САМО за фенове на Стивън Кинг !

  • 34 032
  • 413
  •   1
Отговори
# 60
  • DE
  • Мнения: 967
1408 е хубав филм.
Ако сте очаквали да е страшен(а пък той не), нормално да не сте го харесали.
Любимата книга на С. Кинг ми е "Бягащия човек"
Докато я четох,  пожелах никога да не ми се случват такива неща!

# 61
  • Мнения: 278
Гледах го най-накрая. Идеята е всеки човек да се изправи лице в лице със собствените си страхове. Иначе ефектите са като във всеки друг подобен филм.
Стивън Кинг беше този който предизвика любопитството и интереса ми към четенето на книги. Ако мога ще му благодаря лично, сега чета всичко, с кориците.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Има нещо, което режисьорите на филми не могат да пресъздадат и това е начина на писане на Стивън Кинг. Гледала съм "Изкуплението Шоушенк", "Сомнамбули" и "Капан за сънища". От трите само първия ми хареса. Другите два-абсолютна боза. Ми не могат да ги направят както трябва и това си е.

# 63
  • София
  • Мнения: 10 858
Зачела съм "Зеленият път", в началото съм, но малко безинтересничко ми върви действието...
Кога започва истинкото действие в стил Кинг?

# 64
  • София
  • Мнения: 4 899
Зачела съм "Зеленият път", в началото съм, но малко безинтересничко ми върви действието...
Кога започва истинкото действие в стил Кинг?

Тази книга не е много точно в стил "Кинг". По скоро е една човешка история със съвсем мъничък елемент "Кинг". Ако очакваш да е като "То" или "Тъмната половина", ще се разочароваш. Иначе книгата е много добра, на мен ми е една от любимите.

# 65
  • Мнения: 431
Никой филм по Кинг не ми допада, защото ми липсва онова, което харесвам в автора - дребните нещица, подробности за миналото на героите и описанието на развитието им. То няма и как да бъде пресъздадено във филм. Плоски са ми.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 899
Никой филм по Кинг не ми допада, защото ми липсва онова, което харесвам в автора - дребните нещица, подробности за миналото на героите и описанието на развитието им. То няма и как да бъде пресъздадено във филм. Плоски са ми.

"Зеленият път" гледал ли си? Ако не си, горещо ти го препоръчвам - това е един не-плосък филм по Стивън Кинг. Както и "Изкуплението Шоушенк". За останалото си прав - споделям мнението ти!

# 67
  • София
  • Мнения: 10 858
Зачела съм "Зеленият път", в началото съм, но малко безинтересничко ми върви действието...
Кога започва истинкото действие в стил Кинг?

Тази книга не е много точно в стил "Кинг". По скоро е една човешка история със съвсем мъничък елемент "Кинг". Ако очакваш да е като "То" или "Тъмната половина", ще се разочароваш. Иначе книгата е много добра, на мен ми е една от любимите.

Да, в интерес на истината точно това очаквах.
Благодаря ти за отговора Simple Smile

# 68
  • Мнения: 431

"Зеленият път" гледал ли си? Ако не си, горещо ти го препоръчвам - това е един не-плосък филм по Стивън Кинг. Както и "Изкуплението Шоушенк". За останалото си прав - споделям мнението ти!

Гледал съм ги и двата. "Зеленият път" ми беше любимата книга на Кинг по онова време. Филмът ме остави безразличен. Имаше и някакви излишни несъответствия, захаросвания. Може и да греша, но книгата според мен наблягаше по-скоро на темата за смъртното наказание, а филмът - на темата за чудодейните способности на Кофи и за мен идеята се беше изместила.
От "Шоушенк" нищо не си спомням - а съм го гледал два пъти. Може би трябва да потретя.

# 69
  • Мнения: 8 769
Наскоро се сетих,че съм гледала "Зеленият път". Явно не ме е впечатлил, за да съм забравила за него. Grinning
Ако това за "Мъглата" и "Дългата разходка е вярно....йе...това са разкази, които са ме карали много дълго да размишлявам и да се връщам към тях...да....
Започвам да си мисля, че да се филмира Стивън Кинг е всъщност много трудно, може би невъзможно, а и не чак толкова необходимо. Именно заради нещата, които описва Лизбет - на мен тези детайли, бъркането в душата на героя и читателя, миналото и мислите на персонажите ми харесва най-много.

# 70
  • София
  • Мнения: 4 899
Кинг е страшен психолог в изграждането на героите си. И така както не може да се филмира психологичния заряд на книгите на Достевски например, то и при Кинг е така. Затова се получават бози на екрана

# 71
  • Мнения: 76
Няма филм,който да може да опише детайлите в книгите на Стивън Кинг,и въпреки всичко ги гледам,но книгата си е съвсем друго нещо. Онзи ден гледах Проклятието,не беше направен много зле.Сега съм си свалила Сомнамбули,та да видим за него

# 72
  • Мнения: 274
Обожавам да чета книги на Стивън Кинг. Изчела съм всичко, което ми е попаднало, но и аз съм на мнение, че не могат да бъдат филмирани! Казват, че "Зеленият път" е много добър, но не смея да се престраша да го гледам - страхувам се, че ще се разочаровам. Така или иначе винаги съм предпочитала книгите!

# 73
  • София
  • Мнения: 5 828
На 21 ноември излиза нов филм The Mist 
Чела съм Мъглата, но сега не мога да се сетя за какво се разказваше  newsm78

# 74
  • Мнения: 4 324
Не знаех, че Таен прозорец, тайната градина е филмиран ... не знам обаче дали ще ми хареса.  И аз като повечето любителки на Кинг, смятам, че книгите му са на светлинни години пред филмите (изключенията вече неколкократно са изброени Wink ) .
Последно от него прочетох Куджо - еми няма как да ми хареса филмът (макар да съм го гледала преди години), а дори и краищата май се разминават ...
Общо взето всички филмирани книги до сега които съм гледала - не ми допадат. Оригинала си е оригинал (не става въпрос само за Кинг)

Харесвам Кинг, ама напечатаният Wink

Общи условия

Активация на акаунт