Биберон или пръсти?

  • 3 209
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че биберон  Peace

# 31
  • Мнения: 6 164
Аз мисля също като теб и затова го приучих с биберон. Peace

# 32
  • Мнения: 1 216
Моето бебе е изцяло на кърма и не е много по бибероните, но аз го научих със залагалка (биберон) вместо да си лапа пръстите...
В същото положение на същото мнение съм

# 33
  • Мнения: 19 296
аз съм за биберон ако детето го иска.моята принцеса ако не й дам биберон,си изяжда ръцете.

# 34
  • Мнения: 1 910
Биберон.
Не мисля, че смученето на пръсти е по-полезно за зъбите. Даже напротив.

# 35
  • Мнения: X
При всички положения биберонът е по-безобиден.

# 36
  • Мнения: 952
При всички положения биберонът е по-безобиден.

да подкрепям Peace а и по лесно се оттучва

# 37
  • Мнения: 617
Биберонът е по-безвреден от пръстите, но дъщеря ми не го иска и постоянно си яде ръцете Confused
и ние сме така Калоян изобщо не иска никакъв биберон Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 672
Нито едното.
И двете ми деца не ползват биберони. Кърмачета и двете - едното бившо вече.  Wink

Не си смучат пръстите.

Защо зорлем го учиш на залъгалка?

Всички бебета минават през етапа на лапане на ръчичките - така опознават себе си, координират движенията на крайниците, играят си.

Лапането на ръчичката и пръстите се различава от упоритото смукане на палеца.
Обикновено това смукане се налага като навик, когато бебето желае да задоволи силен или незадоволен сукателен рефлекс.

При положение, че кърмиш на поискване и бебето не стои гладно, не би трябвало да имате никакъв проблем.
Вече имам 2 пъти потвърждение от личен опит и при двете щерки.  Mr. Green

Приспивам на гърда - за 5 минути бебето отнася плувката. Понякога посуче малко, обръща се на другата страна и заспива само.

Когато зъбките го дразнят, гризе едно или повече пръстчета - не ги смуче. Обикновено давам гумена играчка и така си чеше венците.

Нужда от биберон няма.

Какво им е нехигиеничното на пръстчетата?
Не са по-мръсни от биберона.  Wink

 


Да не се повтарям Grinning

Съгласна съм.  Peace
Аз никога не съм й предлагала биберон, но татко й предлага и тя слава богу не го иска. Ако започне да си смуче упорито пръста ще видим какво ще правим, но не мисля, че ще я уча на биберон на сила.

# 39
  • Мнения: 159
И аз съм ЗА биберона. Щом детето се успокоява с биберона,защо да не му го давам!Забелязах,че даже при колики моя се успокоява с бибата.А относно изкривените зъбчета,те нали ще паднат и ще изникнат други на тяхно място!

# 40
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Биберон, това е моето мнение. Иначе малката е кърмаче до ден днешен и това не й пречи на сукането, даже напротив.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 877
Цица Mr. Green.

# 42
  • Мнения: 683
Нито едното.
И двете ми деца не ползват биберони. Кърмачета и двете - едното бившо вече.  Wink

Не си смучат пръстите.

Защо зорлем го учиш на залъгалка?

Подкрепям. Макар, че с второто съм ползвала залагалка. Наистина мисля, че е по-добре без нея и отчитам грешка!

# 43
  • София
  • Мнения: 17 592
Не му крий бибичката.

# 44
  • Мнения: 1 081
Категорично за биберона.

Общи условия

Активация на акаунт