Как се разбира, че се е отпушил възпален канал?

  • 600
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 081
Ами след година и два месеца безпроблемно кърмене от едната гърда, снощи получих запушване. На другата гърда си остана една буца, дето като спра да кърмя ще я мисля какво да я правя. Но понеже съм и болна, не се усетих навреме, мислех, че температурата е от грипа. Та започнах едно лудо цедене, от 3 часа снощи, та чак до преди малко, излезе сгъстено мляко, лепкаво, даже на гной ми приличаше. Обаче болката си остана. И твърди участъци напипвам, и гърдата е болезнена все още. Не знам дали е от горещото, от джелатското мачкане и стискане на ръка, ама е гадно. И сега се чудя какво трябва да се случи с този възпаления канал при отпушването-да излиза от него мляко на струйки ли?Сега вече нищо от никъде на излиза. И колко време след отпушването е нормално да ме боли гърдата? Много ме е страх пак да не си сътворя някоя буца...Пия и повече течности, и лецитин по 3-4 на ден вземам, и държа дребния само на кърма, за да суче повече.

Извинете ме за объркания постинг, ама май се шашнах малко...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Можеш евентуално да видиш - ако цедиш на ръка или с помпа, да видиш по-гъста, малко като течен пясък струйка. Но ако бебето я изсуче в този момент, нищо няма да видиш. По-скоро ще разбереш, когато болката утихне и буцата изчезне, че се е разминало. Нормално е да те поболява - но не да боли силно! - може би още 12-24 часа, докато утихне травмата на тъканите.

# 2
  • Мнения: 285
Ох. милата....представям си какво ти е..... подкрепа от мен. Да, мисля че като се отпуши канала там втвърдения участък от гърдата трябва да омекне и да излиза струйка мляко от съответния канал....а за болката , сигурно ще те наболява мястото известно време заради задържането на млякото. Важното е да поддържаш мястото, че и цялата гърда мекичка и да църка от проблемното каналче мляко. При мен положението също не е розово... от повече от 2 месеца имам запучена пора на зърното и оттам понякога не тече мляко, става буца, следва цедене, болки... ходих на доктор и ми каза, че било като кистичка, често се случвало и трябвало да се пробие с игла, но след като спра кърменето, за да не се възпали случайно... и сега и аз не знам каво да правя.... май ще се отбиваме вече.

# 3
  • Мнения: 1 081
Ами продължавам да цедя и да давам на дребния да суче, ще слагам и горещи компреси, докато болката стихне(дано!)

Благодаря ви за бързите отговори   bouquet

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ами продължавам да цедя и да давам на дребния да суче, ще слагам и горещи компреси, докато болката стихне(дано!)
Топли, не (!) горещи. И след изцеждане/кърмене, може хладни компреси, за успокояване на възпалената тъкан.

# 5
  • Мнения: 1 081
Леле, пък аз нагрявам вода в джезвето до завиране, и си го пльоскам на гърдата.../не съм садо-мазо де, просто искам да си отпуша канала.../

Вземам си бележка...

# 6
  • Мнения: 1 081
Ами продължава да изтича сгъстено мляко, като гной, обаче само ако стикам много силно гърдата, и ако преди това е затоплена, иначе ако цедя по стандартния начин на ръка-само като обхващам ареолата, нищо не става. Все пак е надежда, щом се маха това сгъстено мляко, нали? Направо не знам къде съм го складирала до сега, хем ми е само от вчера проблема.
А новото мляко в запушения канал сгъстява ли се, понеже не може свободно да изтича???

# 7
  • Мнения: 1 199
И аз се боря без успех със запушен канал. Прочетох че трябвало топли влажни компреси. Сложих се марля със спирт, отгоре наелонче, отгоре дебели тъкани. Моя импровизация. Мислите ли че е добра идея?  Но това, както и цеденето под горещ душ, не дадоха резултати.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 235
desiteam, ле-ле само като прочетох и ми стана лошо, направо си представям колко е болезнено. На мен веднъж ми се беше получило уплътнение и аз с горещи (не знаех, че не трябва) компреси като теб, цедене и масаж се оправих. Бая се бях изплашила и си мислех, че няма да мога да се справя. Продължавай все така, надявам се, че бързо ще се отпуши съвсем и ще се успокои гърдата. Според мен щом тече гъсто мляко, си почнала да разбиваш бучката. Не знам дали докато не се отпуши съвсем не трябва да намалиш течностите, за да не се образува още много ново мляко, докато не се отпуши напълно.

Бързо оправяне.  Hug

heureuse
и на теб бързо преборване с проблема. Според мен може да използваш малко ракия (домашна) за масаж, но не да правиш компреси.

# 9
  • Мнения: 1 328
- Леко поглаждане 1-2 минутки преди започване на цеденето на ръка.
- С помпа можеш и да изкараш по-голяма част от гнойта (ако има), дори някакви жилки..
- Зелеви листа намачкани след цеденето
- ТОПЛИТЕ компреси - с памперс е удобно
Успех!!  Peace Praynig

# 10
  • Мнения: 1 081
Стана работата:) Ама голям зор видях, но си струваше(като знам само предния път поради неспостоянството ми каква буца ми остана...). Цедене нон-стоп, и то на ръка, щото помпата не е ефективна при мен, ама наистина нищо абсолютно нищо друго не съм правила последното денонощие, топли  компреси, и дребчо само на кърма, за да изсуква повече-тази сутрин усетих как излязоха твърдите зрънца, и така ми олекнаааааа:) Обаче много увеличих течностите, и смених изцяло храната-само зеленчуци, никакви сладки и мазни работи, и изпих 8 лецитина.

Прави ми впечатление, че запушванията ми се получават все по време на "свинските" ми дни-като почна да се тъпча с боклуци, спра да спортувам и да лежа по цял ден. Не знам има ли връзка между двете, ама за мен си е стимул да не се "свиня" повече...

Успех, момичета:)

# 11
  • София
  • Мнения: 1 235
СУПЕР!  Grinning ДАНО НЕ СЕ ПОВТАРЯ!

Общи условия

Активация на акаунт