Готик, лак, кожа и мрак

  • 22 850
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 361
Аз съм зодия РИБИ, най-мрачната, меланхолична, мистична..... и т.н., напълно в тон с любимата ни музика  Mr. Green
Съгласна съм за зодия Риби...точно така е...
Аз иначе съм Дева.
Поздрав и от мен http://www.youtube.com/watch?v=oOe5zYATBLk
малко в друга крайност на dark-а...

# 31
  • Мнения: 3 447

И що бе, за мен НК& бед сийдс винаги са били в тази дарк графа
Ами май го класифицират като блус  Tired

# 32
  • Мнения: 6 315
Аз съм зодия РИБИ, най-мрачната, меланхолична, мистична..... и т.н., напълно в тон с любимата ни музика  Mr. Green

И аз съм риби, но не бих казала, че съм мрачна, напротив. Музиката винаги ме е зареждала положително  Grinning.

Харесвам предимно psychedelic rock (води се предшественик на gothic rock) начело с The Doors и Pink Floyd разбира се Simple Smile.

New и Dark Wave слушам от много малка (9-годишна) покрай сестра ми, че даже подносвах и някои от модерните тогава дрехи  Grinning. Помня, че се събираха на Кравай.

По стечение на обстоятелствата и аз съм присъствала на Готик Трефен в Лайпциг. На мен ми хареса  Simple Smile и ми беше много интересно.

# 33
  • София
  • Мнения: 365
Абе, кой иска да говори за секс, бе Laughing ама няма да ви спирам:)

Аз съм Водолей

# 34
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ето и един поздрав от мен
http://www.youtube.com/watch?v=AEmvt0oNPV8&mode=related&search=

За протокола дева съм

# 35
  • Мнения: 6 993
Аз съм рак...Ама не е само до зодия... Whistling Друго би било влиянието според мен, трябва да извадя дебелите книги да проверя...По-скоро Нептун къде е...От колкото слънцето newsm78

# 36
  • Мнения: 2 907
Дона, ей такива очи направих като прочетох думата "блус" -  Shocked 
Виж уикипедиа какъв стил определя за Ник Кейв. Гледай вдясно "техническите данни"  Wink

Цък  ( рок, пост пънк, готик рок )

Вярно, че стиловото определение е малко глупаво, особено когато всеки възприема дадена музика по свой индивидуален начин.

Виждам, че доста от вас са били на ВГТ. Явно в България това се счита за най-известният фестивал. Което не е така. Но това е друга тема.
Споделете впечатления ако имате желание, ще ми е интересно.

Абигейл, знам го Магистус. Знам и цялата тайфа, които ходят на ВГТ. Знам и Драга и Емо от Горгон.
Ноу комент  Wink

А ти Абигейл, как тъй се намери в Лайпциг? И за теб ще ми е интересно да разбера.
А що се отнася до мен, на ВГТ ходих години наред, от 99 до 04. Тогава беше последният път когато реших да не си губя повече времето на този фестивал. Аз лично предпочитам по-малки и интимни фестивали, където имаш възможността да видиш всички групи, които искаш. А и атмосферата на по-малките мероприятия не е толкова позьорска ала тип модно дефиле.
За съжаление този елемент на вдигнат нос и кой от кой е по-хубав го има във всички сцени, особено в нашата. Но слава Богу това е типично главно за подрастващите тийнейджъри, хората с минало и над 30 са съвсем различни.
Но си признавам, че и аз като бях на 18/20 години бях такова повърхностно позьорче, че срам ме хваща като се сетя. Ходих на лекции с черна булченска рокля, прическа с андъркът и много, много неподходящ грим. Чувствах се като герой.  Embarassed

# 37
  • Мнения: 2 891
Не познавам толкова издъно музикалните стилове. Не съм много за тук, но ето няколко любими:

portishead - "Wandering stars"
Nick Cave & P.J Harvey - "Henry Lee"
PJ Harvey - "A Perfect Day Elise"
Bjork - "Play Dead"


# 38
  • София
  • Мнения: 365
Аз, да си призная, нещата, които опрделяте като готик не ги слушам, аз съм по-скоро по хеввито и блека, но нали тук си говорим за душевно състояние:)
На БГТ не съм ходила... пу - пу:)
Снимки видях в нета, от Магистус, от Горгоната се бяха организирали, но...
Аз тази година ходих на Monsters of Rock в Каварна, седях си в палатката и се кефи на........... Manowar! Не ме линчувайте, моля:)
Напоследък, заради нарастващите ми депресивни състояния и желанието си все пак да им противостоя започнах да не нося само черни дрехи. Всичките ми познати са в шок, че нещо ми става, а аз се кефя, че ходя със сини дънки, а от плейъра гърми жица или нещо друго издайническо. "Само за просветените"Simple Smile
Та в този ход на мисли май след малко ще ме анатемосате и ще ми забраните да влизам в темата като "не-готик дзвер"Simple Smile

И искам да се оплача от Горгоната... ми шие дрехи само за хърбавелки... за мен няма корсети... нещастна съм от този факт... ще се отслабва май. НЕ за друго, заради тях!
Някой беше споменал нещо за свещи, замъци, Байрон:).... а:)
Споделете литературните си предпочитания, да се обогатя малко:)

# 39
  • Мнения: 6 993
Дам, Абигейл, и аз като ги чета, леко имам чувството, че това, което винаги съм считала за готик, не е готик Mr. Green

# 40
  • Мнения: 1 178
Ще гледам и ще ви се радвам. Тихомълком ще надничам зад ъгъла на паравана... Слушайки. Hands Clap

Риби съм.

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 20:20 от Dodo79

# 41
  • София
  • Мнения: 2 671
Ееее, много ме зарадвахте с тази тема! Специален поздрав за mystic
http://www.youtube.com/watch?v=FvH2ahk4sKY

Ето тук някои предстоящи в София събития на Dark Friends:

Хелоунски детски готик карнавал



и готик партито, което обаче ще претърпи малки промени следващата седмица, мисля  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 2 671
P.S. Dodo, Pictures of You ми е толкова любимо!

# 43
  • Мнения: 2 818
Яяя  Grinning
Безнадеждност моя любима...
Тамън онзи ден си пеех "Аз съм малко момиченце...."...
Напоследък рядко ги слушам, заради децата... няма как да им пусна такава музика....

Понякога ми е странно как видях това, което видях в толкова "депресираща" музика...



Аз съм скорпион  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 365
Има ли желаещи да се съберем да се видим на партито за Хелоуин?

Общи условия

Активация на акаунт