дайте съвет-омъжена или не

  • 3 194
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама разбира се, че трябва да се омъжиш, щом имаш желание. Аз даже си мисля, че ще е много забавно на малкото човече Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Въобще да не те интересува какво ще кажат хората.  Naughty Да говорят каквото си искат...

Направи това, което искаш! Важното е вие да сте щастливи, нали?  Party

# 17
  • Мнения: 2 197
Ако си сигурна, че и двамата искате да се ожените - направете го, а какво ще кажат хората няма значение. Можеш да си сигурна, че в момента доста ви коментират.
Аз лично не мисля да се омъжвам за бащата на детето си и съм категорично против брака. Живеем като семейство и не мисля да променям нещата. Но след като за теб това е важно- обсъдете го отново двамата и действайте!

# 18
  • Мнения: 10 604
Представяш ли си се в бяла, прекрасна рокля, а малкото ти слънчице да е шаферче? Hug На мен ми се струва чудичко Simple Smile!
Поне после няма да те пита: "Мамо, а мен защо ме няма на снимките от сватбата?" Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз не съм от вашата партия, дори не исках да забременея преди да се оженим и се пазехме. Аз съм твърдо ЗА брака, оженете се, ако не ви се занимава, може и само с подпис. Има вариант и само с приятели, може даже да не е в града - да се подпишете през седмицата, а после някъде в балкана или на морето, 10-20 човека, обличаш бялата рокля и почва джамбурето. Успех!

# 20
  • Мнения: 296
На мен много ми харесва усещането когато ни изписват с бебето от родилния дом, но това дали е причина да раждам деца? newsm78
Лекомислено е да се взимат решения заради моментна емоция.
Ами ако искаш да имаш дете, чудиш се дали да родиш у дома, или в родилен дом, но всъщност ти харесва усещането да те изписват с бебето, ще ти кажа - раждай в род. дом .  Grinning Нейния въпрос не е дали да създаде семейство - тя вече го има, а дали да разпише няк'ви хартии и дали да си направи тържество . Така че най-голямата евентуална загуба за нея  ще е някой лев за бракоразводни адвокати. Така че намирам сравнението за неуместно.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Не ти трябват нашите съвети! Отговорът е вътре в теб. Намери го и действай. Дали аз, Пена, Стрина или която и да е, сме женени, не бива да повлияе на ТВОЕТО собствено решение.

# 22
  • Мнения: 121
Един подпис нищо не зна4и,ако двама души се оби4ат,уважават и си имат доверие...Е,друго си е да се видиш в бяла рокля...ДЕЙСТВАЙ щом го искаш,а ако и той все още иска да го направите тогава какъв е проблема...УСПЕХ Hug

# 23
  • Мнения: 801
Ние сключихме брак след като се роди синът ни, поради взаимна изгода. Стремежът да притежаваме партньора и гарантирането на присъствието му чрез подпис ни са чужди. Ако имахме друга възможност, щяхме да си я караме по старому и въпреки това да си направим поне още 2 деца (второто е на път, а третото се надяваме да са близнаци). С мъжът ми се познаваме от 27 години, от 10 години сме "двойка", а от 10 месеца сме "бракувани". 
Той беше на 38г, а аз на 36г. Маймуни на сватба не станахме, а свидетелите ги уведомихме вечерта преди събитието, тъй като имахме грешна информация, че такива не ни трябват.
От парите за събитието направихме си екскурзия до Париж, аз и детето бяхме 3 месеца на море, а с остатъка са платени 2 седмици в Рим от Коледа.
Все още  мъжа ми е "моят най- добър приятел", разликата е че не мога вече току тъй да му покажа вратата smile3513smile3511 
Няма да се развеждаме, но не ми е приятно и да се чувствам обвързана  до края на дните си, пък било то и с най- добрият ми приятел. До живот!!!!Самата мисъл за адвокати и съд, ако не искаме да живеем заедно също е подтискаща. Всичките ни приятели се разведоха до 2-та година и не си говорят, а живееха години наред заедно.  Не бракът прави семейството, но бракът може понякога да го развали. При нас сякаш също беше по- приятно преди. С мъжът ми се шегуваме сега с  взаимната ни "доживотна присъда" bash

Нека всеки да се води от чувството в стомаха си,
Според мен, който вярва в брачната институция; готов е да е обвързан доживотно, без да обвързва партньора, е готов и за подпис.
Съвета ми е единствено към жените и мъжете под 30 години: НЕ БЪРЗАЙТЕ!!! Ще имате достатъчно време за всичко, дори и за да се намразите.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099

Толкова добре изразено!  Hug Успех ти желая и много ти се радвам!   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Ние живеем без брак. Нямаме никакво намерение и желание да се женим. Тия работи за белите рокли на мен лично са ми чужди. Не изпитвам въпиюща нужда да се гледам в бели рокли  Crazy За мен сключването на брак носи повече спънки, чисто законови от свободното съжителство. Детето ни има същите права като родено от брак. Това е достатъчно, детето да е подсигурено, другото за мен няма значение. Бих сключила брак само ако ми се налага по някакви взаимоизгодни причини. Засега такива няма  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 5 285
Моят съвет: не се омъжвай САМО ЗАРАДИ: бялата рокля, емоциите и прочие дивотии (то може да се омъжиш и без тях, де). Както го чувстваш (вкл. мнението на мъжа ти) - така постъпи.

Чисто практически: вече не е срамно за детето, че родителите му не са женени, не е кой знае какъв проблем и в обществото. Има някои чисто технически удобства, напр. да пишеш на вратата сем. Едисикое, а не всичките фамилии (майтап)  Joy , също в някакъв момент може да има данъчни преференции пак (сега май ще ги махат заради плоския данък) и прочие дреболии.

ИЗВОД: Ако искате и двамата - смело напред! Ако не - здраве да е...

# 27
  • Мнения: 5 401
След нашата сватба преди около 100 години пожелах на всичките си неомъжени приятелки да изживеят този прекрасен ден със всичките му страни - трепети около очакването, ядове около организацията, пробване на рокли, срещи с кумовете и за награда един прекрасен слънчев сватбен ден!  Peace

Наскоро кумувахме на наши приятели и въпреки че са минали толкова много години от нашата сватба, си припомних чувствата през всяка една минута! Върнах се назад във времето и отново си казах, че сме били щастливи от решението си и от всичко, което имаме двамата! Макар че навремето не исках тежка сватба, а съвсем скромно отразяване на събитието, в самия ден бях на върха на щастието си. Това беше върховна емоция, която само раждането на сина ни можа да измести на малко по-назад в сърцето ми!   bouquet

Та, с две думи - желая това и на вас, а за малкия - нека бъде най-красивия шафер!   bouquet

# 28
  • Мнения: 4 621
Моят съвет: не се омъжвай САМО ЗАРАДИ: бялата рокля, емоциите и прочие дивотии (то може да се омъжиш и без тях, де). Както го чувстваш (вкл. мнението на мъжа ти) - така постъпи.

Чисто практически: вече не е срамно за детето, че родителите му не са женени, не е кой знае какъв проблем и в обществото. Има някои чисто технически удобства, напр. да пишеш на вратата сем. Едисикое, а не всичките фамилии (майтап)  Joy , също в някакъв момент може да има данъчни преференции пак (сега май ще ги махат заради плоския данък) и прочие дреболии.

ИЗВОД: Ако искате и двамата - смело напред! Ако не - здраве да е...
По добре не бих могла да го кажа Peace

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
... трепети около очакването, ядове около организацията, пробване на рокли, срещи с кумовете и за награда един прекрасен слънчев сватбен ден!... 
А пък аз когато гледах мои приятелки как се приготвят за сватбата, както и самата сватба, реших, че не искам да минавам през това- толкова усилия да се направят, толкова решения да се вземат и подробности да се уточнят... и всичко за един ден, за няколко часа... за да се покажа, че съм булка- безмислено, отегчително и скъпо... Tired Tired TiredСпоред мен мен много по-добър вариант е подпис само със свидетели (ако все пак държите на това) и за същите пари- едно романтично пътешествие... Heart Eyes  Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт