Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Момичета с високи ТАТ и МАТ да поговорим има ли светлина в тунела
Цитирай
Здравейте на тези с автоимунен тиреодит на Хашимото и високи антитела!

Вчера тотално ме отчая поредната ендокриноложка  Sick Ходих 2 пъти при проф. Анна-Мария Борисова (водят я като една от най-добрите ендокриноложки) и вчера хареса резултатите от хормоните ми. Но по въпроса за високите ТАТ 754 и МАТ 600 ... никаква надежда - не се лекувало, нямало измислен досега метод за лечение и т.н., което ме разби... Питах за селена, питах за вливанията на имуноглобулини, за които съм чела, но нейните думи бяха: "Това са ветеринарни практики! Нищо не може да се направи!"

Ако някой знае нещо по въпроса, МОЛЯ да пише!
Цитирай

Ами посъветвай се с имунолог. Това са антитела. МожеШ да пиШеШ е - mail на доц. Конова в Плевен.
Цитирай
И аз си мислех, че проблемите с високите антитела би трябвало да са предмет на имунологията. И започнах да търся в София имунолог. Питах и GP-то къде да отида по въпроса. Според него няма специалност "Имунология"!!!
Вчера отново се разтърсих из Нета и стигнах до страницата на Националния център по заразни и паразитни болести, където има направление "Имунология и алергология". За съжаление беше късно и нямаше как да се свържа.
А връзка с доц. Конова ... смяташ ли, че ще ми отговори без да ме е виждала и гледала някакви резултати?
Цитирай

Ами аz лично не съм имала контакт с нея, но други момичета каzват, че отговаряла бърzо на мейлите. ЗаЩо не погледнеШ в zакованата тема zа момичета с генетични и имунологични проблеми? Там има сайта на доц. Конова, а и момичетата Ще ти отговорят компетентно.  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106772.0
Цитирай
Благодаря ти! Ще го направя.
Цитирай
Здравей.На мен случайно ми откриха Хашимото-тогава ТАТ беше над 10 000 и ендокриноложката се шашна.това преди  3 г.обаче дотук.Изписа ми само тироксин  и постоянно по лаборатории и всеки път ми сменя дозата.реших аз да я сменя,но и там същото и дори пропуснах един преглед и тогава разбрах,че съм бременна.сега антителата ми са в норма ,само се моля бебето да е добре,защото с многото си кг.се примирих отдавна.Май при мен всичко стана случайно.пожелавам ти късмет.
Цитирай
Ооооо благодаря ти  Party вдъхна ми много надежда! Чудя се, дали да продължавам да търся информация и начини за понижаване на антителата или да оставя всичко да си върви напред ... дали по-високи или по-ниски - просто да си върви
Цитирай

И моите са приблизително като твоите. По време на бременността ми ги понижиха със селен - така влиянието им върху плода се намаляло. Но в момента, в който се спре селена, те се появяват отново.
Цитирай

Sofia

И аз имам високи ТАТ и МАТ - и ги открих когата забременях. Има риск за бременността ми и още ме е страх, но поне малко се нормализираха нещата, така че има шанс. Сега последния път антителата бяха в норма, аз пиех Л-тироксин за ТСХ хормона, който вероятно е нарушен, щом има антитела, и селен и аспирин протект всеки ден. Аз също ходих при д-р Борисова, но въобще не останах доволна, много груба беше и на мен така ми каза, че нямало лечение. Но после открих д-р Тодорова от МД, тя си разбира от работата и е много отзивчива и добра. Ако искаш се консултирай с нея, няма да съжаляваш. Пожелавам ти всичко да се оправи.
Цитирай

София

Аз също бях с високи ТАТ и МАТ - щя правя пак изследвания януари, за да мине половин година откакто пия Еутирокс 25 мг. И селен ми изписаха, но да пия 1 месец и после 1 месец почивка. Питах еднокриноложката си това ще представлява ли някаква опасност или невъзможност да забременея и тя ми каза, че така дори по-лесно ще забременея. Чувствам се далеч по-добре. за около половин месец ми изчезнаха 2 много досадни симптоми - горещите вълни и болките в ставите на колената.

Да, това не се лекува, то е генетично заложено от единия родител, провокира се от някаква инфекция например и после си го имаш цял живот. Ще си ги пия тези лекарства, през половин година може би ще ходя (поне в началото) да проверявам нивата дали ги държим в разумни граници. Добре, че не са космически цени на Еутирокс-а, на селена са доста соленички обаче...
Цитирай

София

Момичета и аз съм с Хашимото.И моите антитела бяха доста високи(ама доста).По време на бременност е важно да се следи цялата тази ситуация с щитовидната жлеза,защото до към 16г.с. е опасно как антителата ще реагират на плода.Аз също съм много доволна от лечението при д-р Катя Тодорова.Приемах Л-тироксин,селен и аспирин протект.За щастие антителата се повлияха и значително намаляха.Така че има решение.Успех и на теб.
Цитирай

София-близо до Витоша

Здравейте!Да споделя и аз мнение и опит. От 6г. съм с диагноза автоимунен тиоредит на Хашимото, който е компенсиран медикаментозно- т.е. всяка божа сутрин си пия хапчето и така до като съм жива.Даже съпругат ми се шегува понякога, когато съм нервна:"Днес пи ли си хапчето" От последния си лекуващ лекар знам, че ТАТ и МАТ при такава диагноза няма как да са в норма и е напълно нормално да са с високи стойности, даже ние ги изследваме най-много веднъж годишно. Според него важно е  да са в норма TSH и FT4. Към майките, които се опитват да забременеят - не е задължително заболяването да се предаде генетично, при мен го отключи бременността най-вероятно. А в момента отново съм бременна и това доказва, че и с подобна диагноза може да се забременява, стига хормоните да се следят редовно и приема на медикаменти да е редовен. По време на бременност приема на лтироксин се увеличава и изследването на хормони е по често. Е има риск от аборт, но да се надяваме че всичко ще протече успешно и след 6мес. ще ви се похваля с ново бебче. Smile
Цитирай
Здравейте момичета,

аз пуснах темата и не съм влизала доста време, за което се извинявам  Laughing
От октомври не съм си пускала нито хормоните, нито ТАТ и МАТ. Започнах от 1 седмица Цефазел на совя глава. И ще видим какво ще стане с антителата.
Имам приятелка с много, ама много по-високи антитела от моите - 6000!!! От близо 1 месец пие Цефазел и са паднали на 600  Rolling Eyes! Значи, може би има надежда!
Друго, което ме притесни е една публикация в doctor.bg - http://www.doctorbg.com/page.php?id=13154. Открили са, че Антираковите свойства на селена не са установени, но че при приемането на допълнителни количества от микроелемента селен се увеличава риска от заболяване от диабет!!!
Цитирай
сега вече се притеснявам за забременяването ... на 32 години съм, от 4 месеца опитваме, но ... Купих си тестове за овулация и меря. Предишните 2 дни нямаше, днес ще меря пак и ще видим.

Днес приятелка ме зарадва много - бременна е с ин витро с близначета! След дълги години ходене по мъките, махане на единия яйчник миналата година, отиде при Жоро Стаменов. От първия път човекът оправи нещата  Hug

Днес я помолих да ми запише час за консултация и знаете ли за кога има??? за 11 Ноември 2008!!!!!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора