За пръв път в детската градинка - 3

  • 13 489
  • 360
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 317
здравейте, майчета
от много време не съм влизала във форума
имаме проблем с градината
синчето е на 2 години и 10 месеца
на 13 септември беше за пръв път на градина
13 и 14 за по два часа само
с рев го оставих, не беше и спирал да реве като си го взимах
а си мислех, че няма да има проблеми
преди ходеше в една група, два пъти в седмицата за по два часа
в началото плачеше милото и ме търсеше
аз стоях долу и лелката го носеше като почнеше да плаче
успокояваше се и пак горе в групата
много бързо свикна
и после нямаше никакви проблеми
оставях го, той казваше чао, мама и припкаше да играе с влакчето
наскоро се роди сестра му
в болницата имаше стая с играчки и леля, която ги занимава
нямаше проблеми - като идваха с тати и на него му доскучееше - оставяхме го там и никога не е плакал
а сега - казва "Пепи - страх" и плаче още преди да сме стигнали градината
според лелката - било заради сестра му
ходя аз да го водя в градината, щото татето ни излиза сутрин в пет и нещо за работа
ходим с бебето, няма на кой да я оставя
та според ней било по-добре да оставам и аз с него за час-два-три
ами оставах
добре, че беба спеше през това време и нямаше проблеми
играеше си с любимото влакче, конструктори...
вчера пак пробвах да го оставя
за час само
тати го заведе
в началото било добре, не ни е търсил
после почнал "мама, у дома...."
за лелята било проблем - малчо вече ходи до тоалетната, но все иска някой да отиде с него
и че пак бил плакал
и ни даде срок
ако не свикне до другата седмица, прекъсваме
не го искат
за трети път е сам в градината, ами плаче, трябва му време да свикне
децата са различни
не че не си го искам в къщи, но си мислех, че като е сред деца, ще му е по-хубаво на него
в къщи съм с малката, все повече време е будна
тя е гладна, а той иска да си играем
казвам му - момент, изчакай малко маме, бебето е гладно
или пък не иска да е сама, все иска да я вземе някой, или пък се къпем, преповиваме...
а на него му се играе...
незнам какво да мисля вече
от една страна, разбирам я тази лелка, нали има и други деца, трябва и на тях да им обърне внимание
а от друга не - не е сама, има си помощ, практикантки разни, други лелки
и че няма търпение със синчето
и другата година да тръгне, пак ще плаче
като е само с нас
нали пак ще трябва да свиква
тогава какво, ще ми го върне пак ли.....

# 31
  • Мнения: 188
Вики тая седмица не беше на градина, спрях я ,за да може да се възстанови напълно. От 15-ти е ходила общо само 6 дни Sad. Изобщо не знам как ще се адаптира, като й казваме,че ще я водим започва да мрънка, не иска, казва ,че щяла да плаче, че щели сме да я оставим и да не я вземем Sad
Снощи имаше родителска среща. Стана на въпрос за болните деца, учителките казаха антибиотиците да се носят на сестрата, тя ги давала. Аз веднага попитах защо изобщо се допускат деца с антибиотици и казвам,че моето каквото е кекаво никога няма да бъде здраво при това положение, а те ми казват,че нямало как да връщат децата, родителите работели, нямало кой да ги гледа #Cussing out Че аз не работя ли, знам че на всеки му е трудно да измисли вариант кой да гледа детето, но така се получава един омагьосан кръг, от който излизане няма. И представете си: нито една друга майка не се обади да ме подкрепи #Cussing out, нямам думи просто.....

# 32
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Много ми е болна темата с боледуването. Като видя, че моето е болно и веднага го спирам от градина, за да се излекува и да не заразява другите деца за разлика от другите майки. И какво, като оздравее аз пак го водя на градина и след една седмица отново започва да му тече носа и да кашля. В градината не приемат деца само с температура.   Crossing Arms От общо четири седмици равносметката е две седмици на градина, две седмици у дома. Sad Вечер като ходя да го прибирам, виждам, че нослетата на повечето деца са побелели от изсъхнали сополки.

# 33
  • София
  • Мнения: 7 097
Снощи имаше родителска среща. Стана на въпрос за болните деца, учителките казаха антибиотиците да се носят на сестрата, тя ги давала. Аз веднага попитах защо изобщо се допускат деца с антибиотици и казвам,че моето каквото е кекаво никога няма да бъде здраво при това положение, а те ми казват,че нямало как да връщат децата, родителите работели, нямало кой да ги гледа #Cussing out Че аз не работя ли, знам че на всеки му е трудно да измисли вариант кой да гледа детето, но така се получава един омагьосан кръг, от който излизане няма. И представете си: нито една друга майка не се обади да ме подкрепи #Cussing out, нямам думи просто.....

Много неприятно...
В нашата градина, на родителската среща сестрата изрично каза, че болни деца ще се връщат и няма да се приемат. За мое учудване, никой не остана очарован от този факт. Но според мен, родителите, които са склонни да си пращат децата болни, ще продължават да го правят...

# 34
  • Мнения: 46 511
Днес, 15-ти ден, от тръгването си я оставих вкъщи, защото сутринта говореше носово и гласът й беше паднал. Водих я на лекар, гърдите са чисти, няма Т, жизнена е, дано в понеделник е на линия за градината  Praynig

И аз съм против болни деца там, при нас не се спомена нищо за това на родителста среща Rolling Eyes

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Никол, дано да се разминете само със сутришното неразположение. Нашата госпожа казва така - Едно дете болно в групата и на другия ден групата е намаляла с   3  деца. И е права, но няма кой да я чуе.

# 36
  • Мнения: 2 722
Честно казано, не си направихме труда да питаме как стои въпроса с болните деца - май всички родители сме наясно, че медицински контрол в нашата градина няма и сме се примирили с това.
Всъщност, ако детето ми беше болнаво, сигурно щях да съм първия борец за такъв контрол /а съм и доста устата/, но просто имам късмет, че и в яслата и сега вече трета седмица в градината моето диваненце упорите се инати и не прихваща нищо.

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
...но просто имам късмет, че и в яслата и сега вече трета седмица в градината моето диваненце упорите се инати и не прихваща нищо.
Чукай на дърво и дано вирусите да ви подминават.

# 38
  • София
  • Мнения: 9 857
Да се разпиша и аз в темата.Мими вече ходи три седмици на градина.Със сигурност мога да кажа,че адаптацията и е успешна.Харесва и,доволна е,не плаче като я оставям.Засега не е имала пропуснат ден.Много ме е страх от болести,дано кара само леки хреми.Засега за трите седмици ходене не се е разболявала,дано е така и занапред.Живот и здраве в понеделник ще носим торта в градината,защото в неделя сме рожденнички. Laughing

# 39
  • Мнения: 3 576
И моя не иска да спи следобед, той сам ми каза, че нямат възглавници, макар че за него това не е проблем т.к той толкова много се върти по време на сън, че почти никога не го намирам легнал на възглавница.
По-кофти е това, че като не си е отпочинал е ужасно кисел вечер, започва безпричинен рев, преуморен е, не иска да яде, не иска да спи  Sad и на мен не ми остава друго освен на успокоителни да мина  Joy

Госпожата ми каза, че още не е свикнал да възприема команди и като му казвала "заспивай" той седял и я гледал...
Ми кво да прави горкото.....
На всичкото отгоре напира да ходи и почивните дни на детска, а аз още не смея да му кажа, че може би скоро няма ходи заради стачката....  Confused

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Госпожата ми каза, че още не е свикнал да възприема команди и като му казвала "заспивай" той седял и я гледал...

Ами, то и аз не бих я възприела тази команда...Някой да ми каже "Заспивай" и аз да заспя.
Лелята в градината ми каза, че и Калина бавно заспивала, но аз не съм учудена - в къщи тя заспива към 2 часа, а там ги слагат след 12.30 и като не са ги извели преди това да поизразходват енергия, не е учудващо, че не им се спи.
Аз все още не знам дали и нашата градина ще стачкува от понеделник, но по всяка веротност да. На нея й се ходи явно, защото от време на време казва, че иска на градина. Досега й обяснявах, че не ходи защото е болна, сега трябва да й обяснявам за стачката... ooooh!

# 41
  • Мнения: 5 468
 Cry Гери е болна. Сутринта леко покашляше, като я събудих и то по 1-2 пъти през половин час. Оставих я в градината и в 15 ч. мъжът ми се обади, че госпожата му звъннала да идем да я вземем, защото била много зле.
Изкочих от работа и хукнах към градината, а мъжът ми от неговата работа и той към поликлиниката пък директно. Предадоха ми го съвсем отпаднало, с грозна, лаеща кашлица, мъчителна, пак от време на време, но много грозна. Носът й леко потекъл, с температура 39.5, не щ еда върви, едвам се влачи. Заведохме я на лекар - ларингит. И айде открихме сезона на антибиотика. Медоклав на 8 часа.
Ама преди 3 дена точно на влизане в групата, я изпроводих с едно дете, дето имаше същата кашлица едно към едно и ми се сви сърцето..., ама мъжа ми тогава вика - "Айде стига си се впрягала за глупости..." И ето я глупостта. Оф, направо съм съсипана.

# 42
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Винаги съм се чудела на родителите, които пращат болните си деца на градина  ooooh! О`кей, да приемем, че не ги е грижа дали ще се заразят останалите, ама не им ли пука, че детето им ще седи болно цял ден на място, където я му обърнат внимание навреме, а не.
Ясно ми е, че имам моменти, в които си притиснат - не можеш да вземеш отпуска, шефа се цупи на болнични, няма кой да гледа детето... но пак недоумявам.

Ню, бързо оправяне на Гери  Hug

# 43
  • Мнения: 1 172
Да си оставиш детето с лаеща кашлица СУТРИНТА (като родителите на въпросното дете, което сте засекли) е доста смело, да не кажа безотговорно. Всеки педиатър би разпознал, че иде реч за ларингит и би предупредил, че това е много опасна болест за децата, тъй като може да доведе до задушаване. Тази кашлица се влошава за часове. Преди 2 години изживяхме един от най-ужасните моменти в живота  си, точно заради остър ларингит при детето. Не знам има ли нормален родител, който ако знае какви могат да са последствията и колко важна е всяка минута, би оставил детето си в градина. Дано на никой не му стига до главата да търси лекар, който да помогне на детето му да диша.

Друг е въпросът обаче, дали ларингита във вашата група е в резултат на някакъв вирус или заради гадни условия - прахоляци и т.н. които също могат да доведат до това.

Бързо оздравяване!

# 44
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И Нели след 3 дни в градината е с температура Confused
Вчера на обед едно от децата е било с температура и са го прибрали. Вечерта и Нели вдигна. 37.5 цялата нощ, но в 5 часа гореше- беле с 39.5
Сега няма, весела е, прави вече бели.
Цял ден и втъплявам, че като ги извеждат на вън, трябва да си иска якето. Вчера майка ми я е взела в 17, били на двора по една блузка, а при нас в Княжево след 17 вече е сладно. Ако е била и изпотена преди това- ясно е как се е случило.

Общи условия

Активация на акаунт