Два въпроса

  • 2 035
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Искам да ви питам две неща:
1. Някой пил ли е Зимафлуор по време на бременноста?
2. Днес бях на ФМ и ми казаха че всичко ни е наред. Чудя се обаче дали да си направя биохимичен скрининг?
Вие направихте ли си?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 11 004
1. Не съм пила Зимафлуор.
2. Щом на ФМ са ти казали, че всичко е наред, защо да си правиш БХС. Ако лекарят ти прецени, че е необходимо, тогава си направи.
Лека бременност!

# 2
  • Мнения: 4 546
1. не съм пила
2. по принцип първо се прави БХС и ако резултатите са обезпокоителни /доста често срещано май, защото не са особено точни/ се прови ФМ. щом си ходила на ФМ и са ти казали , че всичко е ок, дишай спокойно и се наслаждавай на бременността си  Grinning

# 3
  • Мнения: 6 604
Благодаря ви за бързите реакции. Докторката ми каза че си имаме всичко и че за нея всичко е ок ,но тя винаги препоръчва и биохимичен скрининг .Та аз затова питам дали има смисъл да правя.

# 4
  • Мнения: 3 069
Нищо не ти пречи да си направиш БХС-то.
В МД на 14-я етаж при д-т Кременски.Трябва ти снимка от ултразвук на не повече от 3 дни преди да ти се вземе кръв.

# 5
  • Мнения: 2 849
Искам да ви питам две неща:
1. Някой пил ли е Зимафлуор по време на бременноста?
2. Днес бях на ФМ и ми казаха че всичко ни е наред. Чудя се обаче дали да си направя биохимичен скрининг?
Вие направихте ли си?
Благодаря ви предварително.

Аз пих зимафлуор .Щом си правила Фм е излишен биохимичния срининг .Аз първо правих б.скрининг и след това Фм.

# 6
  • Мнения: 1 949
1. Не съм пила
2. След ФМ, ако БХС се окаже с тревожен резултат, може да те стресне ИЗЛИШНО. Според мен ФМ е по-точното от двете изследвания  Peace

# 7
  • Мнения: 7 723
По първия въпрос- да, пила съм! bowuu
По втория- нямам мнение  Wink

# 8
  • Мнения: 1 092
1. При първата бременност пих зимафлуор и мога да кажа,че няма никакъв ефект - това са пълни глупости Mr. Green.Дъщеря ми има вече 4 пломбирани зъбчета като смея да твърдя че винаги сме поддържали добра устна хигиена.По тази причина с втората бременност не пих Peace
2.Мисля че няма нужда да си правиш щом всичко е ок  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 4 588
Не, не съм пила.
Не съм правила биохимичен скрининг, защото на феталната морфология докторката ми каза, че всичко е наред. Peace

# 10
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
1.Да пила съм,но не редовно/пропусках от време на време/
2.Направи си ако нямаш доверие на доктора си или имаш някакви притеснения и това ще те направи по-спокойна.Аз не съм си правила.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Не съм пила зимафлуор по време на бременността.
Не,в никакъв случай не бих си направила БХС след ФМ с добър резултат,безмислено е.

# 12
  • Мнения: X
Не съм пила зимафлуор по време на бременността.
Не,в никакъв случай не бих си направила БХС след ФМ с добър резултат,безмислено е.
на същото мнение съм.....

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
2. по принцип първо се прави БХС и ако резултатите са обезпокоителни /доста често срещано май, защото не са особено точни/ се прови ФМ. щом си ходила на ФМ и са ти казали , че всичко е ок, дишай спокойно и се наслаждавай на бременността си  Grinning
Wink Peace

# 14
  • Мнения: 10 758
По първия въпрос- да, пила съм! bowuu
По втория- нямам мнение  Wink
По първия въпрос - не, не съм пила.
По втория също нямам мнение.Не съм си правила.

# 15
  • Мнения: 13 806
Здравей Пчеличкае Мая
Много неща са изписани по въпроса и ако си направиш труда да "ровнеш" с търсачката на биохимичен скрийнинг ще намериш много интересни теми и дискусии. Забелязвам че жените писали преди мен смело те съветват да прескочиш БХС, аз обаче съм от онези за които това не би трябвало да се прескача. Общо взето моето мнение де че в момента трудно можеш да се довериш само на мнение на фетални морфолози и ми интересно дали някой ще подкрепи моето мнение.
Поздрави и лека бременност.

# 16
  • Мнения: 5 468
1. Не съм пила.
2. Правих си БХС, за мое успокоение и ако има нещо тревожно, да се реагира в самото начало. Мисля, че бях в 18 г.с., когато го правих. Моят съвет е да си направиш..., нищо не губиш, можеш само да спечелиш.

# 17
  • Мнения: 368
1. Пила съм Зимафлуор и мисля, че не се препоръчва току така. Някой е писал, че детето му има пломби, въпреки че е приемал...
Мога само да дам един пример с моя приятелка, на която децата ядат с тонове близалки и прочие бонбони - ами и на двете им зъбите са много зле(момченца вече на 8 и 4 години, но малкият имаше пломба още на 2 годишна възраст, а баткото като беше на 7 му извадиха 6 зъба наведнъж).
2. Не мога да дам съвет, нямам опит.

Успешна бременост!  Hug

# 18
  • Мнения: 405
1. Изписаха ми го профилактично, пих го може би 1 месец, после прочетох че с флуора много лесно се предозирало и там някакви обратни ефекти се получавали, не си спомням вече, така че спрях. После си смених лекарката и тази при която сега ходя, винаги ми казва - "Колкото по-малко хапчета, толкова по-добре"
2. Няма сми. Според мен са излишни нерви и притеснения, освен ако няма медицински показатели естествено.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 216
1. Не съм пила зимафруор
2. Правих си таман 2 пъти, защото 1вото изследване се оказа невалидно. Поскъсах си нервичките, имам си сладко бебче. Бих те посъветлава да отидеш по-скоро на Фетална морфология при още един специалист, отколкото да се доверяваш на евентуалния риск, който изчислява БХСто

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
1. Не пия зимафруор.
2. Тук ( Гърция ) са задължителни и двете изследвания. Правят се в един и същи ден и резултата е комбинация от двете.

# 21
  • Мнения: 2 746
1. Не съм пила нищо за зъбите - яж повече сирене, мин. 100 гр. на ден и пий мляко.Слагай на салатите зехтин.
2. И друг път съм писала по темата за БХС, сега ще  повторя думите на най-добрия на ФМ във Варна доц.Балев - "това, което се гледа на ФМ са косвени показатели за аномалии, ако искаш 100 % сигурност, направи амниоцентеза". Обърнете внимание, не казва нищо за БХС анализа. Според мен, поради високия процент грешки на БХС, може само да се изплашиш излишно и да се наложи да правиш без основание това толкова инвазивно изследване - амниото.Ако обаче на ФМ се появи и най-малкото съмнение за някакъв проблем, тогава вече генетичните изследвания няма да ти се разминат.Аз лично правих само ФМ.Божа работа, моля се всичко да е наред  Praynig

# 22
  • Мнения: 4 451
1. Не съм пила.
2. Не съм правила, но ако сега съм бременна бих направила.

# 23
  • Мнения: 7 418
  Не съм пила зимафлуор,но съм пила сиропчета за бременни на ХИПП,които съдържат флуор.
  БХС,според мен,не е лошо да се направи.Правила съм го и не съжалявам,по този начин бях добавила  още малко спокойствие,че всичко с плода е наред!

# 24
  • Мнения: 4 496
1.Не съм пила Зимафлуор.
2.Не съм правила БХС,защото ФМ не показваше някакъв проблем.

# 25
  • Мнения: 325
Пих Земафлуор по време на бременност - пие се за зъбите на майката по 1 мг, а не за бебето. След като се роди бебето /не си спомням от кой месец и съм изхвърлила листовката/ му се дава по 1/4 мг, за да има ефект при него, но съм чувала, че зъбките никнат по-трудно и болезнено.

# 26
  • Мнения: 7 418
  Достатъчно ФЛУОР поглъщаме с пастите за зъби(има ли такива без флуор? newsm78)

# 27
  • Мнения: 306
1.Не съм пила нито 1 нито 2 път.
2.Щом при ФМ няма проблем не виждам смисъл отБХС

# 28
  • Мнения: 5 362
1.Не съм пила.
2.Не съм си правила.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
1.Изписаха ми го,но го пих много малко.
2.Не съм правила БХС.

# 30
  • Мнения: 474
Пила съм Зимафлуор - след 20-тата седмица и по време на кърмене - тои предотвратява кариеса в детска възраст. А биохимичен скрининг си направих, заради предишната несполучлива бременност. Той по принцип е задължителен за бременни над 35 год. и за бременни с предишни проблемни бременности. Лично аз мисля, че е по-добре да е прави

# 31
  • Мнения: 159
1. Да, пила съм.
2. За твоето спокойствие си направи.

# 32
  • Мнения: 683
1. Пила съм Зимафлуор и мисля, че не се препоръчва току така. Някой е писал, че детето му има пломби, въпреки че е приемал...
Мога само да дам един пример с моя приятелка, на която децата ядат с тонове близалки и прочие бонбони - ами и на двете им зъбите са много зле(момченца вече на 8 и 4 години, но малкият имаше пломба още на 2 годишна възраст, а баткото като беше на 7 му извадиха 6 зъба наведнъж).
2. Не мога да дам съвет, нямам опит.

Успешна бременост!  Hug

1. Започнах да пия по съвет на моята зъболекрка. И след няколко седмици, пак по неин съвет го спрях. Изключително много се доверявам на мнението й!
2. Не съм правила. Но мисля, че ако нещо ще ти помогне да си по-спокойна във времето до раждането - няма място за чудене.
Аз съм на мнение, че по-добре да попиташ веднъж предварително и да е напразно, отколкото по-късно да съжаляваш!
Лека бременност!

# 33
  • София
  • Мнения: 1 524
1. Не съм пила, има много изписано по въпроса и решението си беше мое да не го пия. Докторът ми даже не го е предлагал. Само фолиева киселина и витамините за бременни на ХИП.

2. БХС принципно се прави преди ФМ, направих го и не съжалявам. Следвам инструкциите на докторът си-каза че за него това изследване е задължително.

# 34
  • Мнения: X
Не съм пила зимафлуор по време на бременността.
Не,в никакъв случай не бих си направила БХС след ФМ с добър резултат,безмислено е.

Това се отнася и за мен.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, хайде, от едно вземане на кръв повече няма да се разплачеш... направи си БХС - май е най-безопасното за бебето изследване.

# 36
  • Мнения: 1 233
1. Не съм пила Зимафлуор.
2. Щом на ФМ са ти казали, че всичко е наред, защо да си правиш БХС. Ако лекарят ти прецени, че е необходимо, тогава си направи.
Лека бременност!
Peace

# 37
  • Мнения: 1 081
Не съм пила Зимафлуор, зъболекаря каза, че не се налага.
Не съм правила и БХС, гледаха ме и ме мериха добре при феталната, така че не се налагаше.

# 38
  • Мнения: 254
1. Пих Зимофлуор - по едно на ден, в кратък период от бременността. Мисля, че беше около шестия месец в течение на един месец. Така ме посъветва докторката.
2. Правих биохимичен скрийнинг, резултатите бяха ок, след това правих и ФМ при Томова и тогава мирясах с големите притеснения. Така или иначе, ФМ си остана по-важното изследване, разбира се.Сигурно знаеш, БХС е само индикативно, а не декларативно изследване и резултатите от него могат често да са "фалшиво положителни" или "фалшиво отрицателни". Аз го направих, защото не изисква нищо особено от мен, не е инвазивно, а би могло да насочи към проблем, ако има такъв.

# 39
  • Мнения: 288
1. Да пила съм, пие се за зъбките на мама , а и на бебето. Мога само да кажа , че оттогава не ми се е развалил нито един зъб ,а на малката е рано за мнение
2.Щом са то казали, че всичко е наред - няма място за притеснение

# 40
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
1. И аз не съм пила Зимафлоур
2. Правих си и морфология и БХС. При морфологията всичко беше наред, но имах други причини поради които трябваше да направя всички възможни изследвания по време на бременността.

# 41
  • Мнения: 148
Незабравяй, че БХС не е диагноза, а се изчислява риск, докато ФМ е съвсем друго, при положение, че всичко е наред, има ли смисъл отзад на пред да се правят нещата. При това към 30 седмица се препоръчва пак ФМ или ФЕ, така че както си решиш ти Laughing

# 42
  • Мнения: 5 401
Зимуфлуор не съм пила, а БХС си направих в ЖК-то.

# 43
  • Мнения: 2 005
Аз съм пила през цялата бременност и не си спомням да са ме боляли зъби или да съм ходила по зъболекари Hug

# 44
  • Мнения: 6 604
Много ви благодаря за отговорите Hug Hug Hug. Само искам да помоля мамите ,които са пили зимафлуор да ми кажат дозата,ако си спомнят. Аз ще питам в понеделник зъболекарката ми. По принцип й имам доверие , но както казват още едно мнение не е излишно. Wink

# 45
  • Мнения: 325
Аз пиех по 1 мг на ден

# 46
  • Мнения: 27 524
1. Някой пил ли е Зимафлуор по време на бременноста?
2. Днес бях на ФМ и ми казаха че всичко ни е наред. Чудя се обаче дали да си направя биохимичен скрининг?
Вие направихте ли си?

Не.
Не.

# 47
  • Мнения: 518
На първия въпрос - изписаха ми, но не съм го пила!
На ФМ ходих, за БХС - след всичко, което прочетох и чух реших да си спестя стреса и да не го правя. На ФМ казаха, че всичко е наред с бебка:peace:

Общи условия

Активация на акаунт