Може ли на 2 год. и 7 мес. да тръгне на градина?

  • 1 408
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
Само че следващата година ще я прехвърлят при "набора" й, и така ще "повтори" една група, и съответно ще отиде при съвсем нови учителки и непознати деца... Поне в нашата група имаше два такива случая и поне по страничните ми наблюдения, преживяха го с не особено голямо желание. За всеки случай си питай в градината.
И в  нашата градина е така.И моята дъщеря тръгна на 2 гог и половина но в яслената група и сега вече ще бъде в 1 група

# 16
  • София
  • Мнения: 1 677
 Катерина 78,и аз те насърчавам да го пуснеш детето,стига да го приемат.
Най-големият ми син тръгна по-рано от третата си годинка и не е имал проблеми,но по-малкият ми син,който е роден на 27.01.2005г. не го приеха,защото с предимство били набор 2004.
И аз се ядосвах,че така ще трябва да тръгне на 3г.8м.,но засега не мога нищо да направя.
Suny75,вашето дете как го приеха като е 2005г?
Успех!

# 17
  • Мнения: 3 886
Стига да го приемат може.Градината е от 3 .На нас ни казаха че догодина септември понеже сме с предимство тръгваме ще бъде на 2ги8 м Peaceобаче после живот и здраве ще я преместя с набор2005 Peace

# 18
  • Мнения: 2 784
Малена тръгна днес на градина, родена е обаче декември, набор 2004. Тези за 2005, трябва да тръгнат догодина. Тези от първото полугодие, тръгват през юни.
И  Калина е така. Родена декември, тръгва на 10 септември.

# 19
  • Мнения: 109
Димана е родена на 12/01/2005 и беше на ясла от септември 2006 до сега.Сега 1ва група са децата родени от април 2004 до март 2005.В яслата остават всички по малки и тези които сега нямат 3години ,но не са минали през яслата.Това е така,защото децата минали през яслата вече са си изградили някакви градински навици и са привикнали с обстановката.А и аз смятам,че не е хубаво за по-големите примерно на 2г и 7-8м да са в една група с бебчета на по 11-12м.Дъщеря ми е по-будна-обича да пее,да скача-как ще я опазят нея или бебчето??А в 1ва група  всички вече горе-долу разбират и вече се заиграват.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз все пак не мога да разбера, защо като тръгне на градина по-рано, трябва после да го връщат детето да повтаря 1-ва група, не може ли да си върви с останалите? Какво като е по-малко от тях? Може да е по-будно, по-развито, по-едро и т.н. Това някакви общи правила ли са, или всяка градина сама решава?

# 21
  • Мнения: 24 467
Катерина, това определено не е задължително. За мен то не беше добър избор и настоях детето ми да си продължи и да завърши с набор 1999, с който си тръгна в първа група, след което, както вече писах, започна и първи клас с предходния набор.
Ако детето се чувства добре сред познатите си и приятелчетата си, усвоява добре материала за мен поне няма никакъв смисъл да се "повтаря" цяла година. За това не го и направих. Направо ми се струва престъпно да забавям изкуствено развитието му. И друг път съм писала по този повод- дете, изкарало подготвителна група, което се чувства комфортно в средата си, умее да чете и да смята до 10 няма място отново в същата група. В първи клас сина ми се чувстваше отлично и сега, вече за втори, отново му се ходи с желание на училище.
В нашата ДГ първоначално директорката настояваше да го "смъкна" една група назад, но аз бях категорична и сина ми си остана с "неговите си" деца до края.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Дано и аз успея да се разбера с директорката по въпроса  Peace

# 23
  • Мнения: 24 467
Дано ти е от полза, но аз, напр., дори бях се навила да си преместя детето в друга ДГ, защото преди подготвителната ми направиха такъв проблем /директорката искала да има "чисти" групи, то не че сина ми е много "нечист", ама... нейсе/. Заявих й го в прав текст и тя се съгласи. Е, не съм заплашвала, просто ей- тъй споменах мимоходом, че ако се наложи ще потърся друга градина, но искам да си започнем подготвителна група, тъй като хлапето вече поначетваше това- онова и понасмятваше до към 10. Освен това няма абсолютно правило, което да забранява на едно дете само поради това, че е с някой и друг месец роден след 01.01 на нам коя си година да не тръгне на градина или на училище с предходния набор.
Успех!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Judy благодаря ти за съветите!   bouquet Ще ги имам в предвид Peace

# 25
  • Мнения: 436
Може, попитай обаче в конкретната градина.
И моето момче тръгна на 2 год. и 10 месеца. В неговата група имаше две по-малки дечица, които на следващата година ги върнаха пак в 1 група с техния набор.

# 26
  • Мнения: 668
А как се отразява психически на децата, общуването с по-големите от тях?
Лесно ли се адаптират? Имат ли проблеми с общуването и самостоятелността?
Малкият ми син догодина септември ще е на 2г. и 5м. и съм го записала в ДГ, за да може да са с батко си в една ДГ.
Въпреки че покрай батко си е свикнал да е в компанията на по-големи деца се притеснявам от това как ще му се отрази по-ранното тръгване на ДГ.
Директорката ми каза, че мое е желанието дали да си изкара докрай с групата или да го върнат на следващата година пак в първа група.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз при всички положения бих предпочела да си изкара докрай с тая група - същите деца, същата учителка, по-малко травмиращо е, а накрая ако искаш го остави да повтаря последната година, тя е предучилищна и тъкмо ще затвърди материала, а и вече ще познава по-малките, ако си играят всички заедно навън.

# 28
  • Мнения: 24 467
Лично при нас моят син предпочита общуването с по- големи. В този случай пък разлика имаше от няколко месеца, която определено изобщо не се забелязваше. В момента, макар че ходи на училище с предходния набор изглежда най- голям от всички Laughing, не става въпрос само ръста, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт