За заплатите на учителите и стачката

  • 35 415
  • 1 062
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 197
Как се оправят?-като дават пакетирани закуски, като коасани в петък, че да не чистят и да си тръгнат по-рано, като  те гледат "на кръв" ако си вземеш детето в 18,00ч., а не по-рано, пак  за да си тръгнат по-рано, като хванат две крещящи недоволни хлапета за яките на дрешката и ги пренесат през стаята с крясъци #Crazy, все едно чували носят. Ето така се оправят-това съм го видяла в прехвалените ясли в "Студ. град". И ми предстои да си пусна детето именно при тези зверкини. Ей на такива лелки не заплати, а бой ще им дам! Пък на директорките и мед може да им капе от устата.
А колкото до учителите-кой колкото си заработи-толкоз, стига вече с това равенство, с това тръшкане. Всяка година стачки, все заплати нямат. Явно не е ефективен методът и това не е начинът. И откога учениците са длъжни да решават личните проблеми на учителите си-в частност доходите? Защо намесвате и тях? Това ли ще е първото впечетление на първолака? Че са малко парите, малко са, ама на хората им надуха главите. Да вземем да се тръшнем всички накрая, че няма какво да ядем, да облечем. Няма да раждаме, че акушерките са им малко парите, няма да боледуваме, че и лекарите са недоволни, няма да ставаме млади учени, че там пък съвсем не върви, децата бабите ще ги гледат ако не решат и те да се тръшнат, че са им малки пенсиите. Само шофьорите ще останат, щото са удоволетворени и урааа, ще се возим спокойно в градския транспорт, щото трябва вече да са доволни и спокойни. И децата ни това ще правят, ще се возят спокойно, а чичко шофьор ще се хвали колко е доволен от доброто си заплащане. И накрая всички дружно ще се тръшнем и ще скандираме " Не щем допълнителна работа за вкъщи, нека си я свърши шефът".

# 1 051
  • София
  • Мнения: 62 595
Скандирай, де! Какво ти пречи?

# 1 052
  • Мнения: 197
Птица, научните работници са на 8-часов работен ден, художниците не съм чула да са на заплата, а колкото до професорите - що не се пробваш-кандидатствай за докторантура, после т. нар. голяма докторантура и после работата ти е опечена. Имаш шанс Hug

# 1 053
  • София
  • Мнения: 62 595
Да си чувала случайно, че науката е като изкуствата? Няма работно време за идеите. Ако не са тези хора, ще си караш само с каквото изкараш от нивата, и то ако я обработваш само с голи ръце.
Дори и това, че имаш възможността да пишеш тук е благодарение на много хора, които са мислили и работили по въпроса. Прочети малко история на откритията, науката и изкуството.
Или нямаш нужда, защото си знаеш всичко по дефиниция.

# 1 054
  • Мнения: 197
Който е недоволен да си скандира, ама аз на тия дето скандират бих дала дисциплинарно наказание.  А министъра да му мисли как да се оправя със стадото си, той си го е "произвел". Laughing

# 1 055
  • София
  • Мнения: 62 595
Който е недоволен да си скандира, ама аз на тия дето скандират бих дала дисциплинарно наказание.  А министъра да му мисли как да се оправя със стадото си, той си го е "произвел". Laughing

Министърът, госпожице. Къде се слага пълен член?

# 1 056
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Първо - учителите не са стадо, но явно културата ти е на такова ниво, така че няма какво да ти коментирам определението.
Второ, министърът не "произвежда" учители. Но какво да се разправям, просто срещу злобата е по-добре да си замълчи човек.

# 1 057
  • Мнения: 589
Който е недоволен да си скандира, ама аз на тия дето скандират бих дала дисциплинарно наказание.  А министъра да му мисли как да се оправя със стадото си, той си го е "произвел". Laughing

Министърът, госпожице. Къде се слага пълен член?
 Как къде,учителят го е скрил в портфейла си...

# 1 058
  • София
  • Мнения: 1 075
RadostinaHZ, лично аз по настоящата тема не насочвам негативите към учителите. Подчертавам го неколкократно, дано да е ясно, въпреки че го пиша черно на бяло. За повечето хора мнение, което не е пряко на тяхното, но и не съвпада изцяло с него го приемат за противопоставяне, без да се замислят за това, което стои зад него.
Именно за това, защото ми се ще нашата учителка да ни преподава и до година и по- до година аз искам тя да си получи дължимото заплащане. Не искам обаче утре да трепери за мястото си, само защото някой е решил да печели дивиденти- популярност и други облаги, на неин гръб.

Ма, миличка, ти не разбираш.
Как така ще си треперя за работата. Ако се наложи да го правя, значи преди сто години е трябвало да напусна. Не знам какви популистки теории прокарваш, но предпочитам да подаря на държавата, бедната, тези 230 лв. за месеца, защото те не ми оправят семейния бюджет. Най-много да купя четири-пет пазара.

Въпросът е дали управляващите ще се усетят и ще задържат мен и такива като мен, млади, напористи, интелигентни, амбициозни за себе си и учениците, привличащи инвестиции, печелещи проекти, печелещи награди, борещи се със системата в полза на по-добро образование, учещи на мисъл, учещи на учене, немрънкащи, със самочувствие, с достойнство, с култура и постоянно повшавана квалификация и още, и още, ИЛИ ще ме накарат да се погрижа за себе си и да приема едно от десетината предложения за работа, които имам в момента.

Никой не печели дивиденти на мой гръб, аз решавам да подкрепя всяко стачно действие, което да привлече общественото внимание. Стачката е за мен важна и смислена и я подкрепям от все сърце. Ще ме видиш утре пред Министерски съвет.

# 1 059
  • Мнения: 197
Е човек да не сбърка, пардон Simple SmileТук вече ми намирисва на истерия. Казах си вече неколкократно мнението, удоволетворена съм. Желая успех на всички родители и учители, дано се стигне до компромис, че да не раздават безплатно валериан вместо топло мляко на голямото междучасие.  Stop

# 1 060
  • София
  • Мнения: 62 595
Не се заяждай, тогава.
Хората поне се опитват да направят нещо хубаво, което ще е от полза за много хора, включително и за децата и родителите. Заплатите са част от проблемите. Обществото най-после започва да се формира както е редно. Като хората се подкрепят взаимно, а не като си завиждат и спъват.

# 1 061
  • София
  • Мнения: 304

, тези 230 лв. за месеца, защото те не ми оправят семейния бюджет. Най-много да купя четири-пет пазара.

 

Внимавайте, страшно е да не загубим госпожица учителката.

# 1 062
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Ех...
Мъка.
Заключвам темата.

Общи условия

Активация на акаунт