Безмлечни бисквити

  • 4 583
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 313
Здравейте!
Ние сме с АБКМ и се чудя дали има някакви бисквити които не съдържат мляко.
Може би обикновените newsm78, но ако знаете такива моля да споделите.
Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 718
И аз търсех дълго време такива, ама не  Cry В обикновените май няма мляко, но има захар и хидрогенирана растителна мазнина, която е голяма гадост. Аз давах едни пресовани оризища, май хамлет се казваха. Имат и пшеница в същия вид.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Сещам се само за обикновените,обаче можеш да провериш и по диетичните магазини,там може да има и още някакви

# 3
  • Мнения: 1 896
Обикновените не съдържат. Това, което не ми харесва, е че съдържат маргарин, но все пак и аз давах понякога на моето дете, което също беше с АБКМ.

# 4
  • Мнения: 1 313
Момичета благодаря за бързите отговори  bouquet
Ще потърся и ще пиша пак, за да се знае къде могат да се намерят такива Peace

# 5
  • Мнения: 481
Аз също търсих безмлечни бисквити макар да не сме с АБКМ. Открих едни, мисля че бяха на Победа обикновените бисквити. Нямат мляко, но както са ти писали другите мами имат маргарин. Моето дете не ги хареса, както и нищо друго сладко приготвено от мен. В книжките с детски рецепти има различни рецепти за детски бисквити без мляко, ако ти се занимава. Аз опитах няколко рецепти, но както вече писах детенце не харесва сладко.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 22:54 от lady di

# 6
  • София
  • Мнения: 2 671
С помощта на Сладка хапка разработих една рецепта: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195248.0
Пробвай, ако ти се занимава, на моето бебе много му харесваха  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Има едни бисквити Хогаренас /HOGARENAS/, май така се пишеше. Има ги по диетичните щандове. Мисля, че се без мляко, но разбира се преди да ги купиш провери. Отдавна не съм ги взимала и просто изключих.....

# 8
  • Мнения: 1 313
Момичета Hug

# 9
  • Мнения: 1 328
Безмлечни и безглутенови са оризови - RICIO. Има ги по диетичните щандове, супер безвкусни са, без сол, без нищо, малко на стиропор имат вкус все едно.. и вид разбира се. Моето диваненце от 6-ти месец взе да ги хапва тях и му бяха любимите Simple Smile

# 10
  • Мнения: 758
А има ли безглутенови бисквити от детските марки - Хип, Плазмон и т.н.?

# 11
  • Мнения: 1 081
Май на ХИПП и Плазмон няма.

Други гризки за алергични деца:(мойто и то е такова):

Царевичен хляб "РОЕХ", и другите от серията-имат съвсем мааааааалко сол и кимион:)-царевичните са без глутен.
Диетични хрупки "СЛАБИН"- много са вкусни, нямат нито сол , нито консерванти и т.н., и бъкат от фибри и витамини, освен това се топят в устата, и няма никакъв риск от задавяне, както и са чудесни за приготвяне на каши и пюрета.
Оризовки "ИЗЗИ"-БГ варианта на "РАЦИО", има ги и със сол и чубрица за по-големи дечица, като подправките са пак в минимално количество, а и са доста по-крехки от "РАЦИО"-то.

Сладки бисквити купувам "РЕВЮ" с овесени ядки, без мляко, въпреки че и втвърдени мазнини има, и захар има, но като бързам стават на много вкусна каша с пасиран плод:)

# 12
  • Мнения: 1 440
Обикновените на Победа
Хогаренас (но не всички видове са подходящи за малките)
Овесените бисквити на Победа, но в тях има няколко вида брашно

# 13
  • Мнения: 1 313
Май на ХИПП и Плазмон няма.

Други гризки за алергични деца:(мойто и то е такова):

Царевичен хляб "РОЕХ", и другите от серията-имат съвсем мааааааалко сол и кимион:)-царевичните са без глутен.
Диетични хрупки "СЛАБИН"- много са вкусни, нямат нито сол , нито консерванти и т.н., и бъкат от фибри и витамини, освен това се топят в устата, и няма никакъв риск от задавяне, както и са чудесни за приготвяне на каши и пюрета.
Оризовки "ИЗЗИ"-БГ варианта на "РАЦИО", има ги и със сол и чубрица за по-големи дечица, като подправките са пак в минимално количество, а и са доста по-крехки от "РАЦИО"-то.

Сладки бисквити купувам "РЕВЮ" с овесени ядки, без мляко, въпреки че и втвърдени мазнини има, и захар има, но като бързам стават на много вкусна каша с пасиран плод:)


Благодаря много  bouquet
А от магизините/Билла, Фантастико/ ли ги купувам или от специални магазини?

# 14
  • Мнения: 183
Обикновените на Победа,също така Clevеl(май така се казват, тях от Билла купувам).

# 15
  • Мнения: 1 081
Ами във Варна нямаме Билла и Фантастико, но в Пикадили ги има(без Слабин-а-него от диетични магазини или СВА) Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 313
Еееее и ние имаме вече Пикадили та ще ги потърся Peace Wink
  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 313
А има ли безглутенови бисквити от детските марки - Хип, Плазмон и т.н.?
Без глутен има на Плазмон, тези които са в кутия на прах Peace

# 18
  • Мнения: 532
Безмлечни продукти са тези, на които изрично пише, че няма млечен протеин. В съдържанието на съставките може да не е упоменато "мляко", но това не означава, че няма следи от него, например, защото Победа нямат отделна поточна линия за безмлечни продукти, например.

Това, че даден хляб го водят като царевичен, не означава, че е изцяло от царевично брашно, обикновено има % и то немалък и пшеница. Казвам го, защото хората, страдащи от глутенова ентеропатия не ядат такъв, а си правят сами от безглутеново брашно /продават/, което е брашно от ориз и царевица.

Изключително безмлечни или безглутенови продукти имат специален надпис, че са такива и обикновено са по-скъпи.

Сега по същество .... ако алергията не е ужасно силно изразена и детенце е на достатъчна възраст, може да пробвате горните, но БАВНО И ПОЛЕКА и да следите. ДАНО НЯМА ПРОБЛЕМИ! Стискам палци!

пс: още по-трудно става положението, ако търсите продукт с гарантиран надпис "без глутен и млечен протеин".

Без глутен са продукти, които Не съдържат - пшеница, овес, ечемик, ръж.

Без глутен са продукти, произведени от брашно от - ориз, царевица, елда, просо, картофено нишесте, нахут и други.

# 19
  • Мнения: 1 313
М ного полезно Peace
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт