Готик, лак, кожа и мрак

  • 22 848
  • 302
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 907
Отдавна се чудих дали да пусна такава тема. Сигурна съм, че досега никога никой не го е правил. Не исках да деля музиката като стил, но имайки предвид, че тъмното е цяло състояние на духа си го позволявам.

Аз съм в сцената от много отдавна, даже с времето ставам все по-нормална. Питам се колко от вас намират покой в меланхолията, в черното, в Другото.

Нека говорим не само за музика, а за цялото изкуство около този стил. С/М, бондаж, фантазии, тъмна литература, фотография и най-вече душевните състояния през, които всяка/всеки от нас минава/ е минал през живота си.

Споделяйте.

И няколко поздрава:

Joy Division
London After Midnight
Sisters Of Mercy
Sanguis et Cinis
Dreadful Shadows

Ако има съмишленици по музика или по душа, моля да се представят! С нетърпение чакам каквито и да са отговори!

# 1
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Не мога да не откликна  Mr. Green не се определям като гот, но ме вълнува такъв тип музика...

Още няколко поздрава (моите ще са стари)  Wink:

Миднайт Ойл: http://www.youtube.com/watch?v=10BbpGKLXqk
Камуфлаж: http://www.youtube.com/watch?v=RVhPUpG82sU

Най-тъмното за мен парче от най-тъмният ДМ албум:
http://www.youtube.com/watch?v=T6C_v5bWbos

Ето и видеото от новия соло албум на Дейв, излиза на 23 октомври:

http://www.youtube.com/watch?v=PG-2KVLR2UQ

Нямах търпение за соловото турне, но няма да има, защото влизат в студио за нов албум!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 353
Здравей, когато се запознах с моя съпруг не бях и чувала подобна музика.
За мен той беше странна птица и не можех да го разбера съвсем.
Сега намирам много спокойствие и красота в нея. Слушам и той слуша и наистина намирам себе си в някои песни. Той обаче ме "просвещава" непрекъснато.
Това е "нашата" песен. Не знам как , но с времето тя стана "наша". Това е моя поздрав.
http://www.vbox7.com/play:8279e05e

Не мога да кажа, че се обличаме и гримираме, както някои почитатели, но музката е в душата ни. Wink

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 15:52 от Льонеберя

# 3
  • Мнения: 2 907
Хуху, как се радвам, че някой е писал! Надеждата ми варираше между 0 и 0, 00001.

Излишно е да казвам, че съм голям фен на ДМ, както и на Cure.
Бубке, ДМ, Ексайтер Тур беше най-великият концерт в живота ми! А повярвай ми, била съм на стотици концерти! И нищо, че Ексайтер не беше кой знае какъв албум, концертът беше у-н-и-к-а-л-е-н!

За Cure е малко по-различно. Последният концерт, който гледах беше през 2001 май, след албума Блъдфлауърз. Беше ужасно скучно и бавно. 3 часа апатичен Робърт Смит, който  отвреме навреме заспиваше и забравяше да пее. А най-първият ми Кюър концерт беше също легендарен защото от вълнение се бях напила и съответно пропуснала почти целия гиг  Embarassed

Снощи когато отварях темата, един от поздравите ми беше Камуфлаж. После го замених с Джой Дивижън. В този ред на мисли, си ми прочела мислите, Бубке  Wink

Днес беше изморителен ден за мен, затова се абстинирам от писане, утре ще е пак ден, ако може и да вали ....

Посрещам ви сърдечно - Бубка и Льонеберя в тази тема!

# 4
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Била съм точно на тези две турнета - Ексайтър и Блъдфлауърс и имам абсолютно същите впечатления и от двата концерта.  Sunglasses Останах разочарована от Робърт Смит на живо, но все пак си обичам Cure (тази Любовна Песен и на мен е любима).

Чували ли сте този кавър:

http://www.youtube.com/watch?v=mZqEqypU4cs

# 5
  • Мнения: 6 992
Аз засега мога само да се запиша, защото не знам точно какво да кажа Embarassed Но,да, обожавам тази музика.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 353
Аз съм била само на концерта на DM тук в София. Може би защото нямам база за сравнение, но си умрях от кеф.
Нямах ни глас , ни кръст, ни сили да мърдам след него.

Много , много се надявам това гласуване за концерт на The Cure в БГ , което се върти в интернет и София е на 1 място, да ги позасили насам Simple Smile
Само дано ме изчакат да родя, че си сдъвча опинците от яд, ако не мога да отида.

Имам позната, която пък твърди, че на по-велико нещо от концерт на The Cure не е била. Сигурно малко преувеличава, но ...се надявам да доживея и аз...

Мога да кажа, че сина ми вече е закърмен със Sisters of Mercy. "Татко тази музика много яка, само за мен." - това ме разби.
 Grinning
Да не забравя, в колата на път обикновено се слуша Нова Генерация и Ревю. Ако имахме дъщеря , щеше да е Ралица ...

# 7
  • Мнения: 2 907
Да не забравя, в колата на път обикновено се слуша Нова Генерация и Ревю. Ако имахме дъщеря , щеше да е Ралица ...


Можеше и да е Арлина, стига сега  Wink
Ах, а беше време когато всички бяхме влюбени във Васо Гюров от Ревю. Докато повечето мъже имаха мокри сънища с Катя от НГ ( аз лично винаги съм я намирала за грозна и бездарна, но...)
От българските групи слушах и Мъртви Поети. Мисля, че още навремето в ранните 90 се разпаднаха, Емо Вълев ( oт Виолетов Генерал ) започна разни други проекти, но май се свърши дотам. Имаше и една русенска група - 69. Брей, за онова време в Бг. бяха голям мрак.

А какво става с Клас? Толкова отдавна не съм ги чувала, съществуват ли още?

НГ ( в моя роден град през далечната 1990 )

Днес на няколко пъти се хванах, че си тананикам една песен на НГ, една от малкото им на английски - Caravan Of Souls. Ако някой я изнамери в тюба или другаде да пише бързо.

И за Льонеберя нещо :

Ралица (да секси е Васил Гюров, ех)

Бубке, мисля че цялото Блъдфлауерс турне беше мудно. Но е истина, че мненията са много различни. Струва ми се, че на хора, които не познават много групата се хареса много, докато  закоравелите фенове бяха разочаровани. Имам познати, които бяха на същия концерт като мен. Тези, които познаваха групата само като понятие и бяха слушали само него последен албум, бяха очаровани. А да не казвам, че аз едва издържах. Това бяха три часа агония. Че и мудна агония.
Първият ми Киюр беше на един фестивал през 97 май. За съжаление свириха между Слейър и Айрън Мейдън. Познайте каква смесица на фенове беше и аз която бях отишла единствено за К. страдах от блъсканицата с разни метъли, а и се бях омотала от вълнение часове преди концерта. Оттогава като видя зелена полянка и каси бира се замислям за последиците.

Навлязоха спомени в мен. Спомени от онези далечни години в Бг. на ранно юношество когато хващах влака нанякъде и вярвах, че когато спре и сляза от него, целият свят ще бъде мой. Затова и често осъмвах на някоя гара  Mr. Green

Мрачни поздрави девойки.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 13:44 от mystic

# 8
  • Мнения: 6 992
Ау, явно съм от новото поколение. Изброените групи съм ги чувала като имена, но никога не съм ги слушала подробно - по 1-2 песни може би...Да не кажа, че през 90-та съм била на 6 Crazy Трябва да се просветя newsm78

# 9
  • Мнения: 494
Извинявам се, че малко отклонявам темата, но така и до днес не успях да намеря отговор на въпроса как умря Д.Воев. Не че има някакво значение. Мен вълната ме заля малко преди всичко да свърши, някъде през 92, Дарик радио прохождаше, ясно си спомням предаването БГ сцена в понеделник вечер , тогава за пръв път чух Нова Генерация с Тъмна земя и страшно ми харесаха. С една приятелка записвахме песните от радио на касетофон, смешно ми е сега като се сетя с какво качество ставаха записите и колко много сме ги слушали, тогава сме били на 12-13 години, но пък и до днес слушам НГ със същия кеф и между нас да си остане не мога да се спра да пея:)

# 10
  • София
  • Мнения: 1 353


Можеше и да е Арлина, стига сега  Wink



Мислехме го Simple Smile , ама се роди Христо Simple Smile
Сега ми се струва малко екстравагантно Simple Smile

А какво става с Клас? Толкова отдавна не съм ги чувала, съществуват ли още?

Нищо не съм чула ново, само старите неща понякога чувам по някое радио.

И за Льонеберя нещо :

Ралица (да секси е Васил Гюров, ех)
Много е секси аха Simple Smile Моя систър спечели билети за DM в игра по Радио Тангра и той говори с нея на живо в ефир, за да и ги даде. Те подгряваха DM, затова имаше игра с тях. Много добре си се представиха.... Ох как и завиждах Simple Smile
Ей там някъде съм и аз Simple Smile
Беше странен концерт: Ъпсурд, Ревю и Хиподил. Май всички бяха дошли за Ревю  и Хиподил, ама издържахме и момченцата от Ъпсурд...аз трудно ....
Ралица ми е на сърцето много... Благодаря за поздрава!   bouquet
За концерт на НГ, бях във военния клуб, преди около 2-3 години май беше. Голямо чакане падна , но си заслужаваше. Изкефих се на старите waver-и, които бяха майка, татко и наследник. Виждаше се старото поколение, как не е забравило и беше там. Simple Smile Имаше възрастни лелички, които бяха над 45 , но с waver-ска визия и знаеха текстовете. Много беше яко. Simple Smile
Имаше един концерт и в Борисовата пак НГ и Ревю, но някак се загубиха. Нещо нямам много спомен от това...освен една бира , която имаше вкус на лимонада, та сипахме малко водка в нея.  Embarassed

Милена беше на един фестивал в Южен парк сега на пролетта. Беше с болно гърло, личеше си , че едвам говори , но пя. И тя направи добро шоу.

Иначе слушала съм и Виолетов генерал и Кале, ама едни архивни записи, нещо не успях да ги оценя ...

Та така в БГ. Няма много прояви, на които да може да се наслади почитател на мрачните групи. Чакам си Cure и тва е Simple Smile

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 09:15 от Льонеберя

# 11
  • София
  • Мнения: 365
Здрасти,
и аз като Еовин да си призная, че тези групи не ги познавам, но мрака не идва само от готика... поне за мен, а и не идва само от музиката...
mystic: "Нека говорим не само за музика, а за цялото изкуство около този стил. С/М, бондаж, фантазии, тъмна литература, фотография и най-вече душевните състояния през, които всяка/всеки от нас минава/ е минал през живота си." - именно тук за мен се крие мракът, а не в това дас е нагримираш с черно и да излезеш да плашиш гаргите...
Има за какво да си говорим:) давайте

# 12
  • София
  • Мнения: 1 353
Извинявам се, че малко отклонявам темата, но така и до днес не успях да намеря отговор на въпроса как умря Д.Воев. Не че има някакво значение. Мен вълната ме заля малко преди всичко да свърши, някъде през 92, Дарик радио прохождаше, ясно си спомням предаването БГ сцена в понеделник вечер , тогава за пръв път чух Нова Генерация с Тъмна земя и страшно ми харесаха. С една приятелка записвахме песните от радио на касетофон, смешно ми е сега като се сетя с какво качество ставаха записите и колко много сме ги слушали, тогава сме били на 12-13 години, но пък и до днес слушам НГ със същия кеф и между нас да си остане не мога да се спра да пеяSimple Smile

Мен ме заля , когато се запознах с мъжа ми - 2000г. Тогава те изобщо вече не са съществували, но бързо се просветих, записвах си касетки. Не съм виждала Д.Воев на живо, отдавна вече го е нямало, но музиката някак си просто е моята. И сега когато на концерт се споменава неговото име изтръпвам. Не знам и аз  как преди това не съм открила тази музика.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 12:38 от Льонеберя

# 13
  • София
  • Мнения: 1 353
А някой да знае, има ли още готик партита в клуб "Три уши" ? Имаше преди време, в последно време май не съм чула.

# 14
  • Мнения: 2 907
Вчера забравих да кажа добре дошла на Еовин, сега казвам едно общо хелоу на трите нови попълнения!

Разбира се, че Darkness Is A State Of Mind, няма съмнение в това. За мен аутфитът е едно естетично допълнение към главното - куражът да афишираш демоните в теб. ( като в думата демон не влагам нищо демонично, аз лично се радвам, че ги имам моите ) Вярно е, че преди години луукът беше изключително важен за мен, държах не само да съм в черно, но и да шокирам. Днес се обличам в лак и корсет ( моя слабост...имам внушителна корсетна колекция, Дита Ван Тиизе може да ми бъде приятелка ) когато отивам на дарк парти или концерт. А то откакто родих е рядкост.
Нямам наблюдения от сцената в Бг., България я напуснах когато бях на 14, като тийн съм се прибирала през лятото, през последните години много по-рядко.
Но пък бях само преди няколко години активен член на тукашната сцена. Имах шансът да работя веднъж в седмицата за едно радио предаване за рок музика, но благодарение на това предаване си измислях винаги причина да интервюирам любимите ми групи. А и години наред посещавах сумати концерти с вип карта, което за беден студент като мен беше добре дошло, тъй като не плащах вход  Embarassed Така че можах да видя сцената и бакстейдж. Вярно е, че не всеки, който е черен отвън е черен и отвътре. Свикнах да приемам хората каквито са, спрях да търся само черно, започнах да намирам бялото за още по-екстравагантно. Кръгозорът ми се разшири и аз самата спрях да отдавам такова значение на външния вид.
Темата я кръстих така, за да привлека точно вниманието на хора, които са в тази сцена или по някакъв начин се чувстват привлечени от нея. Намирам готик естетиката за много стимулираща, затова и думи като лак и кожа фигурират в заглавието ми. Самата аз съм меланхоличен и замислен човек, който обича средновековни митове и легенди, червено вино, свещи, стари гробища и лорд Байрон.

Абигейл....има ли нещо общо с Кинг Даймънд? Понеже това е единствената Абигейл, за която се сещам. И тя една трагична фигура  Wink

Миа Риа, Димитър Воев умря от рак, но какъв рак точно незнам. Нели Воева ( жена му ) беше главният организатор на концертите преди няколко години. За мен НГ беше Воев. Не можех да си представя какво би излязло без него. Защото поетът беше той. И цялата каризма на групата.

Льонеберя, в Три Уши май се правят партита, но рядко. Тук се правят доста често :



А този концерт предстои :



Доколкото знам бг. сцената се е разрастнала, има един сладур, който прави доста често концерти, ще ми се да посетя някоj от тях, но уви не става.
Ето този : Shemale Zero
И още една песен, клипът е малко тъпичък, но нищо : Shemale Zero - Funeral Whore

Само жалко, че всички, които се пробват в електро-дарка са клонирани Блутенгел или Търминал Чойс. Така на мен звучи Шимейл Зиро, но за Бг. е добро начало.

Хайде, че много дълго стана. Разкажете и вие нещо за себе си. Аз поне ще се радвам.

Общи условия

Активация на акаунт