За заплатите на учителите и стачката

  • 35 443
  • 1 062
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 167
Мишелон, Мис Бу ме разбра, което все пак означава, че съм била ясна.
Зън-зън , най-малко аз мисля, че училището е пансион. Нещо вадиш изводи, да се намираш на приказка.
Говорим за сериозни неща. Никой работодател не дава пари ей така, защото трябва и защото на някой не му стигат.
Ако има система за оценка и поощрение - ще има и прогрес.  Това е истината.
Аз имах секретарка, която каваше " За 400 лева - толкова" , но връзката не е тая просто и беше освободена.
Връзката е - аз ти създавам условия ти с работата си да доказваш и постигаш все по-голям резултат и съответно заплащане. Не обратно.
Учителите , лекарите не правят изключение. Има система - има прогрес, няма система - няма нищо.

В Англия джипитата получават допълнителни пари за излекувани хора. Факт.

   
    Затова измислете система, правила и т.н. за прогрес в образованието, хайде, колко години чакам да се появи някой месия. В България всички разбират от всичко,всеки гледа в паничката на другия, оправете го тоя батак.

че то лозето няма нужда от молитва , а от мотика. какви месии ти се искат.
нещата са измислени - виж френската образователна система, например, поцъкай с език и пак ще говорим.  Wink

# 76
  • Мнения: 1 172
Има учители, които заслужават много повече.
Има и такива, на които и 200 лв са им много за "усилията", които полагат.

Не мога да подкрепя искане за драстично увеличение на заплатите на всички учители, защото не всички го заслужават. Мога да подкрепя всяко искане за въвеждане на различни заплати според личните заслуги и квалификацията на всеки, мога да подкрепя искането за увеличаване на таксите за детски градини и ясли, за да се осигурят по-добри условия (както материална база, така и по-добре платени учители). Но не мога да подкрепя 20-30 или 50% увеличение за всички.

# 77
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
За по високите резултати- и 1000 лева на месец да дадеш на учител, и професор от БАН да извикаш, ако детето си го няма в главата е кауза пердута.

Shocked айде сега, децата били тъпи! Ще падна. Ето, паднах: smile3544

Не е така. Виждала съм добри учители как постигат добро резултати с не толкова блестящи ученици. И обратното - умни деца, така немарливо и с пренебрежение обучавани, че да им се отще да учат.
Учителят формира мирогледа и ценностната система на детето след семейството. Нелепо е твърдението, че децата са виновни за положението в училищата.

# 78
  • Мнения: 49
Парите няма да бъдат взети от други бюджетни сфери-в образованието има 50 милиона излишък,който министерството смята да реализира следващата година.Защо?Освен това стачката не е само за по-високи заплати,а и за по-голям процент за образованието в бюджета,което значи повече пари за издръжката на един ученик.Що се отнася до изнудването донякъде съм съгласна,но истината е,че само така могат да бъдат чути от нашите управляващи.

# 79
  • DE
  • Мнения: 967
Мишелон, Мис Бу ме разбра, което все пак означава, че съм била ясна.
Зън-зън , най-малко аз мисля, че училището е пансион. Нещо вадиш изводи, да се намираш на приказка.
Говорим за сериозни неща. Никой работодател не дава пари ей така, защото трябва и защото на някой не му стигат.
Ако има система за оценка и поощрение - ще има и прогрес.  Това е истината.
Аз имах секретарка, която каваше " За 400 лева - толкова" , но връзката не е тая просто и беше освободена.
Връзката е - аз ти създавам условия ти с работата си да доказваш и постигаш все по-голям резултат и съответно заплащане. Не обратно.
Учителите , лекарите не правят изключение. Има система - има прогрес, няма система - няма нищо.

В Англия джипитата получават допълнителни пари за излекувани хора. Факт.

   
    Затова измислете система, правила и т.н. за прогрес в образованието, хайде, колко години чакам да се появи някой месия. В България всички разбират от всичко,всеки гледа в паничката на другия, оправете го тоя батак.

че то лозето няма нужда от молитва , а от мотика. какви месии ти се искат.
нещата са измислени - виж френската образователна система, например, поцъкай с език и пак ще говорим.  Wink


А колко пари взимат учителите в чужбина?
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?

# 80
  • някъде
  • Мнения: 979
Как Сийке,знам,че ти е патент да се заяждаш и говориш простотии,но ще ти отговоря,за да спиш спокойно.Не работя,гледам си бебето.Със 180лв.Дали получавам достойно заплащане newsm78Дали да стачкувам?Ама няма с какво да заплаша обществото.

# 81
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?
Където пак опираме не само до домашното възпитание, но и до умението на учителя да предизвиква респект. И преди 10-15 години взимаха малко. Не мисля, че в цялото ми училище имаше ученик, който да посмее да каже такова нещо на учител.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 840
Цитат на: Мис Бу link=topic=222201.msg4923858#msg4923858 Минус данъците - ето ти ги чисти 200. Живей, както намериш за добре с тези пари.
[/quote

Никой не казва, че са добре платени.
Направих сравнение.

А и не е ясно защо като се почне нещо такова, все се стига до сравненията, де.И то тези, които не подкрепят тезата за искането.

Аз подхванах сравнение с държавните служители.
Ама, то се затри някъде Mr. Green

# 83
  • Мнения: 2 567
По принцип подкрепям стачката, но не приемам времето, в което е избрана да се проведе и идеята двойно да се увеличат заплатите на всички учители.
Има кадърни и обичащи професията си учители, които е срамно да получават 300 лева (както е срамно въобще да има подобна заплата). Има и такива дето и 300 лева са им много. За съжаление в последните години те май стават преобладаващата част от това съсловие.
Отдавна не съм срещала учители като баба ми, която като стана време да се пенсионира не само учителите, но и учениците и я умоляваха да остане още няколко години.
Доста от днешните учители станаха като една учителка на племенницата ми, която провежда часовете си в кафенето. И като приятелката на девер ми, която е приета на третото класиране да учи за учителка. Значи след някоя година тя и още N  на брой нейни колеги, приети с двойки ще преподават на децата ни  ooooh!
Абсолютно съм против на такива да им се дават заплати по 700 лева, а майка ми, която работи от 8 до 8 само с половин час почивка и възможност само тогава да седне, да се блъска за 300 лева.

# 84
  • Мнения: 196

А колко пари взимат учителите в чужбина?
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?


Взимат пари адекватни на това, което предлагат като ниво и качество. Ти що не подкрепиш родния млекопроизводител, да дигне заплатите на краварките? - купувай си плесенясало вмирисано сирене за - примерно - 20 лв килото. При това години наред. А?

# 85
  • Мнения: 25 670
Как Сийке,знам,че ти е патент да се заяждаш и говориш простотии,но ще ти отговоря,за да спиш спокойно.Не работя,гледам си бебето.Със 180лв.Дали получавам достойно заплащане newsm78Дали да стачкувам?Ама няма с какво да заплаша обществото.

Майчинството е ясно, а после?

Пп С простотиите ти започна, прочети си предишните постове и пак си помисли с тази злоба как ще си повериш един ден детето в ръцете на тези хора? И какви претенции изобщо ще имаш към тях?  Confused

# 86
  • Мнения: 288
За по високите резултати- и 1000 лева на месец да дадеш на учител, и професор от БАН да извикаш, ако детето си го няма в главата е кауза пердута.

Shocked айде сега, децата били тъпи! Ще падна. Ето, паднах: smile3544

Не е така. Виждала съм добри учители как постигат добро резултати с не толкова блестящи ученици. И обратното - умни деца, така немарливо и с пренебрежение обучавани, че да им се отще да учат.
Учителят формира мирогледа и ценностната система на детето след семейството. Нелепо е твърдението, че децата са виновни за положението в училищата.
   Кой казва, че децата са тъпи? Много бързо падаш! Grinning Оф, спирам да пиша, и без това вече не работя като учител, няма смисъл да се разправям.
   Само да кажа, че докато учител не стане министър, работите няма да се оправят.

# 87
  • Мнения: 3 456
Аз пък не мога да подкрепя стачката. Общо взето ми омръзна с шофьорите да стачкуват на всеки три месеца.
Да не говорим, че повечето не са достатъчно компетентни да преподават. Имам позната, която след курс във Фарос стана учителка по английски език в гимназия...ами толкова мога да го науча детето и аз!


Очевидно хората завършили английска филология не желаят да работят като учители- намерили са си друга работа, имат това право .
Същото е положението и с завършващите информатика.

Аз не искам на детето ми да преподават хора, завършили курсове и вярвам, че увеличението на заплатите ще направи професията "учител" по-желана- тогава именно там ще работят квалифицирани хора. Мисля, че ако знаеш, че би получавал 1000 би работил като учител, а не би търсил други възможности.
Не вярвам, че  настоящите учители ще станат по-добри след евентуално увеличение , но се надявам бъдещите такива да бъдат. Такъв е смисълът за мен от тази стачка, защото все ревем , че учителите на децата ни не са достатъчно добри и , че трябва да плащаме за уроци, но е нормално някак си при това заплащане учители да стават по-некадърните ( без да искам  засягам накого)

Защо постоянно противопоставяте различни професии- естествено , че всеки има право на достойно заплащане. Никой не твърди нещо различно.

# 88
  • Мнения: 6 167
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?
Където пак опираме не само до домашното възпитание, но и до умението на учителя да предизвиква респект. И преди 10-15 години взимаха малко. Не мисля, че в цялото ми училище имаше ученик, който да посмее да каже такова нещо на учител.


в моето също. 105 СОУ, другарката Тодорова, метър и десет височина - правеше ни луди.
в часовете й имаше респект, тишина и се учеше здраво. жената не е получавала повече от колегите си.
беше професионалистка .
естествено , че и във франция учители чуват псувни по свой адрес.  кухи курабии има навсякъде.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 840
И дали едно французойче ще си позволи да каже на учителя си майка ти ще е...?
Където пак опираме не само до домашното възпитание, но и до умението на учителя да предизвиква респект. И преди 10-15 години взимаха малко. Не мисля, че в цялото ми училище имаше ученик, който да посмее да каже такова нещо на учител.

Това е отношението на учениците, защото това е и на родителите.
А на родителите отношението е такова заради мизерното заплащане на учителите и ниския им обществен статус.

Затова и казах, че 3 000 лв. заплата ще промени мнооого нещата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт