Какво правите с децата си, които не са на градина заради стачката?

  • 6 600
  • 183
  •   1
Отговори
# 75
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Да се върна малко на темата, че съвсем преминахне на за/против стачката.
Към тези, които оставят децата в клубове - там спят ли на обяд? Ако не, как издържат цял ден и с какво ги занимават? Аз никога не съм оставяла Румен, но за другата седмица ще проуча вариантите. Много му се насъбра висенето с мен на работа, а и неговата градина преминава в безсрочна стачка.

  В Моето гардже спят,това беше за нас вариант,понеже ми е много близо до работата,въпреки че каката не иска да спи на обяд. Peace

# 76
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 505
Не съм виждала детски клуб с креватчета. И за "Моето гардже" се учудвам. Ако е това на ул. "Горски пътник" в Лозенец? И къде всъщност могат да легнат в един клуб. Той е пригоден за игра. За съжаление в голяма част от тях не проветряват добре и мирише на мръсни детски чорапки, з мн мами пускат децата именно по чорапи, а не им носят чисти обувки.

# 77
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 505
Сещам се за един вариант, но е без спане. В "Оксиния" ще вземат детето до обяд, включва и топла храна. Креватчета няма, а следобяд е занималня за ученици. Преди година съм проверявала там и цените бяха съвсем поносими. Но може сега във вр. със стачката да има наплив. Незнам...

# 78
  • София
  • Мнения: 1 076
Добре де! Как очаквате да ви кажат дали ще работят в понеделник или в който и да е друг ден, щом денят (днес) не е свършил и не знаят дали ще бъдат решени казусите им.

Те ако бяха решили да стачкуват само еди-колко-си дни към тях щяха да се отнасят още по-несериозно.

Според мен, тепърва нещата започват да стават сериозни и стачката да се усеща като нещо значимо.



  Ами защо тогава обещаваха,че от понеделник ще започнат.И то толкова уверено,че чак им повярвах .Защо пък да не поизлъжем родителите,а. PeaceНякой въобще спомена ли децата,един учител застана ли да се извини за причинените неудобства.Като ходиш да питаш в градината се крият като мишки и не смеят да ме погледнат в очите,оставят охраната да се оправя с родителите.А на всичкото отгоре имат наглостта да ме карат да подпиша,че съм съгласна да ми размотават детето по сборни групи /не разбрах системата,която са измислили/,та да могат да се редуват да си ходят в 17:30. Shocked

Как е възможно да си оставяш детето на някого, за когото имаш подобно мнение недоумявам...

# 79
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 505
Добре де! Как очаквате да ви кажат дали ще работят в понеделник или в който и да е друг ден, щом денят (днес) не е свършил и не знаят дали ще бъдат решени казусите им.

Те ако бяха решили да стачкуват само еди-колко-си дни към тях щяха да се отнасят още по-несериозно.

Според мен, тепърва нещата започват да стават сериозни и стачката да се усеща като нещо значимо.



  Ами защо тогава обещаваха,че от понеделник ще започнат.И то толкова уверено,че чак им повярвах .Защо пък да не поизлъжем родителите,а. PeaceНякой въобще спомена ли децата,един учител застана ли да се извини за причинените неудобства.Като ходиш да питаш в градината се крият като мишки и не смеят да ме погледнат в очите,оставят охраната да се оправя с родителите.А на всичкото отгоре имат наглостта да ме карат да подпиша,че съм съгласна да ми размотават детето по сборни групи /не разбрах системата,която са измислили/,та да могат да се редуват да си ходят в 17:30. Shocked

Как е възможно да си оставяш детето на някого, за когото имаш подобно мнение недоумявам...
Този някой до сега се е държал чудесно с теб и детето, може би вероятно не само заради скъпите подаръци, с к си го затрупвал с повод и без повод. Та затова така малко липсата на възпитание ни изненадва!

# 80
  • София
  • Мнения: 6 477
Не ме плашете, че в понеделник няма да има градина Stop Сега дребната е болна и някак се оправят с баба си, помага ми и едно съседско дете, което също не учи заради стачката. Но все се надавях да е само тази седмица, другата с песен на уста да започва учебната година.
Колкото до това дали подкрепям или не - със смесени чувства съм. Всички работещи на държавна работа взимат малки пари, и при учителите има много плява, но пък не е леко и тяхното с по 30 звяра всеки ден.....

# 81
  • Мнения: 5 252
Първо ми казаха, че стачката е до сряда. После, че ще продължи до петък. Сега пък била безсрочна  #Cussing out
Не съм съгласна да е за сметка на децата, ако до сега ги подкрепях, то вече не  Naughty
Ами то всичко свързано с пари, няма да се очудя, ако след приключване на стачката ни накарат да направим нови пълни изследвания  Twisted Evil
А на въпроса какво правим с детето, ами гледаме се, но на него определено му е скучно и иска да ходи на градина "при децата"  Rolling Eyes

# 82
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 505
За изследванията - само ако детето отсъства повече от два месеца май беше. Сега нямам време да проверя в наредбата.

# 83
  • Мнения: 2 891
Ще искат само контактна бележка, сигурно.

# 84
  • София
  • Мнения: 2 901
Този някой до сега се е държал чудесно с теб и детето, може би вероятно не само заради скъпите подаръци, с к си го затрупвал с повод и без повод. Та затова така малко липсата на възпитание ни изненадва!

Не подкрепям затрупване скъпи подаръци с повод и без повод, но стачката я подкрепям.

Ти не подкрепяш стачката, а подаръците. Като ти харесва да плащаш скъпо, води си детето на частна градина/училище/уроци и не се кахъри!

# 85
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ще искат само контактна бележка, сигурно.

  И фиша със заплатата ми сигурно?Като пусках малката на ясла,в яслата която тръгнахме в началото в заявлението имаше въпрос за месечните ни доходи. #CrazyНякой да ми обясни това защо е?

# 86
  • Мнения: 5 468
За изследванията - само ако детето отсъства повече от два месеца май беше. Сега нямам време да проверя в наредбата.
Така е. На нашата врата пише точно това. Два месеца без прекъсване отсъствие от градина - нови изследвания.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 901
Да, продължава стачката и другата седмица. Обадиха ми се от училището на щерката.

Момичета, няма стачка, която да не предизвиква неудобства (най-малкото). Ако е удобно за всички - ще си ги оставят да стачкуват и гладуват ... щото не пречат на никой.


 Peace Подкрепям.

Стачките са измислени за да правят впечатление и все на някого създават неудобство и затова вършат работа. Извинете, но кой би се трогнал от гладни или символични стачки!

# 88
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 505
Този някой до сега се е държал чудесно с теб и детето, може би вероятно не само заради скъпите подаръци, с к си го затрупвал с повод и без повод. Та затова така малко липсата на възпитание ни изненадва!

Не подкрепям затрупване скъпи подаръци с повод и без повод, но стачката я подкрепям.

Ти не подкрепяш стачката, а подаръците. Като ти харесва да плащаш скъпо, води си детето на частна градина/училище/уроци и не се кахъри!
По-горе в темата съм написала как приключи при нас проблема - прочети моля.  bowuuПодаръци обичам и правя.

# 89
  • Мнения: 605
Току що ме сюрпризираха, че и нашата градина /114 ЦДГ/ е в безсрочна стачка от понеделник. В момента нямам и най-бегла представа как ще гледаме децата  Sad До преди 3 седмици бях отпуска почти 2 месеца заради почивката и ремонта на градината.

Общи условия

Активация на акаунт