Какво изисквате от детегледачката си?

  • 3 348
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 532
Здравейте мили мами,
Иска ми се да обсъдим какви са ви изискванията относно гледането на детето.Тъй като детегледачката ще бъде с него повече отколкото сте вие как се разбирате относно възпитанието и как проверявате дали тя има правилен подход към детето?Вие ли й обяснявате как да постъпва в ежедневието или я оставяте сама да преценява?
А също така по какво преценявате коя жена да изберете за детегледачка?

Моля споделете своя опит.

# 1
  • Мнения: 3 367
..Децата ги гледа жена в дома си (ние ги водим);сега са само нашите,но преди имаше и други (макс 5)..основните неща ги бях обсъдила като е интервюирах,сега от ден за ден сверяваме часовници..познавам дали прави каквото моля по децата,колкото и да са малки и да не говорят си има индикатори..
..задала съм големите си изисквания-да се хранят само на маса и в определени часове,да се наказват само за някои неща и по дадения от мен начин,да не се толерира агресия изобщо и пр..дали са прочели 3 или 6 книги и дали са им намазани ръцете с пастели като ги взимам не ми пука особено..

# 2
  • Мнения: 532
Да,видях,че твоите са по-големи и мисля,че тогава бих била по-спокойна,защото и чрез тях има обратна връзка,а моето сега проговаря и още не може да си казва.

А примерно изискваш ли да ги учи на нещо ,да им пее и да ги занимава с такива неща?

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Темата ме вълнува и ще я следя.
Аз лично държа на точния режим, сина ми също. Храненето и спането винаги по едно и също време, разходката също. Иначе детето става изнервено.
Бих държала да му се говори много, да му четат приказки, пеят песни.
Бих искала да говори и английски език, при нас е задъжителен бащин език...
Детето да е чисто, да не се проявява агресия...

# 4
  • Мнения: 3 367
..щерка ни започна там на 18м..хич не продумваше..но като детето е спокойно вечер,спи и яде добре,изглежда балансирано и не се дере като го водиш сутрин-за мен това е добро попадение леля..
..сега нося всеки ден по 5 лиса с 'домашни",да пише бувки,оцветява и пр (Ния) и си ги искам на края на деня попълнени; не съм искала специално да им се говори и пее,жената е с години опит и се справя добре..
..по детето ще познаеш най-добре,нашата леля е от Пакистан,миналата седмица ги заварих да пеят песни на урду и да танцуват-радост голяма,децата нахилени,това ми е важно на мен..
..всяка седмица нося нещо ново да правят-пъзел,пластелини,книги от библиотеката, апликации проерт от нета..показват ми какво е свършено,определено от родителя се иска инициатива и идеи,но  и не е края на света ако не са сварили.

# 5
  • Мнения: 178
Сложно е да прецениш за кратко време дали една жена става за детегледачка, и то на собственото ти дете.Първоначално аз обясних на жената режима на Стефи,сега няма проблеми,спазва се,Стефи свикна с нея.И тъй като е топло и повечето време са вън,май не съм чула че й е чела книжки или нещо подобно newsm78.В началото  правехме проврки как се справя жената-в различен час отиваш до вкъщи уж нещо си забравила и виждаш какво правят.
Важното е детето да се чувства добре и да не се разболява-за мен това е най-важното.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
Мисля, че е важно да правят развиващи игри. Всички първоначално искаме да е нахранено и опазено детето, обаче и другите неща са важни. Нашата детегледачка е детска учителка, но никога не е играла с детето на игри с пръсти, на топка, на мозайка, на танци с песни. Чете му книжки, и му рисува, гледат Франклин и разходки. Отказва да го заиграва - то си разхвърля играчки и за нея от това има нужда детето, да се оставело на спокойствие. Спомням си когато дойде в къщи за пръв път и казах да разгледа играчките на детето, а тя почти отказа. Това може би е тект дали ще има интерес към игрите. Гледа я от както детето стана на 1,5 години.
Децата имат нужда и от други неща, освен храна, разходки и сън.
Много ми хареса подхода на anette1104 с задачите. Миналата зима действах така и имаше ефект, но си мислех, че после само ще почне да се сеща.
Признавам, че не съм много досетлива по детските игри и малко в повече ми идва да разучавам игрите, да подсещам гледачката и да контролирам, да ходя на друга работа и да си мисля за задачите там. Чудя се нашата гледачка ли си прави пас или повечето са така.

... дали са им намазани ръцете с пастели като ги взимам не ми пука особено..
тук защо си казала за пластелина - не държиш да са играли с пластилин или да са си измили ръцете след игра

# 7
  • Мнения: 5 183
... дали са им намазани ръцете с пастели като ги взимам не ми пука особено..
тук защо си казала за пластелина - не държиш да са играли с пластилин или да са си измили ръцете след игра

ПАСТЕЛИ, а не пластелин!

Предполагам 4е има предвид, 4е понякога може и малко омърляни да си взима децата от дома на лелята, но важното е 4е са се забавлявали, нау4или са нови неща, весели са ... А не 4исти, спретнати, нахранени и спазили режима, но ненау4или нищо ново и неправили нищо по-разли4но от всеки друг ден.
Моето дете гледа4ка не го е гледала. Сега е на градина. Доста мръсен си го взимам понякога, особено дрехите, но много щастлив. У4ат ги на много неща, страшно много експериментират - затова са им мръсни4ки дрехите понякога - не е болка за умиране, а и винаги има резервни. Правят вулкан в пясъ4ника - омазването е гарантирано, рифуват с пръсти, правят им отпе4атъци на дланите и стъпалата с бои4ки върху лист хартия, сами си правят сандви4и, 4е и пици, и това от доста ранна възраст. Ами цапа се, как няма да се цапа. Но пък с какво желание ходи там и колко много неща нау4ава ... Всеки ден се слу4ва нещо интересно.

# 8
  • Мнения: 3 367
да..исках да кажа че не държа да стерилни като ги прибирам...
*
..мисля че се сещат лелите,но не им се занимава особено;затова и аз си нося,така ежедневно показвам какво очаквам,без да натрапвам(надявам се); досетлива и аз не съм,затова и чета от нет,има камари проекти за деца м-и 2 и 6 години,не скъпи,но дават малко структура в деня на дете и леля на което аз много държа..

# 9
  • Мнения: 967
Според мен най-важното като си избираш детегледачка е да попаднеш на човек, на когото можеш да имаш доверие. Това е от жизнено важно значение за сигурността на детето. Всичко, което са описали майките по-горе относно игри, занимания и т.н. са от второстепенно значение. Казвам го, защото веднъж вече се опарих и направо настръхвам ако ми се наложи отново да ползвам бавчка. Ужасно е да разбереш, че жената, която гледа детето ти пуши, при положение че всички в семейството сме непушачи и не допускаме цигарен дим около нас, а докато детенцето ми се е разхождало навън и аз съм си мислела, че е на чист въздух се е оказало, че лелята му дими в лицето - е някои ще кажат, че щом се пуши навън не вреди - да пушачите с това с успокояват съвестта, но аз НЕ ПОЗВОЛЯВАМ цигари никъде - без значение наоткрито или закрито... оказа се, че е бавачката ни също така без разрешение го разнася из София напред -назад с градски транспорт без да е предупредила и докато аз си мисля, че са вкъщи или в кварталната градинка те ходят бог знае къде (а детето ми не говореше още за да разкаже) и ако не дай си боже на таз жена някъде на пътя й стане лошо и припадне дори няма да знаем къде се намира детето ни  Cry
Така че, това са основните неща, да знаеш по всяко време къде е детето ти и дали не е в опасност... а рисунките с пастели, пластелна и книжките ... те идват чак след това

# 10
  • Мнения: 3 367
Според мен най-важното като си избираш детегледачка е да попаднеш на човек, на когото можеш да имаш доверие. Това е от жизнено важно значение за сигурността на детето.
абсол.подкрепям, това е определено над всичко! тук има агенции за сертифициране к малко помагат (пушене,сигурност на дома и пр),а и нашата леля не ги води никъде (което е + защото не я мисля как шофира)..

# 11
  • София
  • Мнения: 4 412
Да, сигурността е на първо място, никой не оспорва. Обаче е важно и след това какво правят. Да се гледа детето от жена 2- 3 години е много време. Всички в началото сме стреснати дали ще ни опазят децата, но е също толкова важно и да ги научат на нещо.

# 12
  • Мнения: 1 072
Това с пушенето - и дума не може да става, интересно кой би взел гледачка пушачка? Аз поне не познавам такива дори двама родители заклети пушачи.
От моята гледачка изисквам да е добра към детето. В началото се опитах да й поставям някакви конкретни ограничения и побеснявах когато не ги спазваше. По-късно за много неща признавах, че тя е била права. Но още се дразня когато ме поучава, дори да е с най-добри чувства.
Какво имам предвид: доволна съм от режима, който му е създала, но съм казала да не го буди следобед. Това поне го изпълнява сега, макар че в началото държеше да не спи повече от 2 часа, за да създаде режим и защото нямало да заспи вечер. Отне ми време да й обясня, че държа да се е наспал следобяда.
Тя е права, че не се яде с играчки и книжки на масата, макар че на мен така ми е по-лесно да го нахраня. Сега, обаче, съм доволна, че детето си яде бързо и спокойно, без да има нужда да му правя куклен театър.
Като цяло най-важното е дори още в началото детето да е спокойно вечер когато си дойдеш от работа. Това показва, че не е било стресирано /а недай си Боже и малтретирано/ през деня.
На мен ми беше много страшно в началото, защото не се беше отделял от мене и като кърмаче си заспиваше следобяда на гърдата. А го оставих на непозната, макар и с препоръки.
Сега знам, че съм извадила късмет с нея, макар че си има недостатъци жената, но кой няма. Когато детето ми казва "Мамо, не на улицата, качи се на тротоара!" или нещо подобно, знам, че не съм сбъркала.

# 13
  • Мнения: 532
Ох,да ви кажа сега съм направо разкъсана от мисли какво ще правя и как ще я оставя на някоя жена.......чудя се докъде мога да стигна в изискванията си........да не ги стресна всичките още на интервюто и да си остана с пръст в уста....а и се обвинявам ,че ще тръгна наработа и ще лиша детето от това ,което само майката може да му даде.Повярвайте ми много ми е тежко в момента! Cry

# 14
  • Мнения: 1 072
Не се притеснявай - моят съвет е да не поставяш нещата като изисквания.
След разговор и разходка с мен първите 3 се отказаха - всички ги канех на разходка с мен и те ме гледаха какво правя и говоря. Открито им показвах какво правим, как го взимам на ръце като плаче, как ходя по него и т.н. един вид, че и от тях очаквам същото.
Трудно е за гледачките на малки и едри деца докато проходят, затова трябва да е "млада" и енергична баба, поне според мене.
Успех!

# 15
  • Мнения: 811
Според мен най-важното като си избираш детегледачка е да попаднеш на човек, на когото можеш да имаш доверие.
абсолютно
освен това да обича детето и то да я обича, и да се чувства сигурно с нея

# 16
  • Мнения: 532
Вчера бяхме на ресторант и там имаше от гостите една жена ,която се оказа педагог,детски учителка и баба едновременно: тя след като ме наблюдава известно време как нахраних детето ми каза:"Личи си ,че мама е работила с детето!".......Сега се скъсвам от притеснения къде да намеря жена,която да продължи да го развива както аз и какво да искам от нея и изобщо трябва ли да ходя на работа??????Ох.
А пък за сигурността да не говорим.

# 17
  • Мнения: 1 072
Според мен детските учителки (не всички, нооо...) са с изкривени разбирания, че децата трябва да се "дресират" както в ясла/градина.... Търси добра, културна и скромна жена, с индивидуален подход. Колкото по-малко ползва "АЗ...", толкова по-добре. А най-добре ако можеш да получиш препоръки от предишно семейство.

# 18
  • Мнения: 2 885
Според мен детските учителки (не всички, нооо...) са с изкривени разбирания, че децата трябва да се "дресират" както в ясла/градина.... Търси добра, културна и скромна жена, с индивидуален подход. Колкото по-малко ползва "АЗ...", толкова по-добре.  А най-добре ако можеш да получиш препоръки от предишно семейство.

Много добре казано.

Е, аз съм много доволна от нашата детегледачка. Не съм поставяла кой-знае какви изисквания, наблюдавах я един месец преди да тръгна на работа цял ден. Търсила съм ЧОВЕК, а не "дресиран педагог", който да ми дава акъл. Не съм чула и едно "Аз..." досега.
Детето здраво ли е, нахранено ли е, спокойно ли е, разходено ли е, спазва ли му се режима всеки ден, играе ли си с него, изгладени ли са му дрехите, прибрано/чисто ли е като се върна от работа?
Нищо повече не ме интересува. Тя се грижи и е взискателна къде-къде повече от мен, търсила съм много пъти съвети и съм споделяла проблеми. А е намерих за 15 мин чрез обява в този форум. Ще съм й благодарна цял живот за тази една година със синчето.
Жената е част от нашето семейство.

Многото капризи и изисквания понякога са нерешим проблем. Да, все пак става дума за най-скъпото ни. Но според мен спокойният подход и разговори са по-добрият вариант от непрекъснатото следене и тревожене. Последното го усеща и детето и това му влияе и на него в голяма степен.

# 19
  • Мнения: 967
Винаги като съм търсила детегледачка на моята дъщеря (при нас беше основно след детската градина докато се върна от работа - някъде от 16-20 часа) съм я пускала нея самата да преценява. Ако се доближи, почне да контактува с нея, усмихва й се, значи първото ми изискване е изпълнено (детето да я харесва). Отсявала съм кандидатки, които носят играчка или лакомство, за да предразположат детето (смятам, че тогава не мога да имам "истинска" реакция).
Оттам нататък нещата се нареждат - спогодяваме се с детегледачката.
Другото нещо на което съм държала е да се разхождат много - в парка и т.н. После винаги разпитвах другите мами за впечатления как се отнася тя с детето.
Понеже живеехмте тогава в Австрия и малката не искаше да говори много на български, държах да е българка с добър книжовен език.

# 20
  • Мнения: 2 673
леле,  Shockedтова с разнасянето на детенцето из София с градски транспорт\ама и ..с такси де е..\ направо ме шашна ooooh! ooooh!Тая е заслужавала голямо отупване.. Sick

За мен най-важно би била сигурността на детето - чисто физическа на първо място\адекватна реакция при спешна ситуация\, после..Желателно е да я познавам по-отдавна, ако ли не - да е препоръчана от близки, приятели. После са игрите, забавленията, чисто педагогическата страна на нещата..

# 21
Няма идеални хора.
Аз не съм идеална, предполагам, че и ти не си.
Ти имаш майчин инстинкт, детегледачката ще е далеч зад теб в това отношение.
Като се съобразиш с тези неща, сама ще прецениш какво да изискваш.
Досега моите изисквания са били главно за часа на идване - закъсняване от страна на детегледачката води автоматично и до твое закъсняване. Всичко останало съм оставяла на желанието и разбиранията на жената. Ако нещо в последствие не ми е харесвало, говорили сме с нея.
За съжаление някои трудно приемат чуждо мнение, и така се разделихме с една бивша педагожка от детска градина - термина "дресировка" е много удачен за разбиранията на голяма част от жените, практикуващи тази професия.
Попаднах и на страхотна какичка, която след 2 годишни ангажименти ни напусна, защото не мога да и давам такава заплата, каквато тя в момента взима в чужбина.
Оставяйки детето си на нея бях значително по-спокойна отколкото оставяйки го при моята майка или майката на съпруга ми.

Основната идея ми е - не налагай прекалено много изисквания - срещу теб също стои човек. Прецени кое е най-важното за теб, постави го като условие при наемането. Всичко останало можеш да промениш в последствие. Компромиси винаги има и от двете страни, важното е да не се отразяват негативно върху детето.

А страхът - винаги съществува. Дори и ти да си не можеш да опазиш детето си винаги и от всичко. Важното е да няма необмислени рискове.

Успех!!!

# 22
  • Мнения: 3 367
..като ви четох за транспорта-аз има лист с инструкции какво се прави и какво не,като е изрично упоменато може би вероятността за самоволия е по-малка и отговорността не е върху тях (което от опит искам да кажа че тежи много)
*
бях описала  и "преговорила" на живо къде и в каква поредност да се обадят при спешност; как да реагират на истерии; на неядене; на неспане; ако трябва по спешност да излязат и нямат седалка за кола за децата и пр..

# 23
  • Мнения: 532
Първостепенно за мен също е детето да я харесва и да се чувства добре с нея.
Аз държа много да се говори на детето ,да му се обяснява всичко, да се приучава към хигиена ,да се учи да си подрежда...........
ама не знам тия работи ако взема да й ги изброявам .......за сега реших първо да оставя да видя тя как ще се справя ,а после ако трябва да коригирам нещо.

Наистина тази  "раздяла" явно е трудна както за детето така и за майката,но мисля ,че ще се справим.
Наистина ви благодаря за думите,вече гледам по-трезво на нещата и много добре ми дойде съвета:
" ....не налагай прекалено много изисквания - срещу теб също стои човек....."


А междувпрочем при целодневно гледане изисквате ли от детегледачката да пере и глади дрехите на детето?

# 24
  • Мнения: 2 885
Аз нямах такива изисквания за дрехите на дребното.
Жената сама си предложи услугите, за което съм й много благодарна.
Аз пускам сутрин пералня преди да тръгна на работа /не само неговите дрехи/, тя ги простира.
Но глади само на детето дрехите и ги сгъва по начин и ги подрежда в неговия скрин, по който аз съм й показала /като в магазин/.
Перфектно се справя, докато детенце спи.

Вечер като се прибера вкъщи е подредено, чисто и измито.
Но не съм повдигнала въпроса въобще. Всичко си зависи от жената.

# 25
  • Мнения: 1 640
  Аз не бих поверила детето си за 8-9 или повече часа на чужд човек/разбирайте детегледачка/!Дано не ми се налага,все пак!
Категоричността ми се основава на наблюденията ми над бебета/деца и гледачки от кварталния парк и площадките.
Видях как едно бебе/малко над 1 г./ се опитваше да излезе от количката,защото край него имаше мн.др.деца,които тичаха,вървяха и търкаляха топки,играеха свободно,а то,милото-вързано в количката.Детегледачката го хокаше и заплашваше с бой,защото явно й се стоеше седнала на пейката,а не да се превива на две като другите майки,които придържаха още неукрепналите съвсем в ходенето деца.И др.път съм засичала тая мързелана да си стои спокойно , а детето като затворник само в количката го държеше.Виждала съм и как с видимо мръсни ръце детегледачки натъпкват набързо храната в устата на децата,че да се освободят от ангажимента си.Виждала съм и четящи вестници по пейките,докато поверените им малки деца лапат пясък в пясъчника.Виждала съм и детегледачки с големи капели , а децата до тях без шапки по обед в жегата и големия пек.
Мога още да разказвам,ама темата не е за това.
Просто исках да споделя.

# 26
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 275
  Аз не бих поверила детето си за 8-9 или повече часа на чужд човек/разбирайте детегледачка/!Дано не ми се налага,все пак!
.
       
 Дано не ти се налага ,но по принцип всяко правило си има изключение.Не всички детегледачко са еднакви.Синът ми бе поверен на гледачка  коята беше изключителен човек.Детето се чувстваше спокойно и обградено с любов.Къщата ми бе подредена и имаше сготвено за всички ни / нещо което не и влизаше в задълженията/ Викаше и бабо и плачеше за нея вместо за истинската си баба.Стана член от семейството с който и сега поддържам страхотни отношения.Така че въпроса с избора на гледачка е много спорен.Някой път оцелваш от първият път/като мен/ някой път не.Аз лично поисках препоръки от семейството където е работила преди това и отзивите бяха супер.

# 27
  • Мнения: 2 885

Все едно аз съм го писала.
Много ми е тъжно, че ще се наложи да се разделим
/пуснала съм обява в конкретният подфорум/,
защото Стефан тръгва на ясла..................... Cry Cry Cry

# 28
  • Мнения: 1 172
ФЕЯТА, има и такива майки като описаните от теб детегледачки. Това не значи, че всички майки са лоши. Или че всички детегледачки са лоши.

Моят син пък остана с детегледача още преди да може да пълзи. При нея се изправи за първи път, с нея проходи - много по-рано от връстниците си, с нея се отказаха от количката много по-рано от останалите (защото той не искаше да стои в количка, не че на нея й е по-лесно да го мъкне без количка). По всяко време сме се прибирали без предупреждение - и вкъщи, и в парка сме ги засичали. Без забележки.

Да, возила го е с градски транспорт (нищо, че моят син е от глезените с по няколко семейни коли и ако не беше тя, не знам кога въобще щеше да види що е то разходка с градски автобус), ходили са в други квартали, но винаги ме е питала може ли и винаги съм знаела къде са.

Жената го е вземала и го е гледала и в извън работното си време. Като внуче. Никога не бих си помислила, че човек, извеждащ по собствено желание детето през уикенда, иска час по-скоро да се отърве от ангажимента към него. Както и не бих си помислила, че жена, която по пет пъти на вечер ми се обажда да чуе как е болното дете, до което е била цял ден, се интересува само от заплатата си.

Не се настройвайте За или Против детегледачките. Решавайте За или Против конкретен човек Wink


# 29
  • Мнения: 35
Аз искам да ви питам нещо:
моята леля го извежда навън,дъъъъъъълго време.Като цяло не се оплаквам,Макси-1год. също много я харесва-като я види-то радост,то прегръдки...Това което много ме дразни е,че досега(вече 7 месеца) никога не е подредила шкафовете на детето,ако аз не й кажа да пусне прахусмукачка в стаята му и да избърше праха-тя не се сеща(може би от мързел?!).Правела го е доброволно само 3-4 пъти.Гладила му е дрехите понякога,докато той спи и са в къщи,поради жегите.Но като легне малчо да спи-тя взима .....книгата и чете!!!В парка като излязат и детето спи-също чете.Умира от желание да за навън в парка,защото той си заспива,а тя .....чете!Побеснявам!!!Иначе е културна и интелегентна жена-2 пъти в седмицата ходи на гимнастика,2-3 пъти ходи на театър или опера,но събота и неделя не може да идва(каза ми го още в самото начало)!Струвами се ,че е немърлива.Другото което ме дразни,че винаги когато и направч забележка за нещо тя казва:"ама ти нали това ми каза"или "ти не си ми казала"...в което не е права,защото аз дадено нещо го правя всеки ден и не мисля че съм пропуснала да го кажа!!!Дразня се от това,че винаги си намира оправдание и извинение, и не приема забележката,а се оправдава!
Е,аз ли съм кривата или изискванията са ми много високи?!
П.С. гледа го по 6-7 часа 4 дни в седмицата
Благодаря ви предварително:) Hug

# 30
  • Мнения: 2 885
Предварително имате ли уговорка за прахосмукачката, парцала и подредбата на шкафовете?
Ако нямате, не очаквай тя да ти е и домашна прислужница. Ти си я наела да се занимава с детето, а не 2 в 1.
И когато детето спи, какво да прави всяка от нас, ако не си й се налага да се занимава с домакинство, освен да чете и да се разхожда?
Моя работа е да се занимавам с домакинството.
Нейна работа е да се занимава САМО и ЕДИНСТВЕНО с детето.
И по-добре на чист въздух по цял ден, отколкото затворено детето вкъщи.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 412
piponkata, и аз мисля, че повечето детегледачки не изпълняват почистване. Трябвало е в началото да се разберете, сега може да доведе до конфликти, ако настояваш. Според мен в първия месец жената си показва, дали иска да свърши нещо като жест към семейството и се съобразяваш с това, което е предложила като помощ в домакинството.
Ако майката я няма 10 часа (8 работа +2 път), може да се разберете за помощ в домакинството, срещу допълнително заплащане, или да посреща жена за почистване.

# 32
  • Мнения: 35
да де,ама аз не искам да ми чисти къщата и да ми поддържа домакинството.Искам да му чисти това,до което дете има допир и където живее,Тя никога не му е сменила чаршафите в кошарата или по собствено желание да пусне пералня с негови дрехи.
Та питам се,права ли съм да го искам от нея или по-добре аз да си го свърша?!
В крайна сметка гледачка се взима да ти помага с детето,защото на нас не ни стига времето.Мислех,че това влиза в задължението да си ДЕТЕгледачка.
Вие как мислите?Как постъпвате с вашите?Изисквате ли това от тях?

# 33
  • Мнения: 178
Не изисквам от детегледачката да пере дрехите на детето,да чисти и  други домакински задължения.Нейното задължение е единствено  и само гледането на детето.Когато се прибера от работа пера ,чистя и т.н.Никога не съм имала и идея да я карам да върши някаква домакинска работа-тя не ми е прислужница.Проблема си е мой,че ходя на работа и няма кой да ми помага в къщи,нямам баби и дядовци при мен .
Piponkata,  зависи от уговорката ви, от заплащането.

# 34
  • Мнения: 3 367
да де,ама аз не искам да ми чисти къщата и да ми поддържа домакинството.Искам да му чисти това,до което дете има допир и където живее,Тя никога не му е сменила чаршафите в кошарата или по собствено желание да пусне пералня с негови дрехи.
Та питам се,права ли съм да го искам от нея или по-добре аз да си го свърша?!
В крайна сметка гледачка се взима да ти помага с детето,защото на нас не ни стига времето.Мислех,че това влиза в задължението да си ДЕТЕгледачка.
Вие как мислите?Как постъпвате с вашите?Изисквате ли това от тях?
..затова аз лично съм противник на "мисля че това и е работа,ма тя не знае"; сядате,говорите,решавате..недомлъвки и после разочарования от тоя тип са ми много неприятни,жената вероятно идея няма че това те дразни и имаш други очаквания..
.ние имахме детегледачка к живя у нас една година; от ден 1 имахме ясни правила,изговорени,не съм имала милимунда проблем-като всичко е ясно и на масата и ако тогава не го прави-вече подлежи на обсъждане..но "аз си мислех че тя знае и мисли че.." не работи,никъде..

# 35
  • Мнения: 1 640
  плами76,    *SV*,   немирница,
Радвам се,че сте попаднали на свестни жени,които са надминали очакванията ви.
........
Категоричността ми се основава на наблюденията ми над бебета/деца и гледачки от кварталния парк и площадките.
............
Самоцитирам се,за да подчертая,че не  поставям всички гледачки под общ знаменател.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
piponkata това не е гледане на дете, а домакинска работа. Ако искаш нещо от нея и го кажи, не очаквай да и дойде отвътре.

# 37
  • Мнения: 4 915
piponkata това не е гледане на дете, а домакинска работа. Ако искаш нещо от нея и го кажи, не очаквай да и дойде отвътре.

И аз съм на същото мнение.
Пране, подреждане, готвене, чистене, смяна на чаршафи, гладене и т.н. са домакински задължения, дори да са обвързани с детето.
Ако го изискваш от детегледачката, трябва да го обсъдите с нея отново ясно и конкретно. Може би ще трябва да пре-договорите плащането.
А защо те дразни, че жената чете, докато детето спи?  Rolling Eyes

Ето тук има доста полезни съвети за наемането и изискванията  относно детегледачки:


ПРЕДИ ДА НАЕМЕТЕ ДЕТЕГЛЕДАЧКА

# 38
  • Мнения: 1 568
запис

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 23 702
В този ред на мисли искам да кажа - аз съм била детегледачка. Никога не съм наемала такава, моето дете е още малко. Но от позицията на човек вършил тази работа - моля ви, кажете си какво искате още първите дни. Да е ясна ситуацията. Детегледачките и те са хора, не четат мисли. Преди още да я наемете седнете и напишете какви са ви изискванията, какви ще и бъдат задълженията. С две думи - длъжностна характеристика. Напишете и дневния режим на детето, напишете седмичния такъв (ако в понеделник например се води на плуване от 9ч , във вторник - английски и т.н.). Най-важните телефони за връзка с роднини (таткото, бабите евентуално, приятели - 5-6 да са), за всеки случай с едри букви и пожарна, полиция и бърза помощ (да не става нужда, но в паниката се забравят). Залепете листчетата на хладилника. После ако не се спазват ДОГОВОРЕНИТЕ изисквания за разходки, за чистене или каквото и да било - имате право да сте недоволни. Но да очаквате, че тя сама ще се сети - тц, не става, пък и да се сърдите след това.

Общи условия

Активация на акаунт