En attendant les vacances de Toussaint ou FRVIII-2

  • 20 565
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 907
Тази преводачка ми изпрати най-накрая превода на акта ми. Не мога да разбера защо по телефона ми говори тъй французски, ама по-лигаво и от французите. А тя българка била - явно женена за французин, но първото име е Величка.
Та остава само кутюм-а да получа. Бавно, но славно се приближавам към целта.

От секю не съм получавала, но данъчните декларации получихме, подхвърляхме си плика половин час, никой не искаше да го отвори. И хем тази година сме с декларирано дете и пак доста пари!
Монако е добро решение, нали?  Laughing

Ако ще ходя в Париж, то ще да е в петък, че да хвана авеню Рап. Ще ви информирам кога и как. Трябва да погледна в сайта на снсф за премс.

За книгата Шомон, от чисто литературно любопитство е. Аз също не обичам обобщенията, но тъй като имам едно доста специално мнение за Франция и най-вече за французите, ще ми е много интересно Wink 
Да, на медичката - 19е90. Кой и написа книга, че и за 40 левчета я продава.

По франс 3 дават новини. Да чакаме ли?

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 00:04 от mystic

# 61
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551

И докато зяпах по новоиздадените романи, очите ми се спряха на дебела автобиография на една от българските сестри, със заглавие - "7те кошмарни години от моя живот в либийския затвор". Или нещо от рода, не се напрегнах да го запомня. Кога и книга успяха да напишат бе хора? Че и сложена на видно място, заедно с Маргьорит Дюрас и Фредерик Бегбеде.


Тази българка беше гостенка в обедното предаване на М6 миналата седмица 12.50. Но 4ух само последната и фраза и то защото мъжо ми вика -я 4уй, това не е ли на български.

А за ваксините против грип - свеки всяка година си слага и две седмици след това е болна, та незнам дали има смисъл да се рискува с ваксина. И без това тя е срещу един щам, а грипа всяка година мутира.

# 62
  • Мнения: 1 325
ДА РОСТА ГОЛЕМИЧКА Е НО МИСЛЯ  НИЕ ОТ ТАМ СИ ПАЗАРУВАХМЕ ОБЗАВЕЖДАНЕТО А ТИ КЪДЕ ЖИВЕЕШ СЕГА?

# 63
  • на езерото
  • Мнения: 263
   Здравейте момичета Heart Eyes най накрая да успея да пиша в новата тема и аз Embarassed
  Мамба, (на големи патерици )да ти е жив и здрав рожденика, много да те радва, весели игри и много пакости  bouquet.
 Добре дошла mari_rus Hug, аз също съм нова тук.Пожелавам ти лека бременност, за моето раждане няма смисъл да ти разказвам защото беше в БГ , вероятно тук нещата стоят по различен начин.Някой беше писал, че раждане без болка няма но всичко се забравя когато видиш бебчето, сто процента съм съгласна с това мнение.
  Ботушки  на моята палавница купих от "La Halle aux chaussures" , имаме магазин от тази верига на около 200 метра от вкъщи, в БГ. и купувах на "Капчица" със същото качество са но на по разумни цени от тези на "Колев и Колев".
Нашата  ваканция също започва от 27 ноември, но вероятно ще я изкараме предимно у дома.Ники е с отит в момента пием антибиотик, а нашият татко е с гнойна ангина, въобще за мен изминалата седмица беше кошмарна около двамата болници ConfusedЗа 23 от училището има организирано посещение на ферма, като са поканени мамите, но ние ще го пропуснем , а много исках да отидем с Ники тя много обича животни.
  Клео, силно ме заинтригува с книгата "A year in the Merde", непременно ще си я купя да я прочета Peace
 Мистик, приятна разходка в Париж!Данъците настина са доста солени тук Confused
 Rotsa, успех в намирането на подходящо жилище!
  Имам въпрос към вас Praynig много ще Ви бъда благодарна ако някой ми даде информация! Моя позната медицинска сестра желае да работи като такава тук във ФР.,и иска да разбере нужно ли е да държи изпит за да практикува тук и приблизителната стойност на възнаграждението.Жената е с дългогодишен стаж, знае Френски език на прилично ниво.Много Ви благодаря предварително!
 
 

# 64
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551

Ники е с отит в момента пием антибиотик, а нашият татко е с гнойна ангина, въобще за мен изминалата седмица беше кошмарна около двамата болници ConfusedЗа 23 от училището има организирано посещение на ферма, като са поканени мамите, но ние ще го пропуснем , а много исках да отидем с Ники тя много обича животни.


Няма да ходите заради отита или има и друга при4ина. Имате още  2 дни да оздравеете и да влезете във форма  Wink Пожелавам ви го  Praynig

Тъй като наближават празниците се сетих да ви покажа откъде ние си поръ4ваме фоа гра : http://www.traditions-perigord.com/boutique/liste_rayons.cfm 
В4ера полу4ихме от тях колет с подаръци комплект вилици, лъжици и ножове Laguiole и една лампа динамо. Погледнете в Коли гастрономик.

# 65
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 686
Добр'утро с чаша кафе в тази мъглива неделна сутрин!

Мамо Щ., благодаря за линка, ще се възползвам. Почитател съм на кухнята от този край (и не само на него, дето казва мъжа ми "как искаш диета да пазиш във Франция?")  Grinning

Пинка, дано да ти оздравеят болните и да успеете да отидете до фермата.
За твоята позната -  мисля, че ще трябва да държи приравнителни изпити, освен ако за мед. сестри условията не са различни, защото в здравната система има недостиг на кадри.
Може би Мария-Кара ще има повече инфо, тъй като тя е лекар.
За заплащането, според информацията тук (скролирай надолу), в държавните болници е средно 1350 ? нет/месец, която може да варира в зависимост от наличието и броя на дежурства.

Mari_rus, след 7 години, прекарани в Париж, от 2 живея в едно градче, досами Версай, но сме още под наем. В момента си търсим да си купим къща (малко по-далече и по на юг от Париж).

Вчерашната, която гледахме, беше толкова малка че ни "стягаше" в раменете.  Laughing
Другата събота - нов тираж. После ще идем да видим банката, която сигурно ще ни попари ентусиазма.  Mr. Green

Изчезвам, че Камбанката се събуди и идилиятата ми пред компютъра свърши  Grinning

# 66
  • на езерото
  • Мнения: 263
  Rotsa, много ти благодаря за информацията Hug, пожелавам ти да си намерите къща която не Ви стяга в ръмената Laughingи е на прилична цена.Настина цените на имотите  тук са доста соленички Thinking
  Mama Strumpf , благодаря за пожеланията  за бързо оздравяване Heart Eyes, най вероятно ще пропуснем фермата защото палавницата е още на антибиотик а и трябва да пазим ушите на топло за сега.

# 67
  • Мнения: 353
моля,кажете ми как може това пуловерче да струва 289 евро?
Би трябвало на мен да платят толкова за да го нося  Joy

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 16:45 от Шомон

# 68
  • Мнения: 847
Шомон отговарям ти:докато стигне от Китай до Фр-я ,много път ,а знаеш самолетните билети са скъпи.. Laughing
Гледам много сте изписали ...
Обсъдили сте и една от предпо4итаните ми книги "A year in the Merde", отдавна я 4етох ,но доста се смях.Намерих доста сходни някой преживявания на автора с някой от моите преживявания във Фр-я...Не мисля ,4е е за това кое е по -по ...най , просто 4овека си е описал какво е преживял във Фр-я ,някои неща са верни поне от моя гледна то4ка...
Препоръ4вам ви я,ако не ви хареса по вкус ,поне ще се посмеете...
Мисти4на , има ли дата ве4е?
А какви са ви плановете за НГ?На мен ми се ходи някъде ,но незнам къде...все още..
Пинка Благодаря за пожеланията.
Какви са тия ваксини за грип? Ние нищо не сме полу4или...
За мед.сестрите - в Бг има много противоре4иви мнения.
Когато са пристигнали от Либия ,са слезли от самолета като филмови звезди,нагласени,усмихнати ...дадоха им апартаменти и на следващия ден те са ги обявили за продан...та не ме у4удва ,4е са издали книги ,и не само едната ,ами и другата е написала книга...и първо естествено излизат във Фр-я...
Хайде лека седмица от мен!

# 69
  • Мнения: 545
За мед.сестрите - в Бг има много противоре4иви мнения.
Когато са пристигнали от Либия ,са слезли от самолета като филмови звезди,нагласени,усмихнати ...дадоха им апартаменти и на следващия ден те са ги обявили за продан...та не ме у4удва ,4е са издали книги ,и не само едната ,ами и другата е написала книга...и първо естествено излизат във Фр-я...

В БГ има доста народ, който едва ли не започва да завижда...! J'hallucine! Какво са се захванали с тях, всеки гледа какво им дават сега и по колко.. А те да са искали да станат политически жертви? Според мен апартамент и доживотно обезпечение е минимума... Макар че краят на кошмарите, обидите и нараненото достойнство едва ли може да се закупи..
Вече никой не се интересува какво са преживели, всеки гледа материалните облаги...направо ми иде да  Sick
какъв е този шибан свят...  Shocked

извинявам се за нелиричното отклонение...  Blush

А за книгата - видях я и аз на Монтпарнас, на лично място. Стори ми се скъпа също. Попрочетох около 10 мин на място. Учудих се, че много рано са я издали. Явно някое жадно за пари издаделство я е попритиснало да пише...

Шомон, на Hello Kitty нищо не струва толкова, колкото е изписано, но както повечето марки на мода, носиш ли Hello Kitty означава, че си IN & RICH. Тъпотия..пак ще се изнервя, така че спирам...  Blush

А GEOX досега не съм взимала. Това са обувките, които дишат, знам ги аз. La Halle aux chaussures имам на 100 метра от работното място. Купували сме си цялото семйство обувки от там. За възрастни траят само един сезон, максимум два. За по-официалните тоалети взимам обувки от там, но за всекидневна употреба, не заменям за нищо на света Kickers и CamperLaughing Heart Eyes

Rotsa, много рано ставаш в неделя сутрин!  Sunglasses Аз опъвам до максимум петичките в леглото... (и то не само в неделя)  Rolling Eyes Laughing
И аз бях поръчала от разпродажбата на Chicco и ми излезнаха със същия номер. Поради това му ударих едно ибей-наддаване онзи ден.. Laughing

Но ще му пийна едно кафе още сега...

До после,
КлеоРоншон!

# 70
  • Мнения: 847
За мед.сестрите - в Бг има много противоре4иви мнения.
Когато са пристигнали от Либия ,са слезли от самолета като филмови звезди,нагласени,усмихнати ...дадоха им апартаменти и на следващия ден те са ги обявили за продан...та не ме у4удва ,4е са издали книги ,и не само едната ,ами и другата е написала книга...и първо естествено излизат във Фр-я...

В БГ има доста народ, който едва ли не започва да завижда...! J'hallucine! Какво са се захванали с тях, всеки гледа какво им дават сега и по колко.. А те да са искали да станат политически жертви? Според мен апартамент и доживотно обезпечение е минимума... Макар че краят на кошмарите, обидите и нараненото достойнство едва ли може да се закупи..
Вече никой не се интересува какво са преживели, всеки гледа материалните облаги...направо ми иде да  Sick
какъв е този шибан свят...  Shocked

извинявам се за нелиричното отклонение...  Blush

Клео , в Бг никои не им завижда,напротив !Хората бяха много съпри4астни ,организираха се какви ли не митинги и събрания за тяхното освобождаване...!Няма да влизам в спор ,незнам дали си 4ела ,4е те са били в затвора само 1 година ,после са ги преместили в апартамент с вис4ки екстри и т.н...Както и да е...Тук беше у4удващо за хората ,не това 4е са им дали апартаменти ,а по скоро факта ,4е те веднага ги обявиха за продан ...но това не е важно ...Спомням си 4е имаше тема в този форум ,и една 4ужбинска мама се изказа ,4е по добре да ги обесели отколкото да се върнели в БГ ....но комент ,всеки вижда нещата както на него си му харесва ,само те си знаят какво са преживели ,кое е истина и кое не... Peace

# 71
  • Мнения: 545
В БГ не съм била април, но не ще пропусна да повдигна темата.
Не казвам, че не са се вдигали за освобождаването им. А се възпротивявам от сегашното отношение на хората. Защо им се държи сметка дали са си продали апартаментите и как са слезнали от самолета..
Кадафи си прибра ядрената станция, ние ходим да се разправяме коя с какъв тоалет си дошла..

# 72
  • Мнения: 847
В БГ не съм била април, но не ще пропусна да повдигна темата.
Не казвам, че не са се вдигали за освобождаването им. А се възпротивявам от сегашното отношение на хората. Защо им се държи сметка дали са си продали апартаментите и как са слезнали от самолета..
Кадафи си прибра ядрената станция, ние ходим да се разправяме коя с какъв тоалет си дошла..


Клео , аз не се разправям  Peace, хората се у4удват,това е...а за ядрената станция , помогнаха французите ,които бяха на то4ното време  и място ..!!!Вси4ко е полити4еска игра ,и не мисля ,4е ние обикновенните хора ще я разрешим ..
Хайде , лек ден!

# 73
  • Мнения: 1 909
Добро замръзнало утро! Даже и при нас сутрин взе да става студ - отиде ми сутрешния спорт с колелото до училището на Сашо Sad  
Роца  ме питаше за неговото училище - още преди да са започнали се опитах да направя скандал, за да го сложат в един клас с приятелите му и за да не бъде в този смесен клас с по-малките, но безуспешно. На него не му пука особено, но аз реших да не разчитам вече особено на училището и гледам да го занимавам повече допълнително. Ами като питах какви са целите за тази година за неговата възраст, ми се отговори - да можели да си пишат името с ръкописни букви и да броят до колкото може повече. Сега някой да не ме помисли за расистка, но в класа му освен че има по-малки деца, едно 60 процента са магребинчета, за които тези цели са може би достатъчно високи (като се има предвид, че някои не говорят много правилно френски), но нашия младеж отдавна знае да брои и малко му остава да овладее ръкописа. Сега учим с него английски и ме удивява лекотата, с която приема че на английски има друго съотношение между писане и произношение. А за centre aéré се разбрахме на компромисен вариант - без средите.
Роца, ако търсенето ви на юг от Париж стигне докъм нашия край, обаждай се - можем да помагаме Grinning

Размислих се за тези сестри - защо са си обявили апартаментите за продан? Да не би защото са толкова  сърдити на държавата, че нищо не искат да приемат от нея newsm78  И кога успяха да ги напишат тези книги, преведат и издадат - ей това не го разбирам наистина!

Клео, не мога да купувам обувки он-лайн, ние ходим редовно до...Италия и там пазаруваме обувки. Не знам защо, но френските обувки все не са ми удобни. Иначе за по-спешните неща, или la Halle, или Gémo, евентуално Оркестра.




 

# 74
  • Мнения: 847
Шумби ,Сашо на колко години е? Това което пишеш за у4илището ми стана много интересно , и леко се у4удвам ...ние все още не сме стигнали до у4илище ,и с френската образователна система съм се сблъсквала само като fille au pair,когато пишехме с децата домашни ....а и когато я у4ихме в университета..
За обувките ,аз ги купъвам от БГ - маркови обувки ,шити с материали на клиента за износ...Сега съм взела на малкия Примижи ...италианска марка са ,за първи път ги пробвам но съм доволна.Цената им за бг пазар е скъпа ,но пък са за износ и са ка4ествени (50лв..).Ина4е  тук има на Петит Пират ,Пат и Рипатун,Астер,Мод8, и разни други ...на Кап4ица не отстъпват по нищо от ка4ество на 4уждите марки...

Общи условия

Активация на акаунт