Глобул ме измамиха!

  • 4 688
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 017
Глобул ме измамиха по много подъл начин, понеделник вечерта говорих по телефона с номер от групата за приятели и те вместо минути са ми начислили пари, вчера се обадих на оператор за да му кажа че има някаква грешка а те ми казаха да кажа номера с които съм говорила, за да проверят,казаха да изчакам 5-10минути и да остана на линия, аз така и направих. След това ми казаха че този номер не фигурирал в групата за приятели. Проверих си групата и наистина го нямаше, как може от април месец насам да го има и да говоря с нега и сега изведнъж да изчезне. Те просто не са ми зачислили 40теминути които говорих понеделник, а са зачислили пари,и мн направиха луда в буквалният смисъл, сега имам да плащам 32лева сметка затова че те се измъкнаха от положението като затриха номера на приятеля ми само и само да платя тези пари! Ако някоя от вас има такъв или подобен проблем били сподели как се е оправила с тези мушенници глобул?!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 797
 Да не е изтекла услугата ли да трябва да потвърждаваш номерата всеки месец?Само този номер ли ти липсваше или и други са затрити?Аз съм с подобна услуга към МТЕЛ и проблеми не съм имала. Thinking
Пусни си жалба!

# 2
  • Мнения: 6 017
май настина е най-добре да пусна жалба

# 3
  • София
  • Мнения: 3 797
Ако попаднеш на някой сговорчив може да погледне кога си деактивирала услугата.Аз имам и Глобулски номер и като си го взимах /прима е/ имах проблем.Бяха ми продали изтекла прима , а пък аз си бях изхвърлила касовата бележка.На другия ден като отидох в магазина им казах, момчето ме помнеше и потвърди , че лично той ми я е продал и погледнаха в компютъра кога е била последно активна примата.Беше толкова любезен, че после два дни ми звъня по телефона да проверява дали нямам проблеми  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 133
Взимаш разпечатките от последните месеци и провери дали са ти начислили такса за промяна на номер от групата "за приятели", (Еднократна такса - мисля, че е някъде около 0,60 лв). Ако няма такава - значи не си ползвала услугата да заменяш или изключваш подобен номер. В този случай - право в Комисията за регулиране на съобщенията и Комисията за защита на потребителите.

# 5
  • DE
  • Мнения: 967
За мен всички оператори са мошеници. Лъгали са ме и Глобул и Мтел.
Приятеля ми тръгва за чужбина, като предварително си е  платил сметката.
Пише ми от там 2 смс-а и се обажда 1 път. На връщане, на сръбската граница пробва да звънне и му казват, че е надвишил лимита си! Shocked
На влизане в БГ звъни на оператор и онзи му казва, че има сметка от 180 лв. newsm78
На разпечатката му излизат разговори в роуминг, които той не е провел.
Що скандали бяха-пак си ги плати!

# 6
  • София
  • Мнения: 639
ако пазиш стара разпечатка отнеси им я и покажи че този номер се намира в твойта група и поискай да ти покажат кога си се отказала от този номер да ти е в групата. Защото и това се таксува 0.60 лв.
Май не го обясних много добре

оффф ама съм заспа STV го е казала сто пъти по-добре същото  Tired

# 7
  • Мнения: 1 492
Регистрирай се в сайта на Глобул и си виж последните разпечатки. Наистина ти таксуват промяната на номер в групата. Но, ако просто си премахнала някой от списъка с приятели, мисля, че не се таксува и няма как да го разбереш.  Възможно ли е някой да си е играл с телефона ти и неволно да го е махнал?

Мимоза, сметката му е такава, защото плаща и когато на него му звънят. Таксуват се и входящите и изходящите повиквания.

# 8
  • DE
  • Мнения: 967
Мимоза, сметката му е такава, защото плаща и когато на него му звънят. Таксуват се и входящите и изходящите повиквания.
Знам, но той отхвърля когато му звънят.

# 9
Е стига де.. вас все някой ви лъже...
еми не може да имаsh GSM и да не платаsh ниshtто zа него.
Как пък мен веднъж не ме иzлъгаха тия гадни оператори  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 157
мУшенНици гадни Grinning

# 11
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Е стига де.. вас все някой ви лъже...
еми не може да имаsh GSM и да не платаsh ниshtто zа него.
Как пък мен веднъж не ме иzлъгаха тия гадни оператори  Mr. Green

Има време  Mr. Green.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
май настина е най-добре да пусна жалба
Ти си на 17 години, няма как да пуснеш жалба. Едва ли е на твое име картата, за да го направиш. Жалба се пише тогава, когато вина за изключване на номер от групата има операторът. И тя е обикновено от техническо естество. Нека справката я направи титулярът. Ако има грешка, след два месеца сумата се сторнира.

# 13
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Joy мУшенНиците са си гадна работа
абе хора, човешко е да не си се научил на правопис, ама има едно бутонче долу вдясно....ползвайте го бе
  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 157
абе човешко,не е човешко,на 17 год. и да си на нивото на 7-8год.дете.......незнам мен ще ме е срам

# 15
  • Мнения: 4 447
Седи, седи още на Глобул, то най-доброто предстои!

 Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 2 197
Joy мУшенНиците са си гадна работа
абе хора, човешко е да не си се научил на правопис, ама има едно бутонче долу вдясно....ползвайте го бе
  bouquet
Мислиш, че различава ляво от дясно?

# 17
  • Мнения: 1 942
абе човешко,не е човешко,на 17 год. и да си на нивото на 7-8год.дете.......незнам мен ще ме е срам

Това пък за кво е?  newsm78 И кому е нужно?

# 18
  • Мнения: 268
аз пък мислех че само М-тел са така.. Веднъж си пуснах разпечатка и имаше 3 номера с които не бях говорила.. Звъннах на единия, оказа се някакъв човек в Стара Загора (аз съм от Русе и не познавам никой в Стара Загора!). Разправях се в Мтел, но нямаше никакъв ефект. Вече не съм им клиент  Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 193
Какво общо имат последните писаници с темата, не ми е ясно!

STV най - добре е обяснила какво да направиш, не пиши жалба, потъват с в отдел "Жалби" и толкоз...

Може някой да е направил грешка в един момент, но при условие, че си в правото си - търси начин да го докажеш и да си възстановиш парите!!!

# 20
  • Мнения: 6 017
Някои знае ли дали мога да се откажа от сметката си?

# 21
  • София
  • Мнения: 639
Не неможеш, освен ако не искаш да си загубиш номера

# 22
  • Мнения: 6 017
В какъв смисъл да си загубя номера

# 23
  • София
  • Мнения: 639
ами спираш да си плащаш сметката и те ти взимат номера /т.о. спират ти картата/, а ти си взимаш нова карта

# 24
  • Мнения: 6 017
По този начин няма ли да ме съдят като спра да си плащам сметката, е не мен а баща ми които е титуляр

# 25
  • София
  • Мнения: 639
Ами да ти кажа, още не съм чула за осъден за неплатени сметки на тел. оператор , но може и да има незнам
ама според мен по добре си плати сметката, и си запази номера все пак 32 лв. не е много

# 26
  • Мнения: 4 965
Не знам за осъден, но на мои комшии им изключиха всички карти на негово име и на жена му, а в момента наистина ги съдят /става въпрос за доста начими суми/...
Нямам идея какъв е засега резултатът.

# 27
  • Мнения: 6 017
Ами аз  вече проверих как става отказването от сметката, трябва да си платя сметката+105лв (докато свърши договора 15лв всеки месец до април,тогава е сключен договора значи 105лв да претплатя)+100лв за това че съм прекратила договора=287лв всичко. Супер!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 133
Е, ама хайде стига де. Нали ти е било супер, когато си говорила безплатно с някои номера. То сиренето си е с пари.
Ако си сигурна в правотата си по-добре си оправи първия проблем.
А предполагам, че на баща ти никак няма да му е приятно да получи призовка или някой познат да го "осведоми", че са го изтипосали в Държавен вестник - Globul така и ще направи, ако няма актуален адрес на длъжника.

# 29
  • Мнения: 1 172
Мимоза, сметката му е такава, защото плаща и когато на него му звънят. Таксуват се и входящите и изходящите повиквания.
Знам, но той отхвърля когато му звънят.

Аз мисля, че някои оператори таксуват ОТКАЗЪТ на цената на минимален разговор - преди беше 15 секунди, сега не знам колко е. Доводите бяха, че това е реално осъществена връзка.  За роуминга на МТЕЛ знам, че е на цяла минута - за всяка започната минута. Т.е. говориш 1 минута и 5 секунди, плащаш 2 минути. Ако така такова е положението и при Глобул, вероятно е точно по този начин да е натрупана сметката. Вижте си разпечатката.

# 30
  • Мнения: 6 017
Не е така при глобул

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Детска работа! Хем искате да говорите, хем не щете да си плащате. Прескачате от план на план при разните оператори. Сменяте карти, номера... Ми...който и да е ще ви изработи, ако се е случило изобщо. Допускам да има измами, но защо на мен не ми се случи нито веднъж, при положение че съм клиент на единия оператор от почти 9 години. newsm78

И все пак гсм-а не е устройство за обяснения, които не носят пари.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 02:32 от AlexaS

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Какви са тези 287 лв? Нещо не си разбрала, струва ми се. Работя в  Глобул и ти казвам,че неустойката  е 100 лв + сметката до момента, ако решиш да се откажеш.

# 33
  • Мнения: 1 733
Направо ми го взе от устата!!!

# 34
  • Мнения: 7 263
В такива случаи се пише жалба. Има си хора компетентни да разгледат случая и да ти пратят писмен отговор в определен срок.
Останалото не искам да коментирам.
МУшеничество ти се вижда да ти искат пари за разговорите които си провела, но не ти се струва МУшеничество да не си платиш това което дължиш...........
Мила родна картинка, практиката показва, че повече от 85% от жалбите са неоснователни / в смисъл клиента поради неразбиране на технологии, незнание на условия и т.н. си е причинил някакъв финансов дискомфорт/ в редките случаи когато операторите имат вина сумата се сторнира.

А и още нещо, ако спреш да плащаш се спират всички карти на титуляра.

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Мисля, че девойката не се вълнува особено от проблема. Ако изобщо има такъв.

# 36
  • Мнения: 6 017
Направо нямам думи, сметката ми стана 56 лева без да съм говорила въобще, откакто разбрах че са ме измамили. Направо нямам думи. Ако примерно си изгубя картата, какво ще стане?

# 37
  • Мнения: 6 017
Мисля, че девойката не се вълнува особено от проблема. Ако изобщо има такъв.
Така си мислиш, естествено защитаваш глобул все пак си им служителка, това че не пиша тук не означава че не се интересувам и това че няма проблем!!!! Проблем има и незнам как да го реша с тези измамници глобул, от близо 3-4 години съм на глобул,сим карта, а сега с тези сметки гледат само как да вземат парите на хората.

# 38
  • Мнения: 77
Не вярвам някой умишлено да ви взима парите, просто не сме информирани относно тарифните планове и т.н. Моят приятел има карта на М-тел на договор с тарифен план М-тел Релакс 100-100 безплатни към един номер, т. е. моят. Лафим си ние смело и сметката расте неимоверно-обадих се на оператор, говорих какъв ми е проблема и те от своя страна откриха, че е станала техническа грешка-неправилно въведен номер за безплатните минути от техен служител. Съответно сторнираха сметката и бяха супер любезни.
Когато и какъвто и проблем да съм имала, звъня и той се разрешава-такива филми като нарочни измами са си заложени в съзнанието на недоверчивия българин.

# 39
  • Мнения: 4 965
Направо нямам думи, сметката ми стана 56 лева без да съм говорила въобще, откакто разбрах че са ме измамили. Направо нямам думи. Ако примерно си изгубя картата, какво ще стане?

А сигурна ли си, че това не е обща сметка?
Казваш, че баща ти е титуляр. Т.е. ако сте няколко номера в група - при поискване на инфо за сметката - съобщават общата сума за цялата група.
Примерно, аз, мъжа ми, майка ми и баща ми сме в 1 група. При искане на справка - казват сумата за цялата група, а после във фактурата има разбивка кой колко точно е изговорил.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Цитат на: SlaDk0_i_SoLeNo [/quote
Така си мислиш, естествено защитаваш глобул все пак си им служителка,
Мдааааа. Чудя се как ги търпиш още тези измамници. И то цели 3 - 4 години. Не защитавам Глобул, само ти обяснявам как стоят нещата. Разгледай  разпечатката за твоя номер (не общата фактура) и тогава пускай теми. Професионално изкривяване, ще ме прощаваш.

# 41
При племенницата ми беше така.Искаха и 107 лева-сметка.На разпечатките фигурираха номера които не сме  и виждали.Когато не го плати и дойде бележка,че ще я съдят.И щем нещем я платихме.Аз затова съм си на БиКънект и ми е мирна главата.Преди години бях на сметка в МТел и там ми резнаха главата и сега вече си имам едно наум.Нищо не можеш да направиш,щом подписвате договори без да ги четете.Там  пише,че не можеш да се откажеш,ако не си платиш всички месечни такси до края на договора+неустойки.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 062
Eййй, изядохте момичето.

Чудя се ако някой по-известен потребител беше пуснал темата какво щеше да стане...масово плюене по Глобул, сигурна съм. Ама защото е на 17 - край. Дайте да се метнем на крехкото месо. Понякога форумът е адски неприятелски настроен, ама всички мрънкаме, че не било същото, дрън-дрън.

Иначе - иди направо в някой офис с баща си и там на място да проверят как стоят нещата. Ако има проблем, те ще ти обяснят за какво иде реч.

# 43
  • Мнения: 7 263
Мисля, че девойката не се вълнува особено от проблема. Ако изобщо има такъв.
Така си мислиш, естествено защитаваш глобул все пак си им служителка, това че не пиша тук не означава че не се интересувам и това че няма проблем!!!! Проблем има и незнам как да го реша с тези измамници глобул, от близо 3-4 години съм на глобул,сим карта, а сега с тези сметки гледат само как да вземат парите на хората.

Нека оставим квалификациите настрана ако може - от постингите ти и глухите чуха и слепите видяха че Глобул са мошеници и измамници и т.н. Същите неща ама едно към едно съм ги чела/слушала години наред и за друг наш оператор.
И понеже имам скромен опит пак ти казвам не бързай да обвиняваш операторите. Пусни жалба и бъди сигурна че ако има някакъв /технически проблем/, което дълбоко ме съмнява сумата ще ит бъде възстановена. Сумата която чуваш като въртиш на Колцентъра включва сумата на фактурата ти плюс текущите разговори.
Лесно се плюе така в нета, но обикновено фактите излизат съвсем други - непрекъснат разговор, изпратен над 100 пъти смс, кънектване към интернет и какво ли не още. А и човек се увлича да приказва особено на 17 години.
Направи каквото трябва и след като имаш официален отговор от съответния оператор /който и да е/ тогава тръби в нета - ако искаш и връзки с медиите ще ти осигуря!

# 44
  • Мнения: 1 339
Какво стана в крайна сметка ? SlaDk0_i_SoLeNo има ли развитие случая ?

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 817
.........такива филми като нарочни измами са си заложени в съзнанието на недоверчивия българин.

Има такива "филми" и изобщо не са приятни, честно казано. Аз лично съм пострадала от М-тел 3 години поред. Първият път платих 20 лв мобиком телефония, при положение, че нямах 1 познат с мобифон. Телефона ми се заключваше с парола и никой освен мен не го е ползвал. Така де, подскачах, скандали  smile3512 в офиса и нищо. Платих си сметката и си продължих абонамента - нали бяха единствени тогава. През останалото време имаше малки разминавания в сметките но не е доказуемо и пак си мълчах. Последната ми сметка която беше 40лв за 1 ден, помислих че не са ме занулили. Но уви. Беше новата ми сметка  smile3511 . Е това беше капака на всичко. Вече имаше глобул и се прехвърлих към тях. Не че им правя реклама, но от 5 години съм техен абонат и няма проблеми нито със роуминга, нито с разговорите. Телефона ми помни всички входящи и изходящи тел, разговори както и смс-и. Правила съм проверки и всичко е ток. Но м-тел наистина много лъжат  smile3513

# 46
  • Мнения: 6 017
sisin4e В крайна сметка се стигна до истината, като отидох в магазина на глобул,защото колкото и да се опитвах неможех да се свържа с оператор. Та отидох в магазина на глобул и те ми разясниха как точно стоят нещата...казаха ми следното: Значи 32лв ти е сметката която си направила+15лв за месечната такса+7-8лв ДДС=55лв...А на въпроса ми за това че съм сменила старият номера на майка ми с новият й, и глобул са объркали или са го направиле нарочно и са сменили номера на гаджето ми, с които говоря най- много, той ми отговори... Съжалявам,но се случват и такива неща,много хора са набутвани така-през ден два затова идват и се оплакват, с нищо ниможиш да докажиш...Глобул срещу теб! А като си тръгвах пак каза че съжелява и неможе да се направи нищо освен да се плати сметката. Сега чакам да ми доиде фактурата. Нестига че ме измамиха ами и изходящите ми повиквания отраничиха- и един сигнал немога да пусна за да ми звъннат. Абе кво да ти кажа- мушенници от първа класа. А за тези майки които се обърнаха срещу мен и започнаха да се заяждат и да ме наричат 17-годишна...не ви е дошло до главата-не са ви измамили за да ми говорите така-ще ви питам аз когато ви доиде като гръм от ясно небе, кво ще правите. И не ми е ясно кво ви пука и защо все някой от вас пишат че съм на 17- и кво от това, гордея съм че съм на толкова млада, божеее тръгнали за възрастта да ми праят проблем. Може да съм на 17 и кво?! Сигурно това е породено от завист или незнам на какво се основава това....абе бъдете живи и здрави, не ви мисбя злото...

# 47
Малката ми дъщеря  е на 6 години ,днес пипала  на брат си телефона и някакси е набрала телефона на баба си,но разговор не се е провел и така телефона е стоял 1 час с набран номер.15 мин след като  е набран номера баба му ми звънна.така че  не може и със номера на сина ми да се отчита.набрала се е сметка 16лв.Обадих се на опертора на Глобул и той ми каза ,че нищо не може да се направи да изчакаме разпечатките.Добре ,че системата  е развалила връзката след 1 час.Днес ми е тройно критичен ден . #Crazy

# 48
  • Мнения: 1 339
Направо настръхвам като чета  Shocked  Дано не ми се случва.
Дано и на вас не се случва повече  Praynig

# 49
  • Мнения: 1 800
С теб съм, защото знам, че такива неща се случват постоянно в България и няма закон да защити нормалния човек от мафиотскитe до дребно-мошенническитe изпълнения. Така, че ти вярвам! Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 940
Ако можеш накарай човека на когото е картата да подаде жалба все пак Simple Smile Незнам дали, ще помогне нещо с тази жалба но опитай.  Успех!

# 51
  • Мнения: 2 199
Eййй, изядохте момичето.

Чудя се ако някой по-известен потребител беше пуснал темата какво щеше да стане...масово плюене по Глобул, сигурна съм. Ама защото е на 17 - край. Дайте да се метнем на крехкото месо. Понякога форумът е адски неприятелски настроен, ама всички мрънкаме, че не било същото, дрън-дрън.

Иначе - иди направо в някой офис с баща си и там на място да проверят как стоят нещата. Ако има проблем, те ще ти обяснят за какво иде реч.

 Peace

# 52
  • Мнения: 6 017
Благодаря за подкрепата на всички форумки който писаха в поста ми. Няма да го забравя, както няма да забравя и тези които се обърнаха срещу мен и започнаха да се заяждат, но всичко се връща рано или късно, аз не казвам че ще тръгна да се заяждам и тем подобни, защото не е по мой стил, но живота ще ви го върне..помнете  Naughty 

# 53
Това за жалбите не е вярно - до един месец получаваш отговор и ако наистина има грешка ти сторнират със стара дата това което ти е начислено.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Не бе, чедо, не се заяждаме с теб. Разясняваме ти само как стоят нещата. Пускаш тема - очакваш мнения. Е, дадохме си ги. И не те обвиняваме, че си на 17 години. Напротив, радваме ти се. Споменаването на възрастта ти беше единствено, за да кажа, че си непълнолетна и за проблема ще трябва да се погрижи баща ти. И още нещо. Не зная дали е ПО твой стил или не, но е грозно от устата на едно младо момиче да излизат думи от типа" животът ще ви го върне" .И защо? Защото не си харесала нечие мнение. Вместо да си пропиляваш ваканцията в безмислици, седни и си помисли върху думите ми. Или прочети някоя книжка.

# 55
от договора си няма как да се откажеш. ако не е изтекъл.Вариантите са : или плащащ неустойка 100 лв или си плащаш жсеки месец само таксите , които са ти останали без да използваш картата до изтичане на договора.Защото идва момент в който и да не плащаш служебно ще терминират картата и задължениата остават на титуляра, който след известно време ще получи писмо в което ще бъде уведомен, че дължи на GLOBUL задължения по съдебен ред. Това е миличка - такъв е реда Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 7 263
Не бе, чедо, не се заяждаме с теб. Разясняваме ти само как стоят нещата. Пускаш тема - очакваш мнения. Е, дадохме си ги. И не те обвиняваме, че си на 17 години. Напротив, радваме ти се. Споменаването на възрастта ти беше единствено, за да кажа, че си непълнолетна и за проблема ще трябва да се погрижи баща ти. И още нещо. Не зная дали е ПО твой стил или не, но е грозно от устата на едно младо момиче да излизат думи от типа" животът ще ви го върне" .И защо? Защото не си харесала нечие мнение. Вместо да си пропиляваш ваканцията в безмислици, седни и си помисли върху думите ми. Или прочети някоя книжка.

 Peace Peace Peace
Абсолютно!
И на мен ми е малко странно това ти изказване, че живота ще ни го върнел. Все пак недей приема и това като обида миличка, но аз съм два пъти, че и малко отгоре по-голяма от теб спокойно бих могла да съм ти майка. Доста неща съм видяла, чула и преживяла в живота си и за разлика от теб знам как да се справям с проблемите / това не е казано за да те обиди - нарича се житейски опит и се натрупва с годините/. Затова и ти дадохме идея как да се справиш със своя проблем.
Както виждаш red poppy ти каза, че е служител на фирмата, която ти на няколко пъти обиждаш в постингите си и въпреки това ти даде правилния съвет, а не погрешен. Е какво точно трябва да и върне живота, че не се сещам!
Аз също ти давам съвет, като човек от кухнята на мобилните оператори.

А колкото до съвета на red poppy послушай я - определено имаш нужда!

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 20:13 от Lennyh

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Мисля, че с  Lennyh изчерпахме темата. От тук нататък всичко ще е празни приказки, тюхкане, охкане, ахкане, дърпане на уши, чукане на дърво и настръхване. Ако някой е следил темата, ще ме разбере. Ако ли не - Господ да ни пази!

# 58
  • Русе
  • Мнения: 2 354
но живота ще ви го върне..помнете  

Това е сякаш изказване на някоя от онези циганки на пазара, дето те гонят да ти гледат и са срещнали отказ   Mr. Green
(нищо лично, просто не отива на младо момиче такъв изказ)!!!

# 59
  • Мнения: 4 300
Малката ми дъщеря  е на 6 години ,днес пипала  на брат си телефона и някакси е набрала телефона на баба си,но разговор не се е провел и така телефона е стоял 1 час с набран номер.15 мин след като  е набран номера баба му ми звънна.така че  не може и със номера на сина ми да се отчита.набрала се е сметка 16лв.Обадих се на опертора на Глобул и той ми каза ,че нищо не може да се направи да изчакаме разпечатките.Добре ,че системата  е развалила връзката след 1 час.Днес ми е тройно критичен ден . #Crazy
Добре де, аз ли не съм наред или наистина очаквате оператора да поеме вината за това?

# 60
  • Мнения: 854
Глобул ме измамиха по много подъл начин, понеделник вечерта говорих по телефона с номер от групата за приятели и те вместо минути са ми начислили пари, вчера се обадих на оператор за да му кажа че има някаква грешка а те ми казаха да кажа номера с които съм говорила, за да проверят,казаха да изчакам 5-10минути и да остана на линия, аз така и направих. ..
Не ми се чете цялата тема, но имах същия случай с Мтел.
Мъжа ми (логично) ми беше на група, за да говорим по-евтино. Месеци на ред. Не си поглеждах фактурите.
В един прекрасен момент се зачетох и видях, че така, както си говорим безстрашно се оказва, че тези разговори се таксуват както и другите.
Оказа се,че НЕ ми е в група. НО! Имах 1-годишен договор, на който служителката собственоръчно беше записала номерата, които искам да са ми в група. Разбира се, разкараваха ни до офиса. Казаха, че ще проверят, 2-3 месеца - нищо. Ей така, за принципа отидохме пак. Пак проверяваха.
Съгласиха се, че са сбъркали (как ли така е изчезнал този номера от групата?!?!) и ни предложиха... рекламни фланелки, чаши за кафе и т.н. боклуци.
Така че - просто си четете фактурите, следете си сметките, защото всичките са  ... болклуци  #2gunfire

# 61
  • Мнения: 4 916
Аз по тази причина внимателно проучвам всяка фактура - за тел., за ток, за вода - защото понякога става така, че съм платила стара сметка, а те продължават да ми я включват като дължима и в следващата.

# 62
Няма смисъл да се обсъжда повече ясно е момичето няма да разбере.Щом не иска съвет да се оправя сама както намери за добре

Общи условия

Активация на акаунт