бременна на метадонова програма

  • 23 660
  • 189
  •   1
Отговори
# 180
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм била в твоето положение,но стискам палци да се справиш с този проблем и да родиш едно хубаво,здраво бебче Hug

# 181
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не съм била в твоето положение,но стискам палци да се справиш с този проблем и да родиш едно хубаво,здраво бебче Hug

 Тя вече е родила, и за щастие всичко е наред!
Желая късмет и много радост   на майката и бебето!:bouquet:

# 182
  • Мнения: 247
Имам такава позната роди преди 4 месеца ,но не беше толкова добре колкото ти се изкарваш  Thinking
Защото с херойна няма ''ама аз само малко'' за амфетите няма да те съдя  Naughty
Ще говоря с нея и ще ти пиша на лични какво трябва да направиш Peace
Знам ,че и да ти го пиша няма да го направиш ,но все пак поне се ограничи до минимума, който е възможен за теб докато те прегледа специалиста  Naughty

# 183
  • Мнения: 9 973
дано мамчето да пише как са с бебето

# 184
  • Мнения: 728
whiskas: Жената е родила вече и Владко е добре.
Четете темите преди да отговаряте

# 185
  • Мнения: 1
Aз съм в същото положение,но малко по напред с материала.В 5ТИ м.съм и за сега се чувствам добре.На метадон съм от 2г.,като през това време съм взимала 2пъти хероин.Откакто знам,че съм бременна,съм разпитала много лекари,както генеколози,така и занимаВащи се със зависими.Прочетох и доста материал по списаниЯ и интернет.Стигнах до извода:Ясно е,че метадона не е безопасен,но е по-доброто решение и от хероин и от каквито и да е дроги.Също така е по-вредно рязкото спиране на метадон.Така че,ако си искаш детето и си готова на всички жертви и отгоВорности свързани с него,гледай напред позитивно.Знай,че и ние сме хора и Въпреки грешките ни,не сме обречени на вечно страдание и чуВство за вина.Но оттук нататък помни,че нямаш право на повече грешки свързани с наркотици,,те са минало.Приготви се да получаваш и не малко критики за това,"kak moже да забременееш,като знаеш каква си;не те ли е страх 4е може да родиш дете с увреждания и т.н",Да всичко може да се случи,но от това не е застрахован никой.Аз знам,4е в НЦН СА СЕ РОДИЛИ ОКОЛО 40 БЕБЧЕТА И ВСИЧКИТЕ СА ЖИВИ И ЗДРАВИ,просто се раждат по малки.А въпроса,който мен ме притеснявяше най-много за тоВа дали се раждат абстинентни няма едно мнение,което да ни внесе малко спокойствие.Казват,че зависи от дозата,но по принцип абст.симптоми се появяват през първите 24h.и понякога е нужно бебето да бъде подложено на интервенозно прочистване от метадона.По добрата новина е ,че в  bouquet кърмата се съдържа мин.количество метадон,около 2,70%.Ако искаш да ме питаш нещо или имаш нужда от повече информация пиши ми на скайпа:kamel 800 .ЖЕЛАЯ ТИ ПОВЕЧЕ КРАСИВИ МИСЛИ И ОПТИМИЗЪМ.   

# 186
  • Мнения: 24
Kogato otnovo re6i6 da posegne6 kum narkotika pomisli za slednoto - sled 9 meseca veroqtnostta da ima6 dete s fizi4eski i psihi4eski uvrejdaniq e golqma! Edni rodnini imat takova dete i povqrvaj - znam kolko golqma tragediq e da ne moje6 da se zaradva6 na pyrvite mu dumi, na pyrviq mu u4eben den ili na pyrvata mu kra4ka. Pomisli za sebe si kato 4ovek, otgovoren za o6te edin jivot, osven svoq. Dano nqkak nameri6 sili v sebe si i preodolee6 tazi zavisimost, za da se radva6 na edno prekrasno liubq6to semejstvo sled 9 meseca. Stiskam palci Peace

# 187
  • София
  • Мнения: 625
Момичето вече е родило и с бебето са добре! Не сте прочели по-нагоре!

# 188
  • Мнения: 3 069
Момичето вече роди живо и здраво детенце!

Да допълня, няма нужда тя от упреци а от подкрепа!

# 189
  • Мнения: 396
Преди няколко дни прочетох темата и останах без думи! Още мисля. Много смелост се изисква да осъзнаеш, да споделиш и да се бориш!!!
Нямам какво да кажа освен, ч е се радвам много , че нещата вървят в по-добра посока!
Мисля , че anetu не е писала, защото вече е в друг период и други проблеми я вълнуват.
Но пък ми се ще да продължи да споделя, защото мисля, че това ще даде кураж и ще бъде от полза на много момичета в нейното положение!
Не ми се иска да си затваряме очите и да си мислим , че не съществуват или само да се изказваме остро и"целомъдрено".
Вярвам , че като учителка ще съумее да представи на децата тази страна от живота по най-правилния начин така, че никой да не се замисли дори и да опитва! Бих искала дъщеря ми да има възможност да поговори с нея когато е готова да разбере...а това време идва неусетно ...

Общи условия

Активация на акаунт