Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Напоследък (след като разбрах, че разделното хранене, което аз прилагах, не се препоръчва за бебенца до една година поне) изчетох наново доста материали за кърменето, захранването и въобще храненето на бебето в много "Форуми" и "Библиотеки". Но от това само още повече се обърках. И все пак мисля, че разбрах следното: до 6-месечна възраст изключително кърмене (без вода, чай, сок, пюре и каша); при захранването постепенно се въвежда твърда храна, пюре или каша, като при едни автори първо е пюрето, а при други първо - кашата; до една годинка кърмата е основната храна, а твърдата храна само я допълва без да замества изцяло едно кърмене т.е. като огладнее бебо най-напред трябва да го накърмя и след това, най-добре след 1 час, да го дохраня с пюре, каша и др.
Правилно ли съм разбала? А ако не, моля ви да ме поправите или допълните... ще съм благодарна на всички съвети и разяснения относно храненето до първата годинка  Confused:

# 1
  • София, Младост 2
Страхотно добре си го разбрала и синтезирала Grinning Само си направи и списък на храните,които не трябва да даваш преди годинка заради опасност от алергии и проблеми - прясно краве мляко,мед,ягоди и т.н. - и си напълно готова Laughing
Както виждаш,има известни различия в школите относно това коя храна да включиш първа и т.н.,но това са козметични подробности и ти ще си определиш за вас - важното е да спазваш интервал от минимум 4 дена между включванията на нови храни.Сигурна съм,че чудесно ще се справиш с толкова сериозна подготовка Simple Smile

# 2
  • Видин
И аз да ти кажа, че си разбала много добре  Grinning .Това, с коя храна да започнеш си решаваш ти. По принцип се препоръчва първата храна да не е плодово пюре, защото повечето бебета харесват сладкият му вкус и после се мръщят на зеленчуците. Но не е задъллително твоето да е от тях  Wink . Избираш си плодово пюре, зеленчуково пюре или оризова каша и захранваш, отначало с по лъжичка-две, ако се приема добре увеличаваш всеки ден с по няколко лъжички. Преди кашата/пюрето кърмиш. Аз давам първо твърдата храна и след това кърмя, но това ти ще си прецениш, как ти е удобно на теб и най- вече какви са предпочитанията на бебето  Simple Smile .Аз се ръководя изцяло по желанията на мойта шефка Ева Laughing  Wink .

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт