Кръстницата ми отказа заради финансови проблеми

  • 3 627
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 524
Мнооого егоистично от твоя страна. Ами тоzи свят да не се върти целия около тебе? Каzала ти е жената zащо не може да дойде, има право да няма пари или да е въzпрепятствна по друг начин. Предложила ти е и варианти... ама не, да стане по твойто.

Каzваш, че ти е най добрата приятелка, ама едва ли тя в твое лице може да намери така, щом и такива елементарни неща не можеш да раzбереш.
  Малко грубо изказване от твоя страна, при това прочети преди твоето изказване момичето какво е написало. Толкова бях сигурна кой искам да е кръстник на децата ми, че чакахме 5 години, защото кръстницата не живее в България. Не можах да направя компромис.

# 16
  • София
  • Мнения: 461
На мен пък 3 седмици предварително ми се струват ужасно кратко време, ако става въпрос за гост с ключова роля.
Жената е постъпила много адекватно - дала ви е 2 предложения:

-ако държите да е тя кръстницата, да го направите малко по-късно
-ако държите да е на 8 септ, да поканите друг

Мисля, че трябва да си подредите приоритетите и да изберете това предложение, което им отговаря.

А имай предвид, че 6-9 септ са 4 почивни дни. И много хора вече имат резервации за 4-дневна почивка. Ако сега започвате да организирате кръщенето, е вероятно много гости вече да имат други планове.


Подкрепям напълно това мнение! Peace

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Аз пък не мога да разбера за какви финанси говорите. Ако аз правя кръщене на детето си,това означава че аз си поемам всичките разходи. От кръстника бих искала само присъствие. Евентуално  символичен подарък за спомен,който едва ли би затруднил някой чак толкова. Не виждам какво има да се подготвят повече от три седмици. 
gerygirl щом ти е най добрата приятелка си поговорете за да няма недоразумения.

# 18
  • Мнения: 19
Не си права.   Naughty Как ще си нагласят бюджета си е тяхна работа и след като казват, че сега нямат възможност като тяхна най-добра приятелка е нужно да им влезеш в положението.

Аз не бих станала кръсница с условието родителите всичко да поемат. Това не е кръсничество  Crossing Arms Ако нямам възможност сама да купя нещо скъпо и хубаво, да подготвя подарък за после, да си купя нова дрешка /за мен и семейството ми/ то не бих се чуствала като на празник и не бих приела.  Crossing Arms
и аз така  мисля  bouquet Всеки си знае финансовите възможности...
Да явно наистина не съм аз правата в случая. Трябва да си помисля какво да правя.
Не очаквах всички да не се съгласят с мен, но ме накарахте да се замисля.

Довечера ще излизаме с тях и ще поговорим.
Говорете! След като държите на тях, ще намерите решение    bouquet

# 19
  • Мнения: 479
Гери силно се съмнявам че от един мой постинг можеш да прецениш каква приятелка съм.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не бих станала кръсница с условието родителите всичко да поемат. Това не е кръсничество  Crossing Arms
А имаш ли представа какво е кръстничество и че въобще няма нищо общо с материалните измерения на тържеството, което ние организираме Shocked Когато избираш човек за кръстник на детето си, материалното му положение надали би следвало да е критерий за избор...но всеки си преценява, разбира се...

# 21
  • Мнения: 479
Аз не бих станала кръсница с условието родителите всичко да поемат. Това не е кръсничество  Crossing Arms
А имаш ли представа какво е кръстничество и че въобще няма нищо общо с материалните измерения на тържеството, което ние организираме Shocked Когато избираш човек за кръстник на детето си, материалното му положение надали би следвало да е критерий за избор...но всеки си преценява, разбира се...


Напълно съм съгласна с теб Белинда.

# 22
  • Мнения: 123
напълно съм съгласна парите не са критерия по който да избереш кръсници а и не само...За мен е важно тези хора да са ми близки

# 23
  • Мнения: 1 942
Аз не бих станала кръсница с условието родителите всичко да поемат. Това не е кръсничество  Crossing Arms
А имаш ли представа какво е кръстничество и че въобще няма нищо общо с материалните измерения на тържеството, което ние организираме Shocked Когато избираш човек за кръстник на детето си, материалното му положение надали би следвало да е критерий за избор...но всеки си преценява, разбира се...

Избора на кръстник е всъщност избор на "втори родител". В днешни времена на това не се гледа много сериозно, но в действителност преди време винаги са гледали кръстниците да са по-заможни и ако недай-боже се случи така, че те трябва да се погрижат за детето ти да имат тази възможност.
Всъщност има символика и скрито пожелание в дрехите, които кръстницата купува на малкото кръщелниче. Затова се казва, че трябва да го облече "от глава до пети'.
Затова е и израза "Продай теличка, купи кумичка!" Кумовете стават част от семейството. Брак с кума се води кръвосмешение /за пример/. 

В днешно време не се гледа толкова материалната страна на нещата при избора на кумове, но лично аз не бих се курдисала кръстница никому ако нямам финансовата възможност да се представя като хората.

# 24
  • Мнения: 817
Тази неделя която мина бях кръстинца на детето на най-добрата ми приятелка.Искам да кажа ,че аз поне го приех доста отговорно ,а и попа който извърши кръщането ми обясни ,че това е гордост и отговорност................. Blush
Кръстницата на едното ми дете ,дори си беше планувала почивка в чужбина ,но като я поканх я отмени за след седмица и пак стана с готовност  bouquet
И аз знам ,че ако те канят не се отказва Naughty
и друго с чудя ,защо е задължително да са ти кумовете.Аз имам двама -трима по-близки хора и покрай децата се срдих с всички Joy

# 25
  • Мнения: 161
Гери, здравей!
Одавна не сме се засичали по форумите. Радвам се да те видя... и голяма хубавица е станала малката.
Все така да расте и хубавее.  Grinning

Сега по темата.
Датата която си си избрала за кръщенето е мн. хубава, защото тогава е малка Богородица.
И ние сме канени на едно кръщане на тази дата и съм сигурна че тогава ще има много кръщавки.

Може като аргумент към твоята прителка да кажеш че много държиш да е точно тази дата и да я помолиш ако има начин все пак да го направите тогава. Едва ли трябват чак толкова много пари. Ако разбере че ти много държиш на датата, може и да се пробва да осигури нужните и пари. Още повече предполагам че ти вече си започнала с организацията.

Ако не става - ти си решаваш - или точно тази дата или точно тази кръстница, но друга дата.

И въпреки много изписани неща, аз също мисля че голямата организация и дори финансовите разходи са за семейството, а не за кръстника.
Нали всички гости дето семейството кани се гощават. (доколкото знам от семейството, а не от кръстника)
За кръсника не знам какво толкова има да участва в организацията, и разходите едва ли са чак толкова големи. Аз доколкото знам - кръстника купува кръстчето и дрехите за кръщането.
В случая - кръстчето може и сребърно да е, ако няма възможност за златно и една красива рокля за малката кукла - колко пък толкоз много пари трябват..... та чак да ти отказва (отлага датата)
Или аз нещо не разбирам.
3 седмици са напълно разумен и предостатъчнен срок за да може тя да се организира, да избере и купи необходимите неща, пък предполагам може и 2-те да направите обиколката по магазините.

В случая смятам, че ти имаш право да държиш нещата да станат така както си си ги намислила предварително. Финансовите проблеми не са аргумент. Виж ако има други причини - това променя нещата.

Поговорете си двете отново, и щом ти е най-добрата приятелка съм сигурна че ще се разберете.

Ще чакам после да пратиш снимки от кърщането.
Поздрави Grinning

# 26
  • Мнения: 479
Хей роми, много мило ми стана да видя че си писала. Надявам се че сте добре.

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
След като обикаляхме като просяци, за да кандиса някой да ни стане кум, съм казала, че не отказвам, въпреки че невинаги е съвпадало с моите планове, разбирания и желания.
За мен пък е смешно да кажеш-Не мога септември, мога октомври, причината е пари. 100 лв се взимат назаем и се връщат октомври (някакъв смешен един месец разлика  ooooh!). Виж, ако е казала-до януари връщаме голям заем, тогава има резон, ама за разлика от месец, пфу.
Съжалявам, че имате проблем с кръстниците и ви съчувствам.

# 28
  • София
  • Мнения: 191
Аз мисля, че не е правилно да ви отказва.

# 29
  • Мнения: 1 233
Ние също отложихме кръщенето на детето, но кръстника беше болен и нямаше как. Ако наистина държиш те да са кръстници - отложи го. Аз исках да правим кръщенето на именния ден на дъщеря ми през ноември, но заради болестта го отложихме за следващата година на рожденния й ден. И не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт