АПРИЛки се роят и бебета броят

  • 13 210
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен.

Аз не съм влизала от 2 дни и доста сте изписали.

Добре дошли на новите мами.

Милички,да ви се похваля как ми вдигнаха самочувствието в петък.
Извикаме  изп. директорка на банката и ми предложи повишение.
Разбира се аз отказах, и и обясних,че го правя защото момента не е подходящ за промяна в позицията ми тъй като съм бременна и много скоро ще трябва да изляза в болничен.Казах и,че няма да е колегиално да ме преместят и след 1 месец да трябва да търсят нов човек.
Директорката беше много впечатлена от моята прямост и колегиалност. Пожела ми този път всичко да завърши благополучно и ми даде да резбера,че живот и здраве ще има и други предложения.
Разбира се я  помолих да остави на мен да кажа за състоянието си на прекия ръководител след като отида на док на 31.08.

Въпреки,че този път изпуснах шанса, съм много щастлива от предложението.Така разбрах,че държат на мен като техен служител и оценяват моите усилия в работата.

Да ви кажа че сложих в РАЗНИ по нови мой снимки от сватбата на коллежка,която омъжихме на 28.07.
Както ще видите от тях сега съм с руси кичури.Русо гладно нема  Joy Joy Joy





# 76
  • Мнения: 165
сложих и аз една снимка в албумчето Peace
сладка мама това наистина е супер.и това ще стане-живота е пред теб Hug

# 77
  • Мнения: 209
Здравейте!

koketka, благодаря за кафето! Понякога ми се пие, но избягвам  Confused

SLADKA MAMA, много добре си постъпила! Поздравления! Знай, че с тази постъпка може да си отвориш много врати!

И аз качих снимки и в двата албума!

# 78
  • Мнения: 410
съжелявам,но няма да мога да се включа във вашта анкета.нищо де благодаря за обяснението  bouquet.лек ден засега мами Peace

# 79
                                                                                                                                                                                                                                                Zdraveite na vsi4ki momi4eta mojat termin e za 01.04 no ponege sam s in-vitro i ne znam to4no v koja sedmica sam ,nakoi moge li da mi pomogne.

# 80
  • Мнения: 865
Дари днес става на 7месеца  bigdance2иначе аз ходя на часни прегледи при моята гинеколожка,както и преди

# 81
  • Мнения: 410
айде честити 7 мес. на дари.добре дошла brani_1  bouquet-немога да ти отговоря на въпроса-но мисля,че някое от момичетата ще може-лека бременност Peace

# 82
  • Мнения: 209
Zdraveite na vsi4ki momi4eta mojat termin e za 01.04 no ponege sam s in-vitro i ne znam to4no v koja sedmica sam ,nakoi moge li da mi pomogne.

Добре дошла при нас!
При всеки е индивидуално, и датата на зачеването (следователно и в коя г.с. си) зависи от дължината на цикъла и дължината на лутеалната фаза.
Ако си идеален вариант, т.е. дължината на цикъла ти е 28 дни, а ЛФ 14, то би следвало:
ПРМ да ти е бил на 26.06.2007
Овулацията да ти е била на 10.07.2007
Терминът ти е 01.04.2008
което ще рече, че в момента си 8-9г.с.

Ако нещо бъркам, моля другите да ме поправят!

Честити 7 месеца на Дари на киша и от мен!
 newsm67

# 83
понеже си инвитро броиш 2седмици преди пункцията за последен м.цикъл

# 84
  • Мнения: 41
Здравейте момичета и добре дошли на новите мами   bouquet
Последната седмица бях на море и не съм влизала тук. Приятно съм изненадана от нарастналия ни брой  Hug
Ясмина, браво, чудесно си ни украсила темата, за протокола - аз съм на 24.
SUNI_22 чудесно заглавие, както и останалите предложения на другите момичета.

Относно анкетата - аз мисля да посещавам ЖК в Шейново, но там е само платена, а искам да ме следи д-р Богословова, която пък не води ЖК, т.е. съм на варианта "платена ЖК и отделно гинеколог".

киша, според мен не трябва да се притесняваш за малката разлика на децата си. С брат ми имаме разлика 1 год. и 7 месеца, чудесно се разбираме. Като бяхме малки аз си играех с него с колички, той с мен на кукли. А и майка казва, че и е било лесно, защото сами сме си намирали занимания, а не сме я дърпали постоянно.

Последната седмица, докато бях на море, всички неприятни симптоми ми бяха изчезнали, чувствах се идеално, но като се върнах в София и пак взе да ми се гади леко, започвам да се чудя дали не е от по-мръсния въздух  newsm78

Искам да попитам за един съвет. С таткото още не сме казали на никого, бяхме решили да го направим след като се върнем от морето. Т.е. времето дойде... Иска ми се да кажа на родителите си лично, но те са на 500 км от тук и не ми се пътуват 1000 км в двете посоки. От както знам, че съм бременна ми се е случвало 2 пъти да пътувам по толкова много, много ми е изморително.
Така че ще се наложи да кажа на нашите по телефона. Как мислите, да го изстрелям директно или с малко заобиколки? Родителите ми са печени хора. И двамата са овни, като бъдещото си внуче  Mr. Green , но до сега не им се е случвало такова нещо  baby_neutral

Благодаря ви много момичета, лека вечер и леко бременеене  preggo

# 85
  • Мнения: 2 751
Maya, и моите двама родители са Овни   Mr. Green
И двамата ми племенника и 1вото ми дете, и свекърва ми, но това е друга тема на разговор  Crazy
Според мен им се обади и им кажи (примерно):"Здрасти, мамо! Как си?" (отговор) "И аз съм добре. Бременна съм"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Най-хубаво е, когато такива хубави новини се съобщават директно. Радостта някак е по-голяма, знам ли. Изненадата е по-голяма и се запомня повече  Hug

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 245
                                                                                                                                                                                                                                                Zdraveite na vsi4ki momi4eta mojat termin e za 01.04 no ponege sam s in-vitro i ne znam to4no v koja sedmica sam ,nakoi moge li da mi pomogne.

Привет и добре дошла!  smile3525

Гестационните седмици се смятат от датата на последната редовна менструация, тъй като повечето жени не могат да кажат коя е датата на зачеване. Всички календари взимат предвид 28-дневен цикъл и ову (оплождане) на 14-ти ден. При теб обаче се знае точно кога е станало оплождането - това е деня на процедурата, нали? Следователно изчисляваш броя на седмиците от тази дата до днешната и получаваш действителната вързаст на плода. Прибавяш 2 седмици и получаваш гестационните седмици, които са стандарта за измерване. Така можеш да си направиш и проверка дали терминът ти действително е 1.04 (предполагам, че лекар ти го е казал). Ако има някакво разминаване, питай лекаря на какво се дължи.

Maya_IT Ние още не сме казали, но това е разбираемо, тъй като още не съм ходила на лекар и не съм чула сърчицето. Смятаме да кажем най-рано края на септември (ок.12-та г.с.). А в твоя случай ще те посъветвам също, както и kalli - стреляй направо, без увъртания.

kalli Аз имам вече един типичен Овен вкъщи на 10г. Още си спомням думите на Линда Гудман от детския зодиак:
Цитат
Предполагам, че нямате повече от едно дете Овен. Планетите не погаждат често такъв номер на родителите./
  Laughing


киша - честита месечинка на Дари    newsm32

# 87
  • Мнения: 2 751

kalli Аз имам вече един типичен Овен вкъщи на 10г. Още си спомням думите на Линда Гудман от детския зодиак:
Цитат
Предполагам, че нямате повече от едно дете Овен. Планетите не погаждат често такъв номер на родителите./
  Laughing


Ясмина, знам го този цитат и още няколко други по темата още от момента, в който на брат ми му се родиха двама типични Овена (един след друг, де, не наведнъж...) hahaha Joy hahaha Joy Доста съм му се подигравала  Crazy Embarassed
Ей сега ми се връща.  Mr. Green
Поне не съм сама  ooooh! Crazy Grinning

# 88
  • Мнения: 165
добро утро на всички,много спите Hug
аз днес съм на първия преглед и дано всичко е наред Praynigсъщо се надявам точката да е една,а не две,защото имах два доминантни фоликула и две ще ми дойдат много #Crazy
също така съм и рожденничка и най големият подарък ще ми е първата снимка на малката мишка и доктора да каже,че всичко е наред Hug
лек ден на всички ,после ще пиша Peace

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Криси, честит празник и успех на прегледа  bouquet
Момичета, наминавам за малко, че стягам багажи за София Wink Само да кажа за изчисляването на г.с. - докторите смятат винаги от ПРМ, защото всяка жена има различна дължина на цикъла и не винаги овуто е на 14-ти ден. Малко са жените като нас, изчислявали овулации и т.н., така че ПРМ е най-удобният вариант за изчисление на бременността. Друг е въпросът, че за нас, които си знаем всички подробности за цикъла, обикновено е по-точно ние да си изчислим термина Rolling Eyes Та така, аз също тук си дадох лично изчисления термин, а не този, който ми засече док.
Успешен ден на всички, като се завърна, ще се включа пак Hug

Общи условия

Активация на акаунт