ИСПАНИЯ- Barajas nuevas sobre cuentas viejas или отново"Ние и преживяванията ни"

  • 23 803
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
здравейте
сутринта в най големия дъжд трябваше да отида до другия край на града при игиениста дентал (ниЩо 4е тези посеЩения е трябвало да ги запо4на в 5 месец) добрах се до там мокра от глава до пети, заЩото освен 4е вали има и страшен вятър
тъй като свърших много рано, реших да сляза до центъра да се поразходя до бенетон, ако има якенца за бебо, 4акам си аз автобуса половин 4ас, няма ни пейка ни дяволи идва препълнен, някой да отстъпи място, това какво е, една бабка запо4на да ми говори колко гордита съм била, сигурно съм била а пунто, съвсем се изнервих и за капак на вси4ко се оказа 4е понеже някъде си пътя бил кортадо, на една и съЩа спирка спира автобуса както за към в къЩи така и за към центъра и аз разбира се без да знам и без да питам съм хванала този за към в къЩи ужасна сутрин
сега Ще ходя за болни4ните дано там да няма проблеми
за киселини в аптеката ми дадоха алмакс било за бременни, за сега не съм го пробвала оЩе, не съм опитвала ниЩо друго, но май няма екстра която да ме е пропуснала, абе важното е най голямата екстра в тумба4ето да е добре, пък другото Ще го изтърпя
Пепита® вес ти е обяснила много добре, една адресна регистрация не може да се смята за легален престой нито тархета санитария
дано наистина измислят някъква врати4ка за тия 2500 4е да можем вси4ки да ги кобраме, но това за баЩата нали ви го обясних в какви слу4аи е при смърт на майката, да не дава господ
клари4 ти с документите който си представила за араиго може и да ти признаят 2г легален престои
тук не искат някъкъв определен сертификад, достатъ4но са документите то на тях си пише, аз оба4е съм със сертификадо ве4е ми казаха 4е ако имам копие на старата си ресиденция върши работа
та с това Ще съм, ако не измислят неЩо ново
я да ви попитам какви памперси ползвате (имам в предвид марка) 4е аз си взех хагис, няколко приятелки се оплакаха от додот ( а толкова много ги рекламират) и каква вода давате (има една на нестле уж за деца или трябва да е някъква специална, 4е не ми се преварява)

Последна редакция: пт, 24 авг 2007, 13:26 от ANETT

# 61
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
хайде пак аз
да са живи и здрави суститутите успях да го излъжа и ми даде болни4ен
много съм доволна
малко е с прекъсване от 2 дни (събота и неделя) но се надявам да няма кой знае какво зна4ение това

# 62
  • ES
  • Мнения: 2 172
РОЗИ, нали те карат да попълнеш една декларация как точно да се изписва името на детето на латиница? А е добре да са еднакви с либрото де фамилия, защото ако му правиш сертификат ще искат паспорта и ще му издадат сертификата по паспорт и отиде... Не забравяй на летището да си носиш бг акт за раждане, че го искат.

Мимки, браво на вашето семейство, борбени сте. А ти какво работиш и шефовете ти знаят ли, че си бременна?

Анет, и на мен не са ми отстъпвали място, не в автобус де, ама на опашка. Нищо, че си бременна, чакаш на едно с другите. Аз киселините ги имах в последния месец, направо ме изгаряха, хем бях предимно на салати. Но това е от плода, който много е порастнал и притиска стомаха и всички органи нагоре. Майка след сестра ми получи превита жлъчка от претискането и сега си има проблеми с нея. Абе така е, много дава една жена за да роди здраво дете!

Пепита, мисля, че Вес много точно ти е обяснила от кога е легален един престой, от датата в, което ти е излязло решението. Поне преди когато издаваха тархети така беше. А самата тархета (или документа, сертификат...) може да е издадена месеци след това. Вижте този линк. Преди се проверяваше за резиденция, дали е излязло решението или не.

Лъвли, много ти благодаря за предложената помощ и за идеята да кандидатствам като програмист, но аз съм си счетоводител и в БГ имах късмета да работя с експерт и да науча и напредна много. После то ти става начин на живот. Обичам да работя с документи и ще се чувствам в свои води на такава работа. Чудя се обаче дали да не се запиша пак в ИНЕМа и да питам дали има курсове за административа или контабле. Че то така без хич може ли да ида в някоя фирма и да кандидатствам за работа. Програмирането е навсякъде едно в целия свят, ама счетоводството. То и то не е с голяма разлика, даже тук било много по-улеснено и опростено, без късе срокове и напрежение, все пак трябва да посвикна поне с терминологията и някой друг закон. А? Как мислите?  newsm78

Вес, ако това е лека закуска, представям си каква ще е обилната.

Ееех, в БГ пак жеги. А тук лятото ли си отиде набързо или е прохладно тази година.

Лек ден на всички

Рози, вие кога летите?

Браво Анет, ама после ще ти го взимат от борсата, но това при теб не е от глезотия, ясно е. По-добре си почивай и пази бебока! А твоята резиденция от всеобщата легализация ли е?

# 63
  • Мнения: 350
ANETT браво! Важното е че си усляла да вземеш болничния това е важно. Почивай повечко и с бебка всичко ще е наред.

gery_to чистя къщи и офиси, но никак не е леко да вдигаш тежките кофи и прахосмукачки. Колкото до това дали знаят шефовете ми само двама от всичките, но лека по лека ще кажа  на другите (в момента са във ваканция и там не ходя да работя). Като казах на едната тя се зарадва понеже и тя има момиченце на 3 месеца и е минала по същия път, общо взето още сега ме зареди с испански списания за бременни. А другия ми шеф по принцип знае от две седмици (от моя приятелка която работи в къщата на майка му), но аз лично му казах, че съм бременна вчера. Той също ме поздрави и се зарадва прояви разбиране и каза когато съм уморена да му кажа да не ходя и тем подобни. Иначе скоро завърших вишето в бг и сега си чакам дипломата от ТУ, иска ми се да я преведа и легализирам дано да ми важи и тука, но съм си решила ако има някакви приравнителни да ги изкарам мисля,  че си заслужава. Колкото до това че искаш да се запишеш в Инем това е добре, ще ти е много нужно да изкараш тези счетоводни курсове понеже се убедих че счетоводстовото на бг е много по различно от това на испания. Казвам го защото когато си търсих фирма за дипломната попаданах на испанска фирма и за  нея исках да пиша, но научния ми каза че не става. Та от там знам някои неща за счетоводството на испанските фирми. Моя съвет е пробвай се да запишеш курс  нищо не губиш само ще научиш повече и ще ти е от полза! Мъжа ми напусна работа за да запише курс и го изкара и си намери работа за това което искаше да работи. Успех! newsm10

# 64
  • Мнения: 350
Мами днес ми дойде на ум нещо свързано с възпитанието на децата. Какви книги изчетохте по този въпрос или се основавате на интуицията, би ми било интересно вашето мнение. Понеже виждам испанския начин на възпитание на децата и това което виждам не ми харесва никак, ще ми се да прочета нещо по въпроса. Вие как мислите трябва ли едно дете да има режим, да е самостоятелно, или да се остави на произвола без никакъв родителски контрол. Thinking smile3511 tantrum Виждам какво става вкъщи  (имаме един сладур на 2 год.)noear bambam cryи не ми харесва, и за това се замислих как живот и здраве ще възпитавам своето дете.

# 65
  • Мнения: 40
Gery_to, аз се записах на курс за contable, започваме на 14 септември. После ще разказвам.
Лек ден на всички!
P.S.При нас най-после изгря сланце!

# 66
  • Мнения: 409
Благодаря моми4ета за савета Hug,но днеска ве4е си взех оправения паспорт #Cussing out,и пак опа6ка навси4кото отгоре полвин 4ас тарсеха паспорта на моето сланце #Cussing out,е жената бе6е много лубезна и ми се извини .Прибираме се на 4 септември,и ве4е нямам тарпение, Grinning Целувки и лека но6т  bouquet

# 67
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
гери какво имаш в предвид 4е ЩЕ ми ги вземат от парото, аз оЩе съм на работа ( искам да кажа на алта) като ми изте4е договора, спирам с бахите медики и си отивам по стандартния на4ин на паро, но до май4инските няма да е много така 4е ако загубя Ще загубя най много 1 месец от парото си, а имам да позлвам обЩо 6месеца, така 4е ме устройва
за курса да ЩЕ ти е много от полза, тук с4етоводството е доста лесно а и по4ти всяка фирма си има с4етоводна програма и тя си прави вси4ко (не 4е знам как е в бг, но у4их 1 семестър с4етоводсрво в СУ, добре 4е беше на за4ита се инъ4е ниЩо не разбирах и никога нямаше да си взема изпита)  ooooh!
не ми се отдават много сметките на мен
да с документи от легализацията съм, преди това имах бяла резиднеция, уредена от университета
може да се каже 4е съм една от малкото които не са били нелегални тук
дойдох през март, за три месеца на редварителните курсове, прибрах се в бг, отказаха ми студентска виза (поради нисък успех,а съм с три 6 от държавни изпити), върнах се октомври, за да запо4на у4илиЩе, веднага излезе закона (през това време университета беше подал документите ми за бяла резиденция по повод образование) и уни си имах стандартните документи, малко късметлииската мойта  Blush
и с работат ми така стана дойдох и след седмица колежка от университета каза, 4е където работела търсели моми4е и ме взеха, лелеееееее беше ужас, не знаех елементарни неЩа (като кортадо, карахийо и т.н.) гледах като полезно изкопаемо  Joy, а клиентите ми обясняваха като на малоумна, срааааааааааааам  Embarassed
ама вси4ко с времето си

# 68
  • Мнения: 2 825
Мацки, я кажете как пазарувате от френския сайт на La redoute ... напълних си аз кошницата, ама не намерих доставка до Испания  newsm78

# 69
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
френския не правят доставка до испания правят до бг има си испански ла редут но е по скъп
аз си поръ4ах от френския и ми ристигна за две седмици в бг ве4е си е при мене де
какво си хареса за теб или за бебка
аз за беб4о напазарих страшни неЩица

# 70
Здравейте моми4ета  Hug  да се запиша и аз 4е отдавна не съм влизала тук.
Утре ще пиша Wink

# 71
  • Мнения: 40
Мами, ето ви една страница http://www.donquijote.org/members/, от която можете да учите испански, само трябва да се регистрирате. Аз съм много доволна, научих доста неща. Всяка седмица изпращат уроци на емаила, много добре са систематизирани. Граматиката освен на испански е обяснена и на английски.
Дано да съм ви била полезна.

# 72
  • Мнения: 235
Момичета, предстои ми смяна на жилището другия петък. Имам за момента неразрешим проблем, защото с майка ми чакаме тархети и не знаем какво да направим, за да си ги получим newsm78.  В смисъл, че тархетите ще дойдат на стария адрес, а там няма кой да ги получи. Какво да направя? Имате ли идеи? Или ако отидем да си сменим емпадронамиентото, дали ще получим тархетите на новия адрес?

# 73
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
само със смяна на емпадронамиентото няма да стане имаш две възможности да пуснеш молба в екстранхерията за смяна на адреса и Ще дойдат на новия или да отидеш в поЩата попълваш формуляр плаЩаш такса и за определено време 1 или 3 месеца си полу4аваш вси4ката поЩа на новия адрес
аз така си полу4их писмото за тархетата във валенсия
късмет

# 74
  • Мнения: 235
Благодаря, Анет Simple Smile
Днес  ви затрупах от въпроси! Blush Благодаря ви!
Лека вечер!

Общи условия

Активация на акаунт