Високи ТАТ и МАТ

  • 46 653
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ама 4 месеца не са много. И не се вторачвай с тази овулация. И аз мислех, че знам кога съм в овулация, та забременях, когато мислех, че вече няма опасност.
Освен това самото Хашимото не е предпоставка да не забременяваш, по-скоро следи TSH и FT4, намери добър ендокринолог и се успокой.
Моето Хашимото го откриха при тази ми бременност в 14та седмица. Може тя да го е отключила, защото в началото бяха два плода, после остана само един - синдром на изчезващия близнак. Но може да го е отключила и предишната, тогава нито някой ме е изследвал, нито съм имала съмнения, че нещо не ми е наред. Всички неразположения отдавах на ниското си кръвно.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 735
Добър ендокринолог / от опит с Хашимото/ д-р Демирчев-военна болница,с направление.Мобилен 0888309725.Много е обстоятелствен и човечен,но се иска воля, спокойствие и търпение от теб.Пожелавам ти успех!

# 17
Благодаря момичета!

Изчетох много и разбрах, че самото Хашимото не е причина за незабременяване, а високите антитела. Но това с вторачването не мога да го превъзмогна все още. В интерес на истината преди години (бях на 17) правих аборт. Всичко беше наред след това - добре изчистено и т.н. Но то става, когато не искаш, а когато искаш и чакаш....
В интерес на истината, мъжът ми е 11 години по-голям от мен (т.е. на 42). Може и там да е проблемът! Никой не знае! Решили сме до нова година да пробваме, и ако не стане да потърсим вече лекарска помощ. Първо на него ще направим спермограма де.
Като чета тук във форумите, има доста разочаровани от лекари - гинеколози! И това си е до късмет да попаднеш на читав!
На вас пожелавам късмет и много радости!
Пак ще пиша

# 18
Благодаря ти inka091 за упътването. Засега съм при д-р Велева, шеф на ендокринологията в V-на градска. Пия си Euthyrox-а. Даже дозата от лятото от 50 мкр я намалихме - 1 ден от 50, а на другия с четвъртинка по-малко, че последните ми изследвания бяха: TSH от >40 беше паднало на 1.75, но пък FT4 естествено се беше качило. Затова намалихме малко.
Мисля и този месец да си пусна изследвания. Но ще изчакам малко време да попия Цефазела та да пусна и ТАТ и МАТ.
Чао

Общи условия

Активация на акаунт