Какво изисквате от детегледачката си?

  • 3 343
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 885
Предварително имате ли уговорка за прахосмукачката, парцала и подредбата на шкафовете?
Ако нямате, не очаквай тя да ти е и домашна прислужница. Ти си я наела да се занимава с детето, а не 2 в 1.
И когато детето спи, какво да прави всяка от нас, ако не си й се налага да се занимава с домакинство, освен да чете и да се разхожда?
Моя работа е да се занимавам с домакинството.
Нейна работа е да се занимава САМО и ЕДИНСТВЕНО с детето.
И по-добре на чист въздух по цял ден, отколкото затворено детето вкъщи.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 412
piponkata, и аз мисля, че повечето детегледачки не изпълняват почистване. Трябвало е в началото да се разберете, сега може да доведе до конфликти, ако настояваш. Според мен в първия месец жената си показва, дали иска да свърши нещо като жест към семейството и се съобразяваш с това, което е предложила като помощ в домакинството.
Ако майката я няма 10 часа (8 работа +2 път), може да се разберете за помощ в домакинството, срещу допълнително заплащане, или да посреща жена за почистване.

# 32
  • Мнения: 35
да де,ама аз не искам да ми чисти къщата и да ми поддържа домакинството.Искам да му чисти това,до което дете има допир и където живее,Тя никога не му е сменила чаршафите в кошарата или по собствено желание да пусне пералня с негови дрехи.
Та питам се,права ли съм да го искам от нея или по-добре аз да си го свърша?!
В крайна сметка гледачка се взима да ти помага с детето,защото на нас не ни стига времето.Мислех,че това влиза в задължението да си ДЕТЕгледачка.
Вие как мислите?Как постъпвате с вашите?Изисквате ли това от тях?

# 33
  • Мнения: 178
Не изисквам от детегледачката да пере дрехите на детето,да чисти и  други домакински задължения.Нейното задължение е единствено  и само гледането на детето.Когато се прибера от работа пера ,чистя и т.н.Никога не съм имала и идея да я карам да върши някаква домакинска работа-тя не ми е прислужница.Проблема си е мой,че ходя на работа и няма кой да ми помага в къщи,нямам баби и дядовци при мен .
Piponkata,  зависи от уговорката ви, от заплащането.

# 34
  • Мнения: 3 367
да де,ама аз не искам да ми чисти къщата и да ми поддържа домакинството.Искам да му чисти това,до което дете има допир и където живее,Тя никога не му е сменила чаршафите в кошарата или по собствено желание да пусне пералня с негови дрехи.
Та питам се,права ли съм да го искам от нея или по-добре аз да си го свърша?!
В крайна сметка гледачка се взима да ти помага с детето,защото на нас не ни стига времето.Мислех,че това влиза в задължението да си ДЕТЕгледачка.
Вие как мислите?Как постъпвате с вашите?Изисквате ли това от тях?
..затова аз лично съм противник на "мисля че това и е работа,ма тя не знае"; сядате,говорите,решавате..недомлъвки и после разочарования от тоя тип са ми много неприятни,жената вероятно идея няма че това те дразни и имаш други очаквания..
.ние имахме детегледачка к живя у нас една година; от ден 1 имахме ясни правила,изговорени,не съм имала милимунда проблем-като всичко е ясно и на масата и ако тогава не го прави-вече подлежи на обсъждане..но "аз си мислех че тя знае и мисли че.." не работи,никъде..

# 35
  • Мнения: 1 640
  плами76,    *SV*,   немирница,
Радвам се,че сте попаднали на свестни жени,които са надминали очакванията ви.
........
Категоричността ми се основава на наблюденията ми над бебета/деца и гледачки от кварталния парк и площадките.
............
Самоцитирам се,за да подчертая,че не  поставям всички гледачки под общ знаменател.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
piponkata това не е гледане на дете, а домакинска работа. Ако искаш нещо от нея и го кажи, не очаквай да и дойде отвътре.

# 37
  • Мнения: 4 915
piponkata това не е гледане на дете, а домакинска работа. Ако искаш нещо от нея и го кажи, не очаквай да и дойде отвътре.

И аз съм на същото мнение.
Пране, подреждане, готвене, чистене, смяна на чаршафи, гладене и т.н. са домакински задължения, дори да са обвързани с детето.
Ако го изискваш от детегледачката, трябва да го обсъдите с нея отново ясно и конкретно. Може би ще трябва да пре-договорите плащането.
А защо те дразни, че жената чете, докато детето спи?  Rolling Eyes

Ето тук има доста полезни съвети за наемането и изискванията  относно детегледачки:


ПРЕДИ ДА НАЕМЕТЕ ДЕТЕГЛЕДАЧКА

# 38
  • Мнения: 1 568
запис

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
В този ред на мисли искам да кажа - аз съм била детегледачка. Никога не съм наемала такава, моето дете е още малко. Но от позицията на човек вършил тази работа - моля ви, кажете си какво искате още първите дни. Да е ясна ситуацията. Детегледачките и те са хора, не четат мисли. Преди още да я наемете седнете и напишете какви са ви изискванията, какви ще и бъдат задълженията. С две думи - длъжностна характеристика. Напишете и дневния режим на детето, напишете седмичния такъв (ако в понеделник например се води на плуване от 9ч , във вторник - английски и т.н.). Най-важните телефони за връзка с роднини (таткото, бабите евентуално, приятели - 5-6 да са), за всеки случай с едри букви и пожарна, полиция и бърза помощ (да не става нужда, но в паниката се забравят). Залепете листчетата на хладилника. После ако не се спазват ДОГОВОРЕНИТЕ изисквания за разходки, за чистене или каквото и да било - имате право да сте недоволни. Но да очаквате, че тя сама ще се сети - тц, не става, пък и да се сърдите след това.

Общи условия

Активация на акаунт