Дойде ред и аз да се покажа

  • 7 047
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ужас
обаче аз пак ще си кажа - не ми се връзва до ей сега прекрасен и безпроблемен баща и мъж
и хоп - отраз ейй така за месец се променя
такъв филм НЯМА
или авторката нещо се е самозълягвала или и аз не знам

и още нещо - ИМА смисъл дасе РОВИ миналото - защото там са нашинте грешки и нашата надежда друг път да не ги повторим
ако всеки път махваме с ръка и просто си продължаваме - как ще си научим урока?

# 61
  • Мнения: 1 681
ужас
обаче аз пак ще си кажа - не ми се връзва до ей сега прекрасен и безпроблемен баща и мъж
и хоп - отраз ейй така за месец се променя
такъв филм НЯМА
или авторката нещо се е самозълягвала или и аз не знам

и още нещо - ИМА смисъл дасе РОВИ миналото - защото там са нашинте грешки и нашата надежда друг път да не ги повторим
ако всеки път махваме с ръка и просто си продължаваме - как ще си научим урока?

И аз не вярвам, че някой изведнъж се обръща на 180 градуса. По-скоро ние виждаме само това, което ни се иска да видим. Или си позволяваме, заради част от картинката, да правим твърде голям компромис с това, от което наистина имаме нужда, само че натрупването в годините, към някой момент прави компромиса твърде непосилен и го обезмисля, защото преставаме да получаваме и малкото, заради което сме започнали да го правим.

Обаче...не съм много съгласна, че има смисъл да се рови в миналото, има смисъл миналото да се помни, както и да се помни точно до какво ни е довело - това, евентуално, би предпазило от същите грешки за бъдещи периоди, не ровенето. Ровенето, прекаленото анализиране на миналото (когато то наистина е вече минало), връщането към ситуации и "какво би било ако", за мен води само до зацикляне.

# 62
  • Мнения: 2 336
Не съм казвала, че е бил прекрасен и безпроблемен. Но бяхме семейство. Беше си себичен, но се съобразяваше с нуждите на другите. Явно му е омръзнало да се "жертва".

# 63
  • Мнения: 1 732
Сиси, а случайно да си подготвена за вариант "Б"?
Според мен, човекът ще долети обратно много бързо.
Как ще реагираш в тази ситуация? Thinking

# 64
  • Мнения: 2 336
Малко е вероятно. По скоро е невероятно да го  направи. Ами на този етап искам поне за децата да си помисли.

# 65
  • Мнения: 1 732
Малко е вероятно. По скоро е невероятно да го  направи. Ами на този етап искам поне за децата да си помисли.
Много си объркана. Нормално е.
Искаш да мисли за децата, в други теми питаш как да го лишиш от родителски права...
Ами не стават и двете неща едновременно.

Може и да се върне.
Казвам го от личен опит.
Аз бях от другата страна. Бременна в пети месец.
Той се върна при семейството си, даже имат трето детенце.
Аз останах сама.
Така, че не се тормози. Мисли за бебчето!  bouquet
Ако си от София, ела на срещата!

# 66
  • Мнения: 2 274
Според мен е излишно да  се коментира и нищи кой какво и защо  е направил. Истината е, че в една връзка вина има и в двете страни, всеки е потърпевш за себе си.
Да се рови в миналото има смисъл дотолкова, доколкото да си направим самоанализ, който ще ни е полезен в бъдеще.
Мъжът на Сиси82 трябва поне да се погрижи за децата си и жена си, поне до раждането- според мен.

# 67
  • Мнения: 2 336
Това, че искам да се погрижи за детето значи не да търчи постоянно или пък да му звъни. Детето ми е страшно стресирано от всичко - започна да сънува, че баща му се опитва ме убие. Гледам максимално да го изолирам, но той вече е голям и няма как да скрия какво става. А пък и всички наоколо започнаха да говорят за това.
От друга страна си личи, че иска да вижда баща си, а аз не мога да му откажа. Знам, че е страшно рано да си вадя заключения за бъдещето им общуване. Но на този етап фактът, че "съпругът" ни остави без пари и с неплатени сметки говори достатъчно ясно за фактическата заинтересованост като баща.
Вярвайте, много ми е болно да гледам детето как страда.  Cry

# 68
  • Мнения: 515
Опитай се да не показваш пред него чувствата си.Забрани на хората около него да говорят за всичко това.Не плюй по мъжа си,седни и поговори с него нормално.Обесни му спокойно ,че сина ти страда.Няма родител който да не се трогне от това и моя син правеше такива нещ,поговорих с баща му,оставихме ги да го търсят винаги, когато искат да го чуят(друг е въпросът ,че те вече не искат),но тогава беше добра идея.

# 69
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
поговори с детето и му обясни че вашата раздяла не значи че бащата не го обича
че така се случва ине сте първите, че ти ще се справиш и вие заедно ще продължите, но че баща му винаги ще е до него когато трябва да му помага
че баща му може теб да не обича вече, но обича него и винаги ще го обича
дай на детето си шанс да се справи като му представиш нещата така, че да не мрази баща си /въпреки че ще е трудно предвид действията на баща му
но това е което тормози детето най-много - той обича баща си, а сега изведнъж е принуден да го намрази почти....
някак му представи нещата така, че частично да разбере /не че и ние разбираме де/ и поне да не му се налага да го мрази...
а с бащата също поговори - обясни му колко страда детето....поне опитай - нищо не губиш

# 70
  • Мнения: 2 336
Няма полза да говоря с баща му. Той знае колко е чувствителен сина ни, но дойде и без никакъв такт заяви всичко. Сега наистина гледам да опазя малкия от приказките на хората. Но него му стига да чува бабите и дядовците как говорят. И едните и другите, макар че гледат да се съобразяват му действат. За това реших и да продължа да живея сама. Но факторите са много - комшии, децата пред блока.
Започва да говори за баща си и се сепва и почва да се извинява, защото си мисли че ме наранява. Колкото и да му говоря, че това си му е татко, той идеално схваща за какво става въпрос. Особено, че през времето заедно и честите липси на баща му, когато уж беше на работа и изкарваше пари.
Детето колело не може да кара, защото нямаше кой да му го изкара и кой да тича след него.  Cry

# 71
  • Мнения: 193
Детето колело не може да кара, защото нямаше кой да му го изкара и кой да тича след него.  Cry

Моята дъщеря аз я научих да кара колело (както и всичко длуго). Тя искаше поне да се похвали на баща си. И като се видяха започна оживено да му разказва, а той : "А, добре!". И продължи да спори с мен. За нещо си. Това беше, когато все още си говорихме. А детенце после ме попита: "Защо тати не се радва, че мога да карам колело?"

Има си такива бивши, с които диалог просто НЯМА. Дано твоят не е от тях. Но с такива "поговори с мъжа си" не върши никаква работа, за жалост.

Важно е обаче да дадеш на детето възможност да изрази чувствата си по отношение на баща си. Тъй като и с моят бивш никога не можахме да стигнем до споразумение някакво, по едно време просто взех да я оставям да се наплаче, да я изслушвам, да разбера как се чувства относно казани от чужди хора думи...

# 72
  • Мнения: 660
ужас
обаче аз пак ще си кажа - не ми се връзва до ей сега прекрасен и безпроблемен баща и мъж
и хоп - отраз ейй така за месец се променя
такъв филм НЯМА
или авторката нещо се е самозълягвала или и аз не знам

и още нещо - ИМА смисъл дасе РОВИ миналото - защото там са нашинте грешки и нашата надежда друг път да не ги повторим
ако всеки път махваме с ръка и просто си продължаваме - как ще си научим урока?

И   аз мисля.че докато не се изясни миналото бъдеще не може да има,не може да се живее в лъжи,защото ако нещо не е изчистено,то миналото вонаги ще те застига а и каква поука ще сме си взели,никаква наистина.

# 73
  • Мнения: 2 336
Сега нашият татко напуска работа и доколкото знам няма намерена друга. Остава само с допълнителната. ooooh!

# 74
  • Мнения: 660
Сега нашият татко напуска работа и доколкото знам няма намерена друга. Остава само с допълнителната. ooooh!


Поне помага ли Ви финансово откакто си е обрал крушите,как може да има такива жалки мъже незнам направо  #2gunfire #Cussing out Sick,натисни го да да плаща,не го съжалявай,че няма работа сега,като няма кво дири любовници да търси и да си зарязва бременната жена и момченцето,ако мога да те успокоя и аз съм така,и мен ме заряза бременна в 8 я месец тъкмо влизах.Пак заради друга жена,писали си бяха смс-си аз докато му помагам там в работата пред мене,без аз изобщо да си го помисля,че може такова нещо да направи,на всичкото  отгоре тая овца и аз я познавам и винаги ми е била неприятна,обаче тя не му обърна накрая особенно вниамние и си се ожени за този за който щеше да се жени преди всички тези глупости да се случат,и сега моят хахах увисна отвсякъде,от два стола не земята най гадно е пада.Така,че споко има Господ,той вижда всичко,ти не му мисли лошото на тоя човек има кой да го накаже. Peace Hug
АКО ИМАШ НУЖДА ОТ НЕЩО СВИРКАЙ:) Hug

Общи условия

Активация на акаунт