та, можеш нещо подобно да измислиш, нищо, че не е съвсем вярно (в случай, че искаш да запазиш отношения с кумата, де) Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 191
Eй, момичета, казах й най-после! По-точно - поканих я на кръщенето!
С няколко приказки й казах, че не сме и мислили да я правим кръстница, повторих й вашите мнения общо-взето, без да съм рязка. Тя уж го прие нормално, не даде вид да се сърди, ама кой знае...Вика, че може и да не дойде, ако стане време да влиза в болница (ще е с планово секцио).
Ох, олекна ми, да знаете!

# 72
  • Мнения: 1 672
и според мен не трябва да правиш компромис, щом ти няма да се чувставаш добре тя да е кръстница и на второ ти дете, значи не я кани да става.Покани я само да присъства на самото кръщене



# 73
  • София
  • Мнения: 3 405
Е, поздравления за изхода от ситуацията.

# 74
  • Мнения: 5 362
Браво,справила си се почти без нас Wink
Весело изкарване на кръщенето Peace

Общи условия

Активация на акаунт