Как живеят вашите деца?

  • 2 368
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 702
Бих добавила само още 1 нещо
Трябва да се извиняваме на децата си когато сгрешим
Така те ще ни уважават повече за това че имаме доблеста да си признаем че и ние грешим а и примерът е много добър за тях
 Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes
Поне аз така постъпвам с дъщеря ми която е на 11 и имаме страхотни отношения

# 31
  • Варна
  • Мнения: 791
Точно така! Много е важно да се извиняваме и да разберат децата ни, че всеки може да греши и че не е фатално и трябва да се поправи човек!

# 32
  • Мнения: 411
newsm10 Много ми хареса, ще се постаря да спазвам тези правила.

# 33
  • Мнения: 3 743
Благодаря ти iskrica_nadejda  !
С голямо удоволствие чета всичко написано от теб!
Сравнително от скоро съм във форума, но от тук научих толкова много неща!
Бях започнала да чета една книга "Изкуството да бъдеш родител", но от форума могат да се научат много по-важни и ценни съвети за отглеждане и възпитание на децата!
Благодаря Ви, че ви има!!!

Много съжалявам, че всички майки нямат достъп до интернет и този прекрасен форум!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 098
Outta Joint Сигурна съм, че всички тук се стараят да са добри родители.  Outta Joint И аз също! Като го чета:  ОК! СУПЕР! ТОЧНО ТАКА!

Но като се позамислих малко, ме обхвана съмнение.  Thinking  Дали винаги постъпвам правилно? Едва ли във всички ситуации осмислям и си декламирам постулати.  Thinking  Мисля си, че по-често реагирам спонтанно, заредена от това което се случва.  Tired  И сега се чудя дали винаги съм била на висота и дали съм имала правилната реакция.

Защото си мисля, че колкото и да се стараем, колкото и последователни да сме, е необходим и достатъчен само един момент на разколебаване, на неправилна реакция и вложения с години труд ще отиде по дяволите.   Защото децата помнят впечатляващите ги неща, а не ежедневните. И ако само веднъж реакцията ми не е такава, каквато трябва да бъде, те ще запомнят нея, а не това което е било през годините.

 Tired  Днес май не ми е оптимистичен ден.

Иначе това - написаното е ЧУДЕСНО!

Общи условия

Активация на акаунт