Някой прилага ли педагогическо захранване?

  • 6 399
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
Точно на 6 месеца като беше Валя и дадох пюре Хипп- ориз сьс праскови. Праскови беше яля вече два пьти. Ориз за прьв пьт. Резултата беше:
Бебка цялата в обрив, очичките подути и сериозен запек.
Та скоро не смятам да давам ориз. Ама всяко дете си е различно.
На нашата хубавица явно не и понесе ориза.

# 16
  • Мнения: 768
Ох от разсеяност пратих отговора си като гост:

"Точно на 6 месеца като беше Валя и дадох пюре Хипп- ориз сьс праскови. Праскови беше яля вече два пьти. Ориз за прьв пьт. Резултата беше:
Бебка цялата в обрив, очичките подути и сериозен запек.
Та скоро не смятам да давам ориз. Ама всяко дете си е различно.
На нашата хубавица явно не и понесе ориза."

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Raya
Инка,

Притеснява ме тази оризова каша - няма ли да се запече детето от нея. Че той, Боби и без това не с най-редовният стомах.

А иначе свекървата ме гони като империалист задето не давам на дечко "да яде". Та навършени 6 месеца е крайният срок, който успях да извоювам. Но той си е готов - и зъби има, и е любопитен какво се слага в устата. Само дето още не седи, ама това е по препоръка на ортопеда.

Айде, пробвайте кашата и споделете впечатления. И да си оближете лъжичката.


Можеш да опиташ оризовата каша на Блевит - тя е с бифидус ефект и нас поне не ни запича, ама хич Grinning .Мисля че е време да опитвате и друга храна - аз започнах да захранвам на 6 месеца с домашно зеленчуково пюре.Вече е на 8 и половина - дъвче всичко, хапва коричка хляб, бисквити, пюретата са ми по-едро смлени.Каши е ял сравнително малко - сега му приготвям овесени ядки, ядки елда - по-едро смлени са.В общи линии сега доста активно участва в храненето, но пък аз много контролирам храната му, понеже е алергичен Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 3 909
За алергия към ориза не бях чувала. Ама то аз като не съм алергична и много, много не се заслушвам. Та сега и за това ще внимавам.

Ружа72, пробвай с царевична каша или с елда. Пиши после как се възприема.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Ружа72
Ох от разсеяност пратих отговора си като гост:

"Точно на 6 месеца като беше Валя и дадох пюре Хипп- ориз сьс праскови. Праскови беше яля вече два пьти. Ориз за прьв пьт. Резултата беше:
Бебка цялата в обрив, очичките подути и сериозен запек.
Та скоро не смятам да давам ориз. Ама всяко дете си е различно.
На нашата хубавица явно не и понесе ориза."


Ружа, сигурна ли си че е от ориза? В смисъл запека да, но другите симптоми....странно е да е от ориза.Възможно е все пак да е от прасковите - ако сега количеството е било по-голямо.А и алергична реакция от храна много често се появява на 2рия или 3тия прием.прасковите са доста алергизиращи.

# 20
  • САЩ
  • Мнения: 323
Ружа72, доколкото знам, ако не е така, поправете ме, механизма на алергиите е такъв, че за да се прояви алергичната реакция, е необходимо да има първоначална "среща" на организма с алергена, когато организма се "сензитира" към алергена. Вече при следващи "срещи" се проявява алерг. реакция. Т.е. ако това е била първата "среща" на дъщеря ти с ориза, е по-вероятно реакцията не е била към ориза.
Хубаво е когато се въвежда нова храна, да се дава всеки ден за 1 седмица и през тази седмица да не се добавят нови храни. Тогава ако се получи реакция, със сигурност може да се разбере към какво е.
Бъди внимателна с въвеждането на други зърнени храни все пак, защото прочетох, че (превеждам): "Хора алергични към ориз понякога реагират на храни от същото семейство като barley (не знам какво е), царевица, пшеница, овес и ръж, а също и други храни като праскова и ябълка"

http://www.foodstandards.gov.uk/healthiereating/allergyintol/foodall/riceall

# 21
  • Мнения: 3 042
ечемик е barley

# 22
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Ружа72
дадох пюре Хипп- ориз сьс праскови.


Много странна комбинация Rolling Eyes
Ти би ли яла ориз и праскови заедно Confused:
Ако искаш не ми отговаряй, ама на мен ми се доповръща /сори за израза/ като прочетох ориз с праскови Imp

# 23
  • Мнения: 8 769
Какво му е лошото на комбинацията? Въпрос на вкус. Аз лично хапвам с удоволствие торта с кисели краставички и други подобни "гадории" Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 497
Цитат
Ружа72, доколкото знам, ако не е така, поправете ме, механизма на алергиите е такъв, че за да се прояви алергичната реакция, е необходимо да има първоначална "среща" на организма с алергена, когато организма се "сензитира" към алергена. Вече при следващи "срещи" се проявява алерг. реакция. Т.е. ако това е била първата "среща" на дъщеря ти с ориза, е по-вероятно реакцията не е била към ориза.
Хубаво е когато се въвежда нова храна, да се дава всеки ден за 1 седмица и през тази седмица да не се добавят нови храни. Тогава ако се получи реакция, със сигурност може да се разбере към какво е.
Бъди внимателна с въвеждането на други зърнени храни все пак, защото прочетох, че (превеждам): "Хора алергични към ориз понякога реагират на храни от същото семейство като barley (не знам какво е), царевица, пшеница, овес и ръж, а също и други храни като праскова и ябълка"


Хареса ми това, което казваш. Особено за въвеждането за по една седмица.

Рая, това, което баба ти е казала, също е много добро попадение! И има истина в него.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: Ружа72
дадох пюре Хипп- ориз сьс праскови.


Много странна комбинация Rolling Eyes
Ти би ли яла ориз и праскови заедно Confused:
Ако искаш не ми отговаряй, ама на мен ми се доповръща /сори за израза/ като прочетох ориз с праскови Imp



Аз предполагам че всъщност е като оризова каша с праскови, така че сигурно е вкусно

# 26
  • Мнения: 117
Здравей Raya.

Така и не събрах смелост, най-вече заради липса на достатъчно теоретична и практична информация за да прилагам на 100% педагогическо захранване, затова го съчетах със стандартен начин на захранване (започнахме на 7 месеца). Но в общи линии мога да кажа, че до 1г. детето ми беше предимно на кърма + педагогическо захранване, но имаше периоди в които ядеше много добре каши и пюрета спец. приготвени за него, а имаше периоди когато карахме само на кърма.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 909
Anna_D,

Мисля да процедирам като тебе - смесено захранване, въпреки че мога да разчитам на " инструктор " с отличен опит. Струва ми се, че навремето не са ползвали толкова сол, захар и подправки. А и по-рядко са пържели. Да не споменавам, че хляба е бил пълнозърнест...

От друга страна, ако винаги имаш супа - не виждам какъв би бил проблема да му даваш на бебока. Пък супички правиш от каквото си поискаш или по-често от каквото имаш. А аз мога да разчитам и на продукти "собствено" производство.

Кашите са ми проблем - как се прави каша? Нямам предвид фрикасето, където брашното се запържва и се долива бульона. Как се прави оризова каша или от елда? За овесените ядки видях, че ако ги оставиш на тих огън да къкрят и стават на нещо като каша, ама другите неща?

# 28
  • Мнения: 195
Сега продават всякакви брашна - оризово, соево, ябълково, овесено и т.н. Някой правил ли е каши от тях и как по-точно ?
За оризова четох някъде из темите, май в " Хранене през 5-6 месец".

# 29
  • Мнения: 385
Рая и Натали,

Буу е превела няколко рецепти за каши. Ето къде са:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=942

... за да не се ровите Laughing .

Ние от няколко дена ядем оризова каша към 13 часа. Но бързам да си призная, че не съм я правила по горните рецепти, защото имам две кутии с готово оризово брашно, които ми остави приятелката ми от Лондон. Аз просто смесвам 1-1,5 чаени лъжички оризово брашно с кърма, за да стане рядка каша, и давам. Опитах го и аз. Вкусно е, сладичко такова от кърмата.

Бебо само дето не се облизва. От втория път започна да приема нормално лъжичката. Сега гледа вече бързо да лапа. Смятам скоро да дам и малко пюре от круша към оризовата каша.  Има време.

Купила съм елда и нея ще приготвя по рецептите на Буу ( Simple Smile Мерси, Буу за тези рецепти). Но нека да ядем известно време оризова каша.

Общи условия

Активация на акаунт