биберон-залъгалка

  • 1 070
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
На 2 месеца мисля, че няма опасност да се отбие. Аз бях противник на бибероните, но сега съм им много голям почитател и ще приуча и второто на биберон, ако мога. Причината - добрия нощен сън, който осигуряват за цялото семейство. Иво никога не се е будил повече от три пъти на нощ за сукане, след като въведохме бибата и с нейна помощ постепенно се научи да спи по цяла нощ без да суче. Ползвам биберон само при заспиване, никога през деня.

# 16
  • Мнения: 159
Аз също съм "за'БИБИТЕ!:"

Моето бебче е вече на 6 и 1/2 месеца и е на изключително кърмене на поискване-откакто се е родила си суче и биберон!Даже в началото,когато се нахранеше,много се дразнеше,че гърдата още пуска мляко,докато тя суче ,та аз и заменях зърното с биберон и тя веднага заспиваше.Не е дала никакви признаци да иска да се отбива! Wink

Плюс това-биберони се произвеждат във всякакви форми и размери и са съобразени с физиологичното развитие на бебешката захапка,така че не се притеснявай,че ще има криви зъбки Simple Smile ,ако си иска детенцето-давай му я!

Голямата ми дъщеря също е сукала биберон и гърда паралелно-ела да и видиш усмивката сега! Grinning (Между другото,това също може да се случи в Банско  Simple Smile )

Успех и най-вече спокойствие-твоите решения са най-добри за детето ти!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 268
И аз не виждам проблем в ползването на бибите. Ние ползваме редовно, до сега не е отказвал да суче от мен  Mr. Green

Давам биберон още от началото. Четох много За и Против. При мен аргументите бяха следните:
- ако не дам залъгалка почва да си лапа ръцете. Предпочитам бибата, защото все пак е с анатомична форма и се надявам че няма да му деформира захапката.
- ако няма залъгалка понякога плаче ( не че понякога не плаче и въпреки нея). Предпочитам да е спокоен с биба, отколкото да се дере.
-ако не му давам биберон трябва да прекарваме много време в "празно"сучене. А понякога и не е съвсем празно, ами от лакомия изяжда още и след това го повръща. А и аз съм човек все пак, по добре е да има спокойна, отколкото измъчена майка.

За мен аргументите са същите  Peace

# 18
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Проблеми  евентуално може  да има ако се прекалява със залъгалката или ако се даде твърде рано - когато бебчето е на няколко седмици само. Използването и в разумни граници може много да облекчи и майката и бебето и да запази кърменето като един приятен акт, а не като досадно задължение.

Има един лаф за залъгалката, който ми допада - "Use it, don't abuse it"   Wink

Големият ми син е използвал залъгалка и преди спане и по други поводи. Сам я отказа на 1 годинка. Още го кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт