Изследвания за градината след лятната почивка

  • 1 560
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 268
Много ще ви бъда благодарна,момичета,ако някой ми помогне и каже какви изследвания трябва да приготвя за дъщеря си за градината,при пилижение,че е отсъствала 2 месеца.

# 1
  • Мнения: 717
на нас ни искаха само контактна бележка

# 2
  • Мнения: 668
Ако е остъствала 2 месеца, мисля че се правят всички изследвания
- 2 секрета
- фекална маса
- кръв
- урина
- паразити
Моят син го пуснах 2 дена в края на юли, за да му спестя секретите. Но понеже ДГ почива август му се събира почивка 1 месец и пак ще трябва да му вземат урина, фекална маса, паразити. Така мисля, че ми казаха.
Не съм 100% сигурна, така че и на мен ще ми е интересно.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 663
Когато градината е била във ваканция, изследвания не се правят. Иска се само бележка от Личния лекар, че детето е здраво.

# 4
  • Мнения: 3 268
В нашата градина искат и бяха прилежно написани,но аз не ги преписах тогава. ooooh!

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, за съжаление в различните градини и градове искат различни бележки и изследвания и инфото, което ти даваме, може и да не е точно за вас.
Най - добре си питай във вашата градина.

# 6
  • Мнения: 2 891
Всичко искат в нашето ОДЗ. Изнесени са на вратата.

# 7
  • Мнения: 1 937
Когато градината е била във ваканция, изследвания не се правят. Иска се само бележка от Личния лекар, че детето е здраво.
Едва ли.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 014
А каква е практиката относно по-кратките отсъствия - при нас за вяко отсъствие над 3 раб. дена ни искат "контактна" бележка. Така ли е и в другите градини?

# 9
  • Мнения: 1 937
Prizma, при нас искат такава бележка за отсъствие над седмица, като се броят и почивните дни.

# 10
  • София
  • Мнения: 14 684
Контактна бележка искат само ако си се обадил, че детето е болно. Иначе-извинителна бележка, написана от родителя. За началото на учебната година(миналата) ни дадоха готови формуляри, които да попълни лекаря. Изследвания не сме правили-само при първо постъпване в ОДЗ-то.

# 11
  • Мнения: 131
Ако детето е отсъствало повече от 10 календарн дни се изисква медицинска бележка, че детето няма      паразити и не е имало контакт със заразно болни. При отсъствие повече от един месец са нужни и чревни /бактерионосителство./ Кръв и урина се вземат само при постъпване на детото в  детско заведение.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 014
А има ли някава наредба на ХЕИ, в което това да е описано? Как е възможно правилата да са различни в отделните детски градини - да не би да имат някаква регламентирана автономност по отношение на здравеопазването? Нали ХЕИ инспектира всички тях?!
А и тези бележки са толкова безсмислени -как лекарят установчва дали през изминалите  дни детето е било контактно или не - да не би да е бил с него?! По-добре декларация от родителите, ама и те откъде да знаят на детската площадка например дали е нямало "контактни" деца.. Много ми се иска да разбера логиката на тези контактни бележки, защото съм им бясна.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 079
Има такава наредба. Бях дала линк към нея, но ето я още веднъж.

На сайта на Министерството на Здравеопазването търсете в раздел наредби
НАРЕДБА № 3 ОТ 5 ФЕВРУАРИ 2007 Г. ЗА ЗДРАВНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ
Ето това е сайта http://www.mh.government.bg/norm_acts.php

Цитат
(3) При отсъствие на детето от детската градина за повече от 30 дни по епидемични показания се представя еднократен отрицателен резултат от изследване за патогенни чревни бактерии, а при отсъствие за повече от 2 месеца - еднократен отрицателен резултат за чревни паразити съгласно Наредба № 5 от 2006 г. за диагностиката, профилактиката и контрола на местните паразитози (ДВ, бр. 40 от 2006 г.).

       (4) При отсъствие на детето от детската градина за повече от 10 дни се представя медицинска бележка от личния лекар за липсата на контакт със заразно болен.

Превеждам:
Само в случай на официално обявена епидемия от вирус или грип се изисква чревен анализ.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 014
Radostin4e, дет се вика 'you made my day'. Много благодаря - още утре ще плесна наредбата на старшата сестра - добре подчертана там, където й е небоходимо, за да прочете и осмисли текста.

# 15
  • Мнения: 1 230
Момичета, а някой да знае дали име подобна наредба и за яслите Embarassed Благодаря предварително  Hug

# 16
  • Мнения: 525
При нас вече бележка за контакт се дава и при домашни причини, защото тези бележки който ние ги пишехме не извинявали отсъствията и съответно се плаща и за тях.

# 17
  • Мнения: 3 268
Вчера бях в градината.За отсъствие до 30 дни искат изследване за патогенни чревни бактерии.За отсъствие над 30 дни освен това,искат и изследване за чревни паразити.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нашата градина 2 месеца беше във ваканция и искат контактна бележка и профилактична карта.

Общи условия

Активация на акаунт