Радостта ми е голяма – ще съм МАЙска мама

  • 11 658
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 60
Момичета, желая ви приятен уикенд и много усмивки!

newsm51 smile3525

# 61
  • Варна
  • Мнения: 903
Имам един малко тъп въпрос, но не помня такива подробности от първата ми бременост  Embarassed В коя седмица се чува сърцето, къде трябва да отида- в смисъл на ЖК ли се проверява или на специален уред някакъв ? Обяснете ми моля  Rolling Eyes
Обикновено се чува около 10-12 седмица. За да се чуе, мисля, че е необходим Доплеров апарат, а иначе може да се види туптящата топчица на обикновен ехограф. Доплер имат по-добрите АГ кабинети.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 4 969
SVU_D, мерси за бързият отговор   bouquet
Значи ми е рано още  Rolling Eyes

# 63
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Добър вечер!
Добре дошли на новите мами! Леко бременеене и приятно изкарване тук! Hug
Честито на чулите сърчице! Simple Smile
С предишната ми бременност тръгнах от 52 кг /висока съм 160 см/ и качих докъм 15-тина кг.
Сега стартирам с 53 кг, ще видим как ще завърша.

За витамините, аз пия на ХИП. Докторът не ми каза нищо, но така реших за себе си.

Приятна вечер!

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
Да се отчета и аз, след като преди малко се сдобих с кантар. Той показа 56 кг. За последно се мерих на морето, по времето точно когато съм забременяла и тогава показваше пак 56 кг. Така че го приемам за стартова основа, което означава, че не съм качила досега!!! Радост неземна, а мислих че като ям като прасе вече съм към 60  Joy
Да уточня, че съм 167 см. висока
Alabala аз за сърчице ходих в 10 г.с., доки видя пулсации, но аз нищо не видях  Thinking Но около 8-9 седмица повечето момичета бяха ходили за пулсации, така че можеш да се пробваш.

# 65
  • Мнения: 16
здравейте момичета

По въпроса за сърчице аз ходих в 7 седмица и се видя пусация с нормален ултрасаунд ,но ми казаха че може и да съм в 8 седмица./в понеделник ще знам със сигурност колко съм бременна/
Чак днес се включвам в новата тема и  се поуспокоих защото мислех че само аз ще се търкалям  от рано
на 170см. започнах от 54кг и сега съм 58кг.
Навсякъде чета че първите 3 месеца почти не се качвали килца явно не е вярно.

Как сте с гаденето?Аз през 5 и 6 седмица бях много зле ,но без повръщане после ми мина,но сега от 1 седмица се завръна гаденето.
Не е непрекъснато, само след ядене ми е лошо.Нормално ли е 11 - 12 седмица да се появи пак гадното повдигане?А също и не спя,мога цяла нощ да седя будна Crazy

усмивки и положителни емоций





 

# 66
  • Варна
  • Мнения: 903
Добро утро, мацки Laughing
Надявам се болежките ви да са поотминали. Аз само през нощта не спя добре, но това си е така откакто малкият се появил, затова  се опитвам да гледам философски на нещата Twisted Evil
[/quote]
здравей ще си позволя да ти отговоря на въпроса. не е нужно да казваш на работодателя ти.Щом като си сега в майчинство трябва първо да ти изтече и така когато минат двете години пка си взимаш.
[/quote]
Но аз четох в темата"Майчинството счетоводно", че второто майчинство автоматично прекратява първото. В смисъл получаваш половината от сумата за първото и цялата за второто. Ако изчакаш да изтекат двете години първо майчинство, няма да може да  вземаш  болничните за второто. А и обикновено е по-добре да си вземаш болничните, защото като сума са повече от МРЗ. Надявам се не съм обяснил много неясно Embarassed

# 67
  • Мнения: 274
Аз стартирам от 58 кг, страшно ми е лошо и не мога да ям нищо за сега. Миналия път качих 12 кг и се чувствах много зле,едва дишах.

# 68
  • Мнения: 420
Аз стартирам от 58 кг, страшно ми е лошо и не мога да ям нищо за сега. Миналия път качих 12 кг и се чувствах много зле,едва дишах.
Горката,аз какво да кажа като качих 25кг. Grinning Grinning Grinning Ако кача сега 12 ще съм много щастлива

# 69
  • Мнения: 274
Относно "Майчинството счетоводно" не ми стана много ясно.При мен например,точно когато сършва едното майчинство, тогава започва другото. И незнам как да постъпя. Трябва ли да ходя до работата ми даги уведомявам? и тези 45 дни болничен преди раждане дали ще имам право да ги ползвам?

# 70
  • Мнения: 2 723
Имам един малко тъп въпрос, но не помня такива подробности от първата ми бременост  Embarassed В коя седмица се чува сърцето, къде трябва да отида- в смисъл на ЖК ли се проверява или на специален уред някакъв ? Обяснете ми моля  Rolling Eyes

Гого го чуха в 7 седмица. Мисля, че ти е време, не че аз съм отишла де

# 71
  • Варна
  • Мнения: 903
Относно "Майчинството счетоводно" не ми стана много ясно.При мен например,точно когато сършва едното майчинство, тогава започва другото. И незнам как да постъпя. Трябва ли да ходя до работата ми даги уведомявам? и тези 45 дни болничен преди раждане дали ще имам право да ги ползвам?
Виж в тези линкове. Предполагам ще отккриеш отговор точно в твоя случай. Но си мисля, че излизаш в 45-дневния болничен.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122192.700 отговора на стики
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160766.msg3119673#msg3119673 -точно за застъпващо се майчинство

А ако искаш да си по-сигурна си задай въпроса в темата. Там има няколко компетентни майки, които правят всичко възможно да отговорят.

# 72
  • Мнения: 260
Здравейте мацки!
Да си кажа и аз - стартирам от 50кг. /при ръст 158/, до сега не съм качила, въпреки апетита, който имам, постоянно съм гладна.
За спането - лягам и умирам, само сутрин рано по някое време ставам да пишкам.
И да ви се оплача - снощи вдигнах 37,8 и малко се уплаших, ама пих парацетамол и я свалих. Днес съм по-добре, имам 37,2 която е нормална за мен от близо година и половина. Така и не се разбра защо си я поддържам такава почти постоянно  #Crazy.

# 73
  • Мнения: 728
Относно "Майчинството счетоводно" не ми стана много ясно.При мен например,точно когато сършва едното майчинство, тогава започва другото. И незнам как да постъпя. Трябва ли да ходя до работата ми даги уведомявам? и тези 45 дни болничен преди раждане дали ще имам право да ги ползвам?

Не мога да изчисля точно на колко ще е голямото ти дете 45 дни преди термина, но ако то все още не е навършило 2 год., ще излезеш в болничен за бременност и раждане, който ще ти бъде изчислен от дохода, от който е бил изчислен болничния за по-голямото дете, т.к. има застъпващо се майчинство. До навършване на 2 год. на голямото дете ще получаваш и 50% от майчинството за него към този болничен. Не е нужно писмено да уведомяваш работодателя, достатъчно е да му занесеш болничния за бременност и раждане.

Да взема да се похваля, че вчера видяхме сърчице. Е, аз вложих голяма доза въображение да видя някакви пулсации, но лекарят беше категоричен, че има сърдечна дейност. (По този случай съобщихме най-после новината на роднините.) Пуснаха ми и изследванията, картон не видях да ми правят  newsm78, може би следващия път.

Виждам, че сте се разговорили за килограмите - малко болна тема ми е  Cry. Засега съм 1 отгоре. С предишната бременност качих около 12, но после почти нищо не успяха да сваля  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 820
Ето ме и мен Mr. Green
Аз имах малко перипетии. Поду ми се подмишницата, много силна болка придружена с отток и зачервяване. Беж при доки, оказа се възпален фоликул на косъм. Сега съм на антибиотик, оттока спадна и болката почти изчезна. Дано се оправя само с лекарства, че другата алтернатива е рязане Shocked

За килограмите аз стартирах от 61 Embarassed, а съм 156 (аз ли съм джуджето тук?).

Лека вечер  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт